Dáte dítěti sladkou limonádu, nebo raději nealko pivo?

collette
7. črc 2013

Troufám nejspíš výbušný dotaz, ale zajímá mě to - co byste svému dítěti (i malému, školkového věku) raději dali k pití: něco jako Coca-Cola/Fanta/Kofola, nebo nealko pivo? Prosím, neodpovídejte "vodu", ta je jasná volba. Jde mi o ostatní nápoje běžně dostupné v restauracích.

kucirlib
21. črc 2013

stokrát radši nealko pivo než ty ostatní cukrem a chemií nacpané s prominutím sračky.

upari
21. črc 2013

U našeho syna ani jedno - kromě čisté vody nic nepije (ani čaj, ani džusy, nic). Dokonce mi v restauraci jednou omylem přinesli mírně perlivou vodu (chtěla jsem neperlivou) a všimla jsme si toho, až když se syn u pití tvářil nemile, že to nechce!!!

A z tvé nabídky - asi bych volila nealko pivo, protože to aspoň zažene žízeň, po chemické Coca-cole (a podobným sladkým pitím) je žízeň pořád.

antarres
22. črc 2013

S dětmi do restaurace rozhodně nechodíme. Máme od doktorky doporučeno zapít jídlo i dvanáctvkou,ale rozhodně dítě nevypije lahev piva. Z nabízených variant bych volila asi fantu rohodně ředěnou vodou. Z hledista zdravosti nápojů bych volila nealko pivo. Jako malá jsem pivo pila a nejsem alkoholik. Alkoholisnus nesouvisí s tím, jestli si dítě v dětském věku dá loka při jídle. Jde o zázemí rodiny. Dle množství cukru v uváděných nápojích včetně obsahu kofeinu bych alespoň tyto nápoje ředila minimálně půl napůl.

zuzikajdicek
22. črc 2013

Pivo je zdravé 😀 ale já ho nepiju 😀 fujki 😝

sabuse1
22. črc 2013

z tvého výběru nealko pivo, ale např.dceři vůbec nechutná a miluje džus takže v restauraci jí objednáváme jahodový, cítí se i tak důležitá

glimmer
22. črc 2013

já dávám naší Aničce (necelé 3 roky) ochutnat co sami pijeme a jíme. Sama to ze zvědavosti vyžaduje. Takže občas má coca-colu, sprite, trochu piva (nejvíc jí "jede" plzeň 12), olízla i vaječňák, rum. Myslím, že pokud je to jen ochutnání olíznutím skleničky, tak se nic moc neděje.

edeltraut
22. črc 2013

Z tohoto výběru nealko pivo - a naši školáci by si ho dali s chutí 🙂

vlckulka
22. črc 2013

dobrovolně bych nedala ochutnat ani jedno, ale když už, tak nealko pivo, to je dle mého názoru nejménně "závadné", ostatní limonády jsou ekl, který nepiji ani já sama (zcela výjimečně, ale opravdu velmi výjimečně si dám coca-colu), v restauraci ti nabídnou i džus, takže to by byla má případná volba, ačkoliv i ten vzhledem k občasné kvalitě není zrovna výhra. Nejsem sice nějak přehnaně vybíravá, co se týče stravy dětí, nehrotím bio apod., ale zase do dětí necpu zbytečná éčka, sleduji složení výrobků 🙂

jarcatko
22. črc 2013

No, asi bych mu zkusila dát ochutnat radši to nealko pivo. A předpokládám, že by kvůli bublinkám a chuti stejně nechtěl 🙂 Určitě to ale považuju za zdravější než umělá sladidla a kofein v limonádách... A k tomu alkoholu v nealko pivu... alkohol i je v kompotech 😉

hankar20
8. zář 2013

Pokud bych uz nemela pro malou z domova, tak bych ji objednala čaj a nebo mineralku 🙂

kikimaruska
8. zář 2013

Tak vzhledem k tomu, že já nikdy alkohol běžně pepiju, tj.ani v restauraci, tak pivo padá, kofola, coca cola a podobné bublinkové slazené bomby syn vůbec nemá rád (když už mu to je z nouze nabídnuto, tak prostě nepije). V restauraci mu objednáváme džus, který ředíme vodou (100% je na něj silný a taky ho nepije), příp.koupíme ledový čaj...prostě něco nealko a hlavně bez bublinek, ty nechce.

lu777
8. zář 2013

z těhle dvou zel je určitě menší zlo nealko pivo, o tom žádná 😉

jinak ale jsem ještě nebyla v restauraci kde by neměli vodu nebo džus.... u nás mají i tzv. infusovanou vodu (děsný tahák na peníze, který je stojí pár kaček, ale je to zdravá alternativa), v lepších i fresh džusy apod....
jen snad jednou se mi stalo, že jsem měla malé mimčo, takže do úvahy přicházela jen voda a tu měli jen s bublinkami (naše ani jedno dítko se jí netkne), takže jsem nechala prcka s manželem a za rohem jsem během pár minut koupila lahvičku vody bez bublinek....

každopádně voda z kohoutku je v ČR na většině míst velmi dobrá, i lepší než balená, takže bych požádala o tu.... v zahraničí je to normální, i tady už tak půlka číšníků vyhoví, tak ať si zvykají 😉

jinak úplně nejhorší na těch limonádách není ani ten kofein ani cukr... ale ta umělá sladidla !!! když jsem si o tom přečetla víc, tak se toho už ani netknu, ani žvýkačky už kvůli tomu nekupuju... fakt hnus 😝 a má to i vliv na větší výskyt poruch pozornosti u dětí atd.....

markkketa
8. zář 2013

záleží na tom, jaký nealko, pokud má 0,0% tak bych z tohoto volila asi to pivo než colu. ale nejraději bych nevolila ani jedno

pisisvori
8. zář 2013

Pivo by jí 100% nechutnalo, Coca-cola ani kofola jí taky nejede stejně jako nepije čistou vodu🙂 ani bublinku, takže při tomhle výběru by asi zůstala žížní. Jinak, když je to v restauraci, kde jsme tak 10 x za rok tak ať si koupí co chce🙂

johnnyvypit
8. lis 2013

I dospělým bych zakázal limonády, natož dětem. Když už sladké nealko pití tak šťávu (= džus, mošt), nebo maximálně nektar, kde jsou vždy nějaké cukry. Rozhodně ale nic co má společného s limonádou, nebo ovocným nápojem. 😝

laurital
8. lis 2013

Kofolu 😉
zase takové drama bych z toho nedělala, podle mě je důležité to, co pije denně a nápoj, který si dá třikrát za rok zase až takovou roli nehraje.
A mmch v každé restauraci musí být tekoucí voda, do hospy, kde je pro dítě nealko pivo nebo cola by mě nikdo nedostal a to prosím nejsem biomatka.

atinkaa
7. pro 2013

otazka pobavila 😉 neviem nakolko vazne bola polozena, ani co z daneho prieskumu vyjde...ako co bude pre maminu zaverom... 😅 ale celkom by ma zaujimalo co je to za restauraciu kde je v ponuke iba toto 😅 🙄
ako je fakt ze v cr a sr regione je mozne cokolvek ale toto vyzera na vycap 4.-5 cenova? nie ci? a i tam snad hadam budu mat obyc vodu pigi caj ako ekvivalent k tomu pivu a cole...aj ked chapem ze v cr moze byt pivo jasna volba..u detusikov by som nezacinala 😉
pre vsetky fanynky alkoholu i oliznuteho tak Nespor by bol v lahkom soku z toho, Koukolik ako neurovedec takteez...ano aj minimum alkoholu u tak malych deti je megapruser povedzme si uprimne, aj ked jaska zlahcovat sa da cokolvek
a odlahcene...ak si da batola pivo, vino, rum a este neviem co vsetko som tu precitala letom...tak co potom bude objavovat v tej puberte....cosi by som mu vazne do 18tky nechala v zakazanych...myslim, ze to nie je na skodu a o nic neprijde 😉

rybickamalicka
10. únor 2014

Mlady ma od mala ekzem, meli jsme zakazane stavy, dzusy, limonady, ovocne caje.... alergolozka nam sama poradila, ze kdyz je jen na vode, tak mu sem tam muze dat nealko pivo... je to prirodni a s vitaminem B! Ted uz je v puberte a rozhodne sklony k alkoholu nema🙂

jituliiii
10. únor 2014

Urcite bych udelala třeba caj nebo stavu do jeji flasky....pokud by jsi chtěla joooo koupit něco tam, tak uz třeba fresh dzusik zredeny vodou🙂

jetynka
10. únor 2014

Asi tak, v každém pití ať je to voda nebo přeslazený džus, limonáda je něco co může vadit , tak si člověk nevybere. A občasné zhřešení v podobě např. fanty neuškodí. Ony děti stejně až budou ve škole tak si samy tuhle dosud nepoznanou věc koupí někde v automatu, takže raději doma pod dohledem zkusit i hlt toho piva a coly než někde za rohem ucucávat. Našim dětem limonády a pivo nechutná, spokojí se s kvalitním ovocným čajem nebo jen vodu se šťávou 🙂

teerka
10. únor 2014

v restauraci džus, hranolky, kečup, čaj, horkou čokoládu, a jestli je na výběr jen z toho co píšete, tak bych vybrala fantu nebo sprite. Nealko pivo jako poslední volba. Nedala bych ani tu colu.