• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Granulované čaje. Jaké máte s nimi zkušenosti?

3. června 2008 
Chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s granulovaným čajem?Jaky je dobrý pro dvouměsíční miminko které je na UM!je vůbec vhodný?
27. kvě 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro miminka není dobrý žádný granulovaný čaj
27. kvě 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuš každý doktor říká něco jiného. Zařid se podle sebe. My pijem fenyklový a pro dobrou pohhodu(to je smes bylenek). Jsou granulované a jsme na umělé výživě. Děti s umělou výživou mají pít čaj.
27. kvě 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
adriana: to sice možná mají pít čaj, ale ne granulovaný :wink:. Už kvůli tomu, kolik je v něm cukru
27. kvě 2008 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si taky myslím, že není vhodný žádný granulovaný čaj, jsou přislazované a to není pro tak malý mimča dobrý. Lepší jsou klasické čaje. Já jsem teď koupila Fenyklový od firmy BABIO. Nebo dávám vodu.
27. kvě 2008 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já jsem třeba četla že zrovna gran.čaj od babio je obsahuje mléčný cukr který je v mat.mléku a nevede k návyku na sladkou stravu.
27. kvě 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko: já sem dávala na radu. Doktorka nám řekla že máme pít čaj a v lékarně nám poradí. Tak jsem šla do lékarny a řekla jak mám staré dítě a že chci nejvhodnější čaj. Lékarnice mi doporučila tenhle. Kdyby byl škodlivej tak mi ho nedoporučí a taky by se nevyráběl. Čaje sáčkové jsem viděla nejdřív od 4měsíce
27. kvě 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
adriana: já myslím, že často ti doporučí někdo něco, co vůbec by být nemělo. Lékárnice není zárukou toho, že je to dobře. Mně třeba během těhotenství dávali v lékárně i to, co se v těhotenství vůbec nesmí, i přes to, že jsem po nich chtěla přípravek, který je vhodný v těhotenství. ještěže jsem pak četla příbalové letáky.
27. kvě 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co teda dáváš za čaj?
27. kvě 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych granulovaný nedávala.Je to samá chemie a hromada cukru.
Kup si obyč. sáčkový feniklový ,ten pomůže aj na větříky,nebo dnes je spousta sáčkovaných pro děti.
A jsou dobrý.
27. kvě 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
adriana: já nic, já plně kojím, ve vedrech budu dávat převařenou kojeneckou vodu a až budu dávat časem čaj, tak sáčkový
27. kvě 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačka.va ....ono i v těch vedrech by bylo dobré dávat čaj,i když plně kojíš!
27. kvě 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak: mně všude říkali, že čaji se máme vyhýbat co nejdéle to půjde, když k tomu nebude důvod. ˇPřed granulovaným nás varovala laktační poradkyně, doktorka v porodnici a naše dětská. A hlavně granulovaný nepijeme ani my, protože je to většinou samá chemie, tak nevím prpč to dávat pít miminku :slight_smile:
27. kvě 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
bimonka: nevidím důvod proč dávat čaj :wink: . pokud je hodně mléka, tak si vždycky cucne a jinak kojeneckou vodu
27. kvě 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tak my zkoušely nejprve sáčkový,ale po těch měla malá průjem tak dělám slaboučký granulovaný
27. kvě 2008 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm holky tak natálka pije málo mlíka málo jí vodu nechce čaj taky takže díky bohu za granulovanej kterýho vypije třeba 20ml. ale pokud by byla v tomhle normální taky bych jí ho nedala ale v naší situaci kdyby nic nechtěla a ve vedrech tak jí ho klidně osladim cukrem :frowning2:
27. kvě 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím že nejlepší je dávat kojeneckou vodu, žádný čaj. V zahraničí se třeba hrozně diví že dáváme čaj :wink:
27. kvě 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mně třeba malá vodu nechce!no nevím přece jenom je bez chuti a malá jí nutrilon a ten je sladký a chutný
!Babičky radí a říkají,že nám taky dávali čaj a nic tím nezkazili!
27. kvě 2008 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Lenkabu,klidně bych dávala vodu,ale bohužel jedině že bych si ji vypila sama. Zahraničí-no zas tam vše tolik neřešej jak u nás,třeba co se týká sterilizace,rehabilitačního cvičení atd :wink:
27. kvě 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já plně kojím, ale stejně jak jsou ty vedra, tak by malej byl u prsa každou chvíli a jenom kvůli žízni....jenže si nedokáže dát jen na tu žízeň a pak blinká. A taky nás hodně trápí prdíky, takže jsem s doktorem probrala, jestli můžu dávat fenyklovej čaj a on mi sám řekl, že od Hippu dělají granulovaný a ten se super dávkuje, když chci malému udělat jenom třeba 10ml (když už se musí ten čaj dělat čerstvý). Upozornil mě taky, že je slazený, ale když ho nebudu dávat z láhve s dudlíkem, tak že prej to bude v pohodě. Tak dáváme lžičkou. A na tom čaji je opravdu napsáno: Důležité upozornění - tento výrobek obsahuje sacharidy, které při častém a trvalém pití z láhve s dudlíkem mohou způsobit vznik zubních kazů. Takže nevidím důvod, proč bych ho lžičkou nemohla při vedrech dávat. A ještě pomůže na ty prdíky, což kojenecká voda ne.
27. kvě 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavlinko: já taky kojím a dr řekla že až bude 30 a více stupňů, můžu dávat čaj lžičkou :wink: Ale malá na prdíky netrpí,tak bych radšií dávala tu vodu..myslím že když nepozná čaj,vezme si ji,ale když ne tak zkusím taky čaj :wink:
27. kvě 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já naši malou šidím tak že na těch 100ml dávám jen půl doporučené dávky :wink: ,my normálně pijem zu lahvičky ,teď už zkouším e z hrníčku,malá sice lžičku zbožňuje,ale nic co je hodně tekutý do ní přes lžičku nedostanu,jelikož my to o to dřív vyrazí z ruky :frowning2:
27. kvě 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, čtu tady tu vaši diskuzi. mám syna, který byl plně kojený a te´d je částečně kojený. Už baští masíčko, ale maminky se nevzdá.
Od druhého měsíce jsem mu dávala čaj. Sáčkový mi nechtěl, ani vodu a tak mu dávám granulovaný. Na 200 ml 1,5 kávové lžičky. Jak, kdy.
Naučial jsem ho tak pít, že mi za celý den vypije i přes litr čaje z Aventové flašky, což je v těchto začínajících vedrech nejenom dobré, ale přímo nutné. A nemá pak vůbec žádný problém s kojením.
Co chi ale říct.
Mám švagrovou, která taky razila heslo: Plně kojené dítě nepotřebuje další jiné tekutiny. A její holčička měla ve třech měsících problémy s ledvinami a lítali po špitálech. :frowning2: Ono, všechno se asi musí brát s rozumem. Mně třeba i laktační poradkyně řekla, že pokud se v bytě přes zimu topí (syn je narozený v půlce září), tak určitě přidávat tekutiny.
28. kvě 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Natálka (3 roky) mi na granulovaném čaji od Hippu vyrostla, byli jsme s ním natolik spokojení, že ho bumbá i náš 3měsíční Ondra. Oboum chutná a myslím si že to není zase tak špatné. V těch sáčcích může být taky něco co tam nemá být. A navíc jsou z nich čaje dost hořké, takže je prckové docela i odmítají pít,. V granulkách je hroznový cukr, kterej jim neublíží. Výhoda v nich je, že se krásně rozpouští i ve vlažné vodě, kterou může prcek hned pít a je připravený skoro hned.
29. kvě 2008 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli3: ono s tím kazem je to hlavně myšleno na ty děcka..co maj flašku u pusy v kuse... :wink: co si jí tam držej samy :wink: ..já dávám Hipp i Hami..jen se musím vyvarovat, aby tam nebyl pomeranč nebo citron, pže se mi po tom osypává ihned :unamused:
29. kvě 2008 v 08:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a kterej ten granulovanej má nejmín toho cukru, jsem slyšela že ten sunárek je dobrej! ???
29. kvě 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,chtěla jsem se zeptat jak dávkujete ten granulovaný čaj od Hippu.Je tam napsáno 4g na 100 ml, ale neumím to odhadnout.Díky :slight_smile:
29. kvě 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, my kupujem právě ten Sunárek a je výbornej :dizzy_face: Je bez přidané sacharózy, chutnala jsem ho a překvapilo mě jak dobře chutná a přitom není moc sladký. A malému moooc šmakuje :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. kvě 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
makkyy, 1 čajová lžička na 100ml :wink:
29. kvě 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamar
moc děkuji :slight_smile:
29. kvě 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
neni zač, ale nevim jak velká ta lžička má být. My máme doma 3 velikosti, tak je střídám :grinning: :grinning:
29. kvě 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek