Dávat čaj při krmení umělým mlékem?

sonije
19. zář 2007

Ahojky, tak jsem tady podobné téma nenašla. Po deseti dnech jsme přešli na umělé mléko a doktorka nám k tomu doporučila dávat čajík. Byla vedra, tak ho malej vypil i půl litru denně. Jenže pak se vrátila naše doktorka z dovči a přikázala mi to snížit. Tak vypil jen půlku. Jenže když měl problémy se zácpou, zakázala nám čajík úplně. Teď jsou mu 2 měsíce,zácpu už nemá, ale nechce už mi ten čaj pít, maximálně 10ml denně.. Někde jsem četla, že se i z UM napije a další tekutiny nejsou potřeba, ale známá mi zase říkala, že UM neprojde přes ledviny a další tekutiny jsou potřeba.. Tak nevím. Jakou máte zkušenosti?

uhlikova09
21. zář 2007

no jasne ani nevahaj,ved to babo bude smadne,ved skuste vy nepit cely den iba nejaku susinu.a s tymi granulovanymi cajmi ze vraj to je umelina ale mne pmohli ked mal maly problemy s vetrami kedze su urcene detom od 2 týždnov

maruschka
21. zář 2007

kili možno keď mala tak strašne zahustený moč,keby si to videla,úplne hnedý,možno vtedy sa jej tam niečo dostalo alebo nejaký zápal.Ja teda neviem,ale dosť som sa segre čudovala,že 7 mesiacov nedala bábätku čajík.

kili
21. zář 2007

tak 7 mesačnej by som už dala, ale infekcia sa do močových ciest dostane skôr zo stolice ako s toho, že nepije čaj. A ten moč mohol byť taký kôli tej infekcii, ale ja neviem, nie som odborník.

snezienka
21. zář 2007

ahojte,,,
moj malý je čisto na UM a pil čajík, vodu, len ked boli horučavy, ked sa ochladilo, okrem mliečka do neho nedostanem nič, hoci často ponukam, preto si myslím ze asi nie je smadný. Dnes sme boli dlho vonku a na slniečku bolo príjemne teplučko a vypil 10 ml vody, nakolko pýtal skor papať ako po 3 hod., tak som vytušila, ze je asi smadný.
Inak tie HIPP granulované čaje vraj nie su velmi dobré, obsahuju moc cukru, tak mi to poradila známa lekárnička,,, vraj jedna mamička davala len to a dieťaťku potom narástli čierne prvé zubky, tak som som sa spýtala lekárky a ta mi ich tiez nedoporučila.

sonije
autor
21. zář 2007

Tak jsem do něj dneska nacpala za celý den 20 ml čaje (pro celkovou pohodu) a večer mi blinkal pěkně obloukem.. Asi nemá žízeň.. On i dost sliní, takže sucho v pusince taky nemá.. Já dávám granulovaný Hami, ale je tam, že je bez barviv a sladký taky není.. Měli jsme i sáčkový, ale ten mu nejel vůbec..

maca793
21. zář 2007

ja som dávala čajík aj keď malá pila MM aj UM. vždy si cucla. hlavne cez leto, keď bolo horúco. niekedy sa stane, že nemala chuť na čajík. nenútila som ju. dieťa má vypiť 1,5l vody denne. neviem, kde by to malé chúďa vypilo. ja som rada, že mi vypije aspoň 350ml tekutiny do dňa.

dana138
23. zář 2007

ahojky maminky, my máme taky UM, doktorka říkala, že čaj dávat nemáme, ale měli jsme problémy s kakáním, tak jsme ho zkusili a je to lepší. Dáváme mezi každým papání trošku cucnout, za den to je zhruba 30 - 50 ml. Osvědčil se mi čajík Spokojené bříško od Hippu, střídáme to s vodou nebo heřmánkem a jsme spokojený.

smoulinda
23. zář 2007

Ahojík. My dáváme jen UM, ale když je žíža tak samozřejmě čajíček udělám. Fenyklový nebo heřmánkový to jistí 😉

maruschka
23. zář 2007

kili asi máš pravdu,možno to dostala fakt z toho,spýtam sa segra,chodia stále na nefro,ale podľa mňa je doktorka mimo,keď povie,že dieťaťu,pokiaľ je plne kojené sa nesmie dávať čajík ani prevarená voda. 😖
A ja som šťastná,že sa malá naučila piť so slamkou,lebo teraz viacej vypije,ako keď ťahala z fľašky..

makyna123
23. zář 2007

ahoj holky,
my jsme na UM od druhého týdne a čaj dávám od začátku..teď už ho vypije přez den klidně 400 ml...dávám taky hip jednou jablko s meduňkou,a jednou spokojené bříško..prostě to střídám jak mě napadne.

kili
23. zář 2007

ja som skúsila dať čaj, ale Samko nechce. Srevarila som vodu s jablkom ako tu niekdo písal, strašne sa mi to zapáčilo a vonia super. Jedine, kedy ho vypil bolo, že bol hladný, ale namiesto mlieka mu ho snáď dávať nebudem, len preto, aby mal tekutiny. Skúsim ešte tú čistú prevarenú vodu, ale tiež pochybujem. On asi nie je smädný.

konoupek
24. zář 2007

Kili to víš,že pití souvisí s bacily v moči, čím více piješ a prolíváš ledviny a močák tím líp,moč by určitě neměla být hnědá to už je moooc špatný.Znám z vlastní zkušenosti a u mimisků je to myslím stejné 😉 .

kili
24. zář 2007

ja pijem dosť málo, ale hnedú moč som ešte nemala 😀 . Ale keď som niekde doniesla skúmavku, tak bola o dosť tmavšia ako tie druhé.

konoupek
24. zář 2007

Tak úpně hnědá to je asik blbost,ale měla by být skoro,jako voda,světlounká 😉

martinka24
24. zář 2007

já dávám fenyklový sáčkový, je o hodně levnější než granulovaný - malý alespoň nemá problémy se zažíváním , kolikrát pláče a přestane až když mu dám čajík a sunar nechce, takže podle toho soudím, že má žízeň 😉

vesi
25. zář 2007

ja som dávala čaj ked boli deti nespokojné a umrnčané a ešte nebol čas krmenia, a na krmenie boli presnejšie ako hodinky každé 3 hodiny. 🙂

susik77
25. zář 2007

maruschka: mne hovorila mama, aby som malej davala feniklovy cajik, aj ked ju plne kojim, ked mala koliky. tak som jej davala, ale potom mi nepriberala.pediatricka mi hovorila, ze jej to nemam davat, ze sa napije caju a potom nevypije dost mlieka...

patynkamaminka
1. říj 2007

ahojky my jsme nejdříve kojili ale i tak nám pí.doktorka doporučila čajíčky a ted papkáme UM a taky musíme čajíček. Pro děti je to prý vhodné že tim žanenou žižeň a potom papkají normálně mlíčko

lebedka
1. říj 2007

Tak já jsem se u dr ptala, jestli mám dávat nějaký čaj nebo něco a bylo mi řečeno, že v Nutrilonu je všechno,co potřebuje, takže nemusím. 😕 Tak nedávám. Navíc Terka mi fenyklový čaj nechce, šklebí se jako blázen. Někdy dám jen trošku vody, protože má škytku, ale to se napije jen trošku a pak přestane polykat. Nebo dáváte jiný čaj než fenyklový? Takový třeba od Hippu? S příchutí? Mám teď sedmitydenní holčinu. Díky.

nikkos
8. pro 2007

Holky, prosím a kolik toho čajíku mimčům dáváte? Já se obávám, že ten náš hladovec bude schopný vypít velké množství jako mlíčka, ale to by asi bylo moc 😅

blanulinka
8. pro 2007

Ahoj, tak čajíku by se nemělo dávat víc jak 100ml denně, lvůli ředění krve miminek. To mi řekl dr. 😉

kalo
8. pro 2007

nám dr.řekla, že dítě do 7 měsíců žádné čaje nepotřebuje..že má dost tekutin z MM nebo UM. My už baštíme i zeleninové příkrmy a na noc kaše a přes den kojím+Nutroš..Tak dám na její rady a žádné vody, čaje ani šťávy kromě mléka nepije...
Co doktor, to názor... 😉

pietra
9. pro 2007

nam dokina tiez vravela, ze ziadne cajiky netreba. V lete v horucavach odporucila skor dat trochu prevarenej vodicky, ale ani tu mala nechcela. Takze ja planujem zacat davat cajik az ked budem davat aj prikrmy.

nikkos
9. pro 2007

Ještě by mě zajímalo jakým způsobem mimčům v noci čajík/vodu dáváte? Dáte lahev přímo v postýlce, nebo je vytáhnete ven a pak dáte, jako při krmení? Obávam se,že když ho vezmu z postýlky asi bude čekat mlíčko - to bude pěkně vykulenej 😕 😨 😖 A po čajíku by mělo mimi asi taky odkrknout, ne...?

slunicko1999
10. pro 2007

My dávali čajík už od malilinka kvůli prdíkům - fenykl, takže se ho Kubík naučil pít a nemáme s tím problém. Na UM jsme od narození a čaje vypije poměrně dost. V létě jsem za to byla šťastná, protože jsem měla jistotu, že nebude dehydrovaný. Ale každý mimi to má asi jinak. Nám je ted 9 měsíců a dávám jak bylinkové tak ovocné čajíky a občas i třeba od Hippu ty štávičky, zase kdyby se to nemělo, tak to ti výrobci snad ani nevyrábějí ne?

mirocka2000
12. bře 2009

Ahojte, mam 2 mesačneho chlapceka a krmime ho UM beba senzitive, lebo mal koliky a posledne tri dni ma takú zelenu stolicu a dost tvrdu oproti tomu aku ju mak predtým, pije aj cajik tak neviem z coho to je, ale ani neviem kolko by ho mal naraz vypit a kolko krat za den.Neviete mi poradit

l3nka
12. bře 2009

ahoj ja mám tiež skoro dvojmesačnú dcéru a je na umelom mliečku a už týždeň jej dávam feniklový čajík a tiež má stolicu každý druhý deň, predtým mala častejšie a je zelenej farby... Ja nedavám denne viac ako 60 ml ...

zukab
12. bře 2009

moja dcera je tiez na umelom a davam jej caj, lebo mala velke problemy s kolikou a obcas este stale ma.
mnozstvo zalezi aj od caju, ktore davas. na fenyklovom od Hipp je pisane, ze sa tohto nema dat viac ako 100 ml denne a nema sa davat na noc. takze tento davame cez den a ked vypije svoju davku, striedam to bud so Spokojnym bruskom alebo Harmancekovym.
Riad sa dietatom a jeho potrebami, kazdy lekar ti aj tak povie nieco ine, casto uplne opacne.

hankky
12. bře 2009

ahojte, my sme na UM od druheho tyzdna a davam jej od zaciatku cajik...no cajik, len taku zafarbenu vodu. Aj pediatricka mi povedala ze pri UM treba davat aj cajik aby sa nedehydrovala. Zo zaciatku ho velmi nechcela, len si sem tam parkrat cucla a to bolo vsetko, no posledne tyzdne ho pije jedna radost...uz sa mi stalo ze vypila 100ml doobedu a dalsiu 100ml poobede. Nukam jej ho vzdy doobedu aj poobede a ked chce tak sa napije, ak nie tak nie. A davam jej tolko kolko vypije. Striedala som jej fenyklovy, harmancekovy a pre celkovu pohodu, ale mame problem s kozou a asi je alergicka tak mi zakazali harmancek, lebo ten je vraj alergen, tak teraz uz len fenykel 😉
mirocka, v prvom rade sa riad potrebami svojho babatka, sam si bude regulovat aj papanie aj pitie 🙂

u2jana
12. bře 2009

ahojte, tak nam zas detska gastrologicka povedala, ze prvych 5mes pri dietatku na UM ma by vylucne mliecnych... vraj tie UM uz nie su ako kedysi (papame Nutrilon) a cajiky a pitny rezim zaviest az pri prikmoch.
My sa uz snazime mesiac prikrmovat a mala moc cajiky nechcela, teraz si popri papani cucne trochu prevarenej Lucky, a ked som to na kontrole vravela dr. tak sa ma spytala kolko vypije UM a vraj to staci, aby nebola dehydrovana...
ze na pitny rezim treba pomaly
tak neviem, co doktor, to iny nazor 😉