Dcera má pořád žízeň. Máte zkušenost?

rendex1
26. srp 2008

Ahojky ostatní maminky, prosím poraďte. Moje měsíční holčička je plně na nutrilonu .. máme mít 6 dávek na den, ale máme tak 8-9, protože se v noci budí po třech hodinách.. Co mě ale nejvíc trápí, že malá má pořád žízen.. tak půl hodiny po krmení křičí a je schopna, když jí dám čajík (mám od hippu heřmánek, fenikl) vypít i 100 ml, tak se jí snažím dát 50 ml... Pak se vždycky uklidní a viditelně se jí uleví. Na nutrilon lince i doktorka mě straší, že jí přemírou tekutin můžu zničit ledviny, ale co mám dělat? Když kaká, tak je to spíš tvrdší a né "míchané vajíčka", jak by to mělo být.. Podle mě ty tekutiny potřebuje.. co vy nato? Máte podobné zkušenosti? Díky za každou radu či názor.

vojtisek2007
26. srp 2008

prvního syna jsem taky měla od 14dnů na umělém mlíčku - a dr. mi řekla, že pít mám dávat před sunarem těch 20-40ml - taky jsme měli nějaký tyhle bylinkový čajíky....a moc mu ale nechutnali,takže aby to vypil byl spíš problém, taky jsme krmili po 3-4 hodinách ve dne v noci - kolem 3 měsíce se to ústálilo, přes noc vydržel nepapat - jenom 1-2 cucnul čajíku, a pak od 4 měsíce jsme začali čajík střídat se š´távičkama....A spíš si myslím, že horší by bylo, kdyby pít čajík nechtěl, než když ho pije trochu víc...zkus to otočit - nejdřív čají - trochu a pak mlíko

kopcik
26. srp 2008

rendex1: my jsme taky začínali na nutrilonu hned v porodnici. teď ma můj maličký skoro 2 měsíce a musela jsem změnit mlíko, protože měl po nutrilonu neustále hlad a ty 4 hodiny málo kdy vydržel. a když jo, tak s hrozným křikem. a taky ho z toho bolelo bříško. slyšela jsem od hodně maminek, že si stěžovaly, že je nutrilon hrozně "hladový". tak jsem přešla nejdříve na HIPP a teď na Sunar premium. bez problému ty 4 hodiny vydržíme. a dneska v noci dokonce spinkal i celých 6 hodin aniž by se vzbudil hlady. a čaje se prý má dávat maximum 100ml na den. s nutrilonem jsem ho taky dávala a teď už jen tak na cucnutí možná tak 20ml denně jen když je horko.

ivulinda
26. srp 2008

rendex1 naše malá je taky od narození na UM nejdřív Nutrilon a ted už pěkně Sunar banánový a čaj jsem taky dávala od 1.týdne takže se neboj,mě to všechno radila starší sestra 😉

ygreen
26. srp 2008

my kojíme i dáváme Nutrlon a od 2 měsíce dávám i čaj heřmánek, fenykl, anýz od HiPP. Malýmu dávám tak 100, max 150 ml denně. A jak píšou holky, většinou před jídlem tak 30ml a pak mu vrazim mlíčko. Myslím, že denně 100ml jsou naprosto v pořádku. Ale pokud má tvoje malá žížu i po jídle, tak by ti měla doktorka poradit co s tím dělat.
Jinak se neřiď tabulkama na karbici nutrilonu, my dřív vypili větší dávky a teď zase menší než bysme měli. Ber to individuálně, podle miminka.

keba
26. srp 2008

I my jsme od 6týdnů na UV,používáme Nutrilon HA,a zatím jsem nespozorovala u malé že by byla hladová a křičela,spíše naopak měla by mě pít 166ml.a někdy vypije jen 100ml.a v noco mě spí vklidu i 8-9h.4ajík dáváme taky od Hiipu a dávám ji jak si řekne podle potřeby..

pettule
26. srp 2008

My jsme taky na UM. Bumbáme nutrilon a řekla, že nemáme žádný problém. Čajíku přes den vypijeme jen hodně málo. Spíše když je venku horko. Ale určitě bych se poradila s doktorkou, protože takhle malé děti opravdu nemohou příliš pít, má to vliv právě na ledviny. Kamarádka má roční holčičku a ta by pořád pila, má vyloženě od doktrorky zákaz.

kraste
26. srp 2008

ahoj holky,tak moje malá je od narození na nutrilonu HA a teda hladová po něm není vůbec. Vypije dokonce míň než má mít dávku.Nají se naposled v 18.30h a vstává na jídlo až ráno v 6h. Do 4měsíce se mi budila v noci na jídlo 1x a od 4měsíce se na jídlo v noci nebudí. Přes den jí dávám buď převař.koj.vodu a nebo čaj od teekane bylinkový, vypije denně hrneček.

rendex1
autor
27. srp 2008

diky vsem 🙂 Já mám ale už spíš pocit, že jí vážně ta dávka 90 ml + odměrky nestačí a snaží se dojíst tím čajem.. 😖 😖 😖 😖

maruska39
27. srp 2008

Rendex tak ji dej klidně i 120ml,mám doma 6 ti týdenního chlapečka,jsme na Nutrilonu a pije mi 120 ml,i když by měl méně a teď dopoledne si o jídlo říká co hodinu,prostě má hlad,tak mu dám a čajík dávám fenyklový a ten vypije taky tak 100ml denně,taky se stává,že po Nutroši chce ještě papat tak mu dám ten čajík 😉

zanetka82
27. srp 2008

Tak nevidím problem jí davat větší davku mlíčka. Podle tabulek se neřiď. Muj maly vypil vždy víc než měl. S tím čajíčkem bych trochu brzdila. 😉

maruska39
27. srp 2008

Jo a denně vypije 100% víc než 6 dávek 😉

rendex1
autor
27. srp 2008

My máme v rodině alergie a proto máme ten nutrilon pro alergiky, ale dle všech tabulek je mín sytící než obyčejný nutrilon... Při srovnání se sunarem taky .... přemýšlim, že pro klid mojí holčicky přejdu na normální sunar premium a risknu to že bude mít v dospělosti alergiii... lepší než zničené ledviny a její nervy.., protože pořád pláče hlady a rve si zuřive a slintavě ručičky do pusinky. Dělám správně??????

maruska39
27. srp 2008

Já bych taky nejraději přešla z Nutrilonu na Sunar,ale nemůžu,jelikož mám nedonošené dítě a začali jsme na Nutrilonu Nenatal právě pro nedonošené,potom jsem musela přejít na Nutrilon Comfort,jelikož trpěl hroznou zácpou a ublinkával,ale pořádně po každém jídle,tak jsme přešli na Comfort,který zabraňuje zácpě a ublinkvání,to se upravilo,ale jak píšeš taky mám pocit,že ho nedokáže zasytit jakby měl,i když mi krásně přibírá,tak taky váhám co s tím 😒

rendex1
autor
27. srp 2008

Marusko, my taky pribivame, ale co ma chudinka za zivot, kdyz porad place? Mela by spat nebo vydrzet min. 3 hodiny spat prd.. ani to ne... krici uz po dvou hodinach hlady ... ale je to desnej rev ! A ty vtipne davky na tom nutrilonu... kdyz to tak vezmes muze mit MAX ! 6 x davku za den a noc??????? No to by umrela hlady.. to da jenom za noc :(

maruska39
27. srp 2008

Tak mě teda moc nepláče,dneska je to jenom druhý den co se nemůže dojíst a to pouze dopoledne,teď krásně spinká. Ale taky začínám mít pocit,že nutrilon je hladový,někdy mi vypije i 150ml!!! Pokud spí tak vydrží 3 hodinky,ale pokud je vzhůru tak si říká po 1-2 hodině. Dávky fakt neřeš,dej ji jak si řekne 😉

rendex1
autor
27. srp 2008

Marusko to je přesně náš případ, ale problém je v tom, že jim můžeme zničit ty blbý ledviny.. Volala jsem na tu jejich linku a i to říkala dětská doktorka :(((((((((

maruska39
27. srp 2008

I po nutrilonu? Po čaji to vím,ale i po Nutroši? A to ho mám nechat jako křičet hlady? Však utišit ho vůbec nejde dokud se znovu nenají 😨

rendex1
autor
27. srp 2008

Marusko právě ! Já kvůli tomu šla special k doktorce, nic vykašlala jsem se na to a poslala jsem manžu pro sunar, tak napíšu jak se nám daří..

kraste
28. srp 2008

ahoj holky, myslíte že vám vaše dítka řvou hlady? Není to něčím jiným? třeba bolením bříška a nebo prostě některé mimy tak řvou. Mě malá krásně vystačí s nutrilonem. Jsem už na dvojce a dávám ji dokonce míň než má mít. Na 1 jsem dávala taky o něco víc ze začátku, ale pak se to upravilo a měla míň. Moje malá má za celý den +noc 5 jídel. Takže jen 3x nutrilon 2x už má ovoce a zeleninu s masem. A být váma, tak dávám malým jen vodu a ne čaj, pro ty mimi to není dobré.

rendex1
autor
28. srp 2008

Kraste.. .je to hladem bohužel.. cpe ci ruce do pusinky obě, slintá.. a kříčí hlady a hledá savičku :(

lukin
28. srp 2008

rendex: Mi Natálka dělá naprosto to samé, co tobě, ale hlady to není. Je to zoubkem 🙂

motylek
28. srp 2008

Tak mi jsme na nutrilonu od začátku, malej mi poslední dobou jí míň než by měl, a večer jí o půl osmé a na další jídlo vstává mezi půl pátou a půl šestou. Pít čaj mu nedávám vůbec a vodu minimálně. Do půl roku prcci nepotřebují žádnou jinou tekutinu než mlíčko. Jen když je hic, tak mu dám napít vody. Ale s těma čajema opatrně, nedělá to v kombinaci s mlíčkem v bříšku dobře. Taky jsem dávala fenyklový nápoj a malýmu moc chutnal i pěkně prděl, ale hodně blinkal takovýto natrávený mlíčko. Takže jsem ho přestala dávat a v pohodě. Blinká jenom někdy a to většinou hned po jídle. Jo a jinak, pěstičku si do pusinky cpe taky, ale určitě to není hladem.

motylek
28. srp 2008

Kraste, kdy jsi začala mále dávat kaše a příkrmy. Koukala jsem, že jsou už od 4. měsíce, ale zdá se mi to brzy. Začaly jsi je dávat až s nutrilonem 2 ???

kytinka
28. srp 2008

ahojík holky, já mám holčičku a má 6 týdnů a kojím + dávám čajík (dětský s heřmánkem) dávám ale po každém kojení vždy 20ml. je v tom nějaký problém když dávám po kojení a ne před???? Nemám s tím žádné zkušenosti.

Malá dostává mlíko a čajík naposledy v šest nebo o půl sedmé večer a potom se budí v 23, 2 a 6 hod.
Přemýšlím nad příkrmem páč když malá spí jenom 2 hod. přes den a dopoledne je co 2h. u cicku tak večer už moc mlíka nemám a malá je hodně uplakaná a špatně se jí usíná, v noci mám potom prsa nalitá a tak pije jak o život.
Myslíte že je dobré jí přikrmovat jenom na večer, nepříjdu tím o mlíko, mám strach že malá moc nebude pít a mě se mlíko přestane tvořit úplně.
Díky moc za radu.

kraste
28. srp 2008

ahoj holky,
motylek: já jsem malé dala první kašičku asi na konci 4měsíce, to pořád měla nutrilon 1. Ale tu kaši jsem dávala jen občas, asi tak 2-4x týdně. Na nutrilon 2 jsem přešla v 5,5měsících a to jsem jí začala dávat od hami první lžička mrkvička. A postupně jsem dávala ty jídélka jak jsou první lžičky a dobré. mlá mi teď už baští i masíčka... Ale teda jediné co jí nejede je rozmačkaný banán. Banánovou přesnídávku zhltne jak malinu, ale čerstvý rozmačkaný banán nee☹

lukin
28. srp 2008

kytinka: No vlastně asi vždy, když se začíná přikrmovat, tak mléko začne ubývat. Takže nevím. Ale dost mě zrazilo, že ji dáváš po každém kojení čaj. Moc nechápu proč.

kraste
28. srp 2008

kytinka: proč dáváš malé čaj když kojíš? To bych asi malé tak brzy nedávala. Nebavila jsi se o tom s MUDr? Když už bych jí dala pit, tak jen převařenou vodu, pro tak malé mimi ten čaj není dobrý. A prý kojené děti nepotřebují nic jiného než mateř.mléko. Být tebou tak se poradím s MUDr. co s tím kojením jestli máš dávat příkrm, ale myslím,že ti řekne kojit kojit a kojit. A jak jednou začneš přikrmovat flaškou, tak si na to malá zvykne a prso už moc chtít nebude, protože z flašky to teče líp. Jedině, že by jsi ji krmila injekční stříkačkou, ale je to náročné. Já tak malou krmila do 6týdnů a pak jsem přešla na flašku. Kojit jsem vydržela ještě do 4měsíce+po kojení jsem musela stejně udělat nutroš, protože to malé nestačilo, neuměla pořádně táhat a měla radši nutroš. Od 4měs už prso vůbec nechtěla. Pokud bys jí dávala na noc příkrm, tako mlíko nepřijdeš, když jí budeš dávat přes den. Jinak mě se malá taky když byla tak malá budila za noc 2x, teď mi spí celou noc. Ty děti jak jsou starší tak vydrží dýl spinkat.

kraste
28. srp 2008

rendex1: já si myslím, že to hladem není. Jestli hodně slintá a cpe si tam ručičky, tak se jí tam třeba tvoří zoubky. Samozřejmě ji tak brzy nevylezou, ale už se to tam tvoří.Ty ručičky do pusinky si strká každé mimčo. Nepíšeš si třeba čas, kdy jsi ji dala najest? Já si to píšu od narození do teď a pokud mi řve(což je málokdy u nás) dřív jak po 3h tak vím, že to hlady není. To se jí jen něco nelíbí nebo ji něco bolí... Nezkoušela jsi třeba dudlík? třeba se tak prcek uklidní.

vojtisek2007
28. srp 2008

KYTINKA - taky si myslím, že při plném kojení není čají vůbec vhodný - aspoň tak mi to říkala mudra, ikdyž byli v létě ty velký vedra a já myslela, že bude mít malá žižeň, ale říkala, že ne, že maximálně si bude častěji říkat o prso - a taky jo, když je vedro - tak každý 2 hoďky - ale vypije jenom to "přední" mlíko na žízeň a dýl a poctivě tahá až po těch 3-4 hodinách a večer dávám naposledy kolem 20.00 a vydrží krásně až do těch 3-4 ráno...
Jakmile začneš přikrmovat nějakým umělým mlékem a přes láhev - tak počítej s tím že mlíčka v prsu bude ubývat - protože se ti vlastně udělá jenom tolik, kolik toho malá vypije....a taky to z flašky snadněji teče a jsou pak líný tahat z prsa

makinka.1
28. srp 2008

Kytinko,hoky maji pravdu,odbourej ten caj,mimi bude casteji pit mlicko a tim padem se ti bude vic tvorit a nebudes muset resit prikrmy.Ja malyho ze zacatku po kojeni dokrmovala strikackou,ale pak uz nestacilo ani to a musela jsem dat lahev a za 2 dny zacal mit u prsa hystericky zachvaty a bylo po kojeni.Chtel jenom lahev,z ty to tece lip!!!A za chvili bylo po mliku,odstrikavala jsem,co to slo,ale vydrzelo to par dni...
Rendex a kdyz mu das mliko,kdyz zacne hodne plakat tak ho sni?Ja byt tebou,tak trosku zvednu davku a uvidis sama....
Me Max ji taky vetsi davky,nez jsou psany na krabici.Ji hodne na noc,udelam mu v 6 vecer 150 a nez jde v 8 spat,tak si da treba jeste 60...jednou dokonce dal 2x po 150... 😀 Proste rval,co jinyho delat,kdyz vidis,ze ma hlad.A to neni tlustoch,ma 5,7KG.