6ti měsíční dcera odmítá pít

Zdravím, mám 6.měsíční holčičku, je na UM (sunar) + příkrmy. Papá krásně (hodně) vše co jí dám . UM dáváme ráno v 8 a večer v 7 pak jde spát a spinká celou noc až do 8 ráno. Kojena byla 2a půl měsíce , od narození pila čaj ( neslazený ) do svých 3 měsíců . Poté čaj odmítala , Pila jen UM. zkoušela jsem jí dávat několik čajů různých druhů a značek vhodný jejímu věku , vodu, dětské limonády odvar z jablíček ... Nic nechce. Jen se zakření jak když je jí z toho zle . Savičku používáme od Chicco úplně tu první , zatím jsem neměnila ! Vždy zní pila krásně . Přemýšlela jsem jí zkusit koupit kouzelný hrneček od Chicco vhodný pro děti od 6ti měsíců , ale nevím , zdali by to pomohlo tomu aby pila. Snažím se být hodně trpělivá (no ono mě ani nic jiného nezbývá 🙂 ) zkouším jí dávat napít několikrát denně a nic . Dříve jsem byla proti granulovaným čajům , ale už mě to nedalo a koupila jsem dva druhy ovocných čajů pro děti. Ten taky odmítá .... Musím podotknout , že jí rostou zuby . Takže mě ted odmítá i flašku se sunarem ( jediným zdrojem tekutin ) . Prosím Vás o radu . Náš pan Dr. nám furt říká , že to nevadí , že kdyby měla žízen , tak vezme na milost vše . Ale mě to přijde divný aby neměla žízen ! Předem děkuji všem za rady , .

llluckaaa
1. led 2012

Asi bych to taky moc nehrotila. U nás se ani žádné čajíky a šťávičky nedělají a dávám od začátku jen vodu. Někdy vypije víc, někdy míň. U prvního to bylo taky tak, nakoupila jsem plno různých flaštiček a stejně nic nezabíralo. Na pití si zvykl až později. Ale jestli máš strach, aby dítko nebylo dehydratované, tak zkus dávat trošku tekutější jídlo.

terezamelicharova
autor
1. led 2012

@llluckaaa to je pravě to , že ani to pak nejí . Jakmile to nemá svou konzistenci tak je to pro ni fuj ( kromě sunaru ) Ale jakmile jí zředím i ten sunar tak ho také odmítá. Stolici má dobrou , naštěstí . Hold budu čekat , až mě s pitím vezme na milost 🙂 Děkuji ti

llluckaaa
1. led 2012

@terezamelicharova To vypadá, že máte doma pěknou potvůrku, která se nenechá ošálit 🙂 U nás to ředění sunaru u staršího dítěte výborně zabírá! Pokud má aspoň 5 počůraných plen, tak by přijaté tekutiny měly stačit. Nevzdávej to, zkoušej dál. ono jí to jednou dojde, že pít se musí. No nemáš zač, vůbec s ničím jsem ti bohužel nepomohla ☹

terezamelicharova
autor
1. led 2012

náhodou jsi mě pomohla už tím , že jsi si ten verš přečetla a odepsala svou zkušenost .
🙂

zdeniii
1. led 2012

@terezamelicharova a co ve vaně pije vodu? naše dcerka taky moc nepila za to ve vaně si to vždycky vynahradila 🙂 a taky jí bavilo pití z hrnečků různých. ale stejně nemá smysl se tím opravdu tak zabývat pokud prospívá. Tekutiny jsou i v jídle a ovoci jestli dáváš...

terezamelicharova
autor
1. led 2012

@zdeniii nn ve vaně ne. Jinak ovoce jí dávám vždy ke svačině odpoledne . Tak snad to stačí

zdeniii
2. led 2012

@terezamelicharova určitě to stačí, neboj se!

mars3000
4. led 2012

je zajimave, ze kazde dite to ma jinak. a hlavne se opravdu nedaji osalit ruznyma fintama 🙂 ale dite si samo rekne, kdyz potrebuje