14měsíční dcera pije hodně mléka, ale málo vody

lrg
25. kvě 2014

Moje 14M dcera strašně málo pije. Nechce čaj, ani šťávy, je ochotna pít jen vodu, ale téměř nic do ní nedostanu. Má lahvičku na 150ml a to jí vystačí na celý den. Vypije ale dost mléka (přes noc 400ml a přes den dalších 200ml), pořád dostává kašovitou stravu (má problémy s kousky), takže tekutin má myslím dost, alespoň podle plen, které teda měním každé dvě hodiny a jsou hodně počůrané. Ale nervují mě babičky. Moje máma, protože mě pořád přesvědčuje, ať zkouším různé sladké šťávičky, že se určitě chytne. Ale připadá mi to jako nesmysl, když o to sama nestojí, proč jí budu zbytečně učit na sladké. A tchýně zase stresuje, že ve vodě je život a bla bla bla a že mléko se nedá brát jako tekutina a když nechce pít, dává jí vodu lžičkou. Řekla jsem jí, ať to nedělá, protože nebudu učit 14M dítě pít vodu ze lžičky. Ale to se na mě pak dívá jako na macechu z Erbena. Když jsem jen kojila, pila mnohem víc, protože jsem měla málo mléka. Začalo to až s tím UM, ale nechce se mi ho omezovat, protože máme problémy s váhou a jen díky mlíčku se nám jí daří tak nějak udržet v přijatelném stavu.

vera_vila
25. kvě 2014

@lrg Já si myslím, že dávat vodu lžičkou není vůbec na škodu, pokud si tu vodu ze lžičky vezme a může to navýšit její spotřebu tekutin... Když mi syn odmítal lahvičky, tak podávat vodu lžičkou byla jediná možnost, jak do něj dostat kromě mléka i jiné tekutiny. Sladké určitě ne, to je blbost, čistá voda nebo čaj je nejlepší. A zkoušet třeba hodně slabý dětský čaj, nedoslazovat, klidně po lžičkách... Opravdu ty lžičky nezavrhuj... Ono se to časem bude hodit, když bude mívat polévky, vývary, že bude umět jíst tekutou stravu lžičkou... Zkus jí to pití nabízet častěji, i kdyby si třeba jen 2x-3x cucla... Zkoušet třeba každou půl hodinku...
Kašovitá strava nevadí, pokud nemá dost zubů, tak se není čemu divit, že jí vadí kousky... Pomalu bych ale začala nahrazovat čistou kaši hrubší kaší, aby si na ty kousky zvykala, začala používat dásně a zuby na rozmělňování stravy...
Jinak syn taky málo pije - respektive, málokdy si řekne o pití, spíš mu ho nutím, ale vyloženě ho neodmítá... 360 ml hrnek mu vydrží na den i noc...

terris
25. kvě 2014

Malý má jen vodu a mléko..falaška s vodou se mu válí po zemi a když chce tak si sám dá, nebo se mu ji nabídnu.... Štávy taky nechtel, tak má vodu a mlíko ráno a večer, někdy odpolko, když je protivnej 🙂

lv
25. kvě 2014

Když ma nacurane pleny, tak ma tekutin dost..