Dcera nechce pít. Poraďte

milda
29. pro 2009

Ahoj maminky, moc Vás prosím o rady, zkušenosti či tipy. Mám 13 měsíční dceru a již od zavedení příkrmů máme problém s pitným režimem. Jsem už z toho zoufalá, protože dcera strašně málo pije a taky proto má pořád zácpu nebo strašně tuhou stolici. Vypije za den cca 100-150 ml mléka a k tomu tak 100 ml čaje. a víc do ní prostě nedostanu. Vyzkoušela jsem toho už hodně, ale nic nezabralo - různé druhy čajů, džusy, voda, různé pítka, hrníčky prostě nic. ☹ ☹ ☹
Díky za vaše rady

ria80
29. pro 2009

je to blbý,ale zkus flašku

sayast
29. pro 2009

hm,ja do nasi nedostanu vubec nic. kojit pres den uz taky moc nechce a nebere mi nic jinyho. ani flasku,ani hrnicek,ani strikacku ☹. zda se mi ze ma i malo pocuranych plinek,vubec nevim co s tim ☹

ria80
29. pro 2009

Vzpomínám,že jsme taky měli velký problém.V 10 měsících nepřijímala žádné tekutiny.Zkoušela jsem všechno,různý hrníčky,štávičky,čajíčky.Až jsem rezignovala,vytáhla flašku a ona začla pít.Fakt,zkuste to.
Ted máme problém zas.Flaška je Pan Pití,člen rodiny,a nemůžem se ho zbavit.

milda
autor
29. pro 2009

tak flašku jsem teda ještě nezkusila, zítra jí hned koupím. my jsme totiž z kojení přešli rovnou na pítka.
jen kdyby pila, bylo by mi úplně jedno že z flašky 😉

kikimaruska
29. pro 2009

S tou flaškou a sosákem to u nás bylo také tak. Syn už uměl i na pítko a hrníčky, ale jakmile byl třeba nemocný, pil pouze zase z lahvičky. Když bylo vše v normě, začal pít zase z pítka. Tekutiny se daj vzít třeba v polívkách...Naštěstí my máme stále ráno i večer 280 ml mlíka...bez toho nemůžem existovat, takže tekutin máme dost Když jsme ale byli v nemocnici s rotavirama a dehydratací, na nemléčný dietě, byl to kříž, nechtěl pít nic a mlíko nesměl...ale vím že počítali kolik toho vypil a třeba % tekutiny vypočítávali i z chlebu, piškot,přesnídávky..., nebo třeba šťavnaté ovoce...

ria80
29. pro 2009

No právě já jsem taky do tý doby jen kojila,pak dlouho nic,jak jsme zkoušeli všechno možný,než se chytla flašky.
Ale je to fakt,třeba štavnatý ovoce,hodně řídkou kaši,polívku.Tekutinu ze lžičky si snad vezme.

milda
autor
29. pro 2009

moje dr. mi ještě poradila, abych jí zkusila dát trochu čaje ráno, před mlíkem. tak jsem to zkusila a ona mi vyžahla celou lahvičku čaje, tak jsem zajásala, jenže pak už nechtěla to mlíko. mám pocit, že prostě nemá žížeň. ale bez pití jí nechat nemůžu. jo a taky mám vypozorováno, že po jídle se už vůbec nanapije. podle mě má plný žaludek a pití se jí tam už nevejde. ☹

berenika39
29. pro 2009

ahoj, zkus vařit polévky, taky jsem to tak řešila, třeb dvakrát denně, vždyt do polévky můžeš dát všechno, co potřebuje, hodně zeleniny, maso, vajíčko,....a mixovala jsem hodně ovoce....na kousky snědl jen třeba půl jablka, ale rozmixovaný třeba celý pomeranč a celou mandrinku. V tom je vody dost....
A pak to chce prostě tvrdohlavě za ní chodit s pitím a nabizet a nabízet. 100x denně jeden hlt....je to o trpělivosti, vydrž, naučí se to.

helcenka
29. pro 2009

Ahojky, zkusila bych taky lahvičku, náš malej pil čaj asi do 15 měsíců jenom z lahvičky a pak jsme přešli na měkké pítko, měl z toho chudák menší trauma, asi dva dny mi nepil nic (tedy kromě mléka) a pak to bylo v pohodě. Platí na něj různé pochvaly spojené s tleskáním a jásáním. Je nadšený z toho, že už je jako velký kluk. Cítí se pak, jako by dokázal velkou věc a taky že ano. Teď už pijeme v pohodě 420ml mléka a cca 300ml čaje nebo vody denně. Štávy pít nechce, nejradši má čaj nebo vodu. Pití mu také připomínám, když měl teploty, tak si o něj říkal sám.
Měli jsme také období, kdy nechtěl moc pít, tak to chce pořád připomínat během dne, pít i mezi jídlem, když se probudí, tak dát napít, před spaním napít, když si hraje. Ony děti nemají takový pocit žízně, protože mají jinou skladbu tuků a vody v těle, takže fakt pořád připomínat. Taky jsme se naučili, že si jdeme dát na zdraví, malej si už sám běží pro pití, když řeknu, že se jdu napít a ťukneme si a řekneme na zdraví a malej ještě dodá: a bumbáme a už to jede. Chce to fakt trpělivost. A abych nezapomněla, nejvíc mu chutná to, co má v hrníčku maminka nebo kdokoli z rodiny. Takže díky tomu máme všichni dostatečný pitný režim. 😀
A teď v zimě máme většinou menší žízeň všichni. A ruku na srdce, pijeme dostatečně i my, maminky...

sayast
30. pro 2009

me nevezme zadnou flasku a ze tu mam druhu ☹. a po lzickach taky nic. ani celkove moc jist nechce ze bych to nahradila tak 😒

knobloska
30. pro 2009

My máme doma něco podobného. Jsou dny, kdy do ní nacpu jen 200 ml a z toho jsem na nervy. Já jí dávám sladké 50proc. džusy. Vím, že to není dobré, ale nic jiného nevypije. A máme takovou tu láhev s brčkem, ale origo brčko je vyndané a máme tam normální, protože z origa nechtěla sosat. ☹
A pije ve vaně, asi z té vody 😀 , to můžeš zkusit

musko
30. pro 2009

Ahoj!
My sme to tak mali s prvým synom a tiež som z toho bola úplne preč, bolo strašne horúce leto, stále som kojila..... Tak som skúsila melón - málo alergizuje a má veľa tekutín, je sladký - a bolo po probléme. A tiež som vyskúšala snáď všetky druhy hrnčekov a pítok. Nakoniec zabodoval Kubík - jahoda s limetkou. Ale skús, ako píše berenika - veľa polievok a mixuj ovocie. Ja som vytláčala pomaranč a Petrík mal rád ovocné svačinky....

milda
autor
30. pro 2009

díky moc za vaše rady. 🙂 🙂
Když u nás je ještě jeden problém a to ten, že malá je strašně mlsná. Ovoce nejí (maximálně když ho zamíchám rozmixované na kaši do jogurtu) a polévky taky nejí. ☹ ☹
manžel už mi nadává, že jsem s tím otravná, že pořád za malou chodím a každých 5 minut jí nutím pít. Brčko jsme taky zkoušely, ale nezabralo. jen první den, že to bylo něco nového a pak konec. Jako se vším 😢 😢

jita127
30. pro 2009

ahojky, jak bych četla jak je to u nás 🙂 Už v 7m jsem začala zkoušet různé čajíčky, šťávičky.... a nic ☹ Tak jsme pro změnu vyzkoušely kdejaký hrneček, lahvičku, savičku, měkká, tvrdá pítka, ale taky nic ☹( Bohužel dodnes je to docela bída. Ať zkouším cokoliv, jen si jednou nebo dvakrát lokne a odtrčí lahvičku stranou a už nemám šanci ji donutit. Někdy se jí podaří vypít 200 ml, ale většinou sotva 100ml. Takže v lahvičce to u nás není a v druhu nápoje taky ne ☹ Řešíme to tak, že do jídla dávám víc vody (pokud to jde) nebo dostane trochu husté polívky. Taky dáváme hodně ovoce a zeleniny s vysokým obsahem vody (pomeranče, mandarinky, rajče, okurek...) S kakáním naštěstí potíže nemá, počůraných plínek má taky dost, mudra je spokojená, takže jsem si s tím přestala lámat hlavu. Snažím se nabízet, ale když nechce, tak se na hlavu nestavím. Doufám, že časem se to zlepší. 😀

knobloska
31. pro 2009

Milda ještě naší chutnají ty džusíky v pytlíku Capri Sonne, ten vysosá vždycky. Tak můžeš zkusit nějaké krabičkové džusy nebo přímo tenhle. A taky se mi osvědčilo jí to nenutit pořád, ale tak po hodině. Napije se víc a nebude jí to tak otravovat. 😉

milda
autor
31. pro 2009

tak jsem vyzkoušela tu flašku a tu už vůbec nevezme do pusy ☹ ☹ ☹
tak já už fakt nevim. celý dni a noci mě to trápí. ☹ ☹

ined77
31. pro 2009

milda 🙂 ...tak mě jen napadlo...ani nevím,jestli jsem to četla někde tady na MK,ale zkus dát malé pár slaných tyčinek.děti je mají rádi a bude jí to podporovat chuť pít 😉 .
já je malému občas dávám,trošku je ale předtím od té soli oloupu,přece jen je jí tam hodně,ale chutná mu to a pije pak daleko lépe.
na povzbuzení pití se nám osvědčila šťávička od hami jablko,nebo jablko-hrozen.ředím to v poměru 1:1.cukr v tom není,tedy ne ten rafinovaný,jen ovocný 🙂 .
a ještě jeden vypozorovaný fíglík,který teda fungoval u nás.dávala jsem matýnkovi napít ve spánku,nebránil se a kupodivu toho vypil hodně,pak spinkal klidně dál 😉 .
uvidíš sama,držím moc palečky 😉 .
my jsme si s tím taky prošli a hrozně jsem se bála jestli mu ty tekutiny nechybí.máme totiž i problémy s mléčkem,to už odmítá dlouho,tak proto.
teď nám malý pití poslední dva dny taky docela bojkotuje,ale mý rýmečku a tím i asi menší chuť na cokoli ☹ .doufám ale,že to brzy dožene 😅 .

kalo
3. led 2010

milda: mě už připadá, že hodně pít se prostě naučit nedá....U nás to samé...cca.od toho roku vypije max.200ml čaje + 180ml mléka ráno. Víc ani ťuk a to je jí už 2a půl roku. Léto, zima, prostě jí to stačí. Když vidím kolem sebe, jak se všechny děti nalívají, běhají s flaškou v ruce 😖 Naše malá pije nerada. Střídám absolutně vše...čaje, šťávy, pitíčka, džusy.....flašku, hrníček, brčko.....Sama se nenapije, musím jí to strčit do pusy...

usounek25
3. led 2010

ahojky, máme stejný problém. Malej vypije ráno a večer 180ku mléka a v noci 210ku, někdy se ale nevzbudí. Ale s jinýma tekutinama je to boj. My fungujeme tak, že malýmu dávám čaj lžičkou 😝 a tímto debilním stylem do něj dostanu zhruba 300 - 400 ml čaje. Též jsem vyzkoušela různé druhy čajů, šťávy, vodu, teplé, studené, kapající i nekapající hrnky, pitka ve stylu jupíka na normální flašku, obyč. hrnek, dudel atd. atd. A nic, prostě nic. Jsem z toho taky nešťastná, nechápu to, jestli prostě nemá tu potřebu nevím. Čůrá normálně, cca 6 počůraných plen denně, takže tekutiny mu asi nechybí. Někdy mám strach, aby později neměl problémy s ledvinama. Upínám se k tomu, že až bude trošku větší a příjde do kontaktu s více dětmi třeba na hřišti, tak to snad od nich odkouká, ale moc na to nevsázím. Takže u nás pro dodržení nějakého pitného režimu používáme lžičku, někdy je to boj, ale aspoň vím, že má v sobě nějaký tekutiny.