4 měsíční vypije denně půl litru čaje. Je to moc?

bufina
9. únor 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, snad bude mít někdo podobné zkušenosti jako já. Už asi dva měsíce dávám své holčičce čaj, protože je na umělým mlíku a má větší žízeň. Akorát toho čaje vypije půl litru denně. Jsou jí čtyři měsíce. Zdá se mi to strašně moc a mám strach aby jí to nějak neublížilo. Teď jsem jí ho začala dělat slabší, říkala jsem si, jestli třeba jenom nejde po tom sladkým, ale nic se nezměnilo., tak bych chtěla vědět, kolik tak toho vypijí jiná miminka.

janulas
29. únor 2008

leninn...ahojik já mám lahvicky avent plus dudlí avent dvojku 😉

leninn
1. bře 2008

A kolik si myslíte, že by mohla moje Barunka za den vypít?
Díky

ammalka
1. bře 2008

leninn - já mám flaštičku z DM a je přímo na čajík, má malou dirku.

iza
1. bře 2008

susik tak tohle jsem taky řešila...vždycky po příkrmu nechám Jáchymka něco usosnout, ale on teda moc nechce...někdy se mi stane,že vypije za den navíc 200ml a někdy jen 20ml..zatím to neřeším...myslím, že má dostatek tekutiny v Um a příkrmech(zeleninových i ovocných...všechno je to kaše)..začnu to řešit až kol toho 8měsíce

hema
2. bře 2008

Sice o tom nic moc nevím, ale pokud má miminko žízeň, zdá se mi, že není řešením "dávat jí prostě míň". A s tím názorem, že je to návyk, bych byla opatrná. Pokud má jenom větší potřebu pít, nedělala bych s tím nic, je to přece individuální, a pokud je to skutešně abnormální, měla by se asi spíš řešit příčina. To je můj názor.

smiling
3. bře 2008

ahojky..já mám problém do malé něco dostat jsem ráda když vypije něco kolem 100ml ..jsme na sunaru sem tam už nějaký to ovoce kaši adt a štávičky mě nechce vůbec i když sou třeba v čaju..

gabca1
3. bře 2008

smiling - kolik malé je? 🙂

smiling
3. bře 2008

gabca1 ...ahojky..malé bude teď 8 půl roku...bohužel mě nejde v nastavení nastavit počet dětí ☹ tak se omlouvám že to nejde vidět jak je mám staré..jinak mě je 26 a mám třo holky 🙂

anicka164
21. led 2010

Ahoj, obnovuju téma. Nevíte prosím někdo, kolik by asi mělo mimino vypít, když začínáme s příkrmy? Kojím, takže fakt netuším, kolik toho celkem může vypít. Má trochu problémy s kaděním, tak nám dr. říkala, že máme nějaký čaj dávat, ale kolik, to neporadila. MM mám ale tak tak, tak se bojím, aby se mi neztratilo úplně 😒
A myslíte, že záleží na tom, jestli je to pití studené nebo teplé?
A poslední dotaz, můžu mu dávat pít z hrnečku? Bude pak chtít prso? Jinak dokrmujeme i trochu Nutrilonem z lahve a to není problém. Všude píší, že se má na hrneček učit co nejdřív, ale jak je to s kojením, to nevím...

anicka164
21. led 2010

Zapoměla jsem dopsat na konec: díky za odpovědi 🙂

rimmel
21. led 2010

susik najlepsi je ziadny caj..ak musis davat tekutiny, daj vodu ale ak kojis, nepotrebuje ani tu.

rimmel
21. led 2010

anicka, koj tak ako doteraz ;) vlastne koj na poziadanie ...ja to tak robim doteraz..a ine tekutiny nepotrebuje. 😉

to ze ste na prikrmoch, neznamena ze potrebuje menej mliecka takze koj koj koj a tym ani mm nestratis 🙂
ono ty nikdy nebudes vediet ze kolko vypije, lebo kojis, ale tvoje dieta ti da vediet ked je smadne...ak nahodou smad dostane, ja mojho kojim aj 10krat denne..ved to trva iba minutku takze neni problem 😉 cize dajprso kedy kolkovek a babo si zobere ak potrebuje, ak nie, neda si.

anicka164
21. led 2010

rimmel, díky
Ale třeba teď mu dám oběd, ale pak už prso nechce, takže tam mám dvakrát větší mezeru než normálně. Je jasný, že mléka bude ubývat, ale když takhle přidám ještě dopo a odpo svačinu a večer kaši, tak nevím... No, uvidíme 🙂

rimmel
21. led 2010

anicka, neboj, on zacne pit skor od smadu ako od hladu pretoze mliecko sa zmeni a bude to taky skor drink ako jedlo..ale to je este daleko..nateraz nevynechavaj kojenie..skus krmit po kojeni..ale nie tesne po kojeni 😉 ja si pamatam, ked sme my zacali, nekojila som v nejakych intervaloch alebo co ale naozaj hocikedy, na poziadanie, ako bolo treba....takze sme sa napapali a potom som ponukla prso od smadu, niekedy si dal, niekedy nie, ak nie, prso som ponukla neskor a potom si vzdy dal. 😉

radka.m.
21. led 2010

anicka-pokud jste začali s příkrmy,tak by jsi určitě měla začít nabízet něco na pití,nejlepší je koj.voda,rovnou z hrnečku,z flašky je to zbytečný krok zpátky,nemusíš mít strach,že se ti malý odstaví,je jasné,že po obědě ti prcek už prso nechce,protože prostě některé děti dávají přednost příkrmům,ajavascript:addEmoticon('😉','vBody') s příkrmama zároven klesá chut k mléku,vypijí ho méně,tak proto by se mělo s příkrmama zavádět pití,o mléko určitě nepřijdeš,bude se nadále tvořit podle potřeb dítěte,postupně se ti samozřejmě začne s příkrmama laktace snižovat,ale tak to má správně být,předejdeš tak zbytečným retencím apd,podívej se na net kojení,tak to velice přesně popisuje l,poradkyně,která tomu opravdu rozumí,nmůže ti klidně i poradit 😉 😉

rimmel
21. led 2010

ja s radkou nesuhlasim..maleho doteraz kojim, vodicku pije prilezitostne, len aby sa naucil....vobec prso nechce menej a nevidim dovod preco mu davat vodu ako zdroj napoja, ked moje mliecko je ovela lepsie. 😉

radka.m.
21. led 2010

Dotaz: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda je reálné a vhodné,aby se dítěti do roka nepodávali žádné jiné tekutiny,než kojení,kojení je za 24hodin dost,tak jestli mu stačí jenom to kojení do roka,bez jakkýchkoliv jiných tekutin,předem děkuji za odpověd,pěkný víkend

Odpověď: Radko, dobrý večer, Petra Vám to píše velmi dobře, sama bych to lépe nenapsala. Samozřejmě, že je možné nahradit tekutiny kojením, ale protože dítě potřebuje stále okolo nejméně 800 ml tekutin denně, tak byste musela kojit prostě pořád, každou chvilku. Dítě, které už má třeba 3 příkrmy automaticky vypije méně mléka,protože prostě nemá tolik chuti, stačí mu příkrmy a nějaké to kojení. Pokud budete trvat jen na kojení a příkrmech třeba u ročního dítěte s 5 příkrmy, tak si přidejte alespoń 8-10 kojení, abyste pokryla potřebu tekutin, která je v tom věku skoro litr. OPravdu do toho chcete jít a dobrovolně z dítěte pěstovat závisláka? OPravdu chcete být takových otrokem dítěte? Opravdu chcete pak v létě řešit velký problém, že dítě neumí přijímat jiné tekutiny? Já bych do toho dobrovolně nešla ani omylem...

rimmel
21. led 2010

😀 😀 ja mojho veru kojim aj 10 aj viackrat denne ved to dlho netrva a zavislak to teda vobec neni 😉 prso si nepyta, davam mu ho ja a v poslednej dobe dokonca vecer dokaze zaspat bez pomoci prsnika co je velky pokrok takze sa mylis radka a nie kazda rada je nad zlato 😉

a otrokom dietata? no nech sa ten doktor strci 😕

radka.m.
21. led 2010

rimmel-já nemám na rozdíl od tebe se chut dohadovat,napsala jsem svůj názor a tvůj ti taky nevyvracím,ale to není názor nějakého doktora,ale erudované laktační poradkyně,a každý si musí vybrat sám,jestli dá na rady l.poradkyně,nebo rimmel,já osobně si myslím,jsem si dokonce jistá,že ty narozdíl od p.mrázkové zdaleka nemáš tolik zkušeností, 😝 😝 😝 a i přesto,že každé dítě je jiné,tak ona vychází ze své praxe,takže ví,o čem mluví a neznamená,že když ty nemáš zatím závisláka,tak ostatní ho nebudou mít taky 😎 😎 😎

rimmel
21. led 2010

ale ved pani mrazikova hovori ze kojit do roka sa da..ze je to v poriadku...iba hovori ze sa tym dieta namota na prsnik a ze budem jeho otrokom...no a presne v tom sa pani mudra myli, nakolko mozno ona by sa citila kebyze ma kojit 10krat denne ako otrok, no ja a mozno aj vela mamiciek uricte nie...
ak mamicka cche pre dieta to najlepsie, a mysli si ze voda vyhrava nad materskym mlieckom jej problem, ja to nikomu neberem 😉

moj ma 10mesiacov...plne kojeny 10 mesiacov....ked uz doteraz z neho neni zavislak , tazko raz bude nakolko ako som uz spomenula, dokaze zaspat bez prsnika, co je dokaz o nespravnosti doktorky mudrej. 😎

rimmel
21. led 2010

a ja sa fakt nehadam radka, len oponujem, teda vyjadrujem aj ja svoj nazor ved o tom to tu cele na konikovi je a nech si mamicky z totho vyberu to, comu najviac veria 😉

radka.m.
21. led 2010

rimmel-vždyt jsi psala,že malému taky nabízíš vodu? 😕 nikdo nemluví o tom,že by se mělo do dítěte lít na litry vody s prvníma příkrmama,ale prostě by se mělo začít zkoušet dávat po trošce vody,aby na roce,když už dítě přestává být kojencem a mléko je jen doplněk stravy a má 5chodů jídla,tak aby dítě dospělo do roka k tomu,že bude umět pít dostatečné množství tekutin a ne do roka ho kojit a pak po něm chtít,aby vypil naráz litr vody,jinak jak jsem psala,ona vychází z dlouholeté praxe,takže se určitě nemýlí,že není tvůj prcek podle tebe závislák neznamená,že nemá pravdu 😎 😎 😎

rimmel
21. led 2010

ano ale tie dva glgy sa nerataju co moj denne vypije...a viac mu davat nechcem, lebo vidim ze by aj pil, no radsej chcem aby pil moje mliecko nez vodu..ucim ho ale napoharik to ano 😉

rimmel
21. led 2010

doktorka to vyjadrila jasne, mamicky co koja 10+krat sa stanu otrokyne svojich deti......... 😕

radka.m.
21. led 2010

no,rimmel,ono když roční dítě jí 5krát denně a dvakrát denně ho kojíš a k tomu přidáš dalších 10kojení,tak si to spočítej,to by maminky opravdu nic jiného nedělali,než krmili dítě jenom proto,že si jeho máma prostě zamanula,že mu nebude dávat jiné pití,než mm,jinak jak chceš docílit toho,aby ti prcek v roce pil dostatečné mbnožství tekutin? 😕 když mu ted nechceš dávat pít jinak,než kojit?ještě bych pochopila,kdyby pití odmítal,ale když ty mu ho vyloženě upíráš,tak to mi přijde fakt hloupé,oni totiž děti mají i svou periodu nejen na první příkrmy,ale i na pití a když to mamina prošvihne,tak pak nastávají velké problémy,jinak tvůj prcek asi není plně kojený,když už jste začali s příkrmy,plně kojené děti jsou jen a jen na mm. 😎

rimmel
21. led 2010

😀 moj papa 5krat denne (prikrmy)uz hadam od 8mesiaca a kojenie mi zabere minutku dve takze dohromady denne 20min nemamproblem obetovat.............

a ja mu neodopieram, ked chce, vody sa napije kolko chce ale nenukam mu ten pohar xkrat denne ale iba raz ci dvakrat pretoze chcem, aby mi pil hlavne moje mliecko a aby ho nenahradzal vodou lebo mliecko je pre neho prospesnejsie...toto samozrejme neplati pri UM...moje mliecko teraz uz vobec neni co to byvalo prrvych 6 mesiacov...uzje to naozaj iba taky drink.

som si ista ze kebyze mu dam pit z flasky cajicek, pekne este aj osladeny, pije jak duha..no chcem to? je to dobre? odopieram mu to...ziadny cajik...v jeho dobro.

radka.m.
21. led 2010

ty už to tady ale obracíš,nikdo nemluví o žádném sladkém čaji,ale o koj.vodě,předtím jsi napsala,že by klidně pil,ale že mu to nedáš,jenom dva loky a dost a to já nechápu,kolik mamin má problémy,aby dítě pilo...jak jsem psala,jak jinak chceš dosáhnout toho,aby ti prcek po roce,když už bude na normální dětské stravě a mléko pro něj bude jenom doplnkem ve stravě,jak chceš dosáhnout toho,aby měl nějaký pitný režim?

rimmel
21. led 2010

jezis radka :D dva glgy bolo obrazne napisane....a ako to chcem dosiahnut? no budem mu tu vodu nukat castejsie..jednoduche..

rimmel
21. led 2010

a s tym cajom to malo byt priklad..to ze mu nedam caj, neznamena ze mu odopieram daco dobre..to iste s vodou.........

editah222
21. led 2010

Aničko - obecné doporučení od lékařů je, že když se začnou dávat příkrmy tak je dobré dávat dítku i další tekutinu než jen MM nebo UM. Nejvíc se doporučuje kojenecká voda a čaje, později hodně ředěné ovocné při. zeleninové šťávy.