8mi měsíční dítě nepije. Poradíte?

janka12
8. kvě 2012

Milé maminky, prosím o vaše zkušenosti a rady. Moje 8mi mesicni dcera nechce vubec pit. Za cely den a noc do ni dostanu zoufale malo. Odhaduji 200 – 300 ml. Po zavedeni prikrmu v 7. mesici postupne prestala mit zajem o kojeni. Nyni ma z kojeni doslova jen par kapek. Zadnou jinou tekutinu nechce. Zkousim odsate moje mleko, umela mleka, caj, vodu, šťávy....ruzne lahvicky, savicky, pitka, hrnicky, sklenicky, strikacku a pri kazdem jidle ji davam tekutinu po lzickach. Vsemi zpusoby pit umi, pokud chce, ale presto se do ni nedari nic dostat. Snazim se predevsim dostat do ni mleko. V tomto veku by ho mela mit 0,8 – 1 l za den (podle toho, co jsem vycetla). Dostava kasi, tak neco ma v tom. Ze zoufalstvi ji zkousim davat lahvicku i ve spanku, nekdy tak trosinku vypije. Cca 20 – 60 ml. Snazim se ji redit prikrmy, ale to je treba 1-2 lzice vody. Pediatricka mi rekla: „zkouset, nabizet, musi si zvyknout“. Pri snaze dostat do ni tekutinu se velmi vzteka. Lahvicky z pusinky vystrkuje rukama, krouti se, tekutinu z pusinky pousti ven a krici tak, ze je to skutecne nemozne i pri velke snaze. Takto reaguje casto i ve spanku, kdyz se ji snazim lahvicku dat. Nektery den zkousim casteji, jindy mene, abych ji to nezosklivila, ale zadny pristup nepomaha.
Mate-li podobnou zkusenost, co u vas pomohlo?
Takto malo tekutiny je jiste pro vyvoj organismu miminka nedostacujici. Co hrozi??

lukr
8. kvě 2012

Mě napadá jen polévka nebo namočit nějaké pečivo do mléka.Násilím raději ne,bude to spíš horší.Pokud má možnost se napít,tak určitě žízní neumře.

dlabinecka
8. kvě 2012

Mě malý taky moc nepije. Nejvíc se napije, když má hlad, takže vzhledem k tomu, že dobře jí, tak mu cpu pití před jídlem, když má prázdé bříško. když byla vedra, tak se napil o něco víc, takže usuzuju, že žízní se zabít nenechá. mkoc bych to neřešila. čim víc se budeš snažit, tím spíš Tě bude bojkotovat. Zkusila bych se na to na pár dní vyprdnout. vybrat si jeden hrníček, nebo co se ti líbí a nabízet mu to, ale bez nátlaku...

jajkaz
8. kvě 2012

Mám stejný problém od samého začátku, co jsem přestala kojit - v 11 měsících. Zkusila jsem snad všechno. Jak lahvičky i brčka, tak obsah toho všeho. Jediné, co mi aspoň trochu pije je UM - ráno před snídaní k odpo svačince taky trochu a něco k večeři. Souhlasím s Dlabineckou, že víc se napije před jídlem.
Jinak co u nás trošinku začíná zabírat, tak ji baví pít z obyčejného hrníčku (plastového) Sice je občas celá mokrá, ale když se napije aspoň trochu, tak jsem spokojená.
A raději teda obyčejnou vodu (mám doma zásobu nejrůznějších čajíků, zkusila jsem v zoufalství i přislazovat - to nechce ani náhodou). A taky bych řekla, že víc vypije, když je to takové vlažnější, než třeba pokojové teploty.
Je to boj, ale myslím, že se to časem naučí 😉 Tak držím palečky, ať se daří i vám 😉

marrakech
8. kvě 2012

Co zkusit ovoce? V 8 mesich uz muze treba meloun - tam je vody hodne.

laska.nezna.hranic
8. kvě 2012

to samé u nás. ale vzhledem k tomu, že starší syn to měl úplně stejně, tak už to tolik neřeším. nenapil se až do cca deseti měsíců vůbec ničeho, krom mlíčka, jenže v tu dobu mi ho vypil jen na snídani... časem se to zlomilo a později začal pít všechno co teklo (kupodivu jeden čas vyžadoval jen čistou vodu) i UM, ale taky mi to tenkrát dělalo starosti. a teď se to opakuje. dej tomu čas...

lsx
8. kvě 2012

Ahoj, já měla s Jiříkem to samé, dokonce myslím, že první odbobí, kdy nechctěl moc pít bylo také v těch 8m. MUDr. mi poradila to samé, co tobě, ale taky to nikam nevedlo, jen se víc vztekal. Takže já myslím, že nezbývá než vydržet, ono to přejde, možná za týden, za 14 dní, ale přejde. Kolem 1,5r se to celé opakovalo, tak jsme přešli na mléko o číslo výš (pro starší děti) a zase začal pít dobře. Taky jsem z toho byla na nervy, ale chce to čas.

zdezli
8. kvě 2012

Ja mam tedy opacny pripad - pije, az mu to pak jde zpatky. Ale u dcerky je to horsi - tu jsme odmala obkladala pitim. Kdekoliv si hrala, mela tam ruzne lahve s pitim. V nejhorsim obdobi, kdy byla navic nemocna a pit nechtela ubec, jsem ji davala cucat kostky ledu 😅

vlckulka
8. kvě 2012

Měla jsem také tento problém s jedním dvojčátkem, už od miminka mi nechtěla moc pít mlíčko, vypila max. polovinu toho, co měla. Po zavedení příkrmů se mi to zdálo ještě horší, mléko odmítala vydatně, cokoliv jiného byl také problém, pokud jsem do ní dostala málo přes půl litru (včetně vody v jídle a kaších), byla jsem ráda. Je pravdou, že čůrala málo, byla jsem nervní, ale nic nepomohlo. Snažila jsem se co nejvíce vodu propašovat v jídle. To trvalo asi do roka a půl, kdy se to zlomilo a najednou pije dobře, plenky jsou pořádně naducané, ale mléko už nepije vůbec, nejraději má vodu se šťávičkou 🙂 . Takže moje rada je asi to moc nehrotit, vím, je to těžké, ale násilím to do ní stejně nenarveš, jen vytvoříš blok ☹

ladaa20
8. kvě 2012

ahojky měli jsme stejny problem ted je to lepši zkus obyčejny hrnek,skleničku z ktere pijete vy,taky nam vyhovuje nejvic lahvička od nuku ma silikonove pitko takove placate.Dale mužeš zkusit dat lahvičku a at se napije sama prostě ji to dej do ruk a udělej jak je to dobre dej ji to a řekni ji jaka je šikovna velka holka a at to zkusi sama. No a misto čaju a těch dětskych sirupu nařed bud 100%džus nebo kvalitni sirup maly mi to pije vic stači dat trošku do 200ml a pije to krasně a když nepije tak prostě dam tekutějši oběd vodnatějši ovoce atd

brisalek
9. kvě 2012

me mala zacala neco pít až tak po 11 měsísích (a to jsme zkoušela million lahviček pítek...určitě od 7 měsíců) z lahvičky baby nova s latexovou savičkou tvarovanou. Má totiž dírku na boční/spodní straně savičky , ne nahoře na vrcholku a mám pocit, že to mohla mít v puse podobně jako její milovaný prsíčko🙂. Až tak okolo 18 měsíců začala pít z čehokoli🙂. http://www.baby-nova.cz/produkty/latexove-tvaro.... ona nechtěla nikdy žádnou flašku ani dudlíka. A dala jsme štávu Jo s vodou, kterou pije doteď🙂