Fenyklový čaj novorozenci. Dává ho ještě někdo?

roni
7. pro 2007

Ahoj,prosím vás je tu někdo kdo dává miminku na prdíky fenyklový čaj?nebo jsem snad jedinej exot,kterej na rady babiček dává svýmu 5týdenímu chlapečkovi čaj?dávám mu ho 3x denně,tak tři lžičky,a mám pocit že mu to pomáhá víc než kapky sab simplex.a hlavně má i lepší pocit že to je přírodní a ne chemie jako ty kapky.díky za názory.

ginova123
7. srp 2015

PROSIM VAS MAM TIDENI MIMINKO DAVAM MU HIPP SUNAR MAM DAVAT FENIKLOVY CAJ

werik153
7. srp 2015

@ginova123 V těchto vedrech určitě ano.

ginova123
7. srp 2015

Ne musim se bat ničeho kdyš ji dam ten čaj nebo se na rodila o tři tydni dřive

werik153
7. srp 2015

@ginova123 Bylo by nejlepší se zeptat v lékárně tam jistě poradí. Ale myslím si, že 30 ml jí nic neudělá, víc bych nedávala.

werik153
7. srp 2015

Myslím jako 30 ml na den. Dala bych jí to po lžičkách.

ginova123
7. srp 2015

chtěla jsem se ze ptat i tak ten feniklovy čaj musim davat kdys pije sunar ?

werik153
7. srp 2015

@ginova123 Normálně se dávat nemusí. Nevím jak často pije ten sunar. Většinou se takto malým dětem čaj ještě nedává, ale když jsou takové vedra tak by se mělo dát alespoň trošku.

ginova123
7. srp 2015

No Pije po Třech Hodinach

werik153
7. srp 2015

Nebo pak jedině dát ještě převařenou kojeneckou vodu - místo čaje - pokud máte pocit že má malá žízeň. Voda určitě nic nezkazí 🙂

bobulka_216
7. srp 2015

dáváme ... mezi kojením ... cucne si .. dáváme z lahvičky avent č.1 ... ja myslím, že určitě pomáhá.. nedáváme ŽADNÉ kapky na prdíky ... a vypořádá se úplně v pohodě ... vypije max. ( ted v těch horkách 50ml denně) ... 🙂

ginova123
7. srp 2015

Moc děkuji Nic se ji nestane kdys ji dam tu kojeneckou vodu

werik153
7. srp 2015

Ne, nestane se jí nic 🙂 Hlavně jí převařit, když je takhle maličká 🙂

ginova123
7. srp 2015

Dějuji

ginova123
7. srp 2015

a bude mi normalne kakat

elu
14. říj 2015

taky ho asi budu davat mam tydenní mimi a říkám si, že také, že bude teplý tak mu to prohřeje bříško, jinak davam baby calm, to je droga :_) moc mu chutnají

ducik
14. říj 2015

@elu a to davas mleko studene nebo co? ted uz nejsou vedra preci. kojis nebo UM?

elu
14. říj 2015

@ducik ja nedávam mléko, kojíme samozřejmě, ale to není teplý jako čaj přeci, nemyslím, že mu ho dámdo flašky a pij si litry čaje, ale stříkačkou místo všelijakej kapek

ducik
14. říj 2015

@elu když kojis, čaj vůbec nedavej 🙂 to uz ma v tydnu problémy s briskem? Jako prevenci bych fakt nedávala, mm je skvěle stravitelné. Dokonce dnes už jsou studie, ze ani máma se nemusí ve stravě nějak omezovat kvůli nadýmání. Ja tedy raději nadymave nejedla.
A ze není teplý jako čaj? Kocko naopak, čaj musí mít teplotu těla, přesně takovou jako ná mlicko 😉 mlicko je přirozené teplé od tebe přeci.

evicka844
16. říj 2015

Já ho chlapečkům taky dávala, nejprve sáčkový od Hippu - neslazený a postupem času jsem kupovala granulovaný taky od Hippu. Mám pocit, že jim to na prdíky pomáhalo. Já ho pila taky, moc mi nechutnal, ale bylo to dobré pro děti.

schotja
16. říj 2015

@roni Ahoj, taky jsme kupovali, fenykl-anýz-kmín (v DMku) a osobně si myslím, že je to lepší volba, než různé kapky a td.. Musela jsem navíc ještě přidávat tekutiny, protože malá byla pouze na UM a bylo mi to takhle doporučeno ještě v porodnici....

laksju
15. pro 2015

@roni
@roni Davam ho Sofince od 1 měsíce a moc ji pomáhá a chutna. Noci jsou mnohem klidnejsi. Poradila mi ho mamka a jsem za to vděčná. HIPP z lékárny je Top. Dám do něj trošiličku medíku a mala si šmakuje.

qz
15. pro 2015

Davame kvuli prdikum, i pridavame kminek, dva 🙂 je prirozene nasladly, mala si da...