Fenyklový čaj. Kolik by ho malo dítě vypít?

bramburka
27. pro 2007

Ahoj, rozhodla jsem se dávat občas fenyklový čaj (mám ten od Hippu), kolik tak toho má malá vypít (budou jí 2 měsíce), aby se nepřepila, chtěla pak mlíko - zatím jí dávám max. 20ml na jeden přícuc, za celá den vypije max. 60ml. Dávám ho jen některé dny, když je fakt prdíková krize, strašně jí to pomáhá.

jabber
27. pro 2007

já jsem teda čajík malé nedávala a nedávám doteď. Od té doby co se malá narodila jsem pila tak 3 litry fenyklového čaje za den, vlastně jsem nepila skoro nic jiného a dětská dr mi řekla, že jsem si tím zajistila hodně mlíka a dobrýho. Malé to úplně stačilo a prdy skončily ve 2 měsících. Teď mám teda pocit, že jí to pomalu stačit přestává, intervaly mezi kojeníma se zkracují, teď vydrží tak 2 hod, někdy 3. Ale už na to má taky nárok 🙂 . Minulý týden jsme byli na kontrole a dr mi řekla, že jí už občas můžu dát napít - ale převařenou kojeneckou vodu a to ze stříkačky nebo lžičky.

schnek
27. pro 2007

jabber, když ti mimčo brečí, cucne si, usne a za hodinu se to opakuje a pak mu dáš čajík a ono se napije, usne a krásně spinká, tak to smysl má 😉 každý mimčo je jiný a některý jsou žíznivější 😉

jabber
27. pro 2007

schnek - no určitě, kor jestli mu to pomůže od prdů 🙂

mmarky
27. pro 2007

ja čaj pila taky, ale přišlo mi to ještě horší, tak piju pro kojící od apotheke a lerosu. kdyz jsem do male dostala asi 5+10ml toho vetrnicku, tak ji bylo skvele, ale ona to bojkotuje 😀 , ja jdu spinkat, na chvilku 😝 , papa

schnek
27. pro 2007

já na fenyklák nedám dopustit 😀 i teď, když udělám jinej, tak má Ondra prdy a brečí. Tohle mu moc pomáhá 😉

elize
27. pro 2007

ja som myslela, ze babatkam staci mliecko 😅 Feniklovy caj pijem ja a cez mliecko sa snad dostane aj Maxikovi. Ale vyskusam mu ho dat, pretoze tiez mame problem s prdikmi ☹

Co sa tyka toho kojenia, nas drobcek si nevie vycicat dost z cicky (narodil sa predcasne - pytal kazdu hodinu a bol velmi nekludny a ja som uz nevladala), tak som presla na odsavanie a krmim ho z flasky. Par krat za den si ho ale prilozim k prsniku, taha jak dabel ale o hodinu pyta znova. Dufam, ze som neurobila hlupost. Chcem, aby dostaval MM hlavne kvoli tomu ze mal byt este v brusku - tiez to bola odbocka od temy, pardon 😅

zrzuska
28. pro 2007

ja sa nerada vmiesavam ale citala som, zevraj dojcene deticky by mali dostavat len mliecko a ten cajik ma pit maminka. ze aj tak vsetko co zje alebo vypije ide do mliecka a teda to pije aj babatko. a aj ked je smädne, tak staci materske mliecko 😕

http://www.provita.sk/wako.htm

schnek
28. pro 2007

zrzusko, jak už jsem psala výš, některé dětičky jsou prostě žíznivější 😉

petra.vavra
28. pro 2007

mmarky, mě řekla doktorka ať odsávám, protože jinak se to dostane do ucha a bude mít zánět, což je pro ní daleko bolestivější, než nějaká minuta řevu, při odsávání. Jinak mamka to dělala oběma sourozencům včetně mě a nepociťuju na soběnějaký problém v tom, že bych jako malá měla odsávané hleny z nosu 😀 , takže si myslím, že jim to zas až tak ubližovat nemůže a určitě bych nedělala svému dítěti něco o čem bych věděla. že mu ubližuje. Libenar máme taky, ale nevím jestli to pomáha. Ještě nám doktorka řekla, ať koupíme Hedelix, je to na kašel a taky to rozpouští ty hleny. Jenže je to fakt hnusný na chuť. No s rýmou už se pereme týden a doufám, že už jsme ji přeprali 🙂

danu
17. zář 2009

barka666 • Včera o 20:42
Ahojte, ako často môžem dať 3týždnovému bábu fenyklový čajík za deň? najlepšie pre mliekom alebo po nom? viete mi poradiť?

caly8 • 1d • Včera o 20:48
ahoj, a kojíš? ak kojíš je lepšie ked ho budeš piť ty... ako viem tak sa to dáva po lyžičkách neviem presne koľko za deň, lebo ja som mojej dcére nedala ešte žiadny čaj a ked bola taká malinká tak nič okrem MM 🙂

barka666 • Včera o 20:49
caly nekojím, sme na UM

adka12 • 1d • Včera o 20:52
Barka ja tiež vôbec nekojím a malej dávam čajík 1x za deň, tak medzi mliečkom, ked je hladná, ale ešte neprešiel čas medzi papaniami. Dávam aj harmančekový, striedam ich, 1 deň taký, druhý deň taký.

junovka • 2d • Včera o 21:08
barka, mozes skusit dat, ale odsleduj ci nahodou sa nepozvracia, nakolko mne pedina vravela, ze feniklovy cajik je pre take male babo dost tazky na zaludok 😒 Ja som davala od Hippu Spokojne brusko pri oboch detickach a musim povedat, ze sme nikdy nepoznali co je bolest bruska 😉

barka666 • Včera o 21:11
A spokojné bruško sa môže od kolkého týždna?

junovka • 2d • Včera o 21:14
tam sice pisu nejako od tusim mesiaca, ak si dobre pamatam naposledy pri Nelke, ale ked som mala Timku tak tam bolo od 1.tyzdna..... 😕

adka12 • 1d • Včera o 21:14
Ten je od ukončenia druhého mesiaca, ja ho už mám kúpený, ale ešte nedávam.

junovka • 2d • Včera o 21:16
klikni si na www.hipp.cz a tam sa vsetko dozvies 🙂 Mne teraz ukazalo, ze je od 1.tyzdna 🙂

jasminet
17. zář 2009

feniklovy od hipp je urcite od 1. tyzdna. nasej malej chuti. doktorka vravela, ze tak 100ml z den moze, postupne, medzi kojeniami, resp. chvilu po nakojeni aby sa nim zbytocne nezasytila na ukor mlieka

reni7
17. zář 2009

ahoj-nás začaly prdíky trápit minulý týden tak malé dávám fenyklový čej(sáčkový)každej den max.tak dvacítku a já piju kojící čaj a navíc masíruju bříško pupíkem a od té doby co pijem obě ty čajíky tak máme naštěstí klid-jinak je plně kojená,máme 2 a půl měsíce

martulikk
17. zář 2009

Ahoj reni7 🙂
vzpomínáš? Psaly jsme si v "Císařském řezu"... Jak se vám daří? A co ty, zahojilo se bříško v pohodě? No, ale proč píšu... 😅 Chápu dobře, že dáváš fenyklový čajík malé z lahvičky? Jak ho připravuješ? Já sama piju denně 2 kojící čaje a k tomu ještě 1 fenyklový. Také plně kojím, tak si netroufám dávat něco navíc z lahvičky... Občas máznem bříško Pupíkem, no a Josefínka si dokáže prdnout, že se za námi až otáčejí 😀

reni7
17. zář 2009

martulik ahoj-pamatuju si 😉

břicho v pohodě,akoát ten spodní špek mám ještě takovej mrtvej-necítím ho 😅 ale naštěstí se vše zahojilo vpohodě 🙂 díky

no já ho vyluhuju jen tak 3 minutky a dávám jí ho s flaštičky vlažnej,nemáme problém s flaškou,úplnš v pohodě se mi pak chytne i prsa 🙂 já si denně dělám jeden kojící čaj a pak dopíjím zbytek toho fenyklovýho od malé,a taky nám hodně pomáhá masáž s pupíkem 😵

a prdět umíme taky parádně-na nás nemá žádnej starej chlap 😀 kolikrát se až divím kde se to vní bere 😀
a jak se daří vám?

martulikk
17. zář 2009

reni7: u nás taky dobrý, hodně jsem se bála a nakonec vše dopadlo nad moje představy 🙂 jen díky tomu "zářezu" si přijdu jak Michelin 😀 taky to mám kolem maličko necitlivé, ale pořád doufám, že se to dá dohromady...
malá hodně trpí na břišní koliky, takže jsme se přes Sabík a BabyCalm dostaly až k probiotickým kapičkám... taky mě už napadlo, že bych ten fenyklovej čajík zkusila dát přímo mímě, ale zatím jsem si netroufla... z jaké vody to malé připravuješ? u nás máme hodně dobrou vodu v kohoutku, tak nevím jestli převařit tu nebo koupit nějakou balenou

reni7
17. zář 2009

martu-já ten čajík dělám z převařené kojenecké vody,dej jí ho přímo třeba po lžičenkách nebo zté flaštičky,určitě jí pomůže,malé teda parádně zabral a pomohl,už se tak netrápí

no já tu jizvu mám přímo pod tím špekem,takže mám takovej převis 😅 ale nenosím bederky takže to schovám krásně do kalhotek 🙂 naštěstí mi zůstal jen ten převis nabrala sem totiž 17kilo ale za 14 dní po porodu mi zůstaly už jen 2 kilča a ty se mě furt drží,cvičit prý můžu až tak za měsíc pořádně abych se nepotrhala vevnitř

martulikk
17. zář 2009

reni: moc děkuju za radu, asi to nakonec taky vyzkouším 🙂 na lžičku je zvyklá, dávám jí tak kapičky BabyCalm, jen se na ní podívá, už polyká 😀
ty kila jsou paráda! já jsem přibrala jen 13, nejvíc jsem nechala už v porodnici a už po 4 týdnech jsem nakonec měla ještě o kilo míň 🙂 četla jsem, jak se po sekci kila špatně schazují a ono houby, šlo to samo! po šestinedělí jsem se u doktora ptala na cvičení a ten mi řekl, že můžu vše na co se budu cítit, tak bezva... neplánuju posilovnu, ale spíš se doma nějak rozumně dát zase dohromady... navíc jsem dnes poslala přihlášku na závody s pejskem na říjen, tak o víkendu si zkusím poprvé od té doby i zaběhat 😅 vlastně možná zkusím ten čajík i z lahvičky, protože nevím jestli pojedu na závody s manželem a malou, tak aspoň uvidíme, jestli jí bude moci pak sám nakrmit 🙂

reni7
17. zář 2009

tak super dej jí ho ze lžičky když je na ní zvyklá,já sem to riskla hned z flašky,poprvé si sní moc nevěděla rady ale nakonec nato přišla a pohoda 😵 tak budu držet palce 😉

no já bych chtěla začít cvičit erobik a gyndařka mi řekla že rači počkat třeba tak do října,ale pomalu že začít cvičit můžu,tak rači počkám a začnu chodit tak v půlce října,to už myslím bude v pohodě,spíš potřebuju konečně zpevnit to břicho

no mě to teda taky šlo samo dolů v porodnici sem nechala 8kilo a dalších 6 kilo sem schodila za týden,takže to není pracda že to de hůř,mám spoustu kámošek co sou po normálním porodu a kila se jim buď drží a nebo je hodně dlouho schazovaly,ale já už se naten erobik fakt těším,jenže pak nastanou Vánoce a já se budu muset držet páč miluju sladký,tak teď když kojím si to ještě užívám,to jím ve elkým páč mi přijde že nepřibírám,ale jak přestanu kojit tak se budu muset krotit 😅

martulikk
17. zář 2009

děkuju, snad to vyjde 😉
no, břicho mám zpátky hubený, ale zpevnit bych chtělo až běda... já se nedokážu donutit někam chodit, takže mi to cvičení bude muset stačit doma 😅 jediný pohyb mám na cvičáku se psem, když běháme agility 🙂 a Vánoce? už se nemůžu dočkat! miluju sladký... a salátek... a chlebíčky... jůůůů 😀 😀 😀

lucipisek
11. črc 2013

ahojky maminy,prosimvás nevíte kolik může maximálně za den vypít 4 měsíční mimčo čaje? 😉

hdanca
13. lis 2013

@lucipisek No to by mě taky zajímalo, malá bude mít 4. měsíce zítra a poslední 2 dny mi vypila 300ml denně a to kojím! 😒

deromi
7. led 2015

my máme 4,5 měsíce a dávam maximálně 200ml, ale jestli to tak má být nevím
🙂

dannnutka
21. kvě 2015

Ahoj holky,chtela bych se zeptat jak hodne ma byt caj teply?Dnes nam Dr rekla ze mam prdolkoj davat cajik a jsem nejista ,tak prosim o radu. Dekuji 😒

nikol60
4. říj 2021

@bramburka Ahoj maminky, chtěla bych se s vámi poradit jsem mladá mamina a dost toho nevím, mám 3 týdenního syna a jsem na UM a máme problém s kolikama dnes jsme koupili fenyklovy čaj a chtěla jsem se zeptat kolik ml může vypít za den, zkoušeli jsme všelijaký kapky a zatím nám nepomohli tak chceme zkusit ten čajík a kolik bych mu měla dát před každým krmením?