Dětský čaj. Který používáte?

amalka007
13. kvě 2008

Ahojky, chtěla jsem se poradit, který dětský čaj používáte. Malá trpí na prdíky, koliky a teď jsme začaly přikrmovat Nutrilonem a přidala se i zácpa. Díky moc.

svistinka
18. kvě 2008

Ja davam bylinkový čaj Leros. Kupila som ho v lekarni. Mala ho prvý deň nechcela piť, ale na druhý ďeň si už zvykla a chutí jej. Obshuje jablko, šípky,plod fenyklu, list ostružiny,harmanček,koreň mrkvy, kvet lipy. Je prírodný bez cukru. 😉

martina46
22. čer 2008

neviete mi poradit detsky caj od 6. mesiacov na zvysenie chuti do jedla, podporu travenia?

nensy
22. čer 2008

tak mi kupujeme od HIPP lesní směs a to ji docela i chutná ale štávičky jsou lepší 😝

l.lara
22. čer 2008

ahojte, ja varim cajik z feniklu doma.

l.lara
22. čer 2008

hmm..a pisem ako blb 😕

nensy
22. čer 2008

jo tak malá mi tam kde je fenkl nechce 😝

grety
22. čer 2008

baby bacha na granulovane caje typu Hipp, Sunarka .... akonahle detvakom vyjdu prve zubky !!! Pokial sa na to navyknu a budu pit len tie caje a ochutene dzusy, hrozi odlupovanie a popraskanie skloviny, hnede zubky a zubne cierne kamene ... Mam 2 pripady v okoli. Pozrite si zlozenie napr. Hipp cajov - su tam 2 druhy kyselin a v niektorych aj cukor !!! Najlepsie je pouzivat porcovane caje - tie su ale bez chuti a deticky ich velmi nechcu. V pripade problemov s bruskom by som sa viac ako na caje spoliehala na kvapky typu Espumisan, Sab Simplex a Bio Gaia, a s pitim ostala pri vode a porcovanom caji.

binki
22. čer 2008

tak my jsme na fenyklovém granulovaném čaji a vodě, Lerosky ani jiné nechce a protože má velkou spotřebu tekutin, dávám mu to, co mu pije 😉

sirinka
22. čer 2008

my pijeme vacsinou leros, nikdy som nedavala granulovany, ten je prisladeny a potom deti ine nechcu a ako pise grety, zubky tym velmi trpia

llucinka
22. čer 2008

Holky, myslíte, že se dá malý odvyknout z těch granulovaných čajů na normální sáčkové? Když byl malý, tak jsem si to neuvědomila a koupila mu Sunárek fenyklový, ten je sladký a teď mi pije jen ty sladké čaje. Snažím se mu snižovat dávku, aby to nebylo tak sladké, ale nevím... 😒

makinka.1
23. čer 2008

Ja to taky pohnojila,zacla jsem Leros,ale 2 dny ho plival,tak jsem koupila Hipp fenykl a ten jedinej pije.Taky bych ho to rada odnaucila,bojim se kazu a zvyku na sladky...uz mu sidim davku,davam necelou lzicku... 😉

sirinka
23. čer 2008

makinka.1 ved ty nemusis davat vobec ziadny caj, staci mu mliecko, tak proste ho vynechaj a od pol roka zacni zo sackovymi.
llucinka no asi to robis dobre, ja s tymto nemam skusenost, tak asi ani neporadim, ale drzim palce 😉 nejaku fintu iste najdes

adriana1
23. čer 2008

já dávám čaj od hipu je napsáno 100ml vody a 1lžička hippu a já dávám 100ml a půl lžičky hippu není to moc pak sladké

titkovamiriam
23. čer 2008

ja som svojim miminkam robila caj-2deci vody a 4-5 zrniek feniklu,prevarit a davat bez sladidiel.Babatka po nom super prdkaju a viete ze im nedavate ziadne sladidla a umelyny. 😀

lu777
23. čer 2008

tak s takovými obtížemi máme bohužel fůru zkušeností, Ammalko 😖 😖 😅

já dělám Nutrilon přímo do fenyklového čaje - po dvou měsících zkoušení všeho možného je to to nejlepší co jsem vykoumala 😅

jinak ale pokud jsou ty potíže fakt velké, tak dej Nutrilon Comfort (a klidně ještě do toho čaje)... nemusíš každé krmení, třeba každé druhé, ono je to drahé jak šlak - ale fakt o funguje 😉

...
jinak jako dětský čaj jen tak na pití můžu doporučit Leros Bylinkový čaj od 4. měsíce - je tam fenykl a další věci na trávení, ale i jablko a šípek, takže to docela šmakuje.. a je to sáčkový čaj, žádná umělina nebo cukr 🙂

adriana1
23. čer 2008

Amalko: my sme měli klasickej nutrač a kvůli prdíku sme přešli na nutrilon komfort. Malá už ho nechtěla tak sme přešli na bebu 1 a občas jí dávám na prdíky teda když nás trápí byby calm.Behem chvilky nám to pomohlo

deina
23. čer 2008

Malemu davam bylinkovy detsky caj (tusim je to Herbex, take nieco, v sackoch), ale castejsie len vodu, lebo z caju prda teda paradne. Dokonca sa mi zda, ze ked ho vypije vela, tak to ma az opacny efekt - nevedel sa mi vykakat, ale ked som mu caj vysadila, slo to. Takze bud len velmi slaby caj alebo cistu vodu.

dadka212
23. čer 2008

my sme prešli od granulovaných od HIPP na sáčkové celkom v podode troška prisladím glukopurom, ale už aj ten trocha obmedzujeme a snáď sa nám podarí nesladiť vôbec

miriamkac
23. čer 2008

my pijeme detske caje rozne (ale len sackove nie granulovane) a zasadne bez sladenia, alebo vodu...mala uz aj riedene dzusiky....

makinka.1
23. čer 2008

Sirinko,zapomela jsem napsat,ze jsme na nutrilonu,uz nekojim,tak musim davat neco pit...
Lu777,to je dobrej napad,to zkusim!

sirinka
23. čer 2008

makinka ale ved nutrilon tiez zarabas do vody...ta sa odtial nevypari...ale je pravda, ze s tym nemam vlastnu skusenost, no myslim si, ze aj tak nepotrebujes pridavat tekutiny...

makinka.1
23. čer 2008

No,nevim presne jak to je,ale mudra rikala,kdyz je teplo,mel by pit.Vem to tak,ze i kdyz jis treba polivky nebo jina jidla s obsahem vody,tak pit musis taky,zvlast,kdyz je parak.

ivkaa1
24. čer 2008

Ahojte ako pripravujete svojim ratolestiam cierny cajik? dakujem

l.lara
24. čer 2008

sirinka, ak je nutrilon zarobeny vo vode, uz to nie je voda, ale mlieko, cize na pitie treba nieco davat.

makinka, mne dokonca vravela pediatricka ked bola moja dcerka plne kojena, ze ak je nad 23 stupnov, bolo by dobre davat aj prevarenu vodu.

ivka, vrecusko caju by sa malo udajne zalievat ak uz bolo (aspon) raz vyluhovane. aby nebol cajik prilis koncentrovany.

sirinka
24. čer 2008

makinka.1 my jeme polievku jeden krat za den... 😉 ale jasne, rob ako uznas za vhodne, ja som kojila, takze som nemala dilemu.

deina
21. srp 2008

Moze sa malym detom davat cierny caj? 😕 Boli sme nedavno u imunologicky a ta sa pytala, co maly pije (vacsinou iba cistu vodu, obcas mu spravim sipkovy caj, ked je prechladnuty prip bylinkovy sackovy) a ona mi povedala, ze mu nemam v ziadnom pripade davat granulovane caje (to chapem), ale ani ziadne ine. Ze ak mu chcem dat nieco teple, tak potom slaby neochuteny cierny caj. Co na to poviete?

motol
21. srp 2008

ahojky,černý čaj se dítěti vůbec dávat,já dávám fenyklový a nebo dětský,ale ted sem se dočetla,že by děti neměli čaje ani sladký štávy,že jim z organismu bere vitamíny a železo,májí se prý učit na obyčejnou vodu

deina
21. srp 2008

Mne sa tiez ten cierny caj nezda, to uz radsej zeleny (ale neskor), nie? Aj tak mi pije vacsinou len vodu. 🙂

motol
21. srp 2008

černej ani zelenej se nemá dávat,,radči kupuj dětský a nebo jen vodu.ted to taky zkoušíme,přejít z čaje

nikuska123
21. srp 2008

TAk my pijeme stale len fenyklovy caj od Hipu,osvedcil sa nam a mala ho ma rada. Neni jej po nom tazko, nadmerne neprdka ani ju nezapiera. 🙂