Fenyklový čaj novorozenci. Dává ho ještě někdo?

roni
7. pro 2007

Ahoj,prosím vás je tu někdo kdo dává miminku na prdíky fenyklový čaj?nebo jsem snad jedinej exot,kterej na rady babiček dává svýmu 5týdenímu chlapečkovi čaj?dávám mu ho 3x denně,tak tři lžičky,a mám pocit že mu to pomáhá víc než kapky sab simplex.a hlavně má i lepší pocit že to je přírodní a ne chemie jako ty kapky.díky za názory.

kacerka
7. pro 2007

roni, já ho nedávám, spíš jsem ho pila sama - teda to je rada pro maminky, které kojí. Ptala jsem se sestry, zda ho mám dávat i Karlíkovi a prý je to zbytečné, když ho dostává v mléce. Nicméně nám moc nezabíral - dávám kapky Baby calm.

natalien
7. pro 2007

Já ho Nellince dávala a pomáhal ji, když jsem ho pila já, tak jsem účinek nezaregistrovala.
Kapičky jsme měly jako šidítko po koupání a příprava na noční krmení 😉 Kapala jsem ji tak tři, čtyři kapky přímo do pusinky. (Měla jsem pocit, že něco dělám pro to, abych ji ulevila a nezatěžovala ji moc chemií)

suki
7. pro 2007

roni já taky nedávám, ale piji ho sama po litrech a snad to i pomáhá, ale nemyslím si, že bys malýmu škodila. Když si myslíš , že mu to pomáhá tak mu to dávej,však to mu určitě neuškodí. Kapičky Baby calm jsou v pohodě a myslím, že celkem pomáhají-jsou přírodní.

roni
autor
7. pro 2007

jé natalien uf aspon jeden stejnej názor,už jsem trochu klidnější.a dávala jsi jí ho už taky takhle malinký?a jinak já jsem ho taky pila,ale to mi přišlo že nezabírá,

zusma
7. pro 2007

Roni,mám asi tak stejně staré mimčo a každý den trošku dám stříkačkou. Doporučila mi ho i Dr.
Znám ještě i další holčiny, které mají malinké mimčo a taky ho dávají 😉

s2007
7. pro 2007

jiná doba jiný názor já ho davala přiměřeně prvnímu synovi a nic mu nebylo a ted jsem ho taky davala když bylo třeba a je vše v pořadku, koupila jsem ten granulovany pro miminka od 3tydnu asi tak do 3měsicu pak už nebylo třeba.

natalien
7. pro 2007

Roni, dávala jsem ji ho tak od měsíce, kdy nás zastily ty největší vedra 😅 Měla jsem pocit, že ji tím trochu zvlažím pusinku 😵 a zároveň ji pomůžu 🙂 Dávala jsem ji od Hippu a vydržel nám doteď 🙂 Ten je určený pro mimi od 1. týdne 😉 Já jsem pila od Lerosu společně s čajem pro Kojící. Od tý doby co jsem ho dávala malý, tak jsem ho už nepila 😉

roni
autor
7. pro 2007

jéžiš já jsem tak ráda že jste mi napsali,už mám klid a budu mu ho v pohodě dávat.a hned si pujdu koupit ten granulovanej,protože já mám klasickej sáčkovej,a to je vopruz,Fakt moc díky že jste napsali.uplně mě to překvapilo,že se doktoři přikláněj k chemickejm kapkám,než k přírodním věcem.přitom je fakt že dřív jsme na tom vyrostli všichni,a lepší než chemije.a jakože ten sab simplex teda chemie je.no je fakt že co člověk top názor,ale občas se ty babičky maj poslechnout :o)

zdenka26
7. pro 2007

Ahojky, já ho taky dávám ale malému více zabíra vývar z kmínu a taky mi to poradila babička.Kapky nedávám vůbec.

schnek
7. pro 2007

roni, já ho dávala. A taky přes léto na žízeň 😉 nám na prdíky zabírá 😉 dávám od Babio s prebiotickou vlákninou na lepší trávení 😉

anatanka
7. pro 2007

Tak to fakt nechapu, jak to do tech vasich miminek dostanete. Do maly se to nedalo dostat ani heverem...

schnek
7. pro 2007

anatanka, Odrovi chutnal 😉 chce to možná vyzl´koučet různý. Nekterý mimčo pije sypaný, jiný granulovaný,... Zkrátka to zkoušet 😉

anatanka
7. pro 2007

Aha, ja to vzdala. Vzhledem k tomu, ze moje mala odmitala komplet vsechno krome MM, tak jsem s tim ani nepocitala. A uprimne, kdyz jsem to pak ochutnala sama, tak jsem se ji ani nedivila... 😉
Pila jsem ho misto ni, ale pekne s cukrickem a citronem, to nebylo spatny, jen efekt byl naprosto nulovej... 😵

protea
7. pro 2007

Ahojky,
tak dnes lituji že jsem ho malé nedávala už od mala nemusela mít problémy s prdíky.
Ale pila jsem ho já a šlo bylo to pak lepší.

Kmínový čajík je taky dobrý.

Známá dávala malé fenyklový čaj snad už od narození ale sladí jí ho aby jí ho vypila.

gabca1
7. pro 2007

Také dávám fenyklový čaj pár lžiček denně, takový ten dětský granulovanýa dávám do lahvičky jeden kmínek. A SAB simplex 2x denně. A to jsou řachy 🙂

natalien
7. pro 2007

Já jsem volila ze začátku taky slazený (od Hippu) a teď co ji každou chvilku vylezou první zoubky, tak jsme ho dopily, a nový už nekupovaly a teď ji dávám od Lerosu heřmánkový (ten od ukončeného 4.měsíce), no ten ji moc nejede, ale nevzdávám to 😉 Nechci, aby ji vylezly černý zoubky 😀

natalien
7. pro 2007

Atanaka, cukr a sladký není moc vhodný proti prdíkům 😉 Některý mimi to může taky dráždit 😉 Tak třeba proto to nebyl takový účinek 😉
Jinak já jsem ji ho udělala do lahvičky s fyziologickým dudlíkem a spokojenost 😵

anatanka
7. pro 2007

On se prodava i slazeny? To jsme vubec nevedela. Celkove jsemmyslela, ze existuje jen jeden druh a to ten, co mi dali v lekarne. Sladky by mozna i pila. Ten neslazeny je humus...

natalien
7. pro 2007

Anatanka, ten od Hippu je slazený hroznovým cukrem. Obsah 200g stojí cca 107,- (měly jsme ho asi 5měsíců) A je vhodný i pro děti ohrožené alergií 😉 (právě jsem si přinesla prázdnou pixlu co se chystám vyhodit, tak jsem to z toho opsala)

protea
7. pro 2007

Známá ho myslím sladí normálním cukrem je to blázen.
Já mám doma hroznový cukr ale nepoužívám ho.
Už jsme velké prdíky už netrápí konečně.

schnek
7. pro 2007

babio dělá granulovou laktozu na slazení pro mimísky 😉 mrkněte na www.babio.cz 🙂

anatanka
7. pro 2007

Nat: Diky,ale ted uz ji ho asi kupovat nebudu, protoze kazdou chvili najedema na prikrmy, tak to snad uz nebude potreba.

Jinak maly na brisko celkem pomohla jedina vec a to Biopron Junior - jsou to jakesi lactobacily a celkove ji to srovnalo stolicku, protoze do te doby mela porad prujem a jeste k tomu zelenej.

djaninkad
13. pro 2013

ahoj holky jak to tu čtu tak jsem ráda že přecházíme na fenikl.Dávala jsem maličkýmu espumisan před každým krmením ale protože je to chemie tak mi bylo porazeno právě fenikl.Dávám mu 3x denně až 5lžiček a vypadá to že to zabírá.Takže jsem ráda že si to tu plno holek chválí.Jinak nevím jak bych mu jinak ulevila.Zkusila jsem snad všechno.

ivetaskorepova
27. pro 2013

maminy kojim a piju dost fenyklový čajik. a mám zácpu.myslíte že to čaj podporuje nebo na to nemá žadný vliv děkuji

ivetaskorepova
27. pro 2013

@roni nebala bych se toho dávám taky a to už mám 3

bimbici
19. lis 2014

lepší než jakákoliv chemie 😀

bielamacka
19. pro 2014

ahoj ženy, kolik se toho fenyklového čaje může miminku cca denně dát? Mám 20 dní starou holčičku. Funguje to i jako prevence? Jsme na UM, tak se bojím, aby se třeba nějak nezabetonovala 😀

alboo
19. pro 2014

@bielamacka jestli nemá problémy, taky bych jí ho nedávala vůbec... mám taky dítě od narození na UM a nic kromě UM do teď (skoro 4měsíce) nedostala. ale teda nemá žádnej problém. Když se narodila ptala sem se na to dr. své i v porodnici a bylo mi řečeno, že nekojené dítě, nemusí dostávat jiné tekitiny než UM pokud nejsou nějaký extrémní vedra.

bielamacka
19. pro 2014

@alboo jo, to vím, že by ty děti nemusely dostávat žádné další tekutiny krom UM nebo MM, ale spíš mi jde o to, jestli by to nebylo preventivně OK - ve smyslu, že se tím nic nezkazí a třeba se těm zaraženejm prdům předejde....

polaks
19. pro 2014

@roni Počas kojenia som ho tiež pila ja,celkove kým som kojila,tak som deťom žiadne iné tekutiny nedávala,materské mlieko bahate stačí.A keď som videla,že majú deti problém s prdíkmy,tak som si dala k feniklovému čajíku,ešte aj rascovú/kmínovú polievku a problém bol vyriešený.