Dáváte miminkům i čajík, když kojíte?

leny86
22. pro 2010

Prosím maminky o radu. Slyšela jsem na toto téma rozdílné názory. Tak by mě zajímalo, jak jste na to vy. Dáváte čajík nebo ne?Díky

luciebx
22. pro 2010

ahojky.. ja kojim a jednou denne dam i UM pred spanim aby maly lepe a dele spinkal.. a od 3 mesice mu cajik davam.. treba kdyz se probudi a vim ze neni cas kojeni ale treba jen ze ma zizen.. kdyz pije tak ho necham kdyz pit nechce tak mu to nenutim..

saly
22. pro 2010

Ahoj, já jsem kojila 9 měsíců a od 5.měs jsem dávala i čajík z flašky, pže měl jen žízeň ne hlad...nic to na kojení nezměnilo, jen jsem kojila méně často a toho jsem chtěla dosáhnout.. 😉 hlavně v noci 😉 jen čajík a hned spal dál...

k.ate
22. pro 2010

mrnous dokud byl plně kojenej, měl jen mlíko (takže 6 měsíců) od toho 6 měsíce si sem tam dá vodu, čaj, ale není to žádná sláva 😀 Furt ho docela dost kojím. Ale když jsme venku a má žízeń, dostane vodu a je to. Ale u plně kojenýho dítěte mi přijde zbytečný jiný tekutiny přidávat 🙂

dlabinecka
22. pro 2010

Já myslím, že je to dost individuální. Já začala čajík dávat s příkrmama. A to spíš z důvodu, aby si malá zvykala na pití. Pije hodně, ale na spánku, či četnosti krmení to vůbec nic nezměnilo!! Jen víc čůrá 🙂 jsou děti, které cokoliv jiného, než MM odmítají třeba až do roka a nestrádají 😉

eps
22. pro 2010

Kuba má 7 měsíců, přikrmuju necelý měsíc (1x denně), kojím...ještě čaj/vodu neměl, ale chci začít, aby si zvykl, že se pije i něco jinýho... a taky aby si zvykl na flašku. Ještě ji nezná...

p.e.t.u.l.k.a
22. pro 2010

Já jsem čaj začala dávat až tak mezi 6-7 měsícem

evita_ij
22. pro 2010

Moje malá se narodila v listopadu, asi půl roku jsem plně kojila, pak přidala vodu na žízeň a postupně i čajík, neslazený, dětský. V létě to přišlo vhod na žízeň 🙂 Takže můžeš zkusit dát, uvidíš, jak Ti malá bude chtít. Moje prdelka dlouho neuměla pít z flašky, tak jsem to nehrotila. Po tom půl roce už se jí to dařilo postupně, takže se zkamarádila i s flaškou.

mkr
22. pro 2010

tak já malou kojila plně 7 měsíců, i když jsme v půl roce byli u moře tak byla jen kojená, cucla si a byla spokojená, vodu jsem začala dávat tak po 10 měsíci, nechtěla pít, ale ona i tak byla dost kojená, i když už měla příkrm, dr. říkala, že nevadí, že ji nedávám vodu, pokud dost čůrá

apollo11
22. pro 2010

Pokud kojíš plně, není třeba ve 3 měsících dávat jiné tekutiny (je to i doporučení WHO 😉 ). Stačí s prvními příkrmy, ale třeba moje malá se radši dopije MM 🙂

kjajule
22. pro 2010

Pokud plně kojíš tak čajík není nutné dávat , ale pokud vidíš že má prostě jen žízen tak bych klidně dala...
jinak stačí až s prvními říkrmy to už je jiná tekutina vhodná 😉

jajinka80
22. pro 2010

U nás se čaj osvědčil, dostal ho v 5. měsíci, když bylo v létě horko. A teď zpětně bych ho dala i dřív. Asi záleží na miminku a počasí. Byl velký, v létě dostával cucnout z prsa co hodinu, já vyřízená a on nervní. Po čaji spokojenost na obou stranách.

zevina
22. pro 2010

ne, ani u jednoho dítěte jsem při plném kojení čaj nedávala (s vyjímkou kdy syn jako čtyřměsíční mimi měl atb, tak pár lžiček čaje na zapití léku)
myslím že plně kojené miminko čajíky nepotřebuje (možná při velkých vedrech, ale tato situace se mně netýkala, mám podzimní děti) a ani po zavedení příkrmu v 6m jsem čaj hned nedávala, protože oba mi příkrmy po pár lžičkách bojkotovali a stejně jsem ještě minimálně 2 měsíce každé jídlo dokojovala...
kolem 7-8m pár lžiček čaje nebo vody po jídle pro seznámení s novou chutí, až mi jedli větší množství příkrmu, přišel i větší zájem o pití (a vyhnuli jsme se lahvi, rovnou z hrnečku s tvrdým pítkem) 🙂

výcuc z www.kojeni.net: (mmch, podle mně, výborně zpracované postupy při zavádění příkrmů a spousta kolem kojení) "U kojených, prospívajících dětí není nutné podávat tekutiny zhruba do 9.-10. měsíce. Toto ovšem platí pro děti, které jsou kojeny stále dost často, alespoń 5-6x denně. Rozhodně ale doporučuji zkoušet tekutiny nabízet již s prvními příkrmy, protože to pak může usnadnit podávání tekutin později. Pro začátek stačí pár lžiček vody na zapití po příkrmu a posléze ještě dokojit."

takže za mě, čajík nejdříve až s prvním příkrmem 🙂

handm
22. pro 2010

Já jsem chtěla začít dávat čajík, protože kojím a dokrmuji nutrilonem a malý přibírá jak blázen 😀 (zpočátku vůbec, mám málo mléka nebo je línej sát, buh ví) každopádně jsme zkusili tuhle v noci fenyklový a ty ksichty co házel se nedají ani popsat, napil se asi třikrát a pak mi odstrčil ruku s lahvičkou a sápal se po prsu, přes den taky nechtěl...
myslela jsem, že se v noci taky budí jen žízní, protože hlady určitě netrpí, ale čaj zatím u nás šanci nedostal.. ale budem zkoušet, koupím jiný druh....

lalial
22. pro 2010

Nedávala jsem, ani tříměsíčnímu v létě. Ucucával častěji, rozhodně nijak netrpěl a mně to nevadilo. Užívala jsem si tu vlastní nenahraditelnost v této důležité záležitosti. 🙂
Mmch, tříměsíční dítě na 99% prochází obdobím růstového spurtu, kdy je i poměrně extrémně zvýšená poptávka po prsu normální a neznačí nic špatného.

weri1
22. pro 2010

plně kojím a nic nedávám, ani čaj ani vodu

benjik
22. pro 2010

Já první týdny i přikrmovala um,tak jsem dávala převařenou vodu,malá je červencová a bylo dost vedro.

ja.na81
22. pro 2010

zatim plne kojim, takze nic jineho nedavam

vysocanka
22. pro 2010

ja taky kojim plne a caj nedavam, ptala jsem se na to doktorky a rikala ze v zime neni absolutne treba, kdyby pry bylo leto a nejaka parna, tak by to pry doporucovala, ale takhle neni nejmensi duvod. 😎

lussi
23. pro 2010

Ahoj, já se na to ptala v poradně doktorky a ta mi říkala, že čaj v žádném případě nedávat - plně kojím a malý krásně přibírá.

misicka85
23. pro 2010

dokud jsem plně kojila (do 6m),tak jsem čaj ani jiné tekutiny nedávala,a to ani v létě. Se zavedením příkrmů jsem začla pomalu zkoušet i vodu nebo čaj,ale žádná sláva zatím.Ale dávám ji spíš občas,ne nijak pravidelně. Takže 3m plně kojenému mimču bych nic krom MM nedala.

pucik
23. pro 2010

ahojky, malej je částečně kojenej a snažím se mu od toho 5,5 měsíce dávat čajík vodu a nechce nic, tak nevím, jak ho oblafnout aby to vypil, chce jen MM nebo UM ostatní mi plive, jakmile zjistí, že tam enní mlíko, nevíte nějakou radu?možná zkusím třeba hrneček takovej ten avent kouzelnej, že je něco jinýho než flaška 🙂 😉

andelka
23. pro 2010

Dany je kojený a přikrmovaný (2 příkrmy, po jednom kojím, po druhém už ne), nic jiného než MM na pití ještě neměl, ani čaj, ani vodu, nic. Dokud nebude mít zavedené aspoň 3 příkrmy, není třeba, což bude tak v 8 - 9měs. kojím většinou 5x denně a 2-3x v noci, takže tekutiny jiné nepotřebuje. Flašku stejně nikdy nechtěl (zkoušela jsem párkrát), ani dudlík ho nezajímá, takže k vánocům dostane "kouzelný hrneček".

zabinka88
25. pro 2010

Malý bude mít za 3dny 8měsíců.Ud narození kojím.Teď už máme oběd,svačinku i večeři.A zatím žádný čaj ani vodu nechce ani za zlaté prase 😵 .Takže kojím po jídle a když si řekne,ale není to žádná hrůza-prostě tak 2-3minutky na žízeň.Zatím nijak nestrádá.Už ale pomalu uvažujeme o vodě,ale to bude asi horor ☹

saronka
25. pro 2010

dávala jsem čajík od prvních příkrmů... a kojila jsem do roku..je potřeba se naučit pít i jiné věci než jen mlíčko

cikilik
25. pro 2010

Čaj jsem malému začala dávat od 6 měsíce s 1. příkrmem,ale vůbec ho nechtěl.Pár dnů mám kouzelný hrneček a docela z něho pije,z láhve vypil asi 2x jablíčkovou šťávu,jinak nic.Samozřejmě že mlíčko od maminky furt vede 🙂

heliik
25. pro 2010

Ahojky.
Ano malé jsem čajík začala dávat od 1.měsíce, na doporučení doktorky. Malá se mi narodila v červnu, takže jsme schytaly pěkná vedra, a já nic jiného od rána do večera jsem nemusela dělat, než jen kojit. Tak mi doktorka řekla aŤ jí dávám čajík... Chvilku jí trvalo, než si na to zvykla, ale pak už to bylo lepší, a já už jsem nebyla tak unavená z toho kojení 😀 .
A určitě si myslím, že i miminkům by se měl dávat čajík, a ne jén to mlíčko. 😉

zuzau2
26. pro 2010

Ahoj, pokud dítě pije ještě mléko, nepotřebuje žádné jiné tekutiny. Výjimka je v létě, když je vedro .Nevím jak staré máš miminko, ale do půl roku bych čaj vůbec nedávala. našim holkám je třináct měsíců a jedna vůbec nechce pít nic. Doktor mi řekl, že to vůbec nevadí....pouze v létě při velkých vedrech dávat po lžičce třeba jen vodu. Nedostatek tekutin se pozná podle zabarvení moči....když je tmavá, hodně oranžová.

alisek
28. pro 2010

tak já dávala jen při horečce, to mlíko moc nechtěl ale tekutiny potřeboval, jinak ne, čaj mu chutnal aspoň myslím, normálně ho pil.

michelle1
28. pro 2010

Já začala s čajíkem asi od 7. měsíce a u nás to teda bohužel dopadlo tak, že postupně začala odmítat prso a chtěla jen čaj. Takže teď kojím jen v noci, přes den do sebe valí čaj 🙂

evulina77
28. pro 2010

pití by se mělo začít dávat až tak kolem desátýho měsíce. Do té doby stačí kojení a to tak často, jak chce dítě 🙂