Čím doporučujete osladit dítěti čaj?

garfieldmail1
8. únor 2009

Ahoj, už delší dobu syn (21 měs.) pije jen vodu (v noci) nebo granulované čaje.
Raději bych mu dávala místo granulovaných nějaké dětské ovocné čaje. Moc mu to ale nejede, co je nejvhodnější na oslazení čaje dětem?
Tuším, že možností je víc, ale kromě medu a obyčejného cukru jinou variantu neznám. 🤐 Obyčejný cukr asi nebude to pravé a klasický med zase není asi ještě vhodný kvůli alergiím? A taky medů je spousta druhů, jestli už můžu dávat med, tak který?
Díky moc za každou radu 😵 Monika

lisounek
8. únor 2009

Moni ja obcas davam Glukopur koupi se v lekarne a je to lepsi varianta cukru, ikdyz porad cukr, ale lepe vstrebatelny...a med se asi musi tak jako tak otestovat..myslim, ze se neda rict ktery je lepsi a doporucovany...

kalo
8. únor 2009

My sladíme jedině medem..../máme med náš od našich včel a ten samozřejmě vede/....ale sestra kupuje na slazení čajíků hroznový cukr...sladí sice míň, ale taky možnost

martina46
8. únor 2009

ja by som bola tiez za glukopur.
a nechces ostat iba pri tej vode? ci ju chce pit iba v noci?

garfieldmail1
autor
8. únor 2009

Vodu má právě jen v noci. Už si někdy třeba na rodinné oslavě žádá i džusíky, tak jsem ráda, že to držím aspoň na těch čajích 😠 Občas po něm ten granulovaný čaj večer dopíjím a nemám z něho moc dobrý pocit, tak raději čaj z pytlíku 🙂

Na ten glukopur se určitě v lékárně zeptám, díky 😉

To se někdo má - vlastní včely... 😠 😉

lenerka
8. únor 2009

my naštěstí nesladíme
ale když už jo,tak medem

kisska
8. únor 2009

skus v lete v baumaxe zohnat steviu - zelena rastlinka, ktora sa da pestovat na okne a je velmi, velmi sladka - http://www.jakbydlet.cz/clanek/552_stevia-sladk...

konoupek
9. únor 2009

Lerenka,glukopur,neboli hroznový cukr seženeš i v obyč obchodě a taky bych to viděla,jako jednu z nejlepších variant.Med bych určitě ještě nedávala.naše malá taky bohužel pije jen granulované čaje.Pytlíkový do ní nedostanu 😒 😉

elise
9. únor 2009

my nesladíme načo? inak odporúčam miesto cukru glukopur 😉

elise
9. únor 2009

med je vysoký alergén

konoupek
9. únor 2009

No jo ,kdyby mi malá pila jen vodu,tak taky nesladíme 😉

susik77
9. únor 2009

moja pila len granul. caje asi do 14.mesiacov. naraz sme zistili, ze jej idu aj tie nesladene z o sackov, tak sme granul. uplne odstavili. aspon sa jej nebudu kazit zubky. ale tiez doporuc. glukopur, ked to nejde bez cukru. a skus postupne zniz. mnozstvo glukopuru.

titkovamiriam
9. únor 2009

ja nesladim nicim,marek pije vodu alebo nesladeny caj-ked by som musela tak asi medom

wali
9. únor 2009

ja malemu davam tiez nesladene caje a obcas, ked ma nadchu, tak mu pridam aj trosku medu, ale neprehanam to a reakciu zatial ziadnu nemal. tak snad je to ok 😅

ivetnaty
9. únor 2009

my nesladíme tiež ničím, začínala som s ovočným detským čajom, to jej veľmi nebralo, tak som skúsila obyčajnú prevarenú vodu a tá jej zachutila, tak sme pri tom aj zostali. rodičia niekedy hovoria, čo jej nedám do čaju med, ale načo zbytočne privolávať alergie, keď nemusím, však 😨

katka76
9. únor 2009

nase deti tiez piju najcastejsie filtrovanu vodu. granulovany caj som hned vysadila, ved to je sama sladka voda a na to deti netreba naucit. vsetci pijeme nesladene bylinne caje.

leonik
9. únor 2009

my sladíme trochou medu nebo třtinovým cukrem 😉

trixi
9. únor 2009

sladim glukopurom, trosicku. Ked Matej zacal pit cajik, zacala som ovocnymi vhodne pre jeho vek. Odmietal ich, skusili sme granulovane hippky a pil jablckovo -medovkovy. Pil ho asi 3 mesiace, potom som skusila ovocny bio z DMka a odvtedy pije len ten, granulovane uz neznasa (nastastie) ale ten mu musim mierne osladit, pretoze je kyselkavy. Teraz ma obdobie kedy pije viac vodu ako cajik. Ma rad "ruzovu" Lucku s flasky s tym specialnym pitkom.

lena27
9. únor 2009

včera ukazovali v loskutákovi rostlinku Stévii, která hodně sladí a má 0 kalorií. zkus kouknout na jenich stránky a pustit si reportáž
http://loskutak.nova.cz/

yuta
9. únor 2009

ahoj. aké sáčkové čaje dávate?

tanja61
9. únor 2009

ja davam granulovany bez dodatky krystaloveho cukru inak niekedy med ale v malom mnozstve ale aj krys.cukor v malom mnozstve poskodit nemoze 😉

digysa
10. únor 2009

nedoporucujem nicim, tak to robim aj s dcerou....synovi sladim maximalne s medom.

deina
10. únor 2009

Nicim nesladim, kedze malokedy mi maly pije caj, ale zvyknem mu krupicu tymto osladit: http://www.docsimon.sk/tovar/babio-detsky-mliec...

kalo
10. únor 2009

yuta: já dávám čaje různé druhy ovocných čajů nebo roibos. Jen nedávám černý a zelený.

A závidím těm, komu dětičky pijí neslazené čaje. Jenže malá mi vodu nebo nesladký čaj nevypije. A jelikož jsme měly zánět ledvin a musíme pít minimálně půl litru denně, tak než aby nepila nic, tak jí ten čaj radši osladím. Nebo pije šťávy...ale u nás je pití za trest, tak jsem ráda, za každé cucnutí... 😒

kasis
10. únor 2009

Kalo skus detsky caj so sladkym drievkom, treba pohladat v obchodoch, u nas je to popradsky caj,malemu chuti neosladeny, je pravda,ze je trosky sadkasty, ale nie z cukru. Vodu mi maly vypije iba z vane ked sa kupe, si naberie do poharika a pije 😀, inac ani nahodou

digysa
10. únor 2009

kalo: tvoja dcerka uz bude mat 2 roky, takze to je ine....oni uz vedie, ze existuje sladke 🙂 moj syn ma 3 roky, tiez vyzaduje sladeny napoj....ale dcera ma este len 11 mesiacov....
Ja by som nesladeny caj nevypila ani keby ma prosili....zacala som ich pit az teraz,ked sa mi narodila dcera...
Inak ten med by nemal byt az taky zly...a tiez pouzivam hnedy cukor. U nas normalny cukor ani nemame v dome.

markeeta
10. únor 2009

garfield: Kolik vody ti vypije denne? .
Oslazene napoje podavej jen v dobe jidla, mezi jidli at pije vodu, kdyz ma zizen. Na noc mu dej ale jen vodu nebo bylinkovy caj. Nic sladkeho nebo slazeneho. Me to bylo doporuceno od zdrav. sestry. Ja nic sladkeho k piti nedavam, a chci to udrzet jak dlouho je to mozne.

Ta svetiva je dobry tip

euforbia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
markeeta
10. únor 2009

euforbia: jak stare mas dite? Ja jsem se s manzelem na toto tema bavila, protoze jsem chtela nasusit svuj vlastni boruvkovy caj, ale pry pro tak male dite je to risk (to bylo loni a jeste ji nebyl rok). My mame velice ciste ovzduny, tak nevim. Jeslti mate nekdo zkusenost, tak dejte vedet. Ja osobne si nemysli, ze by domaci boruvkovy caj byl horsi nez treba cokolada.

caira
10. únor 2009

tak mi nesladime nicim nebot mala pije pouze cistou vodu, zkousela jsem ruzne cajicky ruznych prichuti, ale nikdy je moc nechtela a skoro nepila, takze jsme zacali davat opet jen cistou vodu a pije zase hezky 🙂