Fenyklový čaj. Kolik by ho malo dítě vypít?

bramburka
27. pro 2007

Ahoj, rozhodla jsem se dávat občas fenyklový čaj (mám ten od Hippu), kolik tak toho má malá vypít (budou jí 2 měsíce), aby se nepřepila, chtěla pak mlíko - zatím jí dávám max. 20ml na jeden přícuc, za celá den vypije max. 60ml. Dávám ho jen některé dny, když je fakt prdíková krize, strašně jí to pomáhá.

schnek
27. pro 2007

max 100ml za den 😉 bylo to napsaný na plechovce 😉

mirka21
27. pro 2007

bramburka ja dávam malej feniklový čajík už 3týždne a vypije mi ho ozaj dosť dávam jej ho asi tak hodinku a pol po mliečku keď je smednučká a to vydím podla toho že si papká ručičku a dokáže si vypiť asi tak 90ml ako kedy a pije aj dva krát denne 😎 odkedy dávame feniklový čajík nemáme problémi z kakaním ani z bolením bruška a absolútne nič jej nieje 😀

dendisa
27. pro 2007

holky, a to dáváte k výlučnému kojení nebo k UM?

schnek
27. pro 2007

já ho dávala při kojení od 4. týdne. Při UM (než jsme začali přikrmovat) ho nechtěl, ale při kojení jo 😕

bramburka
autor
27. pro 2007

Já při kojení, plném. Strašně jí to pomáhá. Normálně po lžičkách... nebo i do láhve, ale máme problém s kojením, atkže toho se bojím, to jen když je řev neudržitelný. Včera byla hodně uplakaná, tak dnes jsem dávala ucucávat a spí celej den...až se nudim 😉

kortanova
27. pro 2007

Brambůrko, já teda nevím,ale ten od Hippu obsahuje určitě různý chemikálie jestli je to granulovaný. Nejlíp pomáhá klasický sypaný,max.oslazený hroznovým cukrem. To mi dneska doporučila kámoška. Já mu dávám jen sáčkový nesladký. Těch čajů od Hippu se vcelku bojím, ty granule mi nepřijdou zrovna moc šetrný pro tak malý děti...Ale jen rada...

bramburka
autor
27. pro 2007

No ale píšou od 14. týdne, tak si myslím, že to škodlivý bejt nemůže, ne?

malovani
27. pro 2007

Holky, my teda taky plně kojíme 🙂 a fenyklový čaj piju já, tři až čtyři litry denně a je fakt, že Evulce to taky pomáhá, piju ho preventivně každej den. Nechce se mi dávat jí nějakej od Hippu a ten pytlíčkovej, co piju já zase není pro miminka, tak jí ho přefiltruju přes mlíko a jsme spokojený obě.

jabber
27. pro 2007

Holky, mě říkala naše dětská dr, že když už fenyklový čaj pro mimi, tak že je lepší ten od Čajánku, že prý je na bázi laktózy, kdežto Hipp je glukóza. Ale že při plném kojení žádný čaj nepotřebuje a nemám jí nic dávat. Takže já jsem pila (a piju pořád) ten pytlíkovaný sama a malá byla taky v pohodě 😉

schnek
27. pro 2007

tak my ho teda potřebovali, Ondra byl žíznivec. já dávám od Babio, ten je s laktozou a vlákninou a je bio 😉

bramburka
autor
27. pro 2007

Mě prodali v lékarně jenom tenhle... ☹

jabber
27. pro 2007

schnek - od Babio je dobrej, ten mi chutná. Kupuju ho na střídačku s Megafytem 🙂

schnek
27. pro 2007

mrkni va www.babio.cz 🙂

bramburka
autor
27. pro 2007

kolik tak stojí poptám se zítra v lékárně...???

schnek
27. pro 2007

jo a je sáčkovej i granulovanej. my máme granulovaný 😉

schnek
27. pro 2007

jako hipp 😉

bramburka
autor
27. pro 2007

no jo, tak koupíme... se picnu...ja nevim, jestli ty naše problemy s kojenim zpusobujou prdy nebo já... přejdu na UM, antokolikovou lahev a bude bez problemu... ale jo ta laktační liga zahlodá šroub v hlavě a my se snažíme vydržet u kojení...

schnek
27. pro 2007

to nedělej, bylo by ti to líto, ale určo se do ničeho nenuť. Já kojení zbaběle vzadala a neustále si říkám, že co kdyby.... Ale Ondra naštěstí žádný problémy nemá 😉

zuzkapu
27. pro 2007

Ahojte, ja dávam do vriacej vody zopár zrniečok fenyklu a potom tam trošku vylúhujem čierny čaj, ale ozaj len zopár krát namočím. A malá je spokojná. Tiež som kúpila ten od Hippu ale pediater mi to moc neodporúčal, že nemá s tým dobré skúsenosti, že keď tak ho mám začať dávať až od 1 mesiaca.

schnek
27. pro 2007

abych to upřesnila, ubývalo mi mlíčko a prostě jsem už neměla po 14 dnech psychycky na to to dál zkoušet a že ho bylo málo, tak jsem to definitivně zabalila 😔 a mrzí mě to pořád i po 4 měsících 😔

bramburka
autor
27. pro 2007

no jo ale je to horor, si říkám, jestli z ní nebude neurotik, dkyž pořád tak ječí...ale fakt je, že jen u kojení, což je snad horší...

jahodka11
27. pro 2007

no my sme zacali davat cajik medzi kojeniami asi od 3 tyzdna.....a celkom pomaha, vyzera to tak, ze maly bol aj smadny...podla doktorky netreba, ale ja si to nemyslim...a tatinova kolegyna, co ma 4 deti, sa cudovala, ze to kto mi povedal, ze mam dieta len kojit, ze ci som stroj, ze ved decko moze byt aj smadne 🙂))

schnek
27. pro 2007

Ondra zase chtěl papat postupně přes den častěji. z obou prsou jsem večer nakojila 30ml, ale stejně si vyčítám, že jsem to vzdala. Prostě vymytej mozek LL 😀

taky jsem dávala čajík průběžně. I to pomohlo, když byl unavenej a nemoh zabrat, tak si cucnul a usnul 😉 a prdy nám přešly po 6nedělí 😉

jahodka11
27. pro 2007

no ja zatial kojim, ale na noc davame nutrilon, lebo tak strasne plakal, ze sme naozaj nevedeli, co s nim a on bol hladny, chudacik 🙂 takze cez den kojim, ale skoro kazdu hodinu a pol, dlhsie nevydrzi, len ak tak vonku pekne spinka, doma nie....zatial sa snazim kojit, ale nemame ziadny rezim a uz som z toho unavena, tak uvidim, dokedy vydrzim...:(

mmarky
27. pro 2007

ahojda, mam ten od cajanku, ale male teda vubec nejede - myslite, ze se to casem zmeni?? mam to zkouset? Prdiky ji trapej stale - tedy uz min, protoze davam babycalm, ale jak vynecham, tak je plno breku

schnek
27. pro 2007

já měla spoustu mlíka a během 14 dnů jsem byla téměř nasuchu ☹ Měla jsem jenom na první noční kojení a pak během noci a dne až do večera míň a míň a bylo to celkem peklo, tak jsem to vzdala. Omlouvám se za odbočku od tématu 😅

petra.vavra
27. pro 2007

Ahoj já dávám čaj kvůli prdíkům, trápí nás od narození a to strašně ☹ , a teď ho dávám i když máme rýmu, protože při rýmě se sráží mlíčko v bříšku s těma hlenama a pak mimi zvrací, tak je lepší dát jí napít trochu čajíku. Taky se nám teď stává, když jsme nastydlý, že má bublinky u pusinky a to je prý známka toh že má mimi žízeň. Dám jí vždycky jen cucnout. Kupuju Bio Fenyklový čaj a smí se dávat od 1. týdne věku dítěte a jinak plně kojíme. 🙂

schnek
27. pro 2007

mmarky, zkuste jinou značku. Některý děti nechtějí granulovaný, jiný zase sypaný 😉

mmarky
27. pro 2007

jee, petro, diky za info o tom srazeni, my ted mame rymicku a chudera se mi ted docela dost poblinkala - srazeny mliko, takz e to je tim. mam jen libenar, staci to? mela pekne ucpany nos, ted uz nastesti dycha hezky, ale rano jsem ji to odsala, i kdyz se to pry nedoporuceje, ale dychat pusou jim pry jde spatne, tak nevim, co je lepsi.. taky mala odpocka, pardon 😅

mmarky
27. pro 2007

ja myslela, ze jsou ty caje na jedno brdo, tak zkusime jinaci 😉 , jake jsou ty sypane, ty se uz nesladi?