Co v noci dáváte dětem pít? Bojím se zubních kazů

vorllinka
20. dub 2011

Mám 8 měsíčního syna a konečně se nám podařilo odbourat noční krmení. Nahradilo ho pití šťávičky tak 1x-2x za noc. Jediné co mi pije jsou právě šťávičky, sice kupuji ty, na kterých je napsáno bez přidaného cukru, ale stejně tam nějaké sacharidy jsou. Na některých je dokonce napsáno - nadávat dětem večer a v noci 😕 Bojím se zubních kazů, ale nevím co s tím. Co dáváte vy? Děkuji za odpověď.

kackark
20. dub 2011

Nám dr. doporučil nedávat nic, maximálně obyčejnou vodu. A osvědčilo se nám to. Noční kojení se nám podařilo odbourat teprve nedávno, a to jsem kolikrát prokojila i celou noc. A teď malý prospí většinou od 19:30 do 4:45 (to ho už nakojím), nechali jsme jen tohle jedno jediný ranní kojení 😉 A všichni se mnohem lépe vyspíme 😵

jmisa
20. dub 2011

My dáváme vodu.

kopretina82
20. dub 2011

Taky jsme dávali čistou vodu, pak malej zjistil, že nic moc, tak se mi přestal budit úplně 😉 😀

brisalek
20. dub 2011

My jsme v noci kojili do 16 mesicu. Do 12 mesicu vstavala i 8x. Od 12 tak 1-3x. Kdyz jsme prestali kojit nabidla jsem jen vodu , tu nechtela, takze konecne spala krasne celou noc nebo max 1x se lehce vzbudila. Nic jineho nez vodu bych nedavala. Bud ma zizen nebo ne. A nahradit kojeni zase cajem nebo UM je zase jen o zvyku🙂.

handm
20. dub 2011

Já zatím pořád UM, protože nevím, jestli se fakt budí hlady, nebo ne... dvakrát minimálně mu to mlíko dám, protože žádnej jinej fígl nezabere (ani dudlík, hlazení, houpání, chování....)
Až bude malej ještě větší trošku, tak chci zkusit taky vyměnit za vodu, ale optám se radši dr, jestli má dost jídla přes den...

rennca
20. dub 2011

já dávám vodu nebo slabý čaj

kalo
20. dub 2011

Určitě bych nedávala pít nic. Noční pití je naučené a dost špatně se odnaučuje. Jestli se ještě budí hlady, taky to mlíko, ale později to utla. Tělo má v noci odpočívat a regenerovat v klidu... 😉

laska.nezna.hranic
20. dub 2011

dokud se malý v noci budil, dostával mlíčko. postupně spal déle a déle, takže se krmení odbouralo, a ničím nenahrazovalo. taky proč? když už ho chceš napájet, tak nevidím důvod, proč mu brát mléko a nahrazovat čajem nebo šťávou. jemu to nijak neprospěje a ty vstáváš tak jako tak. postrádám smysl. musí-li to být, dala bych jen vodu, případně čaj bez sacharozy, ale i když dáš slazený, svět se nezboří. my nevyrůstali jinak a zubaře jsme většinou viděli až v první třídě na hromadné prohlídce. ale za mě když už něco, tak mlíčko bych nebrala. to je základ. i když v tomhle věku už by měl prospat celou noc.
vidím to podobně jako kalo, s vyjímkou horkých dnů/nocí nebo nemoci. ale záměrně učit na noční pití mi nepřijde rozumné, takové zvyky se pak těžko odnaučují a ty pak kvůli tomu můžeš vstávat k prckovi ještě ve školním věku.
pokud mu dáváš šťávu, nepije na žízeň, ale na chuť, protože je to sladké. zkus čistou vodu a uvidíš, že už zas tak moc žíznivý během noci nebude 😉

zuzka72
20. dub 2011

Dítě se nebudí z hladu, budí se ze zvyku, chce to odbourat a třeba ududlíkovat...jak si zvykne pít, těžko se toho zbavuje, mě naštěstí všechny 4ři děti spali celou noc...

neu.sona
21. dub 2011

No,mě přijde docela malinkej ještě, takže já bych to klidně viděla na ten hlad. Náš Mates se taky budil hladem. Po asi 18 měsících jsem si řekla, že už by se to jako mohlo odbourat, tak dostával nejdřív čaj místo mlíka a teď vodu. Třeba dnes spal celou noc a už se ani nezbudil. Já bych to tak černě neviděla. Dělej jak myslíš ty sama. Ty to musíš poznat.
Souhlasím z názoru, že se budí děti ze zvyku, ale vidím to až extrémně kolem druhýho roku. V 8 měsících fakt ne.
Jo a šťávičky bych mu nedávala. I teď Matesovi fakt šťávičky nedávám. Když má žízeň, tak musí pít i vodu. Šťáva a džus fakt jednou za čas nebo hodně ředěný.

ja.na81
21. dub 2011

Muj maly ma taky 8 mesicu. V noci se budi tak 2x a ja ho teda kojim, on pak hned zas usne a mame klid oba 😉 Zatim s tim nic delat nehodlam, az tak od roka bych mu zkusila dat v noci vodu a uvidi se. Jinak on teda pres den pije vodu normalne, takze je na ni zvykly..

antarres
21. dub 2011

Dokud malá pila mlíko, tak mlíko, ale teď má u postýlky lahvičku s vodou. Někdy pije, někdy ne. Zubař nám říkal, že pokud pije i v noci, tak máme dávat jen vodu. Čaj prý taky není dobrý.

luckakol
21. dub 2011

ahoj, presne vim o cem mluvis 🙂 Ja zase kdyz mel malej kasle v zime, parkrat podala caj s medem a zavislost byla vypestovana do druheho dne 🙂
Ale osvedcil se me Vanilkovy Roibos od Teekane. Ja takovy jakoby chutove nasladly. Vubec ne horky nebo kysely jako ovocny caje.

A to akceptoval okamzite 🙂

zuzkkkaaa
21. dub 2011

my nedáváme nic, v noci se spí ne? 😀 😀
Jednu dobu si zvykla na mlíko 3 x za noc, pak jsem si řekla, tak to teda neeee. Tři dny řvala, nic nedostala, teď spí jak dudek celou noc. 😵 😵 😵 😵 😵

crawler
21. dub 2011

Od 5.měsíce nedávám absolutně nic vyjma dudlíku!

marinka
21. dub 2011

Anička teda v noci pořád pije, má pití u postele a sama se 1x-2x za noc napije a spí dál..Ze začátku chtěla taky jedině šťávičky a byl to boj, v noci hysteráky, když jsme zkusili dát vodu, ale teď už si ji klidně dá. Bohužel, díky šťávě se nám podařilo dva malé kazy na předních zubech udělat, takže u Lelinky v tomto budu od začátku přísnější a šťávičky prostě nebudou 😅

crca
21. dub 2011

tak ono nezáleží na tom,že je to jen bez cukru,jde o to,že je to kyselé a to možná horší účinek na sklovinu než cukr,ale k věci-mám dvojčátka a holka má na noc stejně flašku mlíka,byť ošulenou 😀 a to nám budou dva roky.Mám i bylinkový čaj,ale to jí nechutná a bude řvát tak dlouho než si necucne mlíka-možná zvyk,možná se tím uklidní,dudlíka jsme nepoužívali nikdy,nechtěli ho,ale já si říkám,že dokud chce ať si dá-my máme klid,ona má klid a jelikož mě toho přes den moc nesní,tak aspoň v tomhle něco má. 😅 Vždyť jednou vyrostou a skončí to,tak proč to lámat přes koleno 😉 Mě třeba neprospali celou noc ještě nikdy-vyjma asi pár dní dohromady co jsou na světě 😀 Dělej jak ti to radí instinkt a hlavně máš ještě malé dítě 😉

nady
21. dub 2011

V téhle době ,jsem ještě normálně kojila ,je blbost odbourat noční pití-kojení a nahradit štávičkama ,pokud chci odbourat noční pití nemůžu je nahradit pitím jiným a už vůbec ne štáviček.Maximálně trochou vody ,pokud jsem si jistá že nemá dítě hlad ,tak nemá pít v noci vůbec ,je to jen o zvyku a nahradit zvyk pití mléka jiným zvykem pití štáviček je rozhodně špatně.

lucie777
21. dub 2011

NIC! V noci se spí, ne? 😀

kristi
21. dub 2011

dokud pila mliko, tak mliko. Jakmile jsme to odbouraly, tak nepije v noci nic. Jen pokud je nemocna a vzbudi se, tak dostane stavu nebo vodu. Ale z 99% nepije nic

dagina
24. dub 2011

Ahojky, ani nevím, že existují nějaké šťávičky pro tak malé děti 😕 ... . Já jsem tedy také kojila v noci cca do 20ti měsíců. Zvyk nezvyk, prostě jsme to tak měly a vyhovovalo nám to. Nechat dítě řvát je pro mě nepřípustné. I já se jdu někdy v noci napít... . Nicméně od těch 20ti měsíců cca do dvou let pila vodu, teď nic, chrápe jak dudek, ale kdyby vyžadovala, určitě bych jí také nechávala hrnek s vodou po ruce. Však ho míváme pro sychr u postele stále 🙂.

romana29
24. dub 2011

Dávám jednou v noci mlíko - pokud se vzbudí víckrát, má smůlu, naštěstí je hodná a fakt spinká, pokud ji něco nebolí 😵