Dětský čaj. Který používáte?

amalka007
13. kvě 2008

Ahojky, chtěla jsem se poradit, který dětský čaj používáte. Malá trpí na prdíky, koliky a teď jsme začaly přikrmovat Nutrilonem a přidala se i zácpa. Díky moc.

simounah
1. kvě 2009

Já jsem začala dávat malému čaj asi v měsíci a půl, ale jen tak 20ml 2x denně - kvůli tomu, že mi špatně kadil a na diskuzi se bavili, že to pomáhá (ale asi by musel vypít víc). Ale asi to nebylo čajem, ale nevhodným mlékem. Jakmile jsme teď (asi týden) přešli na Hero baby Lactum, tak kadí i bez toho aniž by pil čaj. Takže už ho nedávám. Začnu až v létě, až začnou horka. Vím, že čaj se tak malým nemá dávat, ale kvůli tomu špatnému kakání už jsem nevěděla co zkusit - proto jsem zkusila dávat čaj. Ale byly to trošky- taky jsem nechtěla, aby se napil čaje a pak už by nechtěl mléko. Jsem tím tady před tím chtěla jen říct, že čaj pil úplně v pohodě. úplně stejně jako by dostal flašku s mlékem.

smardik
2. kvě 2009

soanpe mi malý vstává mezi 5-6 takže proto jsem tu tak brzo, dneska vstával až v 6

jak píšeš o té známé takovou mám taky, malej furt řval a ona že to je prdíkama, přitom nerospíval a dr. ji říkala at přikrmuje že to nestačí a ona nene já mlíko mám a furt kojila a mezi kojením dávala čaj - slazený a až malý dost zhubnul že měl propadlé tvářičky (skoro 2kg) teprve šla k dr. která hned volala rychlou a skončili v nemocnici. Tam přikrmovala a jak dosáhli hranice šli domů, ale doma zas jen kojila takže nepřibíral ale naštěstí přešli na na příkrmy tak je to dobrý a příbírá. jo a vše mu sladí i příkrmy, prý to potřebuje. Takové kojení za každou cenu nechápu

simaunah malý měl taky problémy s kaděním ale čajem jsem to neřešila, tak malému mimi to podle mě vůbec nic nedá a taky jsme na heru a super 🙂 🙂 jen mě štve že už se nebud prodávat 😠 😠 😠máš dost zásob?

simounah
2. kvě 2009

smardik: Dost zásob nemám, ale si říkám, že za plnou cenu v lékárnách nebo někde k sehání ještě nějaký čas určitě bude a pak už bude malý větší, tak snad nebude problém přejít na něco jiného - po čem bude taky dobře kadit. Uvidíme - dokud bude někde ke koupi, tak budu kupovat Hero Baby Lactum a až nebude zkusíme něco jiného.

smardik
2. kvě 2009

simaunah já psala do hero a psali mi že mají zásoby na 4měsíce a pak už ne takže brzy asi nebude už k sehnání takže já si koupila do zásoby, na co přecházet na něco jiného dřív než je nutné - nutrilon ho nezasytí, po sunaru blbě kadí, bebu nechce tak toho moc už nezbývá tak chci vydržet na heru co nejdýl. už jsou slevy i na netu tak jsem mlíčka objednala 🙂 🙂 a kromě toho nehodlám platit 2x víc když to není nutné

soanpe
2. kvě 2009

holky a hero končí jen v ČR nebo i v Německu?

některý ty zarytý a ortodoxní "kojičky" by si měly zkusi,co to je být o hladu 😠

smardik
2. kvě 2009

soanpe jestli hero končí jen u nás nebo i v Německu bohužel nevím, posílám to co mi psali:
Hero Baby Lactum opravdu končí. Je to z důvodu malé prodejnosti a velkých nákladů. Zásoby máme cca na 4 měsíce a trvanlivost mají do října roku 2010. Pokud Vám můžu doporučit, tak si udělejte velké zásoby.

jo a jinak souhlasím, některé kojící maminy by se nad sebou měli zamyslet, zrovna mám v okolí jednu které malá nepřibírá, dr. ji říká at přejde na UM ale ona ne že chce kojit a že to že malá furt řve hlady není

simounah
2. kvě 2009

smardik : 😨 jenom 4.měsíce? hm tak to asi taky něco nakoupím do zásoby 😉

smardik
3. kvě 2009

simounah to mi psali 6.4 takže teoreticky by měli být ted cca na 3měsíce.Byli slevněné v DM a v rossmanu ale u nás už nikde nejsou a když jsem se ptala říkali že už prodali vše co měli. já objednávala na netu protože jsou slevněnéauž je mám na cestě 🙂 🙂 aspon teda z jedné lékarny tam je odeslali ve čtvrtek na druhou ještě čekám

soanpe
3. kvě 2009

my jsme bohhužel na HA mlíku. Malá se mi osipala nejdřív na obličejíku,pak na celém tělíčku,tak jsem raději přešla na HA Sunar, abych ji ještě víc nedráždila ☹
je možný,že to mohla mít z nového povlečení,ale to se nedovím

flipinka
3. kvě 2009

Ahojte, ake caje davate detom? Mne nechcu dcerky pit nic ine len vodu 😒 Skusala som aj osladene caje, aj sackove a nic.

soanpe
3. kvě 2009

bud ráda,že ti pijou vodu a ne sladké čaje a šťávy

junovka
3. kvě 2009

flipinka, nevidim dovod, preco by si im mala sladit caje, ked ich nechcu 😖 😕 😕 😕 😕 Bud rada, ze ti chcu len cistu vodu, nakolko o pitie, ked niekde ides, tak mas postarane.Stale sa naskytne nejaka pitna cista voda...ako nejaky cajik 😒 😉

smardik
3. kvě 2009

filinka já tenhle čajík http://www.goldim.cz/index.php?page=shop.EshopP... nebo vodu a čaj nesladím, cukr ještě nějakou dobu nedostane

soanpe
3. kvě 2009

jj, čiperku čaj jsem si taky objednala, ale posilující a nechám ho Sofi na léto.To nám už bude přes 6měs. a pofrčí příkrmy.
Zatím jsme stále jen na mlíce, i když nám je 5měs. Měla alerg.reakci,tak jsme to nechtěli pokoušet
Dr.říkala,že pokud prospívá,tak nevidí důvod,proč dávat příkrmy, že se máme držet UM(od narození)

matilko
4. kvě 2009

Ahojky!
Dávala ste niektorá fenyklový čajík, aby nebolelo tak moc bruško? Ja pijem fenykel na litre, ale malá má stále koliky, no akonáhle nepijem ten čaj, tak je to ešte horšie ☹ Dnes som skúsila dať 1dcl fenyklového Hippu, pretože ten pijem ja a iný doma zrovna nemám, vypila ho asi na 3x behom dňa a krásne sa vyprdela a vykakala. Tak neviem, či to fakt zabralo, alebo nie. Zajtra to chcem skúsiť znova, ale to už kúpim nesladený fenykel, buď babio alebo čiperku s tým mliečnym cukrom.

smardik
4. kvě 2009

matilko mi malý fenyklový čaj nechtěl a pila jsem ho já ale zdálo se mi že po něm to je horší a fakt bylo, bez něj mu bylo líp. na prdíky malému pomohli kapky baby calm

matilko
4. kvě 2009

smardik, u nás platí, že topiaci sa stebla chytá, my sme skúsili už vážne všetko, čo šlo - babycalm, sabsimplex, probiotické kvapky, peckový vankúšik, antikolikové masáže, fenyklové čaje (ja ich pijem), no a dnes som robila pokus s fenyklom priamo malej a už sa po ňom 3x vykakala bezbolestne a bez plaču... tak práve uvažujem, či jej to fakt sedí alebo nie 😕

flipinka
5. kvě 2009

Som rada, ze piju vodu, ale cajik by nezaskodil, hlavne pri chorobe. Ked je mala chora, vobec neviem co jej dat pit, lebo chce len vodu a ta musi byt prinajmenej vlazna.

markchina
5. kvě 2009

matilko: my na tom byli podobne. Nedavno jsem koupila fenyklovy caj od Hippu a pak i hermankovy. Koupila jsem mu flasticku od canpol baby, kde musi aktivne sat jako z prsu, protoze jsem se bala, aby se neodnaucil z prsu. Cajik mu docela jede a taky jsem mela pocit, ze mu to dela dobre na brisko. To byl hlavni duvod, proc jsem cajik kupovala. Myslim, ze mu i ty tekutiny pomahaji zbavit se stolicky ze strev. Davam mu taky tak 1-2 deci v prubehu den. Vetsinou dopoledne a pak odpoledne. Uz zacina byt docela teplo, tak si myslim, ze tekutiny navic neuskodi 😉 .

matilko
5. kvě 2009

markchina, to som rada, že niekto dáva tiež čajík kvôli brušku, ja som dnes kúpila čiperku a malej fakt chutila, inak jej ho dávam z avent lahvičky so savičkou č. 1 a bez problémov 🙂

markchina
5. kvě 2009

matilko: a mas pocit, ze mu to pomaha? dnes se mi maly 3x krasne sam vykakal, jeden z lepsich dnu, zadna rektalni rourka nebyla treba, snad to bude lepsi a lepsi. Koukam, ze nasi prkove jsou od sebe jen o tyden 🙂 . My mame zitra 3mesice, tak budem slavit 😀 . Jinak musim rict, ze jedine kapicky, ktere nam trosku pomohly byl baby calm, ktery uzivame jeste ted a pak ty cajiky.

matilko
5. kvě 2009

markchina, práveže ho dávam od včera a mám pocit, že je to lepšie, dnes mi ešte neplakala!!! a kakala 3x sama, len som ju podržala v klubíčku, teraz ju mám v klubíčku v šátku a prdela ostošesť, tak snáď je to tým čajíkom, dávam jej 1dcl na 3x v priebehu dňa.... u nás sú inak koliky totálne hrozné!!! baby calm je moc dobrý, ten nám fakt pomáha, sab simplex pomáha sem tam a probiotické kvapky sú tiež dobré. Ale jak píšem, Karolínka má koliky príšerné, ani papať vtedy nechce, len plače a plače ☹ pomáha ešte masáž. Inak my dnes máme zrovna 11týždnov 🙂

matilko
6. kvě 2009

markchina, tak sme neplakali poriadne ani dnes 🙂 dokonca vôbec neprdela a kakala len ráno a to bez bolesti a kryku 🙂 uvidíme čo bude zase zajtra a v noci...

markchina
6. kvě 2009

matilko, tak to je uplne supr. Muj prcek ma nekdy lepsi a nekdy horsi dny, dnes treba dopoledne des, ale odpo vcelku pohodicka. Dnes jsem do nej dostala sotva decku hermankoveho cajiku, proste nechtel, nenutim 😉 . Dnes mel maly presne 3 mesice, tak se tesim, ze to uz samo odezni. Drzim ti pesticky, at je to uz jen a jen lepsi 🙂 .

matilko
6. kvě 2009

ja teda dúfam, že to tým 3. mesiacom fakt skončí!!! my máme v utorok 12týždnov 🙂 tiež vám držím palčeky!!!

simounah
6. kvě 2009

markchina. : kojíte,nebo máte UM ? Vám na kakání pomohlo dávat čajíky? Částečně kojím a pak přikrmujeme.Malý mi taky špatně kadí - nedávno jsme přešla na jiné mléko a zlepšilo se to, ale teď už mu to zase moc nejde. Tak nevím........už aby měl taky 3.měsíce a snad to přejde samo.

matilko
6. kvě 2009

simounah, ja kojím

simounah
6. kvě 2009

kojené děti prý kakají dobře....vy jste na to taky zkoušeli čajík? Právě jsem si říkala, že asi blbě kadí, protože máme víc UM než MM. Tak jestli by mu čajíky třeba nepomohli. Ale zase se říká, že malé děti čajík nepotřebují, tak nevím noo

pistok
11. kvě 2009

já mám 10 mesičního syna a ráda by som vedela, či mu možem dat normal dospelácky ovocný čaj slabší ako pijeme aj my
zatial mu robím instantné vhodné pre jeho vek, ale sa mi zdajú zbytočne sladké
ale nevypije toho vela
niekedy, ked ozaj chce, tak mu je dobrá aj čistá voda
čaj som začala dávast zhruba od 7-8 mesiacva
dovtedy nechcel a bol kojený + od 6mes. príkrmy
nám zaberalo na bruško sabsimplex

waitinka7
11. kvě 2009

pistok, to by som aj ja chcela vediet, príp. ci môžem dávat granulované caje ale nie práve tie detské (hipp, cajánek,hami), ale napríklad také ako sú Ekoland. Viem, ze kamoska také rôzne granulované dávala od roka, a je všetko v pohode /sú totiž podstatne lacnejšie/.