Granulované nápoje a čaje. Je to zdravý?

sandra81
15. únor 2008

Zajimalo by me jestli davate miminkum take tyto napoje a to denne. Je to zdravy? Nase male to pije kazdy den, ale v nekterych je cukr tak prave nevim. Co myslite? Laure je 11 mesicu.

niega
15. únor 2008

Nedávám - chémie a cukr (někde glukóza, jinde - a to je lepší - laktóza). Učím Edíka pít převařenou kojeneckou vodu. Snažím se chránit ho před umělotinami co nejdýl.

kupinka
15. únor 2008

Nebo zkus šťávičky nebo čaj z pytlíku 😉

sylvar
15. únor 2008

já malé dávala hipp fenyklový čajík,ale jinak cukr nedávám v ničem a čajík už pijem bylinkový, neslazený nebo kojeneckou vodu bez ničeho.Sofince chutná i tak 😉

kacka79
15. únor 2008

Tak my jsme dávali granulovaný od hippu a jak to bylo sladký, tak jsme pak 2 týdny bojovali aby mi pil normoš čajík nebo vodu... takže rozhodně bych granulovaný už nedávala!!!

poupe
15. únor 2008

Ja davam jak caje granulovany,tak i vodu,jsem rada ze vubec pije 😉

sylvar
15. únor 2008

Tak já nedávala podle návodu a střídala s vodou, měla to takový slaboučký, jen obarvená voda, už granulovaný nedávám, dávám z dm drogerie bylinkový

zanetka82
15. únor 2008

ja sem za jedno s poupě...taky sem rada že vubec pije taky davam granulovany čaj i sačkovy od lerosu ale i štavičky 😉

aponchie
15. únor 2008

ja davam uz vsecko ale drive jsem zacala Hippem hermankovym ten ji hrozne chutnal a jsem popravde rada jak nektere holky ze aspon neco vypije zacala vodou a vsim moznym pokud ji to nenaliju do zobacku nepije des bes ale je pravda ze sackove cajiky bylinkove nebo Typhoo vypoje jen s kapkou medu na celou konvici

lenycka
16. únor 2008

Já vařím bylinkový dětský čajík pytlíkový, teď máme ovocný, předtím jsme měli nějaký bylinkový, Sophince chutná, vodu jsem ještě nezkoušela. Jo ale dostali jsme takový džusík ve skleničce, teď zrovna nevím kdo ho vyrábí, ale viděla jsem ho i v lékárně a ten jí teda šmakoval moc, ale je to sladké a to jí chci dávat jen výjimečně... dokud to teda jde a nebude si vynucovat už co chce a nechce sama 😀

odetka
16. únor 2008

A co je spatneho na glukoze? Me by mala neoslazeny caj nevypila, tak ji varim granulovany nebo sackovy prislazuju prave glukopurem.

kacka.va
16. únor 2008

U nás se ani normálně granulovaný čaj skoro nepije, takže to nebudu dávat ani dětem. Je to samá chemie.

siima
16. únor 2008

Občas dávám Hipp granulovaný, občas převařenou vodu a jiné dětské čaje. Chemie je všude kolem nás už padesát let, aviváže se silikonem, prášky na praní, vše do koupele, plastové nádobí a hračky, gen modifikované potraviny atd., celá naše generace na ní vyrostla (a za podstatně horšího plnění norem než dneska) nechápu proč z toho dneska všichni dělají vědu - tedy teď nemyslím, že bychom měly dětem dávat vypít litry... 😉 ale občas podle mě neškodí.

aponchie
16. únor 2008

ja si taky myslim ze to obcas nevadi a reci ze je to nezdrave uz neberu 😉 pac jak rika siima je kolem nas nezdrave vsecko

siima
16. únor 2008

aponchie: souhlas, kdybych měla hlídat co všechno je nezdravé, tak nejím, nepiju a nedýchám 😀

aponchie
16. únor 2008

asi tak nejak ale nekdo muze rikat ze aspon nechce davat tolik kdyz je tot ak vsecko nezdrave ale zase jsou to detske radosti prece trochu sladkeho ne?ja jsem vzdycky rikala ze nebudu uplacet hlavne ne sladkym a bohuzel 😀 odrikaneho nejvetsi....

siima
16. únor 2008

Ale jo, já to beru, myslíš proč to dávat zbytečně když to jde bez toho? To asi jo, ale na druhou stranu, někdy jsem ráda, že vypije aspoň to 😉 . Přesně to jsem od začátku razila - neuplácet jídlem a ještě hůř sladkým 🙂, vyhrožovala jsem babičkám a tetám a strejdům, že jak jí dají něco sladkýho mimo hlavní jídla, tak bububu, ale... ještě skoro nic nejí, ale i tak myslím, že to neklapne 😀

aponchie
16. únor 2008

no vsak presne tak ja jsem si to taky malovala jake to bude ale mam malou hyperakcni barakudku a obcas to nejde tak moc jsem se snazila byt predpisova a dodrzovat to az me klepla borelioza z toho 😀 uz to seru a ne ze bych ji dala vsecko ale kdyz ma snezeno a vypito pamlsek dostane a je mi jedno jestli tchyne kdaka jak to je nezdrave pac jeji dcera to nedava 😀 ale zase si myslim ze sladke ma vliv na to jak je dite zive teda u nekoho ale co se tyce toho caje ja jsem fakt rada ze pije aspon neco ale kdyz jde vecer spat prosi o piti a to vypije ludra mala i vodu cistou.ale je vybirava pije jen caj Typhoo a hermanek ty vypije neslazene jinak kapka medu

kacka.va
17. únor 2008

aponchie: přesně tak jsem to myslela. chemie je ve všem, tak proč jí dávat víc, než je nutné.

jabber
17. únor 2008

souhlasím s kackou, jsou věci, které neovlivním, ale to co můžu - to ovlivnit hodlám, zrovna třeba ty prací prášky...

Ale chtěla jsem říct, že nám dětská dr říkala, že když už čaje, tak že jsou kvalitnější od Čajánku, které jsou s laktózou - teda pokud na ní samozřejmě nemáte alergii 😉