4 měsíční kojenec nechce čaj. Co mám dělat?

zero
12. říj 2007

Ahoj maminy,
potřebovala bych od některé z vás poradit,co mám dělat když mi prcek nechce vůbec čaj.Jsme na UM.Vyzkoušela jsem všechny možné druhy a zatím bezvýsledně.Teď je navíc nemocná,má velikou rýmu,tak by nějaké ty tekutiny navíc potřebovala protože samozřejmě i míň baští jak má pořád ucpanej nosánek.Mockrát děkuji za rady.

terkaz
12. říj 2007

ahooj taky prosim o radu , nasemu Fildovi je 7 mesicu a taky caj odmita . Je kojeny , ale rada bych mu nekdy misto prsa dala caj...ale je to vzdycky boj 😒

linda02
12. říj 2007

ahoj a jak podáváte čajík, já dávám Kubajzovi od začátku fenyklový lahvičkou a v pohodě 😉 ještě říkají stříkačkou, ale to bych se ustříkala.Kubajz pije hodně čaje tak 200ml denně pomáhá mu to na prdíky. 😀

linda02
12. říj 2007

jo a jinak plně kojímKubajz se neodvyknul dlabat z prsa 😉

zero
autor
12. říj 2007

No nejdřív jsem to zkoušela samozřejmě lahvičkou,ale to si vždycky jen tak usrkne,zjistí že to není mlíko a nechce to.Teď že je nemocná tak jsem do ní ráno stěží dostala 15ml stříkačkou.Ale hrůza.
Doktor mi říkal,že když nechce tak nechce.Že by jí prý nerad zvykal na čaj.Tak nevím 😒

terkaz
12. říj 2007

my jsme to zacali zkouset teprve nedavno, do 7. mesice jsem plne kojila a prave jak jsme zacali zkouset zeleninku, chtela jsem do nej dostat i caj...no zatim se nam to nedari ...

linda02
12. říj 2007

a co po lžičkách 😉

zero
autor
12. říj 2007

Po lžičkách to je ještě horší než tou stříkačkou.

linda02
12. říj 2007

holky tak to jinak neporadím, jedině počkejte třeb aněkdo písne nějakou fintu. 😉

ilonap
12. říj 2007

taky jsme měli problémy s čímkoliv, co není mlíko. Jsme na UM.Ani čaje, koupila jsem více druhů s nadějí, že třeba nějaký zachutná, ani voda, nic. Až mi někdo poradil šťávičky. Koupila jsem od Hami mrkev s jabkem a naředila převařenou vodou. A světe div se, chytlo se to. Po nějaké době jsem zase zkusila čajík a už nebyl problém. Teď vypije i 200 ml za den.Ale podmínkou je, aby to bylo vždy teplé,jinak to odmítá. 😉

zero
autor
12. říj 2007

Ilono děkuju moc.Určitě to vyzkouším.Čistou vodu jsem taky zkoušela.Ty šťávičky mě teda nenepadly.No 4 měsíce nám budou zítra,tak to už můžem.Díky moc.

ilonap
12. říj 2007

zero nemáš zač děkovat, budu držet pěsti, aby to zabralo tak, jako u nás 😉

zero
autor
12. říj 2007

Ilono,můžu se ještě zeptat jak hodně si ředila ty štávičky?Díky 😀

lendy1
12. říj 2007

Holky a proč jim nutíte čaj, když ho nechtějí, to fakt nechápu. Prostě jim stačí to, co mají. My jsme taky na UM a čaj mu nedávám.

zero
autor
12. říj 2007

No kdyby malá nebyla nemocná tak jí ho nenutím.Ale přece jenom baští o něco míň a nějaký tekutiny fakt potřebuje.Ale že bych to do ní nějak rvala to ne.Tou stříkačkou jí nechám dokud polyká a jakmile to začne plivat a kroutit se tak končíme.

ilonap
12. říj 2007

Tekutiny do prcky dostávám z jednoho prostého důvodu. Jednak UM obsahuje oproti MM částečky, které se usazují na ledvinách a je dobré je proplachovat, jednak už dávám příkrmy a ty občas způsobují hustou stoličku.Malá má pak problémy bobky vytlačit.

lendy1
12. říj 2007

No, už jsem to tu psla přímo k diskuzi: Dávat čaj při UM. Malý se narodil o 6týdnů dřív a kromě mnoha zdravotních potíží mu selhávali ledviny. Máme skvělou doktorku, hodně si nás hlídá, chodíme do poradny preventivně každou chvíli, neustále lítáme po různých doktorech. Všichni vědí, že jsme na UM, byli jsme i na kontrole s ledvinami a nikde mi nikdo neřekl, musíte mu dávat čaj, když je na UM. A myslím si, že kdyby to bylo nutné, tak je to to první, co nám ta kupa doktorů doporučí. Samozřejmě je to něco jiného, když už jsou dětičky větší a dostávají příkrmy, to malému budu čaj dávat taky.

Ilonap a to už Lee v tomto věku dáváš příkrmy? Není to brzo?

ilonap
12. říj 2007

lendy příkrmy nám už byly doporučeny dětskou doktorkou, protože Lea málo vážila.Takže dávám zeleninku a ovocné přesnídávky,u nich je povoleno +4.měsíc.

lendy1
12. říj 2007

Aha, tak to u nás nehrozí 🙂 Davča i když je nedonošený, tak teď vypadá jak 5 měsíční dítě a má skoro 7,5kg-hrůza. My by jsme něco potřebovali, aby tolik nepřibýral 😀 A to jí jen 5x denně a o jednu dávku míň, než by měl dle tabulek na UM.