• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čajíky pro děti do 6ti měsíců. Máte zkušenost?

19. srpna 2008 
Ahoj holky.
Chtěla bych se zeptat jaký máte vy zkušenosti, nebo informace.
tak já mám skoro čtyřměsíční holčičku, a plně kojím. Určitě bude rozdíl u kojených a nekojených dětí, nebo nevím...
no a mám zákaz od dokyny do půl roku dávat čaj, prý mám raději v těch vedrech častěji kojit a že to mléko je i na žízeń to první co odsaje a že čajík zatěžuje ledviny, tak se toho držím...
ale právě čtu od různých holek že pít dávají, tak nevím co řekla doktorka jim a ráda bych se podělila o zkušenosti..
jo a nesežerte mě
:grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2008 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Kaci, mam naprosto stejne informace od sve dokiny jako ty :wink: ...tj. u kojeneho ditete cajiky nedavat, ale kojit, caje zacit az s prvnimi prikrmy, ktere chystam od konce 6 teho mesice. Se zatezovanim ledvin a vubec celeho organismu taky souhlasim :wink:
3. čer 2008 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
já taky čajíky dávat nebudu, když už, tak mi bylo řečeno převařenou kojeneckou vodu
3. čer 2008 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
já teda nekojím ale kamarádka kojila a normálně dávala čajíky fenikl a heřmánek :slight_smile:
3. čer 2008 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
já jsem fenyklový čaj dávala taky po lžičkch když měla prdíky, ale jinak ne
a prso neodmítá, takže jsem v pohodě, taky prý čaj zaplní žaludek a dítě nechce mlíko a já potřebuju aby ta naše špuntice přibývala :slight_smile:
3. čer 2008 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
fenikl jsem taky davala jednou, asi tak 4 lzicky, kdyz jsem snedla cerstvy chleba...to je jedine co pozrela nase mala krom MM :grinning:
3. čer 2008 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ted jsem narazila na clanek v priloze Maminky - cestovani s detmi...je to o pitnem rezimu a je tam doslova toto:
novorozenci a kojenci...hlavnim a jedinym zdrojem tekutin pro plne kojeneho novorozence a kojence do 6 mesicu je materske mleko. Pri teplem pocasi reste vetsi pozadavek na tekutiny castejsim prikladanim, kdy se dite napije kratce na zizen tzv. predniho mleka, ktere je ridsi. Pouze v extremne teplem pocasi, ktere u nas obvykle netrva dlouho, muzete podat kojenci vodu, nejlepe po lzickach

...takze tak :wink:
3. čer 2008 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo Selu taky si myslí, přesně můj názor..
a když Kačku častěji kojím nepláče a tudíž mám pocit že žížu nemá :grinning:
3. čer 2008 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ja taky kojim tak co hodku, hodku a pul a kdyz jsme venku, tak po dvou hodkach max si vzdycky najdu nekde mistecko, bud v parku nebo nekde na zahradce zadama k lidem :wink: :sunglasses:
3. čer 2008 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo přesně tak...
to bych musela být jen doma v těch vedrech
kojím v altánu nebo tak v parku a nikdo nijak nečumí, takže jsem v klidu :slight_smile:
3. čer 2008 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak nám se dost propadá fontanela. Ptala jsem se, co s tím, takže zavodnit. Bylo mi řečeno klidně 20-30ml mezi kojením. Samozřejmě převařenou kojeneckou vodu. Já dávám fenyklový čaj od Hippu, ale moc mi toho stejně nevypije a spíš si žádá prsa. Takže na to házím taky boba a čaj mám sebou jen pro případ nouze.
3. čer 2008 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, já si myslim přesně to samé, co napsala Selu z toho článku.
A taky jsme to tak loni v těch vedrech dělaly a žádný problém :wink: . Na tu žízeň fakt stačí MM, potvrdilo se mi to, když jsem pak na podzim musela dávat ještě UM. Malou jsem normálně po 2-3h nakojila a pak se dorazila Nutrilonem a nic jiného pít nechtěla a ani nepotřebovala. Když už měla jen Nutrilon, tak třeba za půl hodiny měla hroznou žízeň.
Dávat ty čaje radí především starší generace :sweat_smile: .
3. čer 2008 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
berynka: souhlas, starší generace se diví..
3. čer 2008 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
JJ souhlas. Na to se mě ptaly všechny babičky i prababičky, jestli dostává nějaký čajíky :sweat_smile: My jsme holt ty sunaráčci.... :grinning:
3. čer 2008 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Vím to podle kámošky. Když měla mimčo, tak její mamka jí celé léto neustále říkala, že mimi potřebuje čajík, dokonce aktivně koupila i lahvičku :slight_smile: . Teď když je už děťátko velké, tak čaj samozřejmě pije. A nedávno mi kamarádka vyprávěla, že babička malé udělala čaj a ta ho z hroznou chutí vypila, tak ho kamarádka ochutnala a byl fakt hodně sladkej. Tak babičce vysvětluje, že tolik nesladí, když je to na žízeň a babička odpověděla: "Prosim tě, ty vaše šizené čaje... pfff!" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. čer 2008 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Nám se loni malá narodila v těch největších vedrech. Doktorka říkala jenm kojit a pokud budou opravdu velké hice, dát mezi pitím 2-3 lžičky koj. vody nebo čaje... No, ale Adélka moc to pití nevyžadovala, čajík jsem dávala max. 3dny, jinak jsme jenom kojili :wink:
3. čer 2008 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem čajík dávala. MM malému na žízeň nestačilo. Na lahvičku se fakt žíznivě vrhal. Sladit se má 100ml čaje - 1 kostka cukru. Ono MM je taky sladké, tak aby to prckovi chutnalo. A dělala jsem slaboučký černý čaj a střídala to s bylikovým od Hippu.
Jo a lahvička na kojení neměla žádný vliv. Pil z lahvičky i z prsu
19. srp 2008 v 08:02  • Odpověz  • To se mi líbí
pamuk: Čaj se má sladit? Já myslela, že pro kojence ne.
19. srp 2008 v 08:13  • Odpověz  • To se mi líbí
taky plně kojím a dávám i čajík Hipp bylinkový a Hami fenyklový, hlavně venku a taky z flašky a při kojení nám to taky vůbec neublížilo :wink:
19. srp 2008 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
davat caj je dle meho nazoru zbytecne u plne kojenych deti. Opravdu maji z mlika dostatek tekutin. Ve vedrech se koji vic a je to pro ne rozodne zdravejsi, nez jim davat neco jinyho. Ani jedno z mych deti caj nedostavalo a v pohode, dehydratovany nebyly.
19. srp 2008 v 10:01  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Cukr 5 měsíčnímu dítěti do čaje??? No comment :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. srp 2008 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mysinka: můj názor též....
19. srp 2008 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
pamuk,
Sladit se má 100ml čaje - 1 kostka cukru ......to je opravdu hloupost!

kazí se zuby a jestli žádné dítě nemá, tak mu kazíš chuť a nic nesladkého mu už nebude chutnat :frowning2:

já plně kojila do 8m, žádné čaje neuznávám, malé jsem dodávala na pití (spíše na hraní a pro návyk na pitný režim) čistou vodu, občas trochu mého slabého kopřivového čaje - výborný proti chudokrevnosti, celkově "zlepšuje" krev.

rozhodně bude pít vodu a kopřivový čaj nejméně do dvou let.
černý/zelený čaj je droga, nic pro děti.

a bylinky jen mírně, třeba ten fenykl a kmín ano, když jsou koliky, jinak je to zbytečné...
19. srp 2008 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
My sme plne kojeny, len v najvacsich horucavach dostaval maly prevarenu vody cca 10-30ml za den, inak som castejsie kojila. Caje davam len teraz ked uz ma prikrmy, davam feniklovy alebo detsky bylinkovy. Rozhodne by som nedavala cierny ci zeleny caj - to nepije este ani moja 8r.dcera (ale to preto lebo je skor zvyknuta na ovocný, iný jej nechuti )
19. srp 2008 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek