Dáte dítěti sladkou limonádu, nebo raději nealko pivo?

collette
7. črc 2013

Troufám nejspíš výbušný dotaz, ale zajímá mě to - co byste svému dítěti (i malému, školkového věku) raději dali k pití: něco jako Coca-Cola/Fanta/Kofola, nebo nealko pivo? Prosím, neodpovídejte "vodu", ta je jasná volba. Jde mi o ostatní nápoje běžně dostupné v restauracích.

mili01
7. črc 2013

Troufale si myslím, že je to snad i jedno - nealko piva stejně obsahují nějaký procento alkoholu, i když minimální, ale řekla bych, že dítě by alkohol dostat nemělo - a slazené nápoje naproti tomu samý chemický s..čky, které by dítě taky dostat nemělo... (a nám dospělým by se bez nich taky vedlo mnohem víc, co si budeme povídat) ... Takže jednoznačnou odpověď nemám... Máma ale do dnes vypráví story o tom, jak nás s bráchou našla po odchodu návštěvy vylizovat skleničky po alkoholu, který návštěva popíjela .. a oba jsem dodnes tady a zdraví 😀

gepe
7. črc 2013

Radeji nealko pivo, z toho co davas na vyber 🙂 jinak dzus namichany s vodou ci studeny caj.

mataharyy
7. črc 2013

No z uvedeného asi ani jedno, když jsme někde v restauraci, volím (dle počasí) pro děti džus, případně pokud je vedro (a klika), že poskytují možnost domácího ledového čaje (ne limonády nestea, či tak, ale opravdu čaje), tak je to jasná volba a dávám si taky 😀 😉

No a kdyby z mého preferovaného nebylo nic, tak snad raději fantu, je mi tak nějak proti srsti dát dítěti, ač nealko, pivo a kole bych se asi vyhýbala, všeobecně tyto slazené nápoje v našich dětech vyvolávají extázi a dvě cukrem "nadopované" děti je více než dost náročné 😀

leeela
7. črc 2013

Z bežné dostupného v restauracích naredeny juice. Pokud by ale byl opravdu vyber jen tebou uvedených tak nealko pivo ( pokud mozno naredene 😀 )

xsenova
7. črc 2013

nealko pivo bez alkoholu v CR myslim ani nie je. Ovocne piva maju v sebe male mnozstvo alkoholu ale ako nepijem tak ked si dam jedno, tak to citim - takze dieta to citit urcite bude tiez. Ciste nealko pivo vyraba len zlaty bazant na SR co viem, a to sa tu nedovaza 😒

olusenka
7. črc 2013

pokud se to má týkat běžně dostupných, tak asi džus, radši ředěný vodou, ale i neředěný. Pokud jde o zmiňované limonády, tak snad radši žádnou. Ani já sama jsem je v dětství moc nepila, spíš jen výjimečně. Je to samý cukr, chemie a Cola i kofein, jo, a bublinky (i když ty má pivo taky). To už spíš malé množství nealko piva, ale zcela výjimečně, max. skleničku, i v tom nealku pivu je asi 0,5% alkoholu, ale pokud pominu to malé procento alkoholu, určitě je jeho složení zdravější než u té limonády.

berynka
8. črc 2013

Tak nealko pivo ani náhodou!!!!! Je dokázané, že právě konzumace podobných nápojů těm alkoholickým i podobným způsobem může vést v pozdějším věku k alkoholismu. Takže děti bych s tím neseznamovala. Tady v té diskuzi by se Nešpor volíz teda 🙄 .

lucinka_jirackova
8. črc 2013

v restauracích prodávají i ledové čaje, ten by byl asi nejlepší podle mě 🙂 jinak asi džus 🙂

dana3262
8. črc 2013

Přece nejde o to, ze v nealko pivu neni alkohol, ale o to, ze je to pivo. Dítě si zvyká na tu chut. Nikdy bych dítěti pivo nenabidla. Ani nealko! Kdyz uz hresime, tak mu naredim treba jablecny džus bublinkatou vodou. Ma pocit, ze ma neco "zakázaného, co je pro dospělé" a je spokojený. Colu určitě ne. Fantu, sprite bych asi dovolila. Stejně vypijie 1dcl. Nás to ochutnal zatim jen od nás. Nedovedu si představit, ze bych mu to objednala.

leia1
8. črc 2013

jak tady píšou holky, nealko pivo bych nedala ani náhodou, to radši tu kofolu.

jankadudova
8. črc 2013

Ochutnat davame to, co sami konzumujeme. Vrchol rodicovskeho pokrytectvi je objednat si v restauraci pivo, vino, slane bramburky a pak chytracit, co se smi a co ne🙂
Takze za me - trosku cucnout nealko piva nebo trosku kofoly dite urcite nezabije. Jiste, neni to ideal, ale... 😉

zuzi82
8. črc 2013

V restaraci objednávám džus a dávám neředěný, i já si tam dopřěju něco, co jinak ne, tak proč ne děti. Z uvedeného bych dala tak trochu fanty nebo sprite. Colu ani pivo, byť nealko ne, nemyslím si, že by ve svých třech letech musel zkusit všechno. 😉

kathy.skal
8. črc 2013

jankadudova...přesně. Jsem toho názoru, že dát ochutnat neuškodí. Spíš nopak. Dítě ochutná a stejně zjistí, že je to hořké a fuj a nemá už potom ty chutě to zkusit, protože už ví, jak to šmakuje. Jelikož jak se říká "Zakázané ovoce chutná nejlíp". My pro holky objednáváme většinou jablečný džus. Colu, Fantu bych nedala ani náhodou, sami to nepijem a já bych se bála, že po tom dítě dostane otravu krve 😅

aajda
8. črc 2013

Dobrý dotaz, to mě baví... ale zajímala by mě i tvá odpověď 😀 Nicméně džus tedy v nabídce není. Tak pokud je to buď a nebo, tak nealko pivo, ale jen švestku/višeň od Bernarda 😉 Asi moje pořadí dále - Fanta, Sprite, Kofola, Cola, pivo.

napolitano
8. črc 2013

Nic nedostanou,šetřit se musí 😀 😀 😀 .Dostávají džusík 😀 a pokud mají jen výše jmenované odcházím 😝

jimmy1
8. črc 2013

Z tvého výběru mi nejlépe vychází fanta 😖 ale dobrovolně ani omylem, to už by musela být nouze nejvyšší a hrozit totální dehydratace.
Naše běžná volba je džus s neperlivou vodou 😉

spagatice
8. črc 2013

Pití dětem nosíme stále svoje z domova. Z uvedeného bych jim nedala ani jedno. To bych z restaurace raději odešla a hledala někde jinde. Moje děti takově věci (coca cola, pivo alko i nealko, víno, jiný alkohol) nedostanou ani ochutnat. Colu a ostatní limonády jim dám ochutnat, pokud budou chtít, až budou starší. Pivo a alkoholické nápoje nejdřív v pubertě. Takové věci, dle mého, malým dětem do pusy vůbec nepatří.

zdezli
8. črc 2013

Dcera obcas dostava Colu Zero bez kofeinu. Podotykam ze i tak jen cucnout, ne na zizen.

Jinak deti mi nic bublinkateho nepiji, takze z daneho seznamu bychom si nevybrali.

vendulka
8. črc 2013

u náse se pije jen voda nebo v zimě čaj,někdy i třeba jablečný džus,ale už starší (4) měla coca colu a pepsi, jako když toho denně nevypije litry a dá si jednou za čas 2dcl, tak v tom nevidím problém 😝 ,ale pivo i když nealkoholické bych ji asi nedala, i když teď na dovolené si cucla od táty nealka, ale nebyla jsem u toho a a hnedka to vyplivla...
stejnak si myslím, že do budoucna tomu nikdo nezabrání, že třeba ve škole nebude pít tady ty "limonády" takže nevidím důvod to nějak hrotit 😉 všeho s mírou

miskadis
8. črc 2013

Za mě fanta, pak coca-cola a kofola. A ano, naše malá to taky občas pije, už vidím, jak si v restauraci tohle objednáme a malé nedáme ani cucnout 😕 - to by to dopadlo 😀 To malé množství jí stejně neuškodí.

petrajavor
8. črc 2013

Náš malý by asi umřel žízní 😝 Jelikož s pitím bojujeme a jsem ráda, když přes den pije vodu (nic jiného nechce). Pivo ani nealko bych nedala a sladké vody mu nechutnají a s bublinkama už vůbec ne.

llluckaaa
8. črc 2013

No to je tedy dilema 😀 Pokud si mám vybrat opravdu jen z výšed uvedených 4 možností, tak to vyhrává Fanta. Na coca-cole mi vadí kofein a kyselina fosforečná, na kofole kofein, na nealku pivu alkohol a případné vznikání návyku na pivo 😒 Fanta, ačkoliv přeslazená a obarvená, mi připadá jako nejmenší zlo 😉

zandanem
8. črc 2013

promiňte, ale musím se smát..... 😀 my nosíme svoje pití, jinak objednáváme vodu z kohoutku, pač balená je šit stejný jako zminované sladké hnusy, ale nevyhýbáme se ničemu, ochutnat se přece musí vše, takže pokud není zbytí, pije se vše 🙂 a je jedno jestli je to pivo nebo cola... co si objednám já, pije i dcera a klidně i nealko... ta trocha kterou vypije je tak zanedbatelná, že nemůže uškodit... nevím o dítěti které by vypilo celé nealko pivo... navíc teda my do restaurací tak nechodíme, proč taky tahat děti do takových zařízení, že? ale každý má jiné zvyklosti a restaurace navštěvuje pořád... my jen někdy.... a proto je mi docela jedno co dcera vypije v restauraci ... doma to nedostane 🙂

anushka111
8. črc 2013

U nás když je nejhůři a není ten džus tak F(r)anta. Cola mi vadí kvůli tomu kofeinu a u Sprite je nějaký hnus co se dětem prý nesmí dávat.Ale zase na druhou stranu,pokud byste tohle řešili jednou za měsíc,tak si myslím, že tomu tělu neublíží ani ty ostatní limči. 😉

elastiq
8. črc 2013

Taky bych šla v tomto výběru do Fanty..ale je tam dost bublinek a je přeslazená, takže naštěstí mému dítěti moc nejede...juice je lepší..nealko pivo nee..

mm_mm
8. črc 2013

Nechala bych jí řvát žízní. Nealko pivo bych nedala ani školnímu dítěti!!

denousek
8. črc 2013

my pijem kofolu... jako v restauracích....nějak to fakt nehrotím takový věci...

evulinkab
8. črc 2013

Já dávám malému ředěné džusy vodou..
Kdyby mel ale velkou žízen a na výber by bylo bud to nealko pivo nebo sladká limonáda, tak bych volila sladkou limonádu, nejspíš kofolu...Malej by mi pivo nevypil, nechutná mu hořké.
Nicméně jsem videla nedávo mluvit nejakého odborníka-lékaře, který mluvil o nealku pivu jako o vhodném nápoji pro těhotné, obsahuje velké množství vitamínů, takže jednoznačně po téhle stránce je nealko pivo vhodnější.

eloana
8. črc 2013

nase deti piji z 85% vodu....v restauraci si davaji kofolu.....je to pro ne spise na chut, kdyz maji zizen chteji jen vodu

elvira
8. črc 2013

Vzhledem k tomu, že do restaurace nejdeme nijak často - spíš vyjímečně, tak bych mu klidně objednala kofolu. Nealko pivo ne, ač je nealko, tak malé množství alkoholu obsahuje a nevidím důvod učit dítě pít "pivo"...