Čaj pro dítě. Děláte ho vždy čerstvý nebo přihříváte?

kacka79
14. říj 2007

Ahojky, zajímalo by ě, jestli když dáváte mimču čajdu, děláte vždycky čerstvý a to co nevypije vylejete, nebo si uděláte třeba do lahvičky a pak mu z toho dáváte celý den?? Fífa má rád jen teplý, tak mu to vždycky trošku přihřeju..ale slyšela jsem že se to nemáá, tak poraďte prosíím

denousek
14. říj 2007

kaci sestra ma 2 mesicni mimisko a cajik rano udela do lahvicky da ho miminku pak ho da do lednicky a kdyz je zase potreba tak vynda z lednicky lahvicku sehreje v konvici trosku vody nalije ji varici do hrnce a na chvili tu lahev do toho postavi...a pohoda 😎

terezkaaa
14. říj 2007

já každé ráno udělam čajík do lahve, kterou mám v lednici a když je potřeba tak z toho vždy odleju do menší flaštičky jen to,co vypije, abych to nemusela všechno vždycky ohřívat.

kacka79
autor
14. říj 2007

terezkaaa a danousek, děkuji, přesně tak to dělám, tak je to asi OK...

terezkaaa
14. říj 2007

Určitě je to tak ok,vždyť i mlíko můžeš mít v lednici 24hod, tak u čaje by to už vůbec vadit nemělo 😉

niega
15. říj 2007

Tak teď jste mě dostaly. Já plně kojím a čajík nedávám vůbec. Doufám, že to není špatně 😕 !

kacka79
autor
15. říj 2007

niega je to dobře, ale náš macan má 8 kg a má pořád žízen a kojil by se každý 2h, to by ale asi prasknul, protože mám extra "výživné" mlíčko, tak ho šidím čajem na doporučení mudry, jinak se čajda nedává, když plně kojííš

terezkaaa
15. říj 2007

Já když jsem ještě ze začátku kojila, tak jsem ten čajík stejně dávala...to bylo v těch největších vedrech, kdy mi to prostě nedalo mu nedat napít...

niega
15. říj 2007

Aha, tak díky - uklidnily jste mě. Už jsem se děsila, že malýmu nechtíc ubližuju 😵 . Naštěstí kojím pořád plně, malýmu to stačí a stačilo i v těch tropických vedrech - prostě jsem kojila častěji, to se nedalo nic dělat... Kačko, tak to máš fakt macíka. Náš prcek je o 2 týdny mladší a má necelých 7 kg - dosud jsem si myslela, že je to extra cvalík. Tak už si to teda nemyslím 😀 .

kacka79
autor
15. říj 2007

niega holt máme chlapy a ne žádný padavky!!! 😀

denousek
15. říj 2007

holky segra ten cajik dava je od 1tydne zivota fenyklovy granulovany---...vzdycky trosku po kojeni splachne tim mlicko a je to prave na boleni briska a vetriky ten fenyklovy...

niega
15. říj 2007

denousek: Hmm, bolení bříška jsme řešili od 2. týdne, ale nejpozději do konce 4. týdne. Pak to naše chlapisko začalo intenzivně kopat nohama, a tak na nějaký čaje nedošlo...

terezkaaa
15. říj 2007

teda holky,já myslela jak mam malýho vypasenýho-má 6,20kg.Tak to ještě není tak hrozný🙂

moucha
16. říj 2007

ahojda nám jsou v pátek 4 měsíce a máme 7,5 kg, tak klídek 😎 a holka!!!

kacka79
autor
16. říj 2007

Holky jsou to cvalíci 🙂

danca81
16. říj 2007

Terezkaaa a jaký čajík Adámkovi vaříš? Já tedy taky ještě plně kojím, ale chtěla bych mu začít dávat i čajík, protože poslední dobou chce přes den častěji a častěji pít. Že by mu to mlíčko nestačilo, tak to si nemyslím, pač mi spí celou noc.

leela
16. říj 2007

Ahoj holky, já mám od Hippu, granulovaný a je perfektní. Dělají ho už od jednoho týdne, takže pro prdaře jako dělaný 😉 Zajděte do lékárny, tam vám poradí.

niega
17. říj 2007

K těm čajům - spíš než Hipp v granulích bych doporučila sáčkovaný bylinky nebo granulovaný Čajánek. Gran. Hipp totiž obsahuje glukózu, takže je zbytečně moc sladký, mimčo si pak zvyká na sladkou chuť. Navíc v mateřském mléce žádná glukóza není, je tam laktóza. Čajánek glukózu neobsahuje, je v něm pouze laktóza (je taky míň sladký).

terezkaaa
17. říj 2007

Já malýmu dávám heřmánek z lékárny a pak dětský bylinný čaj od Leros.Ale mám i granulovaný-Rýmáček, který už mu teda nedávám,už jsme zdraví 😉

niega
17. říj 2007

terezkaaa: Tak nějak je to optimální 😉 .

bara_d
17. říj 2007

Ahojky, plně kojím a malá bude mít příští týden 7 měsíců, tak bych už měla dávat čaj, ale z láhve ho nechce, neví co s ní má dělat, tak zkoušíme lžičku a to je už lepší. Máme granulovaný od Hami broskvový a není špatný.