Do kdy jste dávali dětem kojeneckou vodu?

janey007
28. lis 2016

Ahoj, do kdy jste dávali dětem na pití kojeneckou vodu? Naší malé je 14 měsíců, do roka jsem z kojenecké i vařila, teď už jí vařím z normální vodovodní, ale na pití dávám stále kojeneckou. Ale už mě ty plastové flašky úplně nebaví....

Díky 🙂

petra547
28. lis 2016

my jsme dávali kojeneckou vodu do 4. měsíců,potom už normální převařenou z vodovodu😉

andryyysssek
28. lis 2016

Nikdy,ani u jednoho.Vždy převařenou z kohoutku.

janey007
autor
28. lis 2016

Tak to je super, to už taky přejdem 🙂 Díky

sasetkap
28. lis 2016

Nikdy jsem nekoupila a nekoupím kojeneckou vodu. Takže ani z ní nikdy nevařila a děti ji nepily.

lenkaluk
28. lis 2016

Nikdy. Kohoutkova je u nas dobra😊

yasminna
28. lis 2016

Nedávala jsem nikdy. Vždy jen převařenou kohoutkovou. Myslím si, že máme dobrou vodu. Za to o té balené v plastu si to rozhodně nemyslím. Člověk ani nemůže vědět, jak dlouho to někde leželo na skladě a co si budem povídat.....I voda se kazí. Teď jsem těhotná podruhé a kojeneckou vodu z plastu bych nikdy nedala, vždy jen převařenou z kohoutku.

zuzalinkak
28. lis 2016

Já když dávám vodu jen tak na pití nebo do kaše či mlíka a nechci ji převařit, ale jen ohřát, dávám pořád kojeneckou. Ani nevím proč :D Mrňous má 15 měsíců. Jinak vařím dávno řekla bych tak od 8. měsíce z kohoutkové. I čaj nebo kaše.

luckapol
28. lis 2016

Ahoj, zhruba do půl roku. Pak převařenou kohoutkovou.

siiia
28. lis 2016

nedávala jsem ji nikdy. Vodu máme dobrou, nezávadnou.. z plastu mi to příjde jako větší zlo, strejda je kamionák a vykládal mi, co se děje třeba s coca colou v létě, když mu náklad leží v autě a on stojí hodinové kolony.... za mne už ji určitě můžeš dávat z kohoutku, převařovala jsem zhruba do roku a půl 🙂

ojo
28. lis 2016

kupovanou nikdy, převařovala jsem do roka, pak už ne 🙂

kackakastanka
28. lis 2016

asi az do dvou let, ale jinak jsem zastancem kohoutkove vody a normalne ji doma pijeme, ale bylo mi receno lekarem, ze ta kojenecka ma mene nejakych mineralu ci ceho a ze je to mensi zatez pro ledviny, tak proto jsem to delala...

janey007
autor
28. lis 2016

@zuzalinkak Ano, přesně takhle to dělám taky, když chci vodu jenom ohřát, dávám kojeneckou. Pokud převařuji, dávám z kohoutku.. Nějak mi přišlo divné napustit jí vodu do flašky přímo z kohoutku.

@kackakastanka Taky jsem něco takového četla, ale právě tam myslím bylo, že je to důležitý hlavně do roka. Tak zjišťuju, jak to mají ostatní 🙂

Ostatním díky za odpovědi, taky jsem obecně zastáncem kohoutkové vody a balenou vodu domů nekupujeme.

ninive211
28. lis 2016

Balenou jsem dávala především na chatě, kde je studniční voda a na pití si dovážíme balenou i pro sebe. Anebo velmi výjimečně, pak ještě tchyně dávala malé kohoutkovou, na přímé pití tak do roku a půl (spíš ze setrvačnosti, říkala jsem jí, že už nemusí dávat). Ale UM normálně z kohoutkové.

alicesky
28. lis 2016

Máme studnu (vrt), nechali jsme si udělat rozbory a vodu pro jistotu převařujeme. Zásadně nekupujeme balenou vodu. Kojenecká voda je také voda z vrtů a nijak se pokud vím nedemineralizuje. Proto si myslím že info o minerálech je mylné (nemyslel-li sodík třeba) Přísnější parametry má na některé látky dusičnany, dusitany, ale kohoutková parametry vody použitelné pro kojence splňuje taky. Osobně si myslím že je to (jako hodně věcí okolo dětí) hlavně velký business 🙂