Jak miminku vnutit tekutiny?

mafeska
29. pro 2012

Máte prosím Vás někdo radu? Začínám už propadat zoufalství, malá odmítá pít, cucne si jen během jídla (hlavně po kaši) a kdykoli jí nabídnu pití tak mi odstrkává ruce, zkoušela jsem i lžičku ale to mi vyplivne ven. Navíc teď má šestou nemoc (ve stadiu vyrážky) a ani během těch teplot jsem do ní nemohla nic dostat. NAvíc dneska i dost málo jí. Za celý den vypije sotva 30 ml.

ivular
29. pro 2012

@mafeska Nemám zkušesnost, ale co takhle to zkusit "šidit" tím, že budeš ředit ta jídla (např. hodně řídkou kaši apod.)?

camelinka
29. pro 2012

V tomhle veku mi mala taky malo pila, byla sem na mrtvici,osvedcilo se mi dat ji napit pred jidlem, tzn kdyz ma hlad. Pokud teda dobre pribira,aby zas nemela brisko zaplacly vodou 😉

mafeska
autor
29. pro 2012

@ivular zkusit to můžu ale aby mi to zase snědla, tedka ještě začíná stávkovat i s jídlem

@camelinka dr mi řikala že jakmile začnu dávat příkrmy mám začít i s pitný režimem že by měla vypít 100 ml za den. nedostanu to do ní ani náhodou. Zkouším sáčkové čaje, na ty mi z vysoka kašle a na čistou vodu kor. Asi se z toho zbláznim, všide čtu že musí pít pít pít, včera mi to řikali na pohotovosti, dávejte jí pít. ale jak to do ní mám dostat mii neřekli.
a kolik ti toho takle vypila když si jí dávala před jídlem? začala pít sama od sebe víc nebo si to do ní musela pořád cpát?

camelinka
29. pro 2012

@mafeska no tak to zkuste tak jak sem psala, vzdy pred jidlem 😉 .ono do tech 100ml se pocitaji i polevky atd, tak ji je davejte a bude mit tekutin dost 😉.ja sem nepocitala, kolik toho vypila,ale postupne toho bylo cimdal vic, porad sem nabizela, aspon si cucla,furt to zkouset 🙂

ined77
29. pro 2012

@mafeska ...ahoj, já měla tohle se synkem. nepil normálně, při nemoci ještě míň. ale...všechno obsahuje vodu...ovoce, přesnídávka, polévka, takže v součtu do sebe těch 100ml tekutin dá jako nic. samozřejmě že zvlášť při horečce by měl být zvýšený příjem tekutin, ale násilím to do ní nedostaneš. malý pil dobře v polospánku....když se budil, šupla jsem mu do pusenky lahvičku s čajíkem nebo vodou a vypil naráz třeba 30ml, což normálně nehrozilo...vyzkoušej. jinak opravdu dělat vše tekutější...i když chápu, že se to pak lžičkou podává dost ztíženě 😅 .
jinak...každý hlt se počítá, takže nabízet a nabízet😉.

jancaroj
14. led 2013

Sem na tom podobně,má 8 měsíční dcera taky stávkuje co se týče pití,kupuju jí různý š´távičky i čaje a z flašky se nenapije ani omylem,jen když má škitavku 😀 jako by věděla že jí to pomůže.Dávám jí ze lžičky a sice víc vybryndá než vypije ale snaha se cení.Tak pokud pije mléko tak i to je tekutina.Když bude mít žízeň určitě se napije.Nic se nesmí lámat přes koleno.Moc sem neporadila ale přeju hodně uspěchů 🙂

terinaf
22. led 2013

tak já v tom mám asi zmatek ...do těch 100ml za den se ale mléko (mateřské nebo umělé) asi nepočítá, ne? 😨

pajulax
3. bře 2013

Mám 7 a půl měsíční dceru taky nechce pít. Napije se 2x za den ode mne, ale to jen chvilku. Zkouším už i čaj a ten taky nechce. Jen v noci ji kojím to pije normálně. :(

mafeska
autor
11. bře 2013

@pajulax
mně už se to konečně jakž takž povedlo, rozpila se na ovocných šťávách od HAMI. vím, nic dobrýho ale jsem ráda že aspon něco pije. Čaj pořád nechce, a vodu no s tou taky nic moc. V noci jí vypije ale přes den ne. Teď už zvládne 200-240 ml tekutin plus voda z jídel a mléko. Nevím jestli je to dost ale jsem ráda že apson něco.

pajulax
11. bře 2013

tak to vypije dost, já dneska zkusím taky vodu, jstli bue mít větší úspěch než čaj 🙂 i nad šťávama jsem už přemýšlela 🙂

lv
11. bře 2013

mě se 100% osvědčilo pravidlo, že pít dítě začne /a má/ vlastně až se 3 mléčné dávky nahradí příkrmem, do té doby jsem nabízela vodu-čaj-šťávičky, měnila jsem flašky, savičky, pítka..dokud neměla 3 jídla /dopolední sváču, oběd a kaši večer/ tak si sotva lokla. Pak začala pít sama a dostatečně.

dezyre
11. bře 2013

@mafeska Asi bych jí zkusila dávat čajík nebo vodičku lžičkou. Už si nepamatuju co tak osmi měsíční miminko baští, ale určitě nic nezkazíš vývarem 😉
Já teda moc nesouhlasím, že kojené děti nemusí pít, takže jsem malýmu dávala čajík už snad od čtrnácti dnů života. Začali jsme feniklovým. A potom ve třech měsících (v létě), to bylo super, byl zvyklý pít i něco jiného než mateřské mléko a v těch nejtelplejších letních dnech mě vypil i 200 ml. Po roce už do sebe nalil i litr. Já jsem teda za začít pomale učit pít už co nejdříve. Jinak mě potvrdila i dětská doktorka, že i kojené děti by měli v letních měsících pít.

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre vodu jsem zkoušela o víkendu a vypila jí jen 90 ml. když byla malinká tak jsem jí dávala fenyklový čaj na bříško, byla schopná vypít i 120 ml najednou 🙂 to bylo ale jediný co pila, vodu taky nechtěla. Je od narození na UM tak jsem aspon nemusela řešit že si na láhev zvykne a prso nebude chtít. Doktorka mi říkala že pitný režim až s příkrmama ale stejně jsem jí ten čaj semtam dala.

@lv tak to by odpovídalo, mléko má jen ke snídani, oběd příkrm, svačina přesnídávka, zkoušim jogurt, sem tam mléko, večer mléčná kaše.

dezyre
11. bře 2013

@mafeska vidíš, 90 ml je už slušný, pokud stačí, když vypije 100vku denně 😉 Ty názory ohledně pitného režimu malých miminek dost různí, co doktor, mamina, to jiný názor 😉 Nám se to osvědčilo, protože pití je jediná věc, kterou jsme nemuseli nikdy řešit 😉

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre no tak ono se řiká že by měla vypít 100ml na kg váhy. myslim že je v tom započítáno vše, tj tekutiny extra, voda v jídle, jenže to těžko zjistim kolik je vody třeba v tý zelenině. taky nevim jestli je v tom i mléko protože je to přece na hlad, to dělám ke snídani z 210 ml vody a sem tamke svačině ze 150 ml vody. tak nevim snad má dost..
taky mě napadlo změnit značku čisté vody, třeba jí ta co dávám nechutná 🙂

dezyre
11. bře 2013

@mafeska Já teda vůbec nemám zkušenosti s umělým mlíkem. Do čtyř měsíců jsem plně kojila, potom začala dávat k večeři kašičku a v půl roce byl malej na příkrmech, bez kojení. Bohužel umělé mléko nikdy nechtěl ☹ Ale vzpomínám si, že kamarádka, která nekojila vůbec, dávala od malička umělé mléko, tak pít malému nedávala a dokonce potom do pitného režimu počítala i tu vodu, kterou spotřebovala na přípravu umělého mléka. Zas na druhou stranu se všude dočítáme, že mléko se nepočítá do pitného režimu, ale myslím si, že se to týká jen kravského.
Jo jo do těch 100 ml na kg váhy se počítají veškeré tekutiny. Ale ty výpočty bych brala hodně orientačně. Staník má teď 15 kg a určitě nevypije v zimě litr a půl. Vypije tak kolem toho litru, zeleninu do něj nedostanu, občas jablko, mléko nepije, jen má denně polévky. A je živ a když čůrá, tak nečůrá žluté a zapáchající, ale má hezky čirou moč. Podle toho beru, že pije akorátně 😅
A nezkoušela si malé udělat třeba nějakou šťávičku od Hippu? Anebo granulovaný čajík.. prostě něco co by jí fakt chutnalo 😅

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre mně doktorka tvrdila že i když je na umělém tak pít extra vodu nebo něco nepotřebuje a mléko jí stačí že jí mám dávat až s těma příkrmama. tak jsem to přestala řešit protože jsem z toho všeho už byla kapánek vedle.. Hipp jsem nezkoušela, já té značce nějak nehodluju, granulovým čajům se vyhýbám kvůli obsahu cukru i když už mě to taky napadlo že ho vyzkouším aby neměla pořád ty šťávy.

dezyre
11. bře 2013

@mafeska mě teda Staník ty granulované čaje vůbec nepil. Kupovala jsem klasické pytlíkové pro děti, dost mu chutnal od Lerosu a sladila jsem mu to buď medem (doufám, že mě nikdo neukamenuje 😀 😀 😀 😀 ) anebo právě nějakou tou šťávičkou od hippu. No a tak nějak kolem toho roku a půl jsem začala dělat klasické sirupy a na těch jsme dodnes. I když teda co Staníkovi ještě fakt hodně šmakuje je ochucená neperlivá matonni, ale nevím jestli tvoje malá na to není až moc malá ještě 😉

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre klasický sirupy myslíš ty kupovaný typu jupí atd? já tě kamenovat nebudu, taky už mámnutkání jí domácí jablečnou přesnídávku přisladit protože mi čisdtý čerstvý ovoce prostě nesní 🙂

dezyre
11. bře 2013

@mafeska Jo jo kupujeme teda buď IO, anebo ty hustý Jupí. Samozřejmě mu to střídám i s čistou vodou a ráno má čaj s medem. Děláš domácí přesnídávky? Vždyť ty kupované jsou taky přislazené. Myslím, že např. třtinovým nebo ovocným cukrem nic nezkazíš, když jí to dosladíš 😉 Bohužel pod ten rok je to ještě takový období, kdy má člověk strach dát cokoliv jíst, přisladit..

mailli
11. bře 2013

@mafeska já jsem jeden čas s malou taky řešla, že pořád odmítala (kromě UM) tekutiny a když jsem ji chtěla obalamutit, tak sotva zjistila, že to není UM, tak flašku odmítala... důležité je nevzdat to, což jsi sama poznala. já sama moc tekutin nevypiju, takže to asi neměla moc od koho okoukat, ale naučila se to. vysledovala jsem, co jí chutná a to jsem jí nabízela. takže u nás vede na prvním místě obyč. voda z vodovodu (máme dobrou na chuť i kvalitu), potom jakýkoliv mírně oslazený čaj (černý teda nedávám), granulovaný čaj od Sunarky (úspěch má jen meduňkovo-hruškový a nejlíp dokud je ještě teplejší, to vypije během 5 minut klidně celé 3dcl), občas koupím pro zpestření Jupíka a nebo naředím džus půl na půl s vodou. hodně u nás na to pití taky zabrala lahev s brčkem, i když z obyčejného hrnku se naučila pít brzy, tak to brčko je "větší zábava" 😉

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre dělala jsem klasiku, uavřila jsem jablko, nejdřív samotný, pak s piškotama, taky nic, rozmixovala jsem banán u toho se málem pozvracela. ted zkouším bílý jogurt taky žádná sláva. do toho není ještě sezona ovoce takže nemám moc na výběr. takže dávám koupené přesnídávky a střídám s mlíkem. s těma svačinama je to boj. jinak všechno ostatní co dostane zbaští až do vyškrábání misky 😀
právě je jí 8 měsíců tak se ještě bojim experimentovat.

mafeska
autor
11. bře 2013

@mailli já musim vody bohužel kupovat, jak pro sebe tak pro malou což mi teda přijde samozřejmý. Jupíka nebo ředěný džus bych už mohla taky zkusit?

dezyre
11. bře 2013

@mafeska Mě takové věci Staník taky nejedl 😅 Banán jsem zásadně nemixovala. Škrábala jsem mu ho na lžičku 😉 😉 Tak nějak to líp bral. Jinak jsem ovocné přesnídávky kupovala. Bílý jogurt taky žádná sláva, ale začala jsem pribináčkem, anebo ještě jsem dávala tvaroh s ovocem. Buď s namačkanýma jahodama, malinama, anebo banánem 😉

Jinak s tím ředěným džusem opatrně, myslím si, že džusy jsou celkem agresivní na střeva. Jupík je zbytečně moc chemický.
Co se týká kupování vod.. Znáš filtrační konvici? My co jsme ji pořídili, tak bez konvice ani ráda :D :D :D

nerreidda
11. bře 2013

Ahoj,asi ti neporadím jak to do ní dostat,ale věř,že já s tím bojuju už od malička.Nikdy mi nevypil takovou dávku mléka,co by měl vypít.A s tekutinama je to to samé. Občas se stane,ze vyloženě vypije jen 20 ml za celý den a to je mu přes dva roky. Přestala jsem to řešit. Prostě mu dám na stůl dvě flašky s pitím...jednu obyč vodu a druhou s něčím sladkým. Už jsem přestala řešit i to,jestli je to vhodné nebo ne,prostě trochu naředím minerálku ,džus ,sirup,prostě cokoliv. A většinou se stává,že to co mu chutnalo včera,tak dneska si toho ani nevšimne. Takže pořád střídám. Dnes jsem ve stádiu,kdy mi vypije asi zhruba 250 ml pití + trochu mléka s kulička na snídani,jogurty dopo a odpo, před spaním polévku,po spaní druhé a večer řidší kaši.Jinak ty tekutiny jsou prostě horor.Tak snad máte jen přechodné období a budete na tom líp než my 🙂 Jo a když je nemocný nebo má horečky,tak nepije vůbec nic,to pak někdy až přes noc dohání.

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre něco mi ta konvice řiká, mrknu na to.my máme vodu hodně tvrdou, stačí jedno uvaření vody v konvicia už je na kyselinu citronovou. Na pribiňáčky máme dle jídelníčku ještě čas, takže to nemůžu, koupila jsem hollandii zkusim jí to smíchat s přesnídávkou co mi nato poví. Jinak ty banány byly časy kdy snědla celý ale teď už nééé. Já je teda taky nejim ale pomalu začínám a dělám dojížďáka banánů jen rpoto abyc hto nevyhazovala.

mafeska
autor
11. bře 2013

@nerreidda s těma horečkama je to u nás to samý a rady dr typu při horečce musí hodně pít mně už začínají vytáčet. Já to vim ale když to do ní nedostanu tak co mám dělat.

Jinak čaje mám koupené babio, jediný který jí chutná je lesní ovoce ale šťávy jsou šťávy. Taky už mě napadlo že bych už zkusila hrníček s pítkem

dezyre
11. bře 2013

@mafeska vidíš teď jsem si vzpomněla.. do toho tvarohu jsem míchala i dětské přesnídávky 😉 A když jí uděláš domácí pribináček?
Jinak já hodně nakupuju tady: http://www.supervyprodej.cz/cz/e-shop/c58574/br...
Rovnou jsem ti tam najela na ty konvice. Ono když mají akci, tak tam seženeš nejlevnější náplně do konvice, a dokonce i do kávovarů (Dolce a Tassimo). 😅 😀 😀 😀

mafeska
autor
11. bře 2013

@dezyre ježiš domácí pribiňáček a to se dělá jak? se stydim kapánek :D
jééé na těhle stránkách nakupuju kapsle do dolce gusto 😀

nerreidda
11. bře 2013

@mafeska mě doktorka stále říkala...pít. Ale jak? Různé hrnečky a flašky,různá pití. To mi fakt pomohla.Co jsem asi celou dobu dělala? Pak jsem se na to vykašlala. Prostě to do něj nijak nedostanu,no.Snad jak bude starší,tak to bude lepší 🙂 Vyzkoušej cokoliv,hlavně když to zabere. Jak jsem psala,dávám mu cokoliv,jen když to vypije.Samo,že do něj nervu jen samé "sračky" ...promiň 🙂