Čaj na dobrou noc od Hipp. Zabíral na vaše děti?

pajmis
16. únor 2009

Ahojte maminky, slyšela sem o tomhle čajíku na dobrou noc, který je vhodný od 2. měsíce dítěte. Máte s tím některá zkušennost? Jak zabíral na vaše dítka?? Za informace děkuji. P.

geminis
16. únor 2009

Ahoj pajmis,
tak my máme s hipp čaji dobrou zkušenost, i když tento konkrétní jsme ještě nezkoušeli.
Holkám jsem ho ale začala dávat až někdy kolem 6. měsíce, fenyklový.
Nejvíc se nám osvědčil hipp ovocný.

radka.m.
16. únor 2009

pajmis-pokud nemusíš,tak bych vůbec s čajem od hippu nezačínala,obsahuje ohromné množství cukru,které fakt škodí a děti si zvyknou na sladké a pak těžko chtějí jenom obyč sáčkový čaj,nebo koj.vodu,nejlepší je opravdu koj.voda,nebo dětský sáčkový čaj.

beruska2x
16. únor 2009

ja mela pro maleho sackovy od 1 tydne hermankovy nebo jesm mu varila ze suseneho hermanku z lekarny ale nejradsi ma vodu...
jak pise radka, ty hipp jsou pekny svinstvo, to bych dala tak skoro rocrnimu az ☹

alishia
16. únor 2009

ahojky, ja davam hipp, vodu mi nechtel a neslazeny caj taky ne...a nejake tekutiny pit musi. takze ja nemam na vyber. ale davam mu ho tam malinko. Ale jestli to chces na dobrou noc, ze potom bude spinkat...tak tomu moc neverim....ale nemeli sme ho.

evikuu
16. únor 2009

Ahoj taky dáváme hipp a velká spokojenost.Jak píše alishia něco malá pít musí.Starší mě na hipp čajích vyrostla 😀 nejvíce jsem jí dávala maminčino pohlazení a teďka ho mají jako novou recepturu bez cukru. 😀 ale bohužel je od 4m.-nevím teda proč dříve byl s cukrem od 1týdne!!!
Ten čajíček o kterém píšeš obsahuje meduňku tak pro to uklidňuje a na někoho zabere a na někoho ne, každopádně je dobrý 😀

evikuu
16. únor 2009

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/n...

tak ten čajík co jsi vybrala je právě MAMINČINO POHLAZENÍ Kačka ho měla nejraději 😀

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje.htm

paola.o1
16. únor 2009

mojmu malemu tento na dobru noc nechutnal, ale od fenikloveho od prveho tyzdna od hippu sa nevie odtrhnut, pil by ho stale. inak v hipp cajoch nie je cukor, ale hroznovy cukor a to je rozdiel.

beruska2x
16. únor 2009

rozdil neni v tom ze je sladke chuti a deti si na to zvyknou a nechteji nic jineho, jinak dite do min. 8 - 9m dodavat cukr - jakykoli nepotrebuje, spise naopak..

alishia
16. únor 2009

tak si na to zvyknou a co? co se stane? My sme pili stavu jako maly a nejsem na ni zavisla a nikdy sem nebyla. Zavislost si mohou pozdeji vybudovat na ruznych limonadach vice jak na nejakym trochu slazenym caji....nejak nechapu, tu paniku z cukru.

beruska2x
16. únor 2009

je vetsi riziko obezity, kazivost zubu....

paola.o1
16. únor 2009

teda ja som vyrastla na caji s medom, lebo nic ine som pit nechcela a dnes sa sladeneho napoja skoro nedotknem a ani si nepripadam nejak obezna. zbytocne okolo toho strasite. keby bolo ako pises, tak by sme detom nedavali nic. v cajoch je cukor, v prikrmoch sol a ine blbiny, zelenina a ovocie z obchodom postrekovane a co je vlastne ok???

evikuu
16. únor 2009

alishia souhlas 😀
holky, holky neblázněte a někdy tem dětem dopřejte-vždyť jsou jak skleníkové panenky 😎
Mě Verča jí a pije vše a to jsme ne podle pravidel začali přikrmovat ovocem, dávat slazený čaj atd... a obezita-no byla bych radši kdyby byla Kačka tlusčí 😀

evikuu
16. únor 2009

paola 😀

millist
16. únor 2009

Taky dávám malý čajík Hipp, neslazenej fenyklovej čaj mi nepila. Máme i ten na dobrou noc, ale nespí po něj jinak než bez něj. Tý meduňky by tam muselo být víc a to už by asi nebylo pro děti. Docela by mě zajímalo, jestli to na některý dítě zabralo. 🙂

geminis
16. únor 2009

ahoj,
tak myslím, že ten, kdo striktně dává jen vodu nebo neslazený čaj na to ze zkušenosti známých může později pěkně dojet. To až si dětičky vynutí a oblíbí jupíky a další hrůzy. Ne nadarmo se říká odříkaného největší krajíc, že.
Ano, hipp čaje jsou slazené (ne všechny) a ne v ohromném množství, to je blbost, ale jsou to dětské čaje, kontrolované, takže určitě menší zlo než ty jupíky a spol.
Naše holky milují hipp a stejně tak se napijí vody, čaje...
Takže pokud dítě nic jiného pít zatím nechce, tak proč ne, proč mu hipp nedat.

radka.m.
16. únor 2009

geminis-nechápu,proč bych třeba měla dojet na to,že mi děti pijí neslazený čaj,pijí mi ho všechny a nemáme s tí žádný problém!a to,jestli si děti vynutí jupíky,nebo další zla,to už je jenom věc výchovy,já jsem nikdy dětem jupíka nekupovala a doted nemají potřebu ho ochutnat a to jsou už dost velké,občas,když jdeme na večeři do restaurace,tak si dáme samozřejmě colu,ale domu kupujeme jenom obyč.vody a sáčkové čaje a ani je nenapadne si ten čaj přisladit,to samé nejíme třeba hamburgry,nebo podobné věci,neříkám,že neuvařím v neděli knedlo,vepřo,zelo,ale že bych je zbytečně vystavovala špatným stravovacím návykům,to ani náhodou!

beruska2x
16. únor 2009

rozdil je v tom ze jupik jednou za cas asi zlo neudela ale ten je tak pro deti 3 roky a vyse ale nevim pro to zbytecne cpat do takhle malejch deti kdyz stejne ten cukr v organismu nevyuziji a neumeji ani poradne zpracovat...

geminis
16. únor 2009

radka a beruska, dělejte si co chcete, jsou to vaše děti!
a že je jupík až někdy od 3 let, tak to bych se divila, pijí je i daleko menší děti.
a cola, tak to je výborný stravovací návyk! samozřejmě v restauraci nemají vodu, že.

veronika.m
16. únor 2009

Já dávala ze začátku také Hipp, ale raději jsem ho rychle vyhodila. Obsahuje opravdu moc cukru a to pro děti nění příliš zdravé. Když už musíte mít čaj slazený tak raději sáčkový a trošičku medu. Je to opravdu o moc lepší. Takže hipp opravdu ne ne ne.

radka.m.
17. únor 2009

geminis-já ale colu dětem nekupuji,jestli jsi to dobře četla!!!to,že si jí dají jednou za 3měsíce v restauraci není stravovací návyk!!!

sisstin
17. únor 2009

veronika: tak syn žádný sáčkový čaj nepil, ani oslazený fruktozou..vodu taky nepije..granulát Hipp jakž takž..ale stejně víc jak 250ml za 24h nedá..mléko nepije už půl roku..takže nějaké tekutiny mít musí..já to teda neřešim..kdyby pil xlitrů denně..ale dvě děci..to je mi fakt fuk 😎

lenkazdenek
17. únor 2009

tak my sme začínaly taky hippem a když byla větší tak sme v pohodě přešly na sáčkový neslazený čaje a vodu(po tom měla jako maličká průjmík)takže si nják nezvykla na to,že musí mít sladké pití,je teda pravda,že ho nepila litry,ael třeba jen pár lžiček na prdíky .
Jinak je to samo věc maminky,ale já mám nják proti těm jupíkům averzi 😅 možná ještě ten aqua dobrý,ale jinak mi to příjde na zahnání žízně strašně sladký a hustý,ale to je samo můj názor 😉

dnada
17. únor 2009

holky,vždyť v čajíkách granulovaných je hroznový cukr(neni cukr jako cukr) 😉 Já dávala malému v létě když byli vedra a nestačilo kojení na žízeň fenyklový čajíkHipp(z udávané lžičky na 100ml sem dávala ani ne čtvrt lžičky,když sem to ochutnala,bylo to jen nasládlé,ne sladké),občas sem zkoušela i ten na dobrou noc od Hippu(dávkování stejné jako u fenyklového) ale nemělo to žádné účinky tak sem mu ho přestala dávat. Hořký čaje sem mu nikdy nedávala(teda zkusila sem to,ale tvářil se,jako bych ho chtěla otrávit 😀 tak sem s tim přestala,ani mě nechutnají) a dnes si veme i čistou vodu,slabý čajík granulovaný nebo sáčkový malinko přislazený hroznovým cukříkem. Zatím moc vody navíc nepotřebuje,stačí kojení.
veronika - med se u takhle malých dětí taky nedoporučuje(a vůbec ne ten kupovane z krámu),tam je cukru ještě více než granulkách a je cukr třtinový(myslím) 😉

sisstin
17. únor 2009

mně teda ty granuláty taky nepřijdou sladké...kazy jsou hlavně z toho, že maj děcka flašku 24h u pusy..když se normálně napijou..tak z toho kazy nejsou 😎 ..a obezita nám teda fakt nehrozí 😅

sisstin
17. únor 2009

jinak též mi přijdou Jupíci a spol. mnohem horší jak nějakej granulát, jsou v tom kyseliny, ečka a já nevim co..a v nějakým testy vyšlo, že v Jupíkovi je asi 8kostek cukru 😝

geminis
17. únor 2009

veronika,
med do roka určitě ne, je to silný alergen...a ani u domácího člověk nemá jistotu, že je med v pořádku.
Tak co je pak větší zlo?

sisstin
17. únor 2009

já nevim, fakt mi přijde, že už se to v dnešní době až extrémně přehání, já netvrdim ve 4m do dětí cpát svíčkovou..ale podle některých pravidel moderní výživy by děcka asi byly do pěti let na kojení a mrkvi 😅

andy80
17. únor 2009

sisstin: plně souhlasím

geminis
17. únor 2009

sisstin,
pokud bys měla štěstí a kojila...jinak jen na té mrkvi, ale i u ní by se na něco přišlo, neboj.

sisstin
17. únor 2009

ale zas jako argument" my jedli všechno a jsme zdravý"..to je taky mimo..páč člověk nikdy neví, jak na tom bude např. v 50že 😎 prostě nějaká zlatá střední cesta..a hlavně svůj rozum 😎