16měsíční dcera nechce pít, poradíte?

inka85
27. čer 2012

Má období kdy píje a ted zase vubec..Vyzkoušela jsem různé hrníčky,štávy,čaje,vody,sirupy a nic odhazuje ruce a nechce ani sama si nevezme..Docela jsem z toho na prášky nejhorší je to v tech vedrech ☹..Máte nějaké rady jak ji naučit pít?Bojím se dehydratace..Díky za odpovědi..

ined77
27. čer 2012

@inka85 ...ahoj 🙂 ,
moje děti jsou taky takoví nepijani ☹ , starší teda už pije celkem obstojně, ale trvalo to, s mladší je to taky kříž.
co pomáhá...pít taky, ťukat na zdraví, hrát si s vodou...přelívat, nalívat, u toho občas cucnout...třeba ve dřezu, dát napít ze stejné sklenice, nabídnout velké brčko třeba ....a dávat cucnout každou chviličku....100x za den je sto minihltíků...to se taky počítá..a samozřejmě zkoušet jestli něco nezachutná.
pak ještě zařadit do jídelníčku hodně polévek, ovoce, zeleniny, ve všem je voda, která se počítá.
vždycky jsem chtěla, aby děti pili jen čistou vodu, ale dnes jsem ráda, že mi starší pije nějakou tu šťávu...sice mu to ředím jak jen to jde, ale přeci...on byl schopný vypít ve vedrech třeba jen 2 dcl za celý den....zásobu lahviček, flaštiček, hrnečků a pod. mám doma dodnes a mám aspoň co nabízet mladší 😅 ......zatím teda také ne moc úspěšně.

ined77
27. čer 2012

@inka85 ...a jestli teda ještě kojíš, tak by jí to mohlo stačit 😉 .

inka85
autor
27. čer 2012

Na zdraví pomohlo jen na dva dny pak zase ta stejná písnička,i sklenička s brčkem nic ☹..Nene už nekojím..Jak vidím tak to není boj jen u nás..Včera jsem zjistila že jí rostou zuby nemůže to být i kvuli tomu že nepije ?Je to možné?

ined77
27. čer 2012

@inka85 ...je to možné, určitě. starší při růstu zoubků ani moc papat nechtěl.mladší je naštěstí super jedlík...tak aspoń tak 😉 .
nezkoušela jsi klasickou dětskou petku?..třeba od kubíka watter?...nekapající?..malá si s tím celkem vyhraje a ucucne 😉 .sice víc asi vyplivne(vyprská)...to ji mooc baví, ale aspoń něco.
malý mi zase svého času pil akorát vodu v bazénu a ve vaně, lahůdka 😀 .
ono to časem přejde, ale dokáže to potrápit a hodně ☹ .nejhorší to bylo při nějaké nemoci.... ☹ .
ale pokud ti malá normálně pije, tak bych řekla, že je to jen chvilkové a fakt třeba od těch zoubků 😉 .

inka85
autor
27. čer 2012

No minulý týden vždy něco vypila..ale od soboty nechce nic..JJ zkoušela jsem i petku od kubíka nadšení bylo jeden den pak zase nic..No můžu říct že to potrápí dost hlavně když jsou vedra nebo jak píšeš tak když je nemocná..Věčný boj..Nemáme to vůbec jednodůché my matky 🙂

ined77
27. čer 2012

víš co dětem zaručeně chutná?...cizí pití...tak leda to vylepšit občas takhle (naoko) 😎 .
ale jak říkám, to určitě přejde 😉 .nemá třeba v pusence aftík?..to by taky mohla být příčina...

weri1
27. čer 2012

@inka85 má ráda meloun ? dávej ji meloun, beníček taky moc nepije...litr určitě nedá, ale sní kvanta melounu a tam je vody hodně

weri1
27. čer 2012

a taky má nádobíčko ke kuchyňce, tak mu to dávám do těch kelímků a on to pije, přelívá si to sem a tam a vždy se napije

inka85
autor
27. čer 2012

To věřím že cizí pitíčko chutná víc 🙂 ..Jí normálně i křupky..to by ji si myslím bolelo..

inka85
autor
27. čer 2012

@weri1 meloun ráda má ale včera ho nechtěla a dnes taky ne ☹..za celý den my dneska nevypila ani 20ml..

berenika39
27. čer 2012

@inka85 petr byl taky nepicí. moc dobře si to pamatuju. úplně jsem se s tím nervovala, pořád strach....částečně to napravily polévky, které miluje, ale částečně jsem to napravila tím, že jsem mu na přechodnou dobu - nemyslím napořád a dlouhodobě - dávala slanější věci k jídlu. měl po nich prostě žízeň, zažil si ten pocit - potřebuju pít, a pak už to bylo ok. zkus. vím, že solení není nic chytrého, taky se tomu vyhýbám a mám rozum, ale v téhle situaci to prostě klaplo.

camilca
29. čer 2012

@inka85 Já dávám dceři pít během jídla, a to obyčejnou vodu - vždy jí dám napít mezi pár sousty a kolikrát mi takhle vypije celou lahvičku. 🙂 Jinak jí taky dřív pít moc nešmakovalo, ale teď už se naučila pít i tak (ne jenom během jídla) a sama si vezme hrneček a napije se. 🙂 Momentálně u nás boduje taková ta "sportovní" lahev s brčkem. 🙂

camelinka
29. čer 2012

u nás je pití taky očistec, teď se malá naučila aspoň během jídla pít, ale ani tak to není žádná hitparáda 😔, kor teď když je marodná, tak je to boj, když už nechce moc jíst, tak do ní to pití musím ládovat kdykoliv se něčím zaměstná 😔