Dětský čaj. Který používáte?

amalka007
13. kvě 2008

Ahojky, chtěla jsem se poradit, který dětský čaj používáte. Malá trpí na prdíky, koliky a teď jsme začaly přikrmovat Nutrilonem a přidala se i zácpa. Díky moc.

pistok
11. kvě 2009

mne ani tak teraz nejde o peniaze, skor o pohodlnost
kúpila som mu aj detský čaj sáčkový od 9.mes ovocný od Lerosu a stál dost
zloženie: kvet ibišteku, šípky, aníz, plody čučoriedky, jablka, rooibos, plody čiernej rýbezle a čiernej jarabiny
nevidím v tom velký rozdiel od čaju, ktorý pijeme my
a my ho s manželom pijeme ozaj na litre - sme čajový
nechce sa mi drobcovi robit zvlášt
a instantný sa my zdá zbytočne sladký

smajlik
11. kvě 2009

ahojky, chci se zeptat - musela jsem začít malou dokrmovat UM, teď ho pije určitě podstatně víc než mateřského mlíčka. Dávám jí jíst po 4 hodinách a zdá se být spokojená, krásně přibírá. Ale jak jsou teď horka, je třeba dávat mezitím čajíky?

zuzana030
11. kvě 2009

maminy, poraďte,
mám 2 mesačné mimčo, papá bebu a vôbec nechce čajík, síce nezapeká ani nič, bruško bolieva po obede, tak k večeru, no neviem ju naučiť trošku sa napiť,
na sladké čajíky ju učiť nechcem, skúšala som iba prevarenú lucku alebo detský bylinkový čajík,
aké skúsenosti máte vy?

pistok
11. kvě 2009

mne tiež necel žiadnu tekutinu okrem mlieka
to by mu malo stačit ak dostatočne ciká
na bolavé bruško ked bolo treba som dávala sabsimplex alebo pomasírovala a pocvičila nožkami

suziad
11. kvě 2009

mala mi nechce pit ziaden caj proste nic okrem mlieka. Ako ju naucit pit tekutiny v horucom pocasi. vcera bolo dost teplo v aute sa spotila ale za cely den som do nej nic nedostala. 🙄

evii
11. kvě 2009

Ahojte,no moj maly tiez absolutne nechcel cajik.Skuste mu ponuknut vtedy,ked je hladny najskor cajik a potom mliecko.Maly si vtedy pekne cucol,ale ked zistil,ze to neni mliecko,tak zacal plakat 😢 Teraz si uz ako-tak potiahne aj cajik.

slavica2
11. kvě 2009

my mame tiez tento problem, cajik da malinka iba ked je hladna, vypije tak maximalne 20 ml a hned plac a chce mliecko...

pistok
11. kvě 2009

aj teraz v 10mes. a aj ked je teplo nevypije viac ako 2-3dcl čaju/vody za den a mlieko má len rano a večer
ale neviete teda niekto odkedy možem davat synovi normal dospelacky ovocný čaj, slabší radšej

roka96
11. kvě 2009

ahojte moj tak isto čaj nechcel.. ani moc nechce tak som mu kúpila bazový sirup bez umelých farbiv a sladidiel a ten pije a chutí mu...Dávam mu ho tam strašne málo iba pre chut.. ved tekutiny musí..

pa.juska
11. kvě 2009

Ahoj, kluky čaj nikdy moc nebral. Naštěstí pili vodu a střídala jsem jim to s ředěnou ovocnou šťávou, třeba s touhle http://www.promimino.cz/detail/ovocne-1/frutek-..., ta byla dobrá na zácpu. Teď jim kupuju sirupy YO.

waitinka7
12. kvě 2009

Pistok, takze stale sme sa nedozvedeli, ci uz môzme davat detom iny caj ako "detsky"....Nema nam asi kto poradit.

markchina
12. kvě 2009

simounah, ja teda jen kojim.
Holky, na to bych se asi zeptala doktora, detske caje nedelaji jen tak ze srandy, ja bych se bala dat dospely caj. Asi zalezi, jaky cajik to bude.

lllulllka
13. kvě 2009

Ahojte. ja som kpila detský caj svätojánsky a feniklový cajik v lekarni a oba malému chutia a pomahaju pri bolestiach bruska. tak skuste aj tieto.

miaa19
13. kvě 2009

Aj my sme kúpili ten svätojánsky čajík v lekárni a výborne pôsobí na bruško a malému veľmi chutí 🙂 Ale výborný je aj ten čajík organic Tesco bylinkový,maly vypije denne aj dve fľaše 🙂 🙂 Oplatí sa kúpiť a je BIO 😝

pistok
13. kvě 2009

asi teda aspon do roka budeme davat detsky

f.miracle
14. kvě 2009

nám na prdíky pomohl fenyklový čajíček Hipp a pravidelné masáže bříška ráno a večer olejíčkem na masáže bříška Welleda; na ten nedám dopustit, předtím jsme zkoušeli kdeco a nic nezabralo, až tohle. Jinak pokud jde o čaje, malému jsou tři měsíce a čaj pije už asi měsíc, ne nějak pravidelně, ale přibližně 3krát do týdne na něj dojde, obvykle vypije tak 80 - 100 ml. Jenom pozor na to, z jaké vody čaj připravujete, ne všechny jsou určené pro přípravu kojenecké stravy...

misa_a_radek
14. kvě 2009

Ahoj holky, kouúila jsem malemu granulovany caj od hipu, az bude horko, schválne jsem ho ochutnala a takovej sladkej blemc mu davat nebudu, da se koupit nekde nejaka byllina smes nebo si to michate nektera sama

beruska2x
14. kvě 2009

miso zkus kouknout po caji Čiperka, detem vseobecne chutna, maji asi 5 druhu, je malinko slazeny ale mlecnym cukrem, ten detem neskodi a neni navykovy.. 😉

beruska2x
14. kvě 2009

nebo jeste mam sackovy caj bio od Babio, nejaky jablickovy a zvlast mlecny cukr a lzicku do nej davam 😉 ale ty muzes malymu i nesladky, nebo obyc kojeneckou vodu, nas malej ji pil samotnou pomerne dlouho a pohode

komisakpd
14. kvě 2009

od kedy zacat babatku davat cajik?

beruska2x
14. kvě 2009

pokud kojis tak jen kdyz jsou opravdu tepla.. jinak vseobecne kdyz se zacina prikrmovat

komisakpd
14. kvě 2009

vdaka

komisakpd
14. kvě 2009

myslela som si..len uz do mna hucali ze nech dam cajik

smajlik
6. zář 2009

holky, čistě technicky - proč je lepší sáčkový čaj než granulovaný? Neobsahuje sacharózu? Zubařka mě po narození malé zahrnula letáčkama plnýma vyfocených zubních kazů dětí, a tam píšou že je to hlavně z granulovaných čajů - ale nepíšou proč :D

miluska.h
6. zář 2009

smajlik: sackovy caj nie je prisladzany

pajinka23
8. zář 2009

Ahojte tak my sme uz konecne objavili cajik co nam robi naozaj dobre dokonca sa mi zda ze mali je ponom taky uvolnenejsi a ako som ho zacala davat tak si pospinka celkom dobre aj cez den 🙂 🙂 🙂 Vola sa NA DOBRU NOC od hippu je na celodenny pitny rezim bez cukru a obsahuje len prijemne bilinky ako su.:lipovy kvet medovka a harmancek...a to sme potrebovali lebo malemu nerobily dobre caje z anizom rascou a feniklom lebo ho naduvalo 😝 😝 😝 teras sme spokojny velmi 🙂

miskachrumka
8. zář 2009

pajinka aj mi ho pijeme teraz 😉

desszi
8. zář 2009

pajinka od kedy sa moze ten cajik na dobru noc podavat? nas drobec bue mat v piatok tri tyzdne.
predstavte si, mojmu drahemu v lekarni nepredali detsky caj, lebo vraj obsahuje alergeny a nie je vhodny pre tak male mimco. zato mu predali granulovany feniklovy, ktory je plny cukru, tak ho pijem ja a nedavam ho malemu.

pointka
8. zář 2009

Chcem sa spytat, ci nahodou nepoznate (neskumali ste v obchodoch), ci existuje nejaky granulovany caj prez pridavku cukru?

Malej davam od Hipp harmancekovy a fenyklovy na striedacku, este je mala, relativne tie cukry nevadia, ale aj geneticky ma mozno nabeh na vyssiu vahu a ma dobre mliecko, pekne pribera, len z dlhodobeho hladiska by som jej rada obmedzila cukry v caji, mliecko mame uplne bez cukrov. Okrem toho nie je dobre davat caj s cukrami z flasky, ked zacnu rast zubky.

Co sa tyka sypanych cajov, bojim sa ich davat malej, nakolko pred nejakym casom sa v niektorych cajoch vyskytla salmoneloza. Ja viem, ze je to 1:mozno milion, ale co ked motyka vystreli a uprimne povedane, som mierne skepticka voci hygiene a pod slovenskych vyrobkov.

patricia1971
8. zář 2009

pointka existuje, je to od čiperky,ja som si ho kupovala a aj kupujem,ale len cez internetovú lekáreň......ten čaj obsahuje len mliečny cukor,ale to všetko si o to prečítaš...a tá firma má aj len len mliečny cukor...idem nájsť nejaký link a hodím to sem 🙂