4 měsíční vypije denně půl litru čaje. Je to moc?

bufina
9. únor 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, snad bude mít někdo podobné zkušenosti jako já. Už asi dva měsíce dávám své holčičce čaj, protože je na umělým mlíku a má větší žízeň. Akorát toho čaje vypije půl litru denně. Jsou jí čtyři měsíce. Zdá se mi to strašně moc a mám strach aby jí to nějak neublížilo. Teď jsem jí ho začala dělat slabší, říkala jsem si, jestli třeba jenom nejde po tom sladkým, ale nic se nezměnilo., tak bych chtěla vědět, kolik tak toho vypijí jiná miminka.

luckaa
9. únor 2008

Tak u nás je celkem problém do malé nějaké pití dostat,takže čaje i šťáviček vypije denně tak 150ml

bufina
autor
9. únor 2008

No mně to fakt nepřijde normální že tolik pije, ale co s ní, dřív než jsem jí začala ten čaj dávat, tak pořád pila mlíko a hodně přibýrala, tak ten čaj je na to zase dobrej, že už toho mlíka tolik nechce. A když jí čaj nedám, tak stejně brečí dokud ho nedostane.

luckaa
9. únor 2008

Tak osobně si myslím,že každý mimčo je jiný,takže pokud chce čaj,nebránila bych ji.Nebo se zeptej doktorky

lendy1
9. únor 2008

bufina, no je to moc, fakt, kolik ti vypije za den UM?
my jsme od narození na UM a čaj do něj nedostanu ani teď a to už dáváme příkrmy-jak vidíš každý mimčo je jiný 😀

kacerka
9. únor 2008

Karlík pije max. 100 ml denně. Nevím, jestli by vypil víc, protože mu jednoduše víc nedávám . . . . Těch 100ml mi přijde pro něj optimální . . . .

lendy1
9. únor 2008

bufino, na kojeni.net píšou, že:

potřeby tekutin je zhruba takto:
0-4 měsíce 140-150 ml na 1 kg váhy
1-4 roky 110 ml na 1 kg váhy

včetně mlíčka

junovka
9. únor 2008

bufina, nerozumiem tomu, po akom sladkom ci nejde?Ty jej sladis cajik?? 😕 A mozno, ze je len hladna,. Daj jej viac mlieka ked chce.A co ze pribera, ved to potom vybeha.Predsa nebudes babo krmit cajom, potom sa nediv, ze ti vypije tolko cajiku. 😕 😲

kalo
9. únor 2008

buffino: je to fakt moc. Mě dr.říkala, že pokud dítě má 6-8 počůraných plínek, tak do 8 měsíce vůbec žádné čaje ani vody nepotřebuje. Že má dost tekutin z mléka (ať MM nebo UM) a že se pak organismus zbytečně moc zavodňuje...Tvoje malinká je na to asi už navyklá (to samé, že se nemá dávat pít čaje v noci,že to je jen otázka návyku, když vyžaduje pít v noci). Asi bych jí příjem tekutin malinko snížila...

aponchie
9. únor 2008

se mi zda celkem dost na tak male dite nenahrazuje si tim jidlo ?

f.nina
9. únor 2008

Moje mamka je zdravotní sestra na dětském oddělení a už mi klepala na čelo kyž malej vypil za den 200ml ve čtyřech měsících tak půl litru to už je přehnaně moc 😖

aponchie
9. únor 2008

ja nejsem schopna do mlade dostat 3deci za den! 😀

leninn
9. únor 2008

Kalo: jsem ráda, že píšeš, že není potřeba žádný čaj dávat. Mě některé příbuzné neustále pžesvedčují, že bych čaj mohla dát, ale já si myslím, že je to zbytečné...když dostatečně čůrá. Kojím, ale musím přikrmovat.
Lenka

kalo
10. únor 2008

leninn: když jsem jen kojila+ přikrm.UM, tak jsem pití neřešila. Ale od 5měsíce jsme začali papat zeleninu,maso kaše,ovoce...no a to jsem přemýšlela, jestli už nemá i pít. A tohle mi na to řekla doktorka, že pít čajíky je potřeba, až má dítě v 8 měsíci stravu pevnější-kousky. Zatím máme všechno na kašičku+voda+k pití mléka... 😉

slevik
10. únor 2008

Tak naše zlatíčko vypije za den 300-400ml čaje...ale ona je i velkej jedlík 😅 .
Je fakt, že by možná vypila i víc...

balsiger
10. únor 2008

ahoj holky...ja male caji bohuztel nedavam - jsme taky na nutrilonu,ona mi totiz kojenecky neslazeny caj nechce pit.......poradte...jak ji presvedcim?

slevik
10. únor 2008

Tak pokud vypije dostatek mlíčka a má dost počůraných plínek, vůbec bych to neřešila. Až když se začne s příkrmama, je potřeba dávat i čajík 😉

leninn
10. únor 2008

Kalo: Tak super, jsem klidná a všem ostatním řeknu, že jí mlíčko a příkrm stačí, že další tekutiny nepotřebuje.

Balsiger: Jste na tom asi jako my, pokud tedy ještě aspoň trošku kojíš. Tak jí čajík nenuť, není to třeba🙂

balsiger
10. únor 2008

ja uz nekojim,mala mi pije 5xdenne a celou noc prochrni, cura bez problemu,tekutin ma teda dost,ale bylo by fajn,kdyby treba jednou za den vypila 100ml caje a o to mene mlicka...treba to klapne...sladite tu nekdo caj?

slevik
10. únor 2008

Bal - i když nekojíš, stejně zatím dáváš jen mlíčko, ne? A to ji stačí 😉. Až začneš přikrmovat, tak teprve je potřeba po jídle dát čaj (nebo mlíčko).
Já teda čaj nesladím, ale kupuju teď ten granulovanej a ten asi přislazenej bude 😔 . Ale ředím to teda tak, že to vypadá skoro jako voda 😅

luucia
10. únor 2008

Tak mě malá vypije tak 200-300ml čaje za den a dr mi říkal, že ji v pití omezovat nemám, jen si tí nesmí nahradit jídlo, jinak je to jedno 😉 asi co dr, to názor, jako na všechno

bufina
autor
10. únor 2008

Junovka, dávám jí granulovanej fenyklovej čaj, takže ten je sladkej.
Jinak na svůj věk malá vypije asi 100ml mlíka a na krabici je, že by měla pít 210ml, ale víc jak to stvku do ní nedostanu. Tak si to asi kompenzuje tím čajem. Ale přibírá hezky.

kacka79
10. únor 2008

Ahojky, tak my dokud jsme nepřikrmovali, tak jsme čajík nedávali, ale co přikrmujeme, malej má žízen a vypije cca 150 ml přes den a 150 ml přes noc..ale jak kdy, někdy víc, někdy míň..půl litru mi přijde na 4 měsíčňátko opravdu trochu moc, ale nejsem mudr takže nemůžu soudit..jen bych zkusila nahradit granulovaný čaj normoš čajem, já když dávala Fífovi ten granulovanej, tak ho pil protože mu to chutnalo a ne na žízeň... oni maj prevítci rádi sladkosti

elly
10. únor 2008

Asi do mudra to jiny nazor..me zase rikala, ze na caj ma casu dost a pokud pocura ted 6-8 plinek nic extra nepotrebuje...jen v pripade zizne jen vodu, ktera je taky na teplote jako se podava mlicko....nebo pokud ma UM, tak vice zredit vodou..... 😉

ammalka
11. únor 2008

Nekojím, máme chlapečka, kterému je 5 týdnů, máme Nutrilon, malý má ale pořád žízeň, koupila jsem na doporučení v lékarně čajík Větrníček (máme problémy i s prdíky), nevíte kolik denně může takový mimísek tohoto čajíčků vypít??? A jak často mu ho můžu dávat, kdy atd.???

susik77
11. únor 2008

ahojte, kolko caju mam davat, ked zacinam davat priktmy-1x denne na obed? zatial spapa len par lyziciek...

ammalka
11. únor 2008

susik77 - zkus www.liftec.cz, je tam poradna, možná i ty najdeš odpověď na tvou otázku, já ji tam našla.

sisstin
11. únor 2008

u těch malých mimi těch 100ml...do pěti kg..a pak už dle potřeby 😉

ammalka
11. únor 2008

sisstin, děkuji, dnes to zkusíme.

susik77
11. únor 2008

takze jej mam dat tak 200 ml a nechat ju nech vypije, kolko chce? dnes mi vypila 120 ml

leninn
29. únor 2008

Potřebovala bych poradit, jakou lahvičku mám Barunce (3.měsíce, 2.týdny) koupit na čajík.
Vůbec nevím, jestli normální dudlík, nebo takové ty tvrdší savičky...
Poraďte, jaké druhy a značky...jaké máte zkušenosti?
Díky moc