Dáte dítěti sladkou limonádu, nebo raději nealko pivo?

collette
7. črc 2013

Troufám nejspíš výbušný dotaz, ale zajímá mě to - co byste svému dítěti (i malému, školkového věku) raději dali k pití: něco jako Coca-Cola/Fanta/Kofola, nebo nealko pivo? Prosím, neodpovídejte "vodu", ta je jasná volba. Jde mi o ostatní nápoje běžně dostupné v restauracích.

pehaka
8. črc 2013

synek si občas cucne od taťky piva - normálního 🙂 a někdy dostane krapet kofoly takovýhle věci fakt neřešim 😀 pivo jsem piva i jako těhule normální a dala jsem si i občas skleničku červnýho - děti jsou bez následků 😀

timbouctou
8. črc 2013

tak moje děti moc bublinky nepijí, pokud by byl z piv výběr, tak nějaké ovocné 🙂 a jinak teda asi fantu

kettynka1234
8. črc 2013

Jednou jsem zažila ( jako servírka) že tatínek objednal malémudítět ( asi 5 let) malé pivo. Zeptala jsem se, jestli to myslí vážně. Jo myslel. Nedala bych ani nealko pivo a ani colu. Opravdu bych to řešila džusíkem. Bublinkové limonády tipu fanta a ostatní také pro malé špunty moc nejsou. Naši kluci mají 11 a 8 let a v restauraci pouze džusy! dvojčatům nosím buď čjíky z domu a když dojdou, tak také džusík.

evulka25
8. črc 2013

my mícháme džus s vodou, někdy upije malinkovky nebo kofoly co máme my, pivo nenabízíme takže asi tak

lafemme
8. črc 2013

Myslím, že v každé restauraci mají kohoutek s vodou....Takže pokud je to tvoje jasná volba, pak nevidím problém. Jistě ti pro dítě rádi sklenici vody donesou. Nealko pivo bych NIKDY nedala a ty ostatní "lahůdky" taky ne...Max.cucnout Fanty, Sprite je mimo jiné chemikálie slazený um.sladidlem, Coca-cola už vůbec ne, Kofola je možná trochu menší zlo, ale pořád obsahuje kofein.
A jak tady některá psala, že dává Coca-colu Zero, protože je bez kofeinu.... 🙄 Není!!! Zero cukru, ne Zero kofeinu 😝

pampeliska1
8. črc 2013

tak naše dítě by asi padlo žízní - nemá ráda sladkou chuť, bublinky také ne. Nealko pivo bych z principu nedávala, přijde mi to divné dávat dítěti. Myslím, že v každé restauraci se dá nechat natočit vodu z kohoutku, příp. balená, když nic jiného.
@xsenova úplné nealko v ČR prodává Heineken, jmenuje se Fríí (snad nekecám 😅 )
@kettynka1234 pokud vím, tak kdyby na vás přišla kontrola, tak máte průšvih, že se ve vaší restauraci podává pivo nezletilým 😅 (to, že ho koupil tatínek nehraje roli).

speedygon
8. črc 2013

@zdezli a jak jsi přišla na to, že Cola Zero je bez kofeinu?? Je jen bez cukru, se sladidly...krom sodíku je na tom stejně jako cola light

andy21
8. črc 2013

Ani jedno.Pokud jsme v restauraci, holky si dají džus naředěný s vodou dle jejicj výběru....

ebsian
8. črc 2013

Objednala bych džus a neperlivou vodu a naředit..Sama nepiju sodovky vůbec, nesnáším to..

jarunkaxyz1
8. črc 2013

Rozhodně nejmenší zlo si myslím, že je džus zředěný vodou nebo i bez ní. Výše uvedené nápoje jsou pro děti (ale ono i pro dospělýho) fakt nehvhodný. Coca Cola cukru jak nas....+ kyselina fosforečná. Kofola nejen kofein, ale i ten benzoan sodnej....jako Ečkům se člověk asi nevyhne, ale proč to dítěti cpát i v jiných věcech než je nutné. Sprite mi přijde lepší než přeslazená Fanta, ale zase, jak holky píšou...chemie.

hojda
8. črc 2013

Já bych to namixovala 😀 😀 😀

pavca87
8. črc 2013

Tak ja zastavam ten nazor,ze pokud to dite nepije porad,tak se nic nedeje.Z vyberu bych volila tu fantu,ale vetsinou to resime taky dzusikem-neredenym 🙂

karotky
8. črc 2013

Určitě neaklo pivo(preferuji značku Birell: www.pivnidenik.cz/clanek/3270-Radegast-Birell-n... ),protože je vyrobené pouze z přírodních produktů,není tam žádné chemie,což se nedá říct o džusech plných kyselin,um. barviv a s minimálním podílem ovocné složky.To,že by to pak vedlo k alkoholismu v dospělostí mi přijde dost ujeté 😀 To už by se nemohly pít ani limodády z toho důvodu,že by vedly v dospělosti k cukrovce. 😀

apollo11
8. črc 2013

Když dítě ochutná nealko pivo, pravděpodobně mu to nebude chutnat a zjistí, že to není nic pro něj; když ochutná colu, bude chtít ještě 😉
Dle mě je větší ekl limonáda s umělými sladidly, barvivy a kys. fosforečnou.

terkaz
8. črc 2013

Kdyz jsme v restauraci davame dzus ( napr. Cappy) redeny s vodou. Nealko pivo, colu a jine sajrajtky nedavame 😉

tvarohacek
8. črc 2013

z daného výběru snad jedině tu colu (pokud by v nabídce nebyl džus)

dezyre
8. črc 2013

Pokud by byly v nabídce restaurací jen nápoje typu coca cola, fanta, sprite, .. i to nealko pivo, tak by asi Staník padnul žízní. On se napije něčeho s bublinkama, i vody a křičí au au 😀 😀 😀 Ještěže všude mají džusy, anebo neperlivé vody 😀

zamilovanadonej
8. črc 2013

No nevím, tvrdit že Cappy a pod. je lepší než nealko pivo jak tu někdo uvádí.....Z hlediska výživových hodnot je určitě mnohem lepší nealko pivo než naslazený limonády-a navíc s kofeinem.

myskyva
8. črc 2013

u nás doma se pije jemně perlivá sodovka takže naštěstí děti jsou na sodu zvyklé a odpadá nám tím problém když jdeme občas do restaurace.Bonaqu mají vždy a všude 🙂 ale jinak když prosí že by chtěla limonádu tak objednáváme 2dc kofoly(přijde mi když pominu kofein asi jako nejmenší zlo )navíc vždycky stejně upije jen trochu a my to po ní dojíždíme takže žádná tragédie.
Malá ale už ochutnala i sprite,fantu a jiné chuťovky(nejsem zastánce striktního odpírání všeho nezdravého,teď nemyslím alkohol,protože pak mi přijde že pro ty děti je to jak magnet a chtějí to o to víc) a stejně když dostane na výběr vždycky sáhne po sodovce nebo neslazeném čaji,takže asi hodně záleží nač je dítě zvyklé z domova než občasné napití limonády.Určitě bych na základě toho neměla strach o zdraví dítěte 🙂

bella22
8. črc 2013

I nealko pivo má malý množství alkoholu, asi čtvrt promile, takže to radši tu sladkou lemtu...Ale vodu/sodu/minerálku mají snad opravdu všude, takže to je asi zbytečná otázka, ne?

amabilis
8. črc 2013

Vzhledem k tomu, žeje to řečnická otázka... Osobně bych dala přednost nealko pivu - objednala bych si ho sobě a dítěti nalila trošku do skleničky. Zvykání na chuť je blbost. Pokud bude chtít, tak si k pivu cestu jednou stejně najde.
A teď to ostatní - pivo je mnohem zdravější, než jakákoliv limonáda a zvlášť proto, že téměř ve všech limonádách jsou umělá sladidla. Jina u nás děti samozřejmě pijí vodu a pokud džus, tak ředěný půl napůl vodou. Mladší nic jiného, než vodu, nechce a starší už zvládne i jemné bublinky a přijde mu to hrozně legrační. Ale proč do dětí ještě navíc cpát oxid uhličitý?

ve24
8. črc 2013

Já jsem pro nealko, všechny děti láká pivo. Přece proto hned nebudou všichni v dospělosti alkáči. Třeba můj taťka měl hodně rád alkohol, já si taky sem tam dám pivo jak je horko (černé)a děcka mají rádi nealko pivo (samozřejmě se napijou trochu), ale alkoholik nejsem. Bohužel, můžete vychovávat děcko v slušnosti a bez alkoholu, ale nikdy neovlivníte jaké party se v dospívání chytne.

ankava
8. črc 2013

Já sama bych si colu, fantu a podobné nápoje neobjednala, raději normální pivo, a to nejsem rozhodně alkoholik, takže moje holka dostala ochutnat nealko pivo, které jí stejně nejelo. Za mne tedy raději nealko pivo.
Jinak nosíme všude jednu lahev s vodou a jednu se šťávou, tak nemusím nic řešit.
Jen se musím nad odpověďmi v této otázce pousmát, protože mě napadá jedna otázka... když jsme všechny tak uvědomělé a napájíme své děti zdravě pouze čistou vodou 🙂 pro koho se vyrábějí Kubíci a podobné přeslazené nápoje " pro děti" , které jsou podle mě taky sajrajt , když pijeme jen vodu??? 🙂

evitaa
9. črc 2013

Holky,píšete "dát ochutnat". Já tedy neznám dítě, které když má skleničku v ruce vypije jeden hlt. Dělala jsem v restauraci a většina dětí, když dostala sklenici čehokoli (cola, fanta, sprite), tak ji vypila celou na ex. Většinou maminky řešily, že vše vypijou najednou a pak tam budou nasucho (resp. budou chtít další) a ne jestli dát jen cucnout.

zuza01
9. črc 2013

Tak pokud bych neměla na výběr, dítě padalo žízní a nic jiného by nebylo, pak určitě spíš to nealko než tyhle hnusné limonády. Ale nepije ani jedno 🙂 Nedávám nic, kde je tolik cukru a bublinky.

scvrcek
9. črc 2013

Dala bych jednoznačně nealko pivo, to je i zdravý, ten alkohol je zanedbatelné množství, to stačí sníst trochu bouchnutý banán a je tam alkohol taky. V limonádě není zdravýho nic.
Ale fascinuje mě, jak na jasnou otázku, kde je výběr ze dvou možností, stejně většina odpoví nějakou další možnost 🙂

jija
9. črc 2013

Jako nazor, ze nealko pivo povede dite k alkoholismu pei prijde prinejmensi zcestny. Sama jsem jako mala pry pila pivo jak diva a tehdy to urcite nealko nebylo a dodneska pivo nepiju, protoze i nechutna a alkoholik rozhodne nejsem. K alkoholismu vede spise rodine zazeminez trocha piva v detstvi. A ochutnat se ma vsechno, jinak to pak deti stejne pijou kdyz to rodice nevidi treba na skolnim vylete a tak.jinak ja bych dala asi sprite, protoze ten mi chutna

ratatooy
9. črc 2013

tak i v nealku pivu je alkohol ale radši bych mu dala což občas si dá snáma radlera,a v restauraci normalne točenou limču

monikabie
9. črc 2013

V restauraci objednácám dětem džus🙂

prdecek
9. črc 2013

občas dostane na dudlík pivo i teď, takže proč nedat i nealko pivo jednou za čas, ale i limonádu, když se někde jde a je to výjmečně