Granulované čaje. Jaké máte s nimi zkušenosti?

ivanky
27. kvě 2008

Chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s granulovaným čajem?Jaky je dobrý pro dvouměsíční miminko které je na UM!je vůbec vhodný?

kacka.va
27. kvě 2008

pro miminka není dobrý žádný granulovaný čaj

adriana1
27. kvě 2008

Ivuš každý doktor říká něco jiného. Zařid se podle sebe. My pijem fenyklový a pro dobrou pohhodu(to je smes bylenek). Jsou granulované a jsme na umělé výživě. Děti s umělou výživou mají pít čaj.

kacka.va
27. kvě 2008

adriana: to sice možná mají pít čaj, ale ne granulovaný 😉. Už kvůli tomu, kolik je v něm cukru

maakule
27. kvě 2008

Já si taky myslím, že není vhodný žádný granulovaný čaj, jsou přislazované a to není pro tak malý mimča dobrý. Lepší jsou klasické čaje. Já jsem teď koupila Fenyklový od firmy BABIO. Nebo dávám vodu.

ivanky
autor
27. kvě 2008

já jsem třeba četla že zrovna gran.čaj od babio je obsahuje mléčný cukr který je v mat.mléku a nevede k návyku na sladkou stravu.

adriana1
27. kvě 2008

Kačko: já sem dávala na radu. Doktorka nám řekla že máme pít čaj a v lékarně nám poradí. Tak jsem šla do lékarny a řekla jak mám staré dítě a že chci nejvhodnější čaj. Lékarnice mi doporučila tenhle. Kdyby byl škodlivej tak mi ho nedoporučí a taky by se nevyráběl. Čaje sáčkové jsem viděla nejdřív od 4měsíce

kacka.va
27. kvě 2008

adriana: já myslím, že často ti doporučí někdo něco, co vůbec by být nemělo. Lékárnice není zárukou toho, že je to dobře. Mně třeba během těhotenství dávali v lékárně i to, co se v těhotenství vůbec nesmí, i přes to, že jsem po nich chtěla přípravek, který je vhodný v těhotenství. ještěže jsem pak četla příbalové letáky.

adriana1
27. kvě 2008

A co teda dáváš za čaj?

bimonka
27. kvě 2008

Já bych granulovaný nedávala.Je to samá chemie a hromada cukru.
Kup si obyč. sáčkový feniklový ,ten pomůže aj na větříky,nebo dnes je spousta sáčkovaných pro děti.
A jsou dobrý.

kacka.va
27. kvě 2008

adriana: já nic, já plně kojím, ve vedrech budu dávat převařenou kojeneckou vodu a až budu dávat časem čaj, tak sáčkový

bimonka
27. kvě 2008

Kačka.va ....ono i v těch vedrech by bylo dobré dávat čaj,i když plně kojíš!

kacka.va
27. kvě 2008

jinak: mně všude říkali, že čaji se máme vyhýbat co nejdéle to půjde, když k tomu nebude důvod. ˇPřed granulovaným nás varovala laktační poradkyně, doktorka v porodnici a naše dětská. A hlavně granulovaný nepijeme ani my, protože je to většinou samá chemie, tak nevím prpč to dávat pít miminku 🙂

kacka.va
27. kvě 2008

bimonka: nevidím důvod proč dávat čaj 😉 . pokud je hodně mléka, tak si vždycky cucne a jinak kojeneckou vodu

lenkazdenek
27. kvě 2008

ahoj,tak my zkoušely nejprve sáčkový,ale po těch měla malá průjem tak dělám slaboučký granulovaný

cazadora
27. kvě 2008

hm holky tak natálka pije málo mlíka málo jí vodu nechce čaj taky takže díky bohu za granulovanej kterýho vypije třeba 20ml. ale pokud by byla v tomhle normální taky bych jí ho nedala ale v naší situaci kdyby nic nechtěla a ve vedrech tak jí ho klidně osladim cukrem ☹

lenkabu
27. kvě 2008

Já myslím že nejlepší je dávat kojeneckou vodu, žádný čaj. V zahraničí se třeba hrozně diví že dáváme čaj 😉

ivanky
autor
27. kvě 2008

mně třeba malá vodu nechce!no nevím přece jenom je bez chuti a malá jí nutrilon a ten je sladký a chutný
!Babičky radí a říkají,že nám taky dávali čaj a nic tím nezkazili!

lenkazdenek
27. kvě 2008

Lenkabu,klidně bych dávala vodu,ale bohužel jedině že bych si ji vypila sama. Zahraničí-no zas tam vše tolik neřešej jak u nás,třeba co se týká sterilizace,rehabilitačního cvičení atd 😉

pavlinka3
27. kvě 2008

Tak já plně kojím, ale stejně jak jsou ty vedra, tak by malej byl u prsa každou chvíli a jenom kvůli žízni....jenže si nedokáže dát jen na tu žízeň a pak blinká. A taky nás hodně trápí prdíky, takže jsem s doktorem probrala, jestli můžu dávat fenyklovej čaj a on mi sám řekl, že od Hippu dělají granulovaný a ten se super dávkuje, když chci malému udělat jenom třeba 10ml (když už se musí ten čaj dělat čerstvý). Upozornil mě taky, že je slazený, ale když ho nebudu dávat z láhve s dudlíkem, tak že prej to bude v pohodě. Tak dáváme lžičkou. A na tom čaji je opravdu napsáno: Důležité upozornění - tento výrobek obsahuje sacharidy, které při častém a trvalém pití z láhve s dudlíkem mohou způsobit vznik zubních kazů. Takže nevidím důvod, proč bych ho lžičkou nemohla při vedrech dávat. A ještě pomůže na ty prdíky, což kojenecká voda ne.

lenkabu
27. kvě 2008

pavlinko: já taky kojím a dr řekla že až bude 30 a více stupňů, můžu dávat čaj lžičkou 😉 Ale malá na prdíky netrpí,tak bych radšií dávala tu vodu..myslím že když nepozná čaj,vezme si ji,ale když ne tak zkusím taky čaj 😉

lenkazdenek
27. kvě 2008

já naši malou šidím tak že na těch 100ml dávám jen půl doporučené dávky 😉 ,my normálně pijem zu lahvičky ,teď už zkouším e z hrníčku,malá sice lžičku zbožňuje,ale nic co je hodně tekutý do ní přes lžičku nedostanu,jelikož my to o to dřív vyrazí z ruky ☹

jana06
28. kvě 2008

Ahoj holky, čtu tady tu vaši diskuzi. mám syna, který byl plně kojený a te´d je částečně kojený. Už baští masíčko, ale maminky se nevzdá.
Od druhého měsíce jsem mu dávala čaj. Sáčkový mi nechtěl, ani vodu a tak mu dávám granulovaný. Na 200 ml 1,5 kávové lžičky. Jak, kdy.
Naučial jsem ho tak pít, že mi za celý den vypije i přes litr čaje z Aventové flašky, což je v těchto začínajících vedrech nejenom dobré, ale přímo nutné. A nemá pak vůbec žádný problém s kojením.
Co chi ale říct.
Mám švagrovou, která taky razila heslo: Plně kojené dítě nepotřebuje další jiné tekutiny. A její holčička měla ve třech měsících problémy s ledvinami a lítali po špitálech. ☹ Ono, všechno se asi musí brát s rozumem. Mně třeba i laktační poradkyně řekla, že pokud se v bytě přes zimu topí (syn je narozený v půlce září), tak určitě přidávat tekutiny.

anchsunamun
29. kvě 2008

Ahojky, Natálka (3 roky) mi na granulovaném čaji od Hippu vyrostla, byli jsme s ním natolik spokojení, že ho bumbá i náš 3měsíční Ondra. Oboum chutná a myslím si že to není zase tak špatné. V těch sáčcích může být taky něco co tam nemá být. A navíc jsou z nich čaje dost hořké, takže je prckové docela i odmítají pít,. V granulkách je hroznový cukr, kterej jim neublíží. Výhoda v nich je, že se krásně rozpouští i ve vlažné vodě, kterou může prcek hned pít a je připravený skoro hned.

sisstin
29. kvě 2008

pavli3: ono s tím kazem je to hlavně myšleno na ty děcka..co maj flašku u pusy v kuse... 😉 co si jí tam držej samy 😉 ..já dávám Hipp i Hami..jen se musím vyvarovat, aby tam nebyl pomeranč nebo citron, pže se mi po tom osypává ihned 😒

bramburka
29. kvě 2008

holky a kterej ten granulovanej má nejmín toho cukru, jsem slyšela že ten sunárek je dobrej! ???

makkyy
29. kvě 2008

Zdravím,chtěla jsem se zeptat jak dávkujete ten granulovaný čaj od Hippu.Je tam napsáno 4g na 100 ml, ale neumím to odhadnout.Díky 🙂

navi
29. kvě 2008

ahojda, my kupujem právě ten Sunárek a je výbornej 😵 Je bez přidané sacharózy, chutnala jsem ho a překvapilo mě jak dobře chutná a přitom není moc sladký. A malému moooc šmakuje 🙂 🙂 🙂

kacamar
29. kvě 2008

makkyy, 1 čajová lžička na 100ml 😉

makkyy
29. kvě 2008

kacamar
moc děkuji 🙂

kacamar
29. kvě 2008

neni zač, ale nevim jak velká ta lžička má být. My máme doma 3 velikosti, tak je střídám 😀 😀