Co dáváte pít dvouletým dětem?

andryyysssek
31. črc 2016

Ahoj maminky,co dáváte na pití skoro dvouletým dětem?Synovi musím dávat ředěné 100% džusy,protože mi vodu ani neslazený čaj nepije.A tak si říkám,že je lepší džus bez cukru a těch glukózo-fruktózových sirupů,než slazený čaj.Ale může pít jen ty džusy?Když má džus,vypije tak ten litr,i více,když počítám i mléko.Když má vodu nebo neslazený čaj,nevypije skoro nic ☹

radka8888
1. srp 2016

@andryyysssek prijde mi, ze pokud syn ve dvou letech vazi cca 15 kilo, tak pokud vypije litr...je to jako kdyz 60 kg osoba vypije 4 litry. Coz je z meho pohledu za hranici zdravosti 🙂

Jinak moje dcera pije dobre a cistou vodu. Nic jineho nedostava, na navsteve si dava juice, ale to jen vyjimecne. Je ji tri a pul.

cabo
1. srp 2016

@andryyysssek Nemente to ze dne na den! Nebude chtít. Syn ze začátku pil ty detske čaje ale jelikoz jsem ho také chtela naucit na vodu tak jsem mu caj zacala postupne vic a vic redit az nakonec zustal jen na vode.
Na dzusy pozor! I ty neslazene maji hodne prirodniho cukru.

cabo
1. srp 2016

@radka8888 Ve dvou letech vypit litr neni prehnane moc. Dvoulete dite by melo mit prisun tekutin asi 110ml na kilo vahy ditete. Pocita se do toho samozřejmě i mleko, polévka a pak bezne piti.

veri0007
1. srp 2016

@radka8888 jsi na omylu. Množství doporučovaných tekutin se odvíjí dle váhy a stáří dítěte. Nelze porovnávat dítě a dospěláka.
Třeba pro nás je to vzorec (2 roky, 11kg):
(120 – 2 * 10) * 11
(120 – 20) * 11
100 * 11 = 1 100 ml

Je to tedy pouze orientační, samosřejmě, je dítě, kterému stačí méně a zdravotně je taky ok, ale taky i naopak😉

radka8888
1. srp 2016

@veri0007 špatně jsem to formulovala. Když se bavim.o celkovém.příjmů vč jídla polévek atd. Ale že by mělo vypít litr vody nad to všechno mi.přijde moc. Příjem.tekutin a pití mi přijde něco jiného.

veri0007
1. srp 2016

@radka8888 jj, tekutiny se počítají i vč. polévek, ovoce, zeleniny, ... To já do malé nedostanu ten litr denně včetně tekutin z jídla... 😝 Ale náhodou mám kolem sebe děti ,,násosky,, co jen tak z fleku vypijí celé čtvrtlitrové fručko a pak si dají ještě ze své flaštičky. Bohužel nejsem ten šťastlivec co dítě nemusí do pití nutit 😖

radka8888
1. srp 2016

@veri0007 no právě proto mi přijde lit do dítěte litr extra moc. Dcera má.normálně vodu v pullitrovce, a když jsem.s ní tak prostě ji to.občas dam do ruky a ona se napije.

charaka
1. srp 2016

Aj moji drobci piju len cistu vodu (z vodovodu ci nejaku jemne perlivu mineralku), nesladene bylinkove ci ovocne caje... a z vytlacenych pomarancov im robim ladove kocky a maju to ako zmrzlinu... robila by som vsetko preto, aby dzusov pili co najmenej... vsak staci urobit silnejsi ovocny caj a hned ostane sladky. Napr. tento caj:
http://www.rychlalekarna.cz/produkt/caj-majesti...
je taky sladky sam o sebe, ze ked som ho pila prvykrat, tak som si myslela, zemi do neho dali snad 3 kocky cukru.

lenny.cz
1. srp 2016

Syn pije od začátku jen vodu z vodovodu a ráno k snídani neslazený čaj.

hadroslava
1. srp 2016

V lete vodu, v zime vodu nebo caj. Kdyz nemam nic jineho po ruce a dite ma zizen, dam napit cokoli, co tece- aby me nikdo nechytal za slovicka, tak nemyslim alkohol. Ale moc to nechce, neni zvykla. Jde jen o zvyk, zvykne si dospely i dite. Holt to nekdy trva, ale normalni zdrave dite se nakonec nauci pit i tu vodu, ze nechce a podobne, to jsou jen vymluvy.

ninive211
1. srp 2016

Snažím se dávat hlavně obyčejnou nebo opravdu jen slabě ochucenou vodu, občas udělám čaj, ale ten do teďka malá moc nemusela a nepila. Ještě nedávno jsem musela dávat ředěné 100% šťávy), jinak pila fakt minimálně, postupně jsem se snažila přecházet na větší a větší ředění, až pije vlastně jen čistou vodu, bohužel mi to kazí hlavně tchyně, která jí vždycky dává různé šťávičky a ředí to možná tak 1:5, prostě je to děsně sladký, tak to musím eliminovat. No a díky oblibě lahviček s netekoucím pítkem se poslední dobou sem tam kupuje ochucená voda od Kubíka či se šmoulama....no, taky to ředím, protože mi to teda přijde fakt děsně sladké (však součástí je cukr)! Nevidím to zrovna ráda, ale je to pomalu boj s větrnými mlýny. Babička byla vždycky nadšená, jak jí krásně malá pije a snad mi ani nevěřila, že mně pije málo, no jak by ne, když to pitíčko bylo sladký jak cecek ☹ Hlavně její reakce, že proč by měla pít "obyčejnou" vodu, však my taky pijeme kofoly a džusy (nj, tak my si za to můžeme sami, že pijeme tyto s prominutím sračky a hlavně, jako dospělí máme odpovědnost sami za sebe a umíme si pořádně vyčistit zuby, s čímž mám u malé pravdu velký problém, absolutně si nenechá ode mě do pusy sáhnout, takže už se "těším" na další návštěvu zubařky)
Jinak ráno a večer má UM.

japona
1. srp 2016

Vodu přes den, nutrilon před spaním.

jaja01k
1. srp 2016

Mladsi do roka nechtel pit nic, tak jsem mu taky zacala davat dzus, aby vypil aspon neco. Nastesti jak zacal opakovat vsechno po starsim, naucil se i pit vodu. Ted uz piji oba jen vodu. Mne ani ty dzusy neprijdou uplne idealni, ale lepsi nez sladky caj.

ninive211
1. srp 2016

@jaja01k Já třeba nějak nechápu, proč by se třeba ovocný čaj měl vůbec sladit 😲 (černý čaj zase naopak neoslazený nevypij...no já ho piju stejně akorát u tchánů, jinak ne) No a ty granulovaný "čaje", to je kapitola sama o sobě. To stokrát radši 100% ovocný džus.

nunacek
1. srp 2016

@andryyysssek Dávám přes den Yo sirup s vodou (doporučeno zubařkou a pediatričkou), na noc samotnou vodu. Džusy nedávám vůbec, maximálně výjimečně třeba na nějaké oslavě / výletě. Čaje moje děti nepijí vůbec.

pomykalovak
1. srp 2016

vodu nebo bylinkové čaje (když je nemocný či v zimě) - od malička mi pil vodu, tak jsem džusy a jiné sladké šťávy nedávala .. UM taky nedávám, do 16m byl kojený 😉

misha80
1. srp 2016

U nás se celkem osvědčila jemně perlivá voda, bublinky jsou asi zajímavé 😉 A ještě malý miluje bílou kávu (meltu), tam ale dávám trochu medu. Je schopen vypít celý hrníček najednou. A za chvíli další.