Dáváte miminkům čaje?

petulka25
31. říj 2011

ahoj maminky dáváte vašim miminkám heřmánkový nebo mudunkový čajík)sáčkový)..jde mi o tohle-dcera bude mít 2 měsíce a bohužel nám onemocněla starší dcera-takže nás čeká běhání po dr a malou nikam tahat nechci at taky něco nechytne. můžu ji nachystat k babičce do flašky trošku čajíku-jen než se rychle vrátím do kojení!!děkuji

apollo11
31. říj 2011

@petulka25 Plně kojené děti nepotřebují čaj, a když, tak myslím, že ve 2m je na něj brzo. Nějak nechápu, proč by mezi kojením měla mít čaj, i kdybys byla pryč déle než je zvyklá mít interval, tak čaj hlad nezažene 😉 Spíš bych odstříkala do zásoby MM, které jí pak babička může dát.

zabinka88
31. říj 2011

@petulka25 Já bych ještě čaj nedávala.Když jsem nechávala malého doma tak jsem si odstříkala mléko a babička pak dávala mm z flašky.

coxa
31. říj 2011

Taky bych čaj ještě nedávala, ten ji určitě nezasytí, spíš se opravdu snaž odstříkat tvoje mlíčko.

petulka25
autor
31. říj 2011

@apollo11
@zabinka88
@coxa děkuji za odpovědi.jak uchováváte MM a v čem?děkuji

apollo11
1. lis 2011

@petulka25 V podstatě v čemkoli, dobrý je nějaký uzavřený kalíšek/sklenička s víčkem, např. od přesnídávky (prodávají se i speciální kalíšky na mateřské mléko, ale není to potřeba). V lednici by nemělo být déle než 24 hodin, v mrazáku až měsíc. Na ohřátí se použije teplá vodní lázeň, ve které se mléko pomalu ohřeje na tělesnou teplotu. Ale doporučuju nejdřív vyzkoušet, zda miminko umí pít z lahvičky, ne všechny kojené děti se hned chytnou 😉

víc o uchovávání MM třeba tady: http://www.rodina.cz/LLL/uchovavani.html

petulka25
autor
2. lis 2011

@apollo11 děkuji 🙂