Čajíky pro miminka. Jaké dáváte?

pajoslava
26. pro 2011

O čajích jsem četla už dosti... jeden se doporučuje, pak zase ne, no prostě jak se vším 🙂 Chtěla bych se tedy na ně zaměřit a s ostatními maminkami je řádně probrat. Moje holčička je na čajík ještě malá, ale chtěla bych už teď pomalu zjišťovat co a jak.
Takže jaké dáváte čajíky? Děláte domácí, sáčkové či přímo ty pro děti (což jsem tak četla, že je to nejhorší 🙂) A kdy jste daly první loky čaje?
Mám doma od dob těhotenství (prodával se v balení s čajem pro těhulky) čaj od teekanne Baby tea, bylinný čaj. Napsáno, že od ukončeného 3 měsíce... Máte zkušenost?

zenablazena
3. led 2012

@pajoslava
Zdravím,
my zkoušeli čajík HIPP, pač nám byl doporučen - trápěj nás prdíky, je od 1.měsíce. Ale úleva žádná, moc ho nechtěla. Kojíme a dudlik není to pravé, ale na žízen asi dobrý. Když jsem ho Verunce dala po druhé (prvně byla už napapkaná a jen si cucla), moc ji chutnal. Tedy usuzuji tak, že po něm mlaskala a olizovala se 🙂

soucke00
13. led 2012

Ahojky, čajíky mě taky zajímají. Ještě plně kojíme, tak ještě čajíky nedávám. Čaje vařím jen sobě, od Lerosu kojící a teď v zimě i dětské na nachlazení a klidné sny a snažím se je hodně pít, aby malá měla dost tekutin ode mě. Taky ji trápily prdíky, tak jsem si do konvice začala přidávat sáček fenyklovýho od Babylove. Teď se pěkně vyprdí a už bříško vůbec netrápí a řekla bych, že je celkově spokojenější a hravější.

Asi bych nedávala granulované čaje, protože jsou často dost přislazované.

pajoslava
autor
13. led 2012

@zenablazena Tak uz ji cajik jede? 🙂
@soucke00 Ja nakonec koupila bio fenyklovy od Hippu, davam ji ho 2-3x denne s tim, ze vypije naraz tak max 10-15 ml. Mozna to neni cajem, ale zda se mi, ze lepe prdikuje.
O granulovanych jsem taky cetla a obsahuji hodne sacharidu, tak to nebude to prave orechove. Ale videla jsem ted brozurku od Hippu a nove by i ony mely byt bez sacharidu, tak uvidime.

S prikrmy jeste zacit nechci, ale ten cajik mi i doktorka doporucila, tak u tech par kapek denne zustaneme