Čím doporučujete osladit dítěti čaj?

garfieldmail1
8. únor 2009

Ahoj, už delší dobu syn (21 měs.) pije jen vodu (v noci) nebo granulované čaje.
Raději bych mu dávala místo granulovaných nějaké dětské ovocné čaje. Moc mu to ale nejede, co je nejvhodnější na oslazení čaje dětem?
Tuším, že možností je víc, ale kromě medu a obyčejného cukru jinou variantu neznám. 🤐 Obyčejný cukr asi nebude to pravé a klasický med zase není asi ještě vhodný kvůli alergiím? A taky medů je spousta druhů, jestli už můžu dávat med, tak který?
Díky moc za každou radu 😵 Monika

jandalinka
10. únor 2009

my sladíme domácím medem trošku.Holé čaje už malé nechutnali. 😉

aponchie
11. únor 2009

jezisi bud rada,ze pije vodu a necpi mu slazene veci 😲

lenka1982
11. únor 2009

Mi taky nesladíme,pijeme pouze vodu,je to stejně nejlepší než ty veškerý sladidla. 😉

dvojka
11. únor 2009

já bych taky nesladila...My jsme museli sladit jen když nám Kristýnka onemocněla nějakou střevní chřipkou a hodně zhubla,tenkrát nám na pohotovosti řekli at sladíme glukopůrem 🙂 😉

hancas
11. únor 2009

tak to máte dobrý že vám děti pijí vodu,mě nevypijí vodu ani kapku vždy jen gran.čaje a nebo pytlíkové,ale nesladím a pokud jim trochu osladím něco tak jedině glukopur-hroznový cukr je volně k prodeji v lékarně,poradili mi ho v nemocnici když měl průjem a musela jsem dělt mrkvový vývar,tak aby to aspon spapal osladit a bylo 🙂

lenka1982
11. únor 2009

jsem za to ráda,a holky ani nic jinýho nechtěji tak jim to nevnucuji. 😉

valhali
13. únor 2009

ahojte, ja sice malej nesladim,ale ked chcem,aby mala zmenu,tak jej osladim mliecnym cukrom (laktozou), je to jediny cukor,z ktoreeho sa nekazia zuby a je v materskom a dojcenskom mlieku. Dostat ho v lekarni. Obashuje aj probiotika - inulin a tak je caj osladeny laktozou zaroven prospesny zaludku.
A ked uz cukor, tak trstinovy.

garfieldmail1
autor
13. únor 2009

Tak jsem konečně mrkla na tu Stevii v Loskutákovi. To zní dobře, trošku složitější, ale možná zkusím. Zatím aspoň ten glukopur. Díky za rady 🙂

ivankaalenka
18. únor 2009

ja nesladim, ale ked, tak glukozu, na laktozu je dost deti alergickych.

valhali
18. únor 2009

deti, ktore piju dojcenske mlieko s obsahom laktozy (alebo obyc.kravske),tak mozu aj sladit laktozou. Kupujem jej aj caje sladene iba laktozou, na prestriedanie k obycajnej vode,alebo sackovym cajom,ktore jej nesladim vobec. Mne lekarka odporucila preto trstinovy,lebo obsahuje vela mineralov a zeleza, co ine cukry nie. Ale zatial som jej nic nesladila, ale ak by som musela, tak by som pouzila trstinovy

jandalinka
18. únor 2009

ať si říká,kdo chce,co chce...... 😉 ,ale mě malá vůbec neochucené čaje nechtěla a skoro za den nic nevypila a od té doby,co jí dám trošinku medu do čaje cca.na 1litr/půl lžičenky,tak mi pije jak divá a hlavně musím říct,že jsme měli problémy i s vykašláváním,rýma apod.A od té doby musím zaklepat,že super. 🙂 Med se nedoporučuje jen kvůli zoubků a to na noc,jinak proč ne!! 😵

jaku
18. únor 2009

Sladíme šťávou z agave-koupila jsem v DM, poradila mi kamarádka. Je tekutá, trochu míň sladší než med a není lepkavá. Malému jsem s ní včera osladila čaj roibos a moc mu ta kombinace chutnala. Na obalu píšou, že je to na bázi fruktozy.

zuzana17
18. únor 2009

Ja som začala sladiť glukopurom - hroznovým cukrom 🙂 , med je alergén, tak zatiaľ ho nepoužívam

eva.konczynova
14. kvě 2009

máte někdo zkušenost se slazením čaje dětským mléčným cukrem, je od Babio. Obsahuje pouze laktózu, nemá tedy špatný vliv na zoubky. Ale sladí, není tam třeba toho dát moc?

zrzulka
14. kvě 2009

My sme sladili tiez Glukopurom a neskor hnedy cukor. ked sme zavarali pre malu ci varili dzem tiez sme pouzili hnedy cukor.

prasiatko30
14. kvě 2009

a naco mu vlastne davate tie sladene napoje - nestaci obycajna voda aby sa dieta naucilo ze ked je smadne tak treba pit a nie si plnit brusko sprostostami - boze dneska mam teda vyrivacsku naladu 😝 😅

zrzulka
14. kvě 2009

prasiatko nie kazde dieta ma rado vodu. moja dcera vodu nevypije, ani caj. Kupujeme jej napoje pre deti.Tie jej zriedim vodou. jedine to mi vipije.

prasiatko30
14. kvě 2009

a nie je to aj tym ze si si ju tak naucila - moja tiez na zaciatku nepijavala vodu - to bolo len mlieko MM alebo UM - ale nikdy som sa jej nesnazila nahradzat nejakymi sprostostami - dzusikmi pre kojencov a podobne, moja mama tiez do mna hucala aby som jej robila cajiky - lebo tak to robili aj oni a na sk sa to tak robi - ale vzdy mam pred sebou moj vlastny odstrasujuci pripad - ja som pre tie nase sproste sk zvyky nebola schopna pit vodu - samu a len tak od smadu - hadam az do 25tky - a myslim si ze je to tym nasim blbym zvykom ze voda nechuti a neda sa vypit, jedine co sa moze pit su osladene zbrndy - ja si naozaj pamatam ze som doma mohla aj umriet od smadu ale ak nebol sirup tak som nepila alebo aspon nejaka mineralka len nie obycajna voda. a preto som sa snazila aj dceru viest k tomu aby pila vodu - sme zavaleni flaskami vody po celom dome ale aspon viem ze pije a pije ked je smadna 😉

danu
14. kvě 2009

osladit nicim, naco kazit zubky a navykat na sladke. ked bude dieta smadne vypije aj vodu 😉

kijonkova.k
14. kvě 2009

Tak já mám štěstí,že malá by sladký čaj nevypila,prostě jí to nechutná,ani nechce ovocné šťávy apod.Ale mám doma glukopur,takže třeba do bílého jogurtu jí občas pro změnu přidám půl lžičky 😉

prasiatko30
14. kvě 2009

danu - suhlas na 100% - potom si tie deti naleju bruska osladenymi napojmi a nechcu nic jest 🙄 takto ked ma smad napije sa a je to!! 😅

karotky
14. kvě 2009

Tak já dávala do roka granulované od Hippu,ale ředila jsem je.Tuším,že na 250ml vody byly 2 lžičky a já dávala jednu.Pak jsem přešla na klasické bylinky a sladila je lžičkou Glukopuru.Teď nám jaksi došel a v nouzi jsem šáhla po klasickém cukru a (jelikož nám byly 2 roky) už jsme u něj zůstali. 😉

isis
14. kvě 2009

Prasiatko suhlasim, mojej malej tiez davam len vodu, ked bola chora tak trosku caju, ale nikdy som ho nesladila. mam kamosku, ktora je "mama roka" a nalievala toho svojho od malicka cajikmi a teraz uz nechce nic jest iba stale pije tieto kraviny. ALe teraz uz mu dava tie jupiky alebo kubiky ci ako sa to vola a az v takej miere ze mal ruky aj nohy uplne zlte. Isla s tym doktorke a ta jej povedala ze je to z tych kravin lebo obsahuju vela mrkvy a po vysadeni bude trvat aj mesiac kym sa to upravi. V podstae ho predavkovala mrvkou! A to ma maly zapchu a cuduje sa ze z coho. Takze zlata voda 😀

kim
14. kvě 2009

Já dávala do roka Hipp granulovaný, taky jsem dávala jednu lžičku na 250 ml, pak jsme přešli na sáčkový čaj od megafytu a tam jsem sýpla trošku fruktozy, je to asi 14 dní a nesladím už vůbec a pije to!!!!Ale jak píší holky mléčný cukr je asi kvůli zoubkům nejlepší, když neslazené nechtějí!!!my máme bohužel laktozovou intoleranci, takže mléčný cukr nesmíme.

markiza
14. kvě 2009

ja davam obom len vodu, pripadne dzus priamo z odstavovaca... caj sme nikdy nepili.
ak by som uz mala sladit tak asi glukozou alebo fruktozou.

sjuzi
14. kvě 2009

Ja malému bežne dávam čajík neosladený, príp. ak je chorý a dávam mu do neho citrón, tak mu to sladím Glukopurom...
Inak rád pije Sunarek granulkové čaje (tie sú bez Glukózy, len laktóza) - jablkový je naj a malinový...
Občas mu ale zarobím sirup (Sunquick), keď napr. chcem, aby veľa pil (pri horúčke)... lebo to mi stiahne 2deci za pár min... 😅

sjuzi
14. kvě 2009

Vodu tiež pije, ale tú ho baví hlavne vypľúvať, neviem, či to má zvyk z bazéna, kde mu kážem vodu nepiť, tak ju pľuje von... 😀

mobina
15. kvě 2009

My sladíme domácím medem, ale jen nepatrně. Na konev čaje dávám půl polévkové lžíce. Jinak abych zlikvidovala ty granulovaný sladký hnusy, tak jsem klasický čaj dochucovala granulema, ale taky na konev max dvě kávové lžičky.

majcik
15. kvě 2009

Moj maly sa naucil pit cistu vodu, takze huraaa 😀 Ale davam mu obcas aj riedene ovocne stavy, aby mal zmenu a aj slabucky granulovany caj HIPP. Ale nemame problem aj s cistou vodou. Takze som rada.
Obycajnym cukrom som mu neprisladzovala a zatial ani neplanujem... caje HIPP su sladene, na moj vkus az moc. Sackove caje mi odmietal, skusim znova na jesen, teraz cez leto nech pije tu vodicku.

zrzulka
15. kvě 2009

no praveze mne keby nevypila dzus tak nevypije nic. Vodu ani omylom. Som rada ze pije aspon nieco, pretoze este donedavna nevedela pit ani len z cumla a vsetko sme museli "striekackovat". Tak snad sa aj nam raz podari, lebo ja mam tiez najradsej bezbublinkovu vodu. Alebo pijem Tibi napoj.... Obcas samozrejme aj kolu ale to velmi malo.