Dáváte někdo nedonošenému miminku dětský čaj?

trpaslinka1041
26. kvě 2013

Maminky, nevím zda mohu dát nedonošenému miminku pár lžiček dětského čaje???

eficenka
26. kvě 2013

fenyklový čaj by nemělo ani miminko donošené - může udělat hodně neplechy....
Pokud kojíš sou navíc jekékoliv tekutiny zbytečné... pokud jste na UM, stačí pár lžiček převařené vody ve vedru...
JInak jakýkoliv čaj před zavedením příkrmů může způsobit dětskou koliku 😉

blahova_andrea
26. kvě 2013

Malý se narodil 36+1, takže žádné extra nedonošení, ale přece. Byl na UM a měl problémy s kakáním, tak nám MUDra doporučila zkusit přidat tekutiny. To mu bylo tak 2,5m. Vodu mi odmítal, tak jsem koupila čaj a už to šlo. Vypil jedno balení, pak jsem vodu zkusila znovu a už ji neodmítal. Každopádně byl problém sehnat čaj pro tak malá dítka. Jediný, co jsem objevila v obchodě byl myslím granulovaný Hipp, ale v lékárně by byl možná větší výběr, netuším.

dzejnyy
26. kvě 2013

Já bych určitě nedávala. Takovíhle prťouskové mají pít jem MM popř. UM. A granulovaný Hipp čaj pozor, je sice úžasné, jak píšou od kdy ho dítko může, ale co tak vím, tak je v něm určitě přidaný cukr a spousta dalších různých nevhodných věcí, aby ty granulky držely pohromadě. I když se to bude tvářit kdo ví jak přírodně, stačí si k tomu čuchnout... 😒

speedygon
26. kvě 2013

Ohledně instantních čajíků: také jsem je kupovala, ale dr na kožním mi to rozmluvila...je to samá chemie, může to zhoršovat alergie a celkově je to nezdravé. Tak jsem přešla na klasické dětské čajíky. Ale pokud je mimi plně kojeno, nemají se tekutiny přidávat- možná tak v tom vedru, což teď rozhodně není...