Doporučte čaj, ktery se může pít v neomezeném množství

jenjanka
12. lis 2008

Nejlepe ovocný,děkuji

ivulinda
12. lis 2008

a čemu to potřebuješ? 😕 nevím co na to říct 😨

alishia
12. lis 2008

jenjanka : asi mysli, aby mohl pit kolik vypije. a aby mu to neublizovalo (obezita, cukry). lepsi bude voda, nebo jen ovocne cajiky s pytliku´bez cukru.

jakoubka
12. lis 2008

ahoj,já dávám ovocné čajíky v pytlíku dětské.např od Megafytu(pomerančvý,víšňový,citron atd....)Nesladím .Ale na krabičce je psané děti od 6.měsiců(někde od 9.měsiců)do 3 let ,jeden šálek denně.tak nevím.Občas dám dva šálky,
Ale čaj,kde by bylo napsané neomezeně neznám,aspoň ne u dětských 😒

alishia
12. lis 2008

ja si myslim ze normalni ovocny neslazeny cajiky ublizit nemohou, maloktere dite si pochutna na vode. a myslim ze kdyz dite hodne pije, tak je to jen dobre.

lenkaha
12. lis 2008
jakoubka
12. lis 2008

jo a ještě od Lerosu ovocný,

Lenkaha-ten může být dobrý. 🙂

radka.m.
12. lis 2008

ahoj holky,tak já si taky nemůžu vynachválit ten od megafytu,malý mně pije hodně,takže mu kupuji ten mix,tak uvařím půllitr třeba pomerančového a odpoledne půllitr třeba anýzového.je fakt,že většinou je všude napsáno jeden hrnek denně,ale pak teda nevím,co by jsme pili zbytek dne. 😲

ivulinda
12. lis 2008

jo janka má namysli dětský čaj? 😕 a to si máme domyslet,no mě by to teda nenapadlo 🙄

jakoubka
12. lis 2008

jo,ten mix je výborný.

alishia
12. lis 2008

ivulinda : vzdyt to tam je napsane 😀 😀 😀 😀

jakoubka
12. lis 2008

Alishia-není,ale myslela jsem si hned,že myslí dětský.

alishia
12. lis 2008

jaktoze ne??? vy to nevidite?.)))))

lu777
12. lis 2008

no asi davat dva caje jestli pije fakt hodne
a nebo caj a pak vodu jestli ji pije teda

ja teda rozhodne nedavam granulovane, to je tak silene zpracovane... a jeste tam pridaji umele vitaminy, to si myslim, ze je opravdu prehnane, je to pak sama chemikalie plus aroma atd.

ja teda davam od Lerosu ovocny od 9. mesice a nebo ten od 6. mesice a pak jsem zkousela Roiboos a nejaky bio na brisko.. ale celkove pije nejvic vodu,

zkousela jsem cerstvou stavu a do toho vodu.. to ovsem nepil, jen se na pitko prisal tak, ze jsem mu to nemohla skoro vyndat z pusy 😅

alishia
12. lis 2008

tato diskuze se jmenuje : DOPORUCTE CAJ, KTERY SE MUZE PIT V NEOMEZENEM MNOZSTVI

lu777
12. lis 2008

jinak Detsky tam primo napsane neni, ale je to v tematu Kojenci 😉

jakoubka
12. lis 2008

ne 😀 .Já tam mám napsané(Doporučte čaj,který se může pít v neomezeném množství)a v otázce:nejlépe ovocný.

alishia
12. lis 2008

tak zvireci asi tezko🙂))

jakoubka
12. lis 2008

Každá snad chápe,že když je to na kojencích,že je to dětský.

ale to už odbočujeme od otázky,co se ptala Jenjanka,ne?

jenjanka
autor
12. lis 2008

no myslela jsem dětský,jinak bych to asi nedavala pod kojence

ivulinda
12. lis 2008

a ty nedáváš malému pít čajík?já třeba dávám ovocné v neomezeném množství a někdy i bylinkové ty jsou taky dobré když se osladí 🙂

Holky promiňte nechtěla jsem tu udělat rozruch jen tomu tématu moc nerozumím,přece čaje jako čaje ne??

jenjanka
autor
12. lis 2008

jo davam ovocny od lerosu ale pišou denně 1šalek takže se ptám jestli to dodržujete nebo ne,asi to jinak nejde udělat a davat tolik kolik vypije

lu777
13. lis 2008

no ja si myslim, ze kdyz ten salek naredis, tak toho bude dost, ne? 😕
mne by treba maly ani ten salek jako takovy nepil, je to na nej asi silne aroma, kdyz neni jeste zvykly na koreni a tak... takze ja to redim ...

ale myslim, ze kdyz se da misto 1 salku 2, tak se nic nestane, vsak tam neni nic zavadneho, jde jen asi o to, aby toho ditko nepilo litry 😕

kalo
13. lis 2008

Já si nejdřív řekla, že budu malé dávat jen čistou vodu nebo max.neslazený dětský bylinkový čajík...Jo houby!!!! Nakonec jsem skončila tím, že malá pije sladké instantní čajíky (hipp) nebo ovocné šťávy /hami/..Když obyč.čaj, tak jedině se lžičkou medu 😝 Mno...jenže já můžu být samozřejmě ráda, že pije alespoň tyhle slaďárny, protože jinak by nechtěla pít nic....

kacka.va
13. lis 2008

u bylinkového od Lerosu a od Megafytu píšou 2-3 denně šálek, jinak my pijeme i čistou vodu, takže jsem ráda, že nemusíme být na těch instantních.

ladunka
13. lis 2008

Takový čaj neznám, mnohem raději bych čaje střídala, případně i ředila a zkusila nabízet i vodu. Osobně dávám svojí dcerce od plus mínus roku úplně obyčejnou neslazenou pytlíkovou ovocnou směs Jemča, ale to vlastně proto, že ji pijeme doma všichni, takže ji chtěla také. Kromě toho pijeme i hodně vody. Jenom samotný čaj po celý den by mi v pořádku úplně nepřipadal, přeci jen je ten ovocný kyselý a bůhví co ještě. Bylinkové bych celodenně taky nedávala, , ale zase, proč ne občas... třeba fenykl je dobrý a dětské směsi na nachlazení pijeme moc rádi i my s manželem 🙂

Teď si vzpomínám, že v knize makrobiotiků dietologa Zerzána a MUDr. Strnadelové se i pro kojence doporučuje jako jediné vhodné pití kromě čisté vody slabounký zelený čaj, nějaký speciální druh. Určitě by se to dalo vygooglit, případně najít v diskusi Děti a makrobiotika.

kijonkova.k
13. lis 2008

My pijeme taky vodu,naštěstí malá neprotestuje,ale mám i čaj-Megafyt pomerančový,ale taky je tam jen jeden šálek denně ☹

andy80
13. lis 2008

Já taky čaje střídám. Dávám šťávičky od Hippu ředěný vodou, pak čaj Megafyt třešňový, vodu, granulovaný čaj Hipp jablíčko s meduňkou.

kubaka
13. lis 2008

Žádný 😖 - maximálně šípkový z vlastních čistých šípků. Ve všem ostatním jsou aditiva všemožného druhu. Ty slazené rozpustné fujtajbly určitě ne. Bylinné jsou taky v neomezeném množství nevhodné - jsou to přeci jen léčité drogy. Ve š´távách jsou minimálně cukry.

Jediné, co můžete pít do aleluja bez omezen ve dne v nocií, je čistá voda - do roka převařená z kohoutku, po prvním roce už nepřevařená z kohoutku (podle lokality, my jsme v PRaze, voda tedy kontrolovaná a vhodná).

Správně by otázka měla znít: co může pít dítě bez omezení?? Odpověď zní: Vodu 😅

andy80
13. lis 2008

kubaka: ve šťávách jsou pouze přírodní cukry, které normálně obsahuje i ovoce. Ovoce taky nedáváš, že obsahuje cukry?

kubaka
13. lis 2008

andy- ano, je to objev, že v ovoci je cukr. Zvlášť v noci je pití šťáv naprosto neškodné. Nejen proto, že je sladký, ale taky že ovocný cukr nemá žádné kalorie, když je ovocný. Ovoce se jaksi pít nedá - nebo se pletu?