Co dávat půlročnímu miminku k pití?

ronaty
28. únor 2017

Krasny den 🙂 mam rychlou otazku. Pul rocni miminko mi nechce pit nic jineho nez mlicko. Jake caje ci stavicky bych mu mela dat? Moc dekuju

puresin
28. únor 2017

@ronaty Mlickem myslis UM, nebo ho kojis? Pri kojeni neni nic jineho nez mlicko potreba, aspon do roka. S UM nemam zkusenost. 🙂

janey007
28. únor 2017

Ahoj, naše malá nepila nic než mateřské mléko do roka... Cokoli jiného odmítala. Takže i tak se dá 🙂

kacireksro
28. únor 2017

ja davam pri um mleku ty bio stavicky bud z DM a nebo Rossmanu.caj jsem do ni za boha nedostala mozna tam 5ml,ale stavicek mi vypije dost.maji ruzne kombinace treba fenyklovy caj s jablkem,nebo sipkovy caj s ovocem.jsou od ukonč.4 mesice a ten 500m. vychazi kolem25kc a ja jeste redim kojeneckou vodou.

nafuka
28. únor 2017

To není moc dobré na zuby šťávičky a ještě si zvyká na sladké. Mě malá taky ze začátku nechtěla moc pít, ale já teda kojila.Teď pije čaje neslazené a vodu.Jak začaly převládat příkrmy tak se rozpila.A taky už chodí a má dost pohybu.

ililina
28. únor 2017

Slabý černý čaj a nebo vodu

stratilikova
28. únor 2017

Vodu, detský čaj (nie granulovany).

nafuka
28. únor 2017

@ililina černý čaj mimču ses zbláznila?

absintka19
28. únor 2017

@nafuka presne tak, zadne sladke, zbytecne si zvyka na cukr a muze to byt krasny nabeh ma obezitu...staci neslazeny caj a voda.

popelka1984
28. únor 2017

V lékárně i obchodech (DM, Kaufland) mají dětské ovocne šťávy ve skle bez různých přídavků. Dále směsi detskych Bio čajů v sáčcích, nebo granulych. Začala bych ale kojeneckou vodou a neslazenym fenyklovým nebo heřmánkovým čajem. Náš malý byl po prvním měsíci převážně na UM, hodně trpěl na bříško tak jsem mu už v prvním měsíci dala občas par lžiček fenykloveho čaje, opravdu málokdy.Je květnový takže když byly v létě horka a měl propadlou fontanelku tak jsem mu dala třeba heřmánek nebo kojeneckou vodu, nebylo to rozhodne každý den. Od 5 měsíce byl na příkrmech plus umělém, s ovocnými šťávami jsem ale počkala až mel zvladnute zeleninové i ovocne příkrmy.

popelka1984
28. únor 2017

Jo a ty ovocne šťávy nebyly na žízeň ale třeba jednou za měsíc jsem koupila jednu pro zpestření.

ililina
28. únor 2017

@nafuka ne, nezbláznila

nafuka
28. únor 2017

@ililina asi jo,když dáváš miminku černý čaj.

kituska20
28. únor 2017

Dětský heřmánkový nebo fenyklový čaj ale ne granulovaný.
Ničím nesladit 🙂

ililina
28. únor 2017

@nafuka napsala jsem @ronaty svoji zkušenost, co jsem podávala dětem k pití.

nafuka
28. únor 2017

@ililina ani nechci vědět co dalšího do nich cpeš.černý čaj určitě není nápoj vhodný pro děti.Obsahuje kofein jestli to nevíš.

pajounek
28. únor 2017

@nafuka a slozeni treba UM jsi cetla? :D ja teda klidne slaby cerny caj dam taky (ale mala uz je starsi).
A davala jsem i trochu slazeny ovocny caj ;)

nafuka
28. únor 2017

@pajounek a co jako? já malé pití nesladím a na sladkosti má taky čas.

pajounek
28. únor 2017

Ja jen ze @ililina jen reagovala na dotaz vlastni zkusenosti a jen ji napadas, jestli se nahodou nezblaznila a co jeste do deti cpe..trochu premrstena reakce.

helulina
28. únor 2017

@nafuka Proč se tak obouváš do ililina? Napsala svou zkušenost. Každý si rozhodne podle sebe a nemusí se hned do někoho navážet...

panickatlamicka
28. únor 2017

Jestli kojis, tsk dalsi tekutiny netreba.U um nekdo tvrdi tak a nekdo jinsk-mne az tak zazracne v tomto smeru um neprijde, a proto bych nejake redene neslaz.stavicky davala. Nebo slaboucky roibos, ten muzou i miminka-snad nepodavam spatnd info. Cerny caj fu(c)kt ne, ja ho dala poprve synovi az !v 5 letech na boleni briska :D a dcera tento napoj jestd nemela.

nafuka
28. únor 2017

@panickatlamicka taky myslím že rooibos nevadí.

panickatlamicka
28. únor 2017

Ja myslim, ze @nafuka se obouva proto, ze ji neni u zadku zdravi zadneho ditete, ne jen toho jejiho./tech jejich.Neschovava se zapokrytecke ,,neni to moje vec". @helulina

lucinka58
28. únor 2017

do šťáviček bych se moc nepouštěla - spíš jen kojeneckou vodu 🙂 Můj syn si na ni zvykl a prakticky žádné šťávičky ani ochucené vody nechce. Čaj kdyžtak neslazený 🙂

panickatlamicka
28. únor 2017

@lucinka58 asi narazis na mne. ja davala nekojdnemu synovi cca dve lzicky stavicky do 100 ml vody . Samotna voda se mu navalovala... ale stopro souhlas, ze voda je idealni. 🙂 🙂

lucinka58
28. únor 2017

@panickatlamicka Neeee, já si odpovědi nečetla - prostě jsem jenom odpověděla 🙂

nafuka
28. únor 2017

@panickatlamicka jo asi tak nějak.V ideálním světě by všechny děti jedly jen to co je pro ně vhodné a rodiče by neprznili jejich pohybový aparát nevhodnou manipulací a chodítky kurvítky a špatnýma botama🙂

ronaty
autor
28. únor 2017

Holky moc dekuju za vsechny rady 🙂 ja ji dala i hermankovy caj a to byl vyraz :D uz nekojim, tak jsem chtela aby zacala pit, kdyz uz davam i prikrmy. Jako aby nebyla hydratovana. Vse krom mlicka prska a nechce to. Tak ja vyzkousim jeste dalsi caj.

stastnablcha
28. únor 2017

ahoj. ja osm davala len mliecko - hlavne ked ho chceli. ked som mala moje tak som kojila kazdu chvilku a tym padom som mala poriesene. ked som davala umele mliecko, tak som k amilku davala cistu vodu. snazila som sa vyvarovat stavickam a sladenemu caju, vdaka tomu deti maju najradsej aj teraz na pitie cistu vodu.
alebo skus davat tekutiny po lyzickach a nie do flasky.. tak si pomalicky zvykne na tu chut

popelka1984
28. únor 2017

@ronaty to je jen o zvyku, je to najednou jiná chuť, celou dobu je o nasládlém mlíčku a najednou čaj fuuj 🙂 to se nenech odradit. Jen ten čaj pokud je pytlikový tak ho nenech dlouho máčet, je pak moc silný na jeho jazýček.

netopejr
1. bře 2017

Vodu. Normální z vodovodu, pokud nemaze