Jak miminku vnutit tekutiny?

mafeska
29. pro 2012

Máte prosím Vás někdo radu? Začínám už propadat zoufalství, malá odmítá pít, cucne si jen během jídla (hlavně po kaši) a kdykoli jí nabídnu pití tak mi odstrkává ruce, zkoušela jsem i lžičku ale to mi vyplivne ven. Navíc teď má šestou nemoc (ve stadiu vyrážky) a ani během těch teplot jsem do ní nemohla nic dostat. NAvíc dneska i dost málo jí. Za celý den vypije sotva 30 ml.

dezyre
11. bře 2013

Je to úúúúplně jednoduché a docela mňamka 🙂 Napíšu ti recept, ale teď mě tak napadá, že asi ani to nebude to pravé pro tak malé dítko 😒 Už fakt zapomínám co jsem v té době Staníkovi dávala .. Pribináček: 1 šlehačka (smetana ke šlehání), 1 tvaroh, 1 zakysaná smetana (může být a nemusí), 1 pudink creme Ole od Dr. Oetkera a cukr dle chuti - já sladila javorovým sirupem. Vše dáš dohromady, promícháš kvedlačkou, do mističek na chvíli do lednice a můžeš baštit 😀 Chutná opravdu stejně jak kupovaný..

mailli
11. bře 2013

@mafeska no vidíš, do roka jsem pro malou taky kupovala vodu (pro jistotu). džus bych malé dala ředěný jablečný - není tak ostrý jako pomeranč a hádám, že jablíčko jí ve svačině už taky dáváš. takže by to mělo být v pohodě. Jupíky kupuju spíš, když jsme někde venku a já s sebou nemám pití z domova - jsou vcelku hodně sladké a nevím, jak bych chutnaly naředěné... takže radši ten džus s vodou 😉

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre jééé děkuji, no možná že pro Alenku je ještě brzo ale mě to určitě chutnat bude 😀

mafeska
autor
11. bře 2013

@mailli jablíčko bych dávala kdyby ho jedla, čerstvé ovoce mi bojkotuje ☹

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre a ztuhne to když je tam kelímek smetany ke šlehání?

mailli
11. bře 2013

@mafeska ještě jsem si vzpoměla, že jí třeba můžeš to jablíčko povařit ve vodě, kterou můžeš lehce osladit (hnědý cukr, javorový sirup, prostě čemu dáváš přednost, klidně i normální cukr, ale opravdu jen tak akorát). budeš tak moct zkusit, jestli by ti baštila takhle převařené jablíčko s piškotem a z té "vody" budeš mít přírodní ovocnou šťávu. jde to dělat i s hruškou. naše slečna tohle milovala a když to nezbaští ona, tak si tam přidej trošičku skořice a máš zdravou sváču pro sebe - u nás mi to dodnes ujídá navrch i manžel 😀

mailli
11. bře 2013

@mafeska @dezyre - ztuhne ti to díky tomu pudinku 😉 já tohle dávám i jako krém do dortu. vynikající!

mafeska
autor
11. bře 2013

@mailli dobrý tip, děkuju. a ještě dotaz, musím to jablíčko vařit nebo už můžu dát "syrové"? ach tak ten pudink, pardon, stydim se 😀

mailli
11. bře 2013

@mafeska můžeš dávat i syrové - nastrouhané, přidat rozdrcené piškoty (může být i nemusí) a taky jsem to kombinovala se strouhanou mrkví.

mailli
11. bře 2013

@mafeska vůbec se nestyď 😉 já tomu napoprvé moc nevěřila, že by to pěkně drželo pohromadě. ale fakt je to snad ještě lepší než kupovaný Pribiňák - hlavně víš, co tam dáváš

mafeska
autor
11. bře 2013

@mailli no ono i kdyby to nedrželo tak mi to by mi to nevadilo a na chuti to nic nemění 😀

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre
@mailli
tak třeba teď už vypila 200 ml a to jsou teprve tři hodiny, většinou to má na celý den až do večeře. paráda, jen tak dál 🙂

mailli
11. bře 2013

@mafeska je to šikulka! 😉

dezyre
11. bře 2013

@mafeska přesně jak píše @mailli ztuhne to díky tomu pudinku. A já jsem to dokonce musela na poprvé ředit. Koupila jsem tuhý tvaroh v kostce a bylo to až moc tuhé, takže jsem to rozředila dokonce mlékem a i tak to mělo konzistenci asi tak jako ten kupovaný 😉 Jinak mailli dobrý tip, jako krém do dortu 😉

mailli
11. bře 2013

@dezyre a ještě ti prozradím, že výborně se k tomu do dortu hodí jahody a nebo maliny 😀 ale pššššt, je to děsně tajný 😀

dezyre
11. bře 2013

@mailli jo tak takovou kombinaci si dokážu představit, mňáááám 🙂 🙂 🙂 A korpus děláš klasika pečený piškotový, anebo ho děláš i jako nepečený z piškotů Opavia??

mafeska
autor
11. bře 2013

@mailli a já na ty jahody maliny a dokonce ostružiny a borůvky koukala dneska v obchodě ale teda díky té ceně teďka v nesezóně bych si na to všechno nechala zajít chut 🙂

laska.nezna.hranic
11. bře 2013

moje děti obě začly pít až po prvních narozkách. taky mě to děsilo, prostě ne a ne a ne. pak se to zlomilo a od té doby pijí normálně, někdy ani nestíhám čepovat 🙂 u mladšího to bylo horší o to, že od nějakých sedmi měsíců odmítal i mlíčko, když vypil 60 ml, slavila jsem to. v jedenácti už jsem do něj nedostala ani kapičku. ale zase si nevybírá jídla, tak se ty tekutiny daly dohánět ovocem, polévkou a jak už tu bylo zmíněno, víc jsem ředila kaše a tak... ono se to poddá 😉

mailli
11. bře 2013

@dezyre nepečený dělám málokdy, v 99% tedy klasický pečený. ale já hodně peču pro kamarády a známé z okolí, takže možná bych jinak dělala víc ten nepečený 😉 ale kdyby pro mě někdo udělal nepečený, tak bych to zvrzla snad na posezení 😀 ten mi chutná nejvíc! Elišce to je víceméně jedno, ta mi chodí loudit potahovku, takže toho s ní moc nenazdobím a musím počkat, až jde spát 😅

mailli
11. bře 2013

@mafeska pro nás sháním v sezoně čerstvé, to je pravda a občas se poštěstí, že třeba vyrazím na sběr jahod a zamrazím pro nás na zimu. jinak do těch dortů dávám mražené, protože to je v zimě víceméně nejkvalitnější (mrazí se brzy po sběru) a už "jen" koukám, do kdy je trvanlivost... ale pro malou jsem vždycky schraňovala věci, co jsou pokud možno čerstvé a nebo až doma zamrazené 🙂 a je taky pravda, že zrovna to ovoce, které jsi vyjmenovala, jsem dávala Elišce až když jí byl rok - aby jí zbytečně nevyskákala alergická vyrážka. hodně věcí jsem řešila a řeším tak nějak instinktivně, ale na jahody a pod. jsem si dávala pro malou radši pozor...

mafeska
autor
11. bře 2013

@mailli v sezoně jahod mám jahodové hody a můžu se utlouct po domácím korpusu s jahodama a želatinou 😀 jinak teda malé se tohle "agresivní" ovoce bojím dát, maliny, zmíněné jahody, citrusy, ananas... Na jednu stranu si stěžuju že není sezona a nemám moc na výběr co Alence dát, na druhou až ta sezona bude tak většinu z toho stejně nebude moci. MOžná tak meruňky, broskve, švestky a možná i to hroznový víno. Další otázka je jestli to bude jíst.

mailli
11. bře 2013

@mafeska v létě už bude Alence přes rok, tak bych to potom klidně pomaličku něco zkoušela. stačí trošku a uvidíš. když to chtít nebude, tak to nelámej přes koleno - já zase doma bojuju se syrovou zeleninou (miluje mrkev a salátovou okurku, víc do ní nedostanu, ale nenutím ji). možná jak bude teplo, tak jí to bude chutnat o to víc a třeba uspěješ i s melounem (má v sobě hooodně vody) 😉 no a třeba tě nakonec překvapí, že nebudeš stíhat ovoce kupovat 😀

mafeska
autor
12. bře 2013

@mailli určitě v létě ovoce určitě vyzkouším a uvidím jestli bude chutnat nebo ne aeldoufám že jo protože už jinak nevim jak do ní ty vitamíny dostat. Na syrovou zeleninu budu taky hodně zvědavá 😀

smima
9. kvě 2013

Máme taky problém s pitným režimem u mojí 6-ti měsíční holčičky. Snažím se jí dávat během dne i Sunar, třeba jen místo jednnoho až dvou jídel a do toho ji ještě nakojím a po příkrmu, jak mi poradila moje kamarádka, ji dám do flaštičky převařenou vodu, té asi 60ml a do toho ji rozpustím necelou odměrku Sunaru, tzn. že to jen jako Sunar vypadá a mírně chutná, a je to hlavně voda. Chce ji teda teplejší, ale vypije mi najednou třeba i 40ml. Jinak čistá voda, čaje se u nás zatím nechytají, jen ten slabě naředěný Sunar, ale jsem moc ráda za to !!! A hlavně, že malá pije !!!