Dětský čaj. Který používáte?

amalka007
13. kvě 2008

Ahojky, chtěla jsem se poradit, který dětský čaj používáte. Malá trpí na prdíky, koliky a teď jsme začaly přikrmovat Nutrilonem a přidala se i zácpa. Díky moc.

snehulienka
6. únor 2009

moja adelka mala vyrazky na tvari. myslela som ze novorodenecke akne.pila som hipp caj na spojojne brusko s bylinkammi, som vysadila, ze co to urobi, hned o 2 dni mala adelka krajsiu plet, uz to ustupuje.
je tam hermanek, asi ten nemoze...ktovie teda ci to bolo akne a nahodou akurat prestava alebo alergia.

misa84
7. dub 2009

ahojky, shanim nejaky tip na cajik, ktery neni slazeny, a presto detem chutna. honzikovi je 5 mesicu a kousek, davam mu hermankovy detsky caj, pytlikovy, ale vzdy parkrat cucne a paxe otrepe, porad tak dokola. venku zacina byt teploucko, tak mu chci davat cajik, abych nemusela na kazdem rohu "vytahovat prsa" 😉

jahodka11
7. dub 2009

miska-maly pije len feniklovy, podla mna je aj chutny....skus mozno ten 🙂 a pomaha proti bolestiam bruska....

beruska2x
7. dub 2009

miso koukni na tenhle http://www.goldim.cz/index.php?page=NormalPage&...

maji ho normal v lekarne, je slazeny mlecnym cukrem, na ktery si nezvyknou a nekazi se zuby.. no precti a uvidis, mela jsem stejny problem, byl des do nej "nalit" tak 80ml a ted vypije skoro 200ml denne.. fakt mu chutna.. 😉

smardik
7. dub 2009

misa já taky doporučuju tu čiperky, malý mi nechtěl žádný a tenhle mu chutná. ale třeba u nás v lékarně není nikde, musela jsem objednávat na netu

patricia1971
8. dub 2009

baby berus aj mne poradila ten "čiperka" a je fakt super!!!! maú ho aj na SK,ja ho kupujem cez internetový obchod,je to www.mojalekaren..sk, už máme skoro všetky druhy a je super...hlavne neobsahuje cukor,ale mliečny cukor,ktorý neškodí ani na zúbky...používala som od narodenia len hipp feniklový,ale malá už má 2 zúbky,tak som musela urobiť zmenu,pretože ona mi vypije za deň veľa 😵

misa84
8. dub 2009

holky dekuji za tip, hned jaxem koukla na odkaz na ciperku, taxem poznala, ze jeden vzorek lipoveho mam doma, taxem dneska zkusila dat, uz se tak nesklebil, ale stejne nic nevypil, on asi totiz neumi pit z lahve 😒 je kojeny, nemel se to kdy naucit. co s tim? prejit na hrnecek? nebo lzicku? nebo ucit na dudlik...?

patricia1971
8. dub 2009
shaula
8. dub 2009

Misa84: já bych ho čaj vůbec neučila z lahve. Zkus rovnou hrneček, napřed může být s pítkem, ať si zvyká, že čaj je z hrnečku a ne z lahve. Lžičkou se uštveš. A proč mu vůbec dáváš čaj, když je kojený?

misa84
8. dub 2009

shaula: zkusim ten hrnecek.jeeje, ten bude pobryndany 😀 protoze uz zacina byt celkem teplo, je to ziznivec a moc se mi nechce na kazdem rohu vytahovat prso, byvame ted i cely den venku...

shaula
8. dub 2009

Tak to jo. Celkem ti to závidím, já zase do nich nemůžu žádné tekutiny dostat☹((

usounek25
10. dub 2009

Ahoj, můžete mi prosím poradit, jak jste vaše prcky učili na pití čajíku nebo prostě jiné tekutiny než mlíčka. Náš Adámek je od cca 3. týdne na UM a jelikož už teď je pěkně teplo a my někdy býváme docela dlouho venku chtěla bych mu začít dávat čajík. Taky jde o to, aby se naučil bumbat i něco jiného než mléko, v létě budou pařáky, bude se potit a bude mít 100% žízeň. Problém je v tom, že prcek vše zatím odmítá. Mléko pije úplně v pohodě, nezakuckává se a nic. Ale jakmile mu dám čaj nebo třeba jen samotnou vodu, tak si dvakrát lokne, zjistí, že to není mléko a začne se zakuckávat, prskat, všude mu to teče a nakonec začne brečet 😖 Už to zkoušíme hodně dlouho, zkoušeli jsme mu to dávat i na lžičce, ale je to to samý, jako z flašky. Když bylo chladno, tak jsem to nijak neřešila, říkala jsem si nebudu ho nutit, mléko mu stačí, jenže fakt už začíná teplo a zatím se to nijak nelepší. Díky za radu.

zapletalovi22.3.
10. dub 2009

usounek25: Ahoj, tak já Ti můžu poradit jen jediné: Vydrž, nevzdávej to. My to měli úplně stejně. Potřebovala jsem Elišce dávat čas se začátkem příkrmů a byl to boj. Koupili jsme snad všechny šťávy, čaje co se dalo a nic nechtěla. A potom, ze dne na den ho začala pít sama. Před tím jsem jí ho musela dávat lžičkou. Takhle to trvalo cca 3-4 týdny a najednou teď už pije čaj jak divá. Takže zkus vydržet, obrnit se trpělivostí ( buď ráda, že máš ještě takhle maláho prcka, mně občas lžička letěla z ruky přes celý pokoj ) a ono to jednou vyjde.

janairsko
11. dub 2009

mozete mi poradit ja maleho krmim umelou stravou nedostala som po tazkom porode mlieko tak jeden de mi prislo a na druhy hned odislo.maly ma 3 tyzdne davam mu aj cajik feniklovy.maly ma v pusinke asi pliesen take bielecistim mu to ruzovym medikom raz denne. a cistou prevarenou vodou.trochu mu to zmizlo ale este ma ma to z mliecka alebo z cajiku davam mu aj trocha prev.vody poradte

usounek25
13. dub 2009

Janairsko: ahoj, jedná se pravděpodobně o soor neboli moučnivku. Zkus tento název zadat do vyhledávače a najdeš více informací. My jsme měli též, když bylo malýmu asi 10 dní, tak se mu v pusině objevil takový bílý povlak, prvně na jazyku, pak to měl i na patře a bylo to dost ošklivý. MUDr. říkala, že je to plíseň, museli jsme asi 5x denně na střídačku potírat genciánovou violetí a citronovou šťávou (normální citronkou z flašky, nemuseli jsme mačkat citrony 😉 ) a si za cca 14 dní to úplně zmizelo a zatím se to neobjevilo, ťuk ťuk. Ptala jsem se dr. z čeho to je, jestli to není třeba z nějaké špatně hygieny, protože my jsme malýho dokrmovali přes stříkačku, když jsme přišli z porodnice, takže jsme mu do pusiny strkali malíček, tak jsem si myslela jestli to není z toho. Dr. mi řekla, že to nemám řešit z čeho to je, ale já si myslím,jestli jsme si to nepřinesli už porodnice, protože jsem se tam potkala s maminkou, která říkala, že to taky mají a že v porodce malýho taky dokrmovali sestry přes stříkačku. Nevím. Já jsem bohužel už potom nekojila, začali jsme dávat UV normálně z flašky, které jsem vyvařovala, dudlíky taky a říkám zatím se to nevrátilo. Takže prvně se určo poraďte s Dr., může to být i něco jiného a pokud je to moučnivka, tak potírat tou genciánkou nebo citronkou a brzy to zmizne 🙂

ferinka
14. dub 2009

Ahoj holky tak jsem taky vyzkoušela objednat tu čiperku,malý je sice plně kojený,ale poslední dny je šílený pařák a jek je venku vedro,tak se může malý upít a já jen kojit a kojit,tak ho musím nějak naučit bumbat čajíka 😉

ygreen
14. dub 2009

čiperka je moc dobrá - ovocná čiperka má 2x víc vit C než jiné granulované čaje (srovnávala jsem s babio a čiperkou lipovou).
U nás je n. 1 Babio lesní směs a ovocná čiperka. Rozdíl velký v nich není, jen že babio je BIo a stojí o 40 víc 🙂

ela23
14. dub 2009

Ferinka,ja mozem z vlastnej skusenosti potvrdit,ze do 6mes. som nedavala nic ine pit len som dojcila. Hoci tiez som skusala davat len prevarenu vodu,ale po skusenostiach s lyzickovanim som aj tak vytiahla prsnik a bolo to ovela jednoduchsie a rychlejsie.Doteraz pijeme len cistu vodu,pretoze aj ked dam malemu cajik,hned si na to vypyta vodu.Nemali sme dudlik ani flasku a od 6 mes. sme sa zacali ucit pit z poharika s naustkom k danemu veku.Dojcila som do 21mes.Skus to vydrzat s len s tym dojcenim,este predsa nie su az take horucavy,drzim palce.c-vitamin a vsetko ostatne je v materskom mlieku.

suziad
14. dub 2009

napiste este ktora mate skusenosti s cajom ciperka, chistam sa objednat lipovy a posilnujuci s vlakninou 🙂 dik

beruska2x
14. dub 2009

ja jen kladne suzaid 😉 nejvic malymu chutna ten zeleny s vitaminem C a ovocny taky... 😉

pa.juska
26. dub 2009

Ahoj, pro Suzaid. čiperka čaje prckovi chutnali, fenyklový a teď http://www.promimino.cz/detail/instantni/ciperk... a střídáme ho s babio čajem http://www.promimino.cz/detail/instantni/babio-...

suziad
27. dub 2009

Dakujem tak som ho objednala uvideme, lebo mala nechce poriadne ziadny 🙄

suziad
30. dub 2009

Ahoj tak prisiel mi ten caj. Granule mi smrdia ako mysacinec a nema ziadnu chut 🙄 skor by som povededala ze fuj. Malej ho nedam. Mozno preto sa neda kupit v beznej lekarni. 😠 😠

cipisek007
30. dub 2009

Ahoj holky, tak nám chutná Humana - Aby bříško nebolelo a dneska jsem zkusila Čiperku - fenyklový a jen se po něm zaprášilo 🙂

tinus20
30. dub 2009

ja davam malemu cajik od HAMI zatial iba "pre celkovu pohodu" je velmi dobry,chuti mu,ked ho prvy krat pil tak vypil skoro 80ml naraz
tak sa tesim na dalsie cajiky pre vacsie deti ved zachvilku sa dockame 😉

lilusabub
30. dub 2009

AHOJ HOLKY MI PIJEME HIPP FENIKLOVI A NEMOžEM SI STAžOVAT 😅

simounah
30. dub 2009

usounek 25 :Já dávám občas Sunárek fenyklový - a pije ho v pohodě. Snad by vypil i celou flašku místo mléka (dáváme Hero baby Lactum). Nám nechtěl malý pít Nutrilon Comfort - a když jsem k němu pak čichla - ani se nedivím - smrděl jak psí žrádlo a prý je to hořké (říkala kamoška). Já neměla odvahu to ochutnat. Ale čaj pije v pohodě. Už od první chvíle co jsem mu ho dala. Žádné caviky, že by místo toho chtěl mléko nebyly.

soanpe
30. dub 2009

Ahoj
Možná mám blbý dotaz, ale proč dáváte 2 měs.dětem čaj?
Já dnes v 5ti měs.zkouela dát malý čaj a 😝 zved se jí kufr a koukala na mě jako na blázna.Mlíka mi vypije kolem 900ml, takže si myslím,že víc tekutin nepotřebuje 😅
jsm e teda na UM

smardik
1. kvě 2009

já začal malému čaj dávat až z příkrmy, dřív jsem k tomu neviděla důvod a moc nechápu co dá 2měsíčního bobkovi čaj. A dávám tenhle http://www.goldim.cz/index.php?page=shop.EshopP... nebo jen převařenou vodu a samozřejmě nesladím - znám takové co do všeho dávají cukr a to i do příkrmů, hotových přesnidávek

soanpe
1. kvě 2009

Ahoj smardik
Ty si teda ranní ptáče 😉
jj,taky tomu nerozumim.
Kamarádka má o měsíc staršího kluka,ale je takovej nějakej slaboučkej 6měs.necelých 6kg a 57cm.
Furt ho kojila kojila a on jí neprospíval.Od začátku jsem jí tvrdila,že je hladovej,furt jí plakaka,ale ona,že má dost mlíka,že má prdíky a proto pláče atd.
Lila do něj furt čaje naprdíky atd.
Nedivím se že nepřibíral. Nalila do něj denně 1/4l čaje a mlíko se do něj už nevešlo.
Nenechala si poradit.
Pak jsem jí seřvala 😠 😅 aby šla k lakt.poradkyni. No a jak to dopadlo? Neměla mlíko,rozkojit to nešlo a dnes jí malej pije Sunar jedna báseň