Dávat čaj při krmení umělým mlékem?

sonije
19. zář 2007

Ahojky, tak jsem tady podobné téma nenašla. Po deseti dnech jsme přešli na umělé mléko a doktorka nám k tomu doporučila dávat čajík. Byla vedra, tak ho malej vypil i půl litru denně. Jenže pak se vrátila naše doktorka z dovči a přikázala mi to snížit. Tak vypil jen půlku. Jenže když měl problémy se zácpou, zakázala nám čajík úplně. Teď jsou mu 2 měsíce,zácpu už nemá, ale nechce už mi ten čaj pít, maximálně 10ml denně.. Někde jsem četla, že se i z UM napije a další tekutiny nejsou potřeba, ale známá mi zase říkala, že UM neprojde přes ledviny a další tekutiny jsou potřeba.. Tak nevím. Jakou máte zkušenosti?

eliiis
12. bře 2009

tak jsem ráda že v této otázce nejsem za blbce sama 😀 začala jsem ted přikrmovat protože jsme začali mít problém s kojením a dr nám řekla že pokud by malá byla mezi jídli neklidná že ji můžu dát trošku čaje. ona by totiž byla schopná papat pořád. tak ji občas nabídnu a ona se uklidní. nedělám ji víc jak 100 ml deně někdy to vypije někdy ne prostě už to neřeším. myslím že ublížit ji to nemůže. známá se taky řídila radou že když se kojí tak se nemá dávat žádný nápoj a malý skončil s ledvinovou kolikou a ani pak ho nemohli už většího naučit pít. tak aspon bude trošku zvyklá. děláme fenykloý od čajánka. dr mi říkala at nedávám hipp že jsou hodně sladké. 😉

saska.t
12. bře 2009

kocky ja som kojila do 3 mes a potom sme na UM po skoncenom 5 mes. sme zacali prikrmovat lebo mala priam vyzadovala a s pitnym rezimom som zacala az s prvymi prikrmami. Takze ak neprikr. ziadny pitny rezim nepotrebuje kym nie je 30 st vonku, pitny rezim az s prikrmamy 😉

ajina10
5. pro 2015

Ahojky holky je nam měsíc a uz jsme taky na UM mamka říkala ze k UM se podává čaj ze driv to tak proste bylo a ze ted jsou výmysly zase jiny.. Tak ja nevim jestli dávat caj nebo ne

xluci
3. kvě 2016

Ahojky všichni, mám asi trochu blbou otázku, ale nevím, tak se ptám.. máme 6 týdnů a bohužel jsme na UM, známá mi doporučila doplnovat čajík, tak jsem koupila.. Stačí, když ráno uvařím lahvičku a můžu malému pak dávat celý den už vychladlý/studený čaj? nebo mu ho pokaždé ohřívat? Děkuji

zmrzlinka
3. kvě 2016

@xluci nemusis mu to ohrivat.Kdyz nebude chtit cajik,tak skus i prevarenou kojenckou vodu.

ajina10
27. zář 2016

Dávala jsem cajik určitě pr UM .. dávala jsem aby měl teplotu těla

littleone
29. říj 2016

Ahoj, sice jsem tuto diskuzi nalezla později, ale naše zkušenost je taková, že čaj rozhodně při UM ANO! Malý se narodil předčasně s nízkou porodní váhou a já při poporodních komplikacích (operacích) ztratila mléko, museli jsme přejít po necelém týdnu na UM a po několika dnech měl tužší stolici a suché rtíky, lékař nám doporučil dávat čajík buď fenyklový nebo heřmánkový (ten raději sladit, ale pouze glukopurem-neslazený nechutná) -v lékarně lze koupit zn APHOTEKE a ty jsou již od 1. týdne života. Musím říct, že naprostá spokojenost s oběma čaji. Rozhodně bych se neřídila tím kolik by měli vypít, jelikož je to u každého mimča individuální. Náš malý vypil již ve týdnech cca 160-200ml a v šesti týdnech pil už kolem 250ml. Ale jak již bylo několikrát zmíněno UM nedoplní tekutinu, je to pouze jídlo a je třeba dávat čaj nebo čistou vodu, protože žádná z nás nechce mít dehydrovaného drobečka 🙂 zkus kontrolovat pusinu a uvidíš, když bude suchá dej čajíku víc a jinak to záleží na tobě kolik dáš 🙂

xluci
30. říj 2016

S čajíky jsme selhali... malému je už 7 měs a čaje mi pít prostě nechce. Zkoušela jsem fenykl, heřmánek, spokojené bříško, pak ty granulované od sunárka (přijdou mi hodně sladké) a ani to.. takže abych do něj něco dostala (suché pusiny jsem si všimla..) tak dávám ovocné štávy - odšťavnujem jablka, hrušky, mrkev, hrozno, pomeranče a mandarinky... a ředím to vodou (max 60 ml šťávy do 150ml lahvičky).. a stejně jsou dny kdy do něj pití prostě nedostanu :(.. ale nevypadá že by strádal, tak snad dobrý 🙂