8měsíční holčička nechce pít, jak ji to naučím?

tuky1983
21. únor 2014

Zdravím a zároveň prosím o tipy či rady🙂. Malé je 8.měsíců. Máme problém s pitným režimem. Jsme na UM HA,kvůli atopáku a před týdnem potvrzrnými testy na mlíčko. Takže doporučení do 1.roku zůstat na HA mléku. Bohužel do ní ale nemůžu dostat nic jinýho. Mám tu ovocné čaje různých značek a nic mi nechce pít...Můj čaj by jí šmakoval,ale aby ne,když je to černý čaj s třemi lžičkami cukru:(. Klasicky, udělám čaj,nebo jsem i zkoušela ty různé šťávy od Hippu, přeliji do lahve a a konec.Koupili jsme i pítko od Mam a taky nic, jen okousává:(. Pije nám jen ze skleničky nebo z hrnku a to má půlku vylito na bodýnku, spíš jí baví to pít takhle, že to vidí u nás, mě přijde. Jediný co jí fakt šmakuje je pivo od taťky,to by snad dala celou flašku místo něj:D. Ne vážně, už mi jde z toho hlava kolem. Nevíte někdo jak jí naučit???

katyxq
21. únor 2014

ohledně ekzému doporučuju tuto diskuzi https://www.modrykonik.cz/forum/detske-choroby-... a rady @kam.zyk, to HA mléko je nesmysl, pokud je ekzém, tak je potřeba vyzkoušet plně štěpené UM.
A tekutiny - z obyč hrnku je to stejně nej, proč učit na pítka, naše mala se taky ze začátku pobryndala, ale kolem roku uzl se zvládla napít úplně sama 🙂. A zkus rooibos (bez příchuti) - je přirozeně nasládlý anavíc pomůže zklidnit ekzém.

ange_de_la_morte
22. únor 2014

i u nás wyhráwá pití z normálního hrnku a stejně jak píše katyxq - welmi brzy pochopil jak má hrneček držet a jak pít aby nebyl úplně mokrý a než na to přišel řešila to neustále uwázaná plína kolem krku

luciksima
22. únor 2014

naše malá taky nechce pít z hrníčků s pítkem jen by pila z našich tak jsem jí pořídila tenhle nikde nic neteče a super malá je z něj nadšená a pije hezky 🙂 http://detske-hrnky-a-pitka.heureka.cz/lovi-360...

zanuli
22. únor 2014

naše malá je kojená, ale jak jsem začala s příkrmy, tak jsem se snažila i přidávat vodu a čaje ....počátky byly neúspěšné, prostě MM mělo přednost ....a jelikož malá, když mne viděla, tak ode mne se napít čaje nechtěla, zkoušení začal tedy tatínek, když si ji vezme k sobě, tak žbruní co se do ní vejde, ale také to chtělo čas, bohužel hrneček s různými oušky, brčky apod. se u nás neujal, jsme tedy zatím na kojenecké láhvi 😉 , ale jsem ráda, alespoň za to, že malá se rozpila a já kupuji malé čaje od Lerosu, dokonce jsem je i sama pila, jsou chutné, ale ty jsou od 9. měsíců, tak od 6. měsíců jsem koupila http://www.megafyt-pharma.cz/produkty/detske-ca... a malé celkem chutná, zkusili jsme i domácí uvařený šípkový čaj ze sušených šípků, ale to jsme museli přidat na konvici lžičku medu a to také bylo pro malou pitelné, pokud je možnost tak zkusit třeba i nějaké bylinné čaje a asi zkusím ten hrneček jak psala @luciksima to už bude asi 5. hrneček, tak snad konečně bychom přešli k pití i z něčeho jiného než láhev 😉 ....@tuky1983 pokud nezabírá láhev, hrneček apod. zkoušet třeba po lžičkách, sice je to náročné, ale když to malá dostane v láhvi a najednou ji to hrkne na jazyk, tak třeba kvůli tomu stávkuje a když si ze lžičky vezme několikrát, zkusit pak hrneček se stejným čajem ....no nevím, co bych poradila více, také jsme měli krušné začátky a zlepšujeme se 😉