Co dát pít ročnímu dítěti, když odmítá čaj?

pessy1
25. črc 2008

ahoj maminy, co dát pít?čaj nechce, štávičky od hipu také ne, pije jen vodu rajec s bylinkami.chtěla bych zkusit něco jinýho. Poraďte, děkuji. 🙂

silvik
25. črc 2008

Ahojky... asi bych zkoušela různé nápoje.. začala bych obyčejnou vodou, nebo bych dala ovocnou šťávu ředěnou vodou, různé druhy čaje (broskvové, třešňové atd.), třeba mu některý přece jenom zachutná....my třeba pijeme i figo, jupíky, minerálky (v malém množství) ..... 😉

sylvar
25. črc 2008

a co zředit 100% juice 😉
já teda dávám jen vodu a pije to, semo tamo právě zředím juice

ria80
25. črc 2008

Já bych nejradši dávala jen vodu,ale nechce to.Tak ředím neslazené štávičkyod Hami.Jupík apod.bych nedala ani omylem.
Caj mi taky nechce,to mě mrzí.

petule.h
25. črc 2008

já bych taky asi zředila nějaké ty šťávy, ale myslím, že jsem už dělala slabou šťávu od Jupí...dělají i bez konzervantů či čeho...mě tomík pil ovocné čaje granulované odmala, můžeš ho dělat za studena, to je jako šťáva 😅

niega
25. črc 2008

Já dávám 100% džus (jabko nebo hrozny), bez konzervantů nebo aromat, ředím ho vodou cca 60 ml džusu a doplním do 260 ml vodou. Čistou vodou jsme začínali, při jídle mi ji pil, ale během dne ne. A když jsem viděla, že jeho pitnej režim v horku dělá ani né 100 ml, přešla jsem na ten džus. Teď vypije i 300 ml denně, nejvíc chlemtá, když mu dám lahvičku do ruky namísto hračky, když přebaluju.

lenerka
25. črc 2008

ahoj

tak mě naštěstí malá pije všechno
dětský čaj jí dělám pytlíkový 1x za den
jinak pije vodu a šťávy od Jupí malinu jahůdku bez konzervantů barviv
vůbec to nemá sladký
džus jsme zkoušeli ten nechce pít

silvik
25. črc 2008

Rio, naše Barčí v tomhle věku taky nevěděla, co to Jupík je... Pila jenom čaj, furt, ve dne, v noci.... Nic jiného jsem jí dávat nemusela ... jupíka pije až teď, cca od třetího roku, no a v rámci sourozenecké solidarity dává tyhle "dobroty" okusit i mladší sestřičce 🙄 Nadšená z toho taky nejsem, ale uhlídat se to nedá... 😠 😀 Jde ale o tak malé množství, že si myslím, že to škodit nějak zásadně nemůže... vždyť i ten Jupík či jupík Aqua je bez umělých barviv a sladidel 😉
U nás teda vede čaj Megafyt - třešňový, ten Markétce fakt chutná 😵

kalo
27. črc 2008

Já chtěla malou zvyknout na obyčejnou vodu...ale moc jí nejede...Tak pijeme čajík 😒 Ale za boha do ní nemůžu dostat šťávu z odšťavňovače...zkoušela jsem ředit, neředit, různé kombinace ovocí, mrkve...prostě ne 😠

j.a.n.u.s.
30. črc 2008

pessy...obyc vodu. Ja davam balenou Dobrou Vodu neperlivou (samozrejme), caje nechce...zkus zmenit pitko...flasku, brco, hrnecek...cokoliv...male se zvysil pitny rezim, kdyz jsem ji koupila flasticku s vyskakovacim brckem... 😉

hodne stesti

kristi
30. črc 2008

nase pije stavu Jupi 🙂

petraluk
30. črc 2008

Mě malej taky dlouho nepil nic jinýho než vodu až posledních 14 dní pije všechno co mu dam. já tedy kromě čajů od Megafitu a občas džusíky od Hami ředěný víc než 1:1 nedávam 🙂

Ad. Jupíky doporučovala bych vám přečíst páteční MF Dnes jsou tam na ně testy a úplně nejhůř dopadl Jupík Aqua. Hledala jsem to na netu, ale bohužel nenašla, třeba někdo bude úspěšnější. Nevhodný jsou také Kubíci, obsahují nejvíce cukru ze všech testovaných nápojů 😉

Takže Silvík sladidla a umělý barviva nejsou všechno, co můše být škodlivý 😉

silvik
30. črc 2008

Petraluk - možná máš pravdu, já na to takový expert nejsem, ale my to pijeme (teda ta mladší) v tak malém množství, že to nikde hledat nebudu. Když se toho občas napije, nebudu z toho dělat vědu. Prioritou pro nás je čaj. A co se týká té starší, taky Jupík nepije na litry, má taky nejradši čaje (a minerálky), spíš je to takové zpestření pitného režimu..... Kubík nedáváme. Stejně si ale myslím, že kdyby to bylo tak moc škodlivé /teda pro děti/, tak by to snad v oběhu ani nebylo....