Dcera má pořád žízeň. Máte zkušenost?

rendex1
26. srp 2008

Ahojky ostatní maminky, prosím poraďte. Moje měsíční holčička je plně na nutrilonu .. máme mít 6 dávek na den, ale máme tak 8-9, protože se v noci budí po třech hodinách.. Co mě ale nejvíc trápí, že malá má pořád žízen.. tak půl hodiny po krmení křičí a je schopna, když jí dám čajík (mám od hippu heřmánek, fenikl) vypít i 100 ml, tak se jí snažím dát 50 ml... Pak se vždycky uklidní a viditelně se jí uleví. Na nutrilon lince i doktorka mě straší, že jí přemírou tekutin můžu zničit ledviny, ale co mám dělat? Když kaká, tak je to spíš tvrdší a né "míchané vajíčka", jak by to mělo být.. Podle mě ty tekutiny potřebuje.. co vy nato? Máte podobné zkušenosti? Díky za každou radu či názor.

vladenkat
29. srp 2008

ahojda,náš malý je na nutrilonu od druhého měsíce,když jsou horka tak mi vypije za cely den i 200ml caje.Doktorka rikala,že jke to v pořádku a dokonce jsem i četla že nekojené děti by měli vypít cca těch 200 ml caje nebo tekutin za den.S jídlem máme taky problémy,malý má 3 měsíce a přes den mi moc jist nechce,dávám mu to na etapy,udělám dávku podle věku,nejdříve mi vypije asi 100ml a po půl hodině vypije zbytek.V noci se vzbudí na první krmení az po 8h.takze je to paráda,pak je to co tri hodiny.Přes den když vypije 150ml tak vydrzi 4h.akorat doktorka říkala,že málo přibírá,ale myslím,že jídlem to nebude.S nutrilonem jsem spokojená,za měsíc stejně přikrmujeme,takže si myslím,že to bude v pohodě.

kytinka
29. srp 2008

ahojík holky,

děkuji mocka za radu, čajíky jsem začala dávat po tom co malá měla probémy s bříškem, měla nebo spíš neměla prdíky a hodně plakala. Čajík obsahuje fenykl a heřmánek a napomáhá při těch bolestech bříška a jí se po něm ulevilo a dokonce líp kaká.
V porodnici nám říkali že prvních 6 měsíců stačí jenom plně kojit, ale kdysi v porodnici dávali přímo čaje mezi kojením a taky jsme vyrostli a nic nám není, tak a teď babo raď, že. Já s tím začala kvůli bříška, ale stejně dávám i kapičky. V noci mám mlíka dost to mi spinká tak cca ty 4 hodinky, ale když si přes den řekne o pití co ty 2h. tak už je to problém. Dr. mi říkala, že jí mám často přikládat k prsu, že se bude mléko tvořit častěji a rychleji, ale spíš to vypadá, že mě celou vysaje a na večer už nic nezbude 😅
Čajík dávám proto po kojení abych věděla jestli už má dost nebo ne, někdy hltá i čajík, tak vím, že ještě není plná a když to jenom žužlá a vypije mi tak těch 10 ml, tak vím, že má bříško plné.
V noci čajík nedávám tak se pokusím ho trošku ubrat i přes den a uvidím.
Děkuji vám mocka.

evunka
29. srp 2008

No my jen kojíme, malý dostává pouze na noc Nutrilon a spí do těch 3-4h do rána. Vydržel párkrát i do půl 8. Nutrilon jsme začali dávat po šestinedělí kdy jsem měla přechodně slabší mléko. Měl teď bolesti bříška, tak byl 2 dny jen na Nutrilonu a já odstříkávala. Bolelo ho z mého mléka bříško. Mléka neubývalo, naopak se mi tím odstříkáním prsa víc nalila. A s tím že by odmítal prso nemáme problém. Máme lahvičku od Chicca pro děti od narození asi do čtyř měsíců s malinkou dírkou a malej tahá pořád stejně jak z prsa, tak z lahvičky. Je mu jedno co to je, hlavně že z toho něco teče když tahá. Čaj jsme dávali taky po kojení i během dne hlavně kvůli obsahu fenyklu aby mu to pomohlo od bolení bříška. Už moje mamka říkala že mi dávala lžičku vývaru z fenyklu po každém kojení a s bříškem jsme nikdy problém neměli a prdělo se nám dobře.

chico
29. srp 2008

Dobry den jsem nová a chići se zeptat jestli tu někdo je.

ginova123
8. srp 2015

Prosim vás maminko mám doma 7 deni holčičku pije sunar hipp myslite že ji mam dat feniklovy čaj