Jak ho naučit pít i z něčeho jiného než z prsu?

eliotka
3. črc 2009

Holky, jsem naprosto zoufalá. Malý má právě dnes 9 měsíců a od včera mi nešel k prsu. Do této chvíle jsem kojila 5x denně. Teď si nevezme mé MM ani náhodou.

Ale neumí pít z pítka (zkoušíme měsíc a půl a nic), z lahve ani náhodou, to ani nedá do pusy.
Vodu mu dávám tento týden prvně ze lžičky, to jakž takž jde.
Jenže on má mít 750 ml mléka! Jak do něj mám vpravit takové množství? Tolik lžiček do něj nedostanu.

A nevíte, zda se do toho množství počítá i mléčná kaše a normální tekutiny?

Prosím, hlavně mi nezamykejte toto téma, jsem zničená, potřebuju poradit. Bojím se, že malý bude dehydrovaný a že nebude mít dostatek mléčných věcí. Jogurt nemůže.

boba321
3. črc 2009

No tak takyto problem mame aj my... ale nastastie este kojim, tak som to nejak neriesila... akuratne vcera sme skusali tu flasku so sosacikom... doteraz ju nechcel a ani teraz moc nechce... ale dala som mu tam Hipp merunkovi a bolo to sladke, tak to sa mu pacilo... ale vypil len trosku... ale dufam, ze kazdym dnom to bude lepsie... treba len skusat.

fiallinka
3. črc 2009

ahoj, s tím kojením vytrvej, mrkni na www.kojeni.net, je to v otázkách jako bojkot kojení, určitě najdeš nějaké rady - jinak já taky hodně bojuju s pitím u malého, z lahvičky pít umí, ale za den vypije max. 70 ml a k tomu má prso, ale hlavně večer - ráno, přes den moc ne. Ale doktor říkal, že je to ok, že dokud kojím, tak on prostě moc pít nepotřebuje, že se počítají všechny tekutiny i jídle - trochu se snažím mu dávat řidší kaše a ředit víc i ostatní jídlo. V případě krize jako u vás bych mu zkusila dát na pití něco sladkého, jak píše Boba...a dávej mu to klidně po lžičkách. A když to fungovat nebude, tak pak asi to řešit s doktorem... Ale těch 750 ml, to je myslím dost nadsazené, navíc když už má dítě příkrmy, nemusí být dokrmováno mlékem, stačí ta voda.

shaula
3. črc 2009

Nesouhlasím, i dítě na příkrmech ještě mléko potřebuje, ale 750 ml se mi zdá opravdu hodně.
Můžeš ještě vyzkoušet dávat mléko stříkačkou. Jinak ten hrnek zkoušet, zkoušet, zkoušet. Do množství mléka se mléčná kaše počítá, ale do tekutin ne, je to přece jen jídlo, ne pití.

pajinka23
3. črc 2009

babyexistuje flaska od z nacky chicco v tvare prsnika a cumlik na nej je v tvare bradavky vyskusajte kupit v lekarni....nam to pomohlo 🙂 🙂 🙂

eliotka
autor
3. črc 2009

fialinko, právě že příkrmy nejsou mléčné, takže mlíčko ještě mít musí. dr. mi řekla těch 750 ml, ale to je šílené.
shaulo, takže kaši do těch 750 počítat nemůžu? ☹
já to zkouším, ale než se to malý naučí, bude dehydrovaný.
nechápu, že ze dne na den nechce prso. nepil ani ráno po 9 hodinách.
na kojeni.net koukám, píší tam o bojkotu a že může trvat i 14 dní, ale JAK DO NĚJ ZA TU DOBU DOSTAT TEKUTUNY?

kolik tedy myslíte, že se mám snažit um do něj dostat, mně se těch 750 taky zdá dost.

stvura
3. črc 2009

Skus mu dat flasku od Jupika, kamaratka tak dava malej pit, pripadne z poharika so sosacikom vyber tu gumenu vypln, ktora stazuje pitie /potom davaj pozor aby sa ti to po kociku nerozlialo ked sa budes presuvat/.
Ale ako pisu kocky, len skusat poharik...on na to pride, chce to len obrnit sa trpezlivostou.... /nastastie tento problem nemam, moj pije zo vsetkeho okrem flase s cumlikom od osmeho mesiaca/...drzim palce!

tereziep
3. črc 2009

Ahoj, tak kamarádka má stejný problém. Její holka taky nechce moc pít. Vypije jí tak cca 100 ml za den.
Já teda do toho počítám i kaši. My jsme teda na UM, ale s pitím z pítka jsem bojovali skoro měsíc.
Zkus koupit od babycampol takovou tu flaštičku s brčkem. Sice je až od roka, ale kámošce to pomohlo a malá začala pít i mlíčko.
Je to můj názor, ale myslím si, že se nikdo z laktační poradny nikdy nezamyslel, jak to mají udělat ženské, které kojí a děti najednou bojkotujou kojení. Děti nejsou zvyklí na flašky, neumí pít z pítek, protože všude se propaguje, že když se kojí, tak se nemusí dávat nic jiného. Podle mě je to blbost. Možná by se měli zamyslet a poradit maminkám, aby svoje děti začali učit pít i mezi kojením občas třeba vodu s pítka nebo lahvičky. Potom by nenastali problémy, které má eliotka.
Nemyslím si, že dítěti stačí tekutiny z jídla. Moje malá kromě UM ( toho má cca 500 ml ) vypije ještě během dne od 300 - 400 ml. Podle toho, jak je venku vedro.
eliotka, zkus mu koupit to pítko. Možná to pomůže.

shaula
3. črc 2009

Eliotka, ano, do těch 750 ml kaši počítat můžeš.

eliotka
autor
3. črc 2009

terezie, moc díky.

Přesně,, jak píšeš,. Jak to udělat, když ze dne na den dítě bojkotuje kojo!
Kdybych to tušila, učím ho pít nejen ze lžičky od půl roka.
Teď jsem naprosto na nervy.

Holky, a kolik tekutin mimo UM mám dávat za den?

terezie, myslíš těch 300 ml? Ty jo, to nevím, zda se mi podaří.

artuse
3. črc 2009

eliotko: tady je něco o pitném režimu kojenců a batolat: http://www.maminkam.cz/pitny-rezim-kojencu-a-ba...
zkouše nějaké to pítko, neboj, určitě se to naučí, a taky zkoušej prso, třeba se zítra zase chytne🙂 jako tekutiny můžeš počítat i ovoce, tam jsou štávy a pak polívky.

leryl
3. črc 2009

eliotko:ani flašku s dudlíkem nechce ?Já mám hrneček od f.Farlin čtyřkombinace,je tam dudlík ,pítko(měkké jako dudlík,akorát jiný tvat),brčko a pak jen hrnek.
Já Barču taky kojím,ale z dudlíku a pítka se naučila pít hned

janula319
3. črc 2009

Náš malý se prvně chytil pouze na lahvičku MAM se sametovou savičkou, zkoušeli jsme všechno možné, ale zabrala až tahle na doporučení kamarádek. 😉 Držím pěsti, ať se brzy rozpije.

sisstin
3. črc 2009

já doporučuju lahvičku Tomee Tipee Close to nature, je dělaná jako prso, a měkká..z ní umí pít snad každé dítě, nekazí techniku kojení 😉

luci81
3. črc 2009

taky jsem zkoušela,jestli by se malá nakrmila nějak jinak než z prsa a neůspěšně.Nechce ani MM ani nic jiného.Tomee Tipee je sice dělaná jak prso,ale není to prso 😉 takže taky nic

eliotka moooc držím palce

sisstin
3. črc 2009

luci: tý jo, tak to čumim, já ještě od nikoho neslyšela, že by to nějaký dítě z ní neumělo 😕 Tygr na ni byl od narození, z ničeho jinýho pít neuměl 😕

luci81
3. črc 2009

sisstin,já jí koupila,kdyby bylo potřeba občas pohlídat.To jí byly tak dva měsíce a pila z ní.No ale nějak nebyla potřeba.Teď jsem to chtěla zkusit,že bych jí v těch vedrech dala třeba trošku napít a nic.To jsem koukala.Kdybych někam odjela s tím,že mám odstříkáno,tak že jí někdo nakrmí,tak bych se asi brzy vracela 😀 😠

sisstin
3. črc 2009

luci: aha 😕 já nikdy nekojila a mlíko přestal pít v 8m, tak jsem tohle nikdy řešit nemusela..možná ty větší už se nedají tak obalamutit 😝

eliotka
autor
3. črc 2009

a myslíte, že když budu odstříkávat, že si udržím laktaci?

artuse, děkuji za tu tabulku. podle ní bychom měli mít 500 ml mlíčka/den.
ale kolik tekutin ještě k tomu?

zuzik, díky, prostuduju to. u nás je problém, že prostě ze dne na den odmítl mm a do té doby jsme ani nedávali jiné tekutiny, jen občas ted tento týden vodu. ach jo.
včera blinkal po jogurtu, měl ho prvně, od té doby nechce mm, tak doufám, že se ještě chytí. 😔

luci81
3. črc 2009

eliotka:laktaci by sis odsříkáváním měla udržet.Co zkusit zavolat laktační poradnu?

eliotka
autor
3. črc 2009

luci, a kde nějakou seženu? to můžu i o víkendu?
holky, já jsem z toho tak vedle. tolik jsme oba měli kojení rádi. taky si říkám, jesli mu nerostou zuby, že by ho sání bolelo?

luci81
3. črc 2009

eliotko,linky mívají třeba porodnice.Nevím kde jsi rodila,nejspíš bys to někde na netu našla,jesllti jí tvoje porodnice má.tohle je odkaz na naší,najdeš tam kontakty,myslím,že by Ti taky pomohly.Jsou tam moooc hodné.

zuza.m
3. črc 2009

nenapije sa ani z poharika???ja som mu tam dala niečo ine naprikad štavu alebo malinovku čo nemava bežne a začal to oblizovat teras sa už krasne napije.ide o to aby pochopil že to z tade ide.ale napriklad mlieko mi z pohara nevypije.ale ani opačne napriklad džus z kojeneckej flašky.

nespojil si maly vrackanie z jogurtu s vrackanim z tvojho mliečka??možno preto sa mu sprotivilo.alebo nenatrela si si didi s niečim vonavim??ked len tak zo dna na den sa odstavi.
no ale nezavidim ti ,ked sa dieta nechce prisat nedonutiš ho.tak držim palčeky.
a ešte ma napadlo ak nechceš davat lyžičkou tak skus striekačkou predavaju aj 20ml tak že je tzo predca viac na jedno natiahnutie ako lyžička.a možno sa tak nauči aj na pitie ke dmu bude vytekat

eliotka
autor
4. črc 2009

Tak bojuju dál. Dnes 2 a půl dny se mi k prsu nepřisál. Ani po noci.
Včera večer jsem mu dala to, co jsem za celý den odstříkala nejprve stříkačkou, to nechtěl vůbec, pak jen tak z hrnku, to dost vycintal a pak lžičkou a to bylo nejlepší, ač to trvalo dlouho.

Stále odolávám dát mu UM. Bojím se, aby pak nebyl s kojením konec úplně. Má sice přes den minimum mléčných věcí, ale dr. říkala, že 3-4 dny nevadí. Pak bych to musela dát. Jen aby mu UM chutnalo.

Zatím budu dávat vodičku přes den. Ach jo. Myslela jsem, že když má hlad po noci, přisaje se a nic. ☹

zuza, já taky myslím, že si tu nevolnost z jogurtu mohl spojit s prsem. Taky jsem v těch vedrech používala víc speedsticku. Navíc vedle dělají rekontrukci, takže hluk. To vše nepřispívá k pohodovému kojení.

Jen ať se ke kojení vrátí. ☹

eliotka
autor
4. črc 2009

Pohárik myslíte jako normální hrneček, nebo ten s pítkem?

shaula
4. črc 2009

Eliotka, té tabulce rozumím tak, že udává množství VEŠKERÝCH tekutin, tj. mléka vč. jiných tekutin.

eliotka
autor
4. črc 2009

shaula, tak myslíš, že by stačilo 500 ml/den? to by šlo. dnes mi ale lakt. poradkyně řekla, že má mít dokonce na těch jeho 8 kg 1000 ml! každý říká něco jiného.
já fakt nevím. ☹