Jak naučím miminko pít čaj?

petrac1984
20. únor 2014

Ahoj holky, máme 6,5 měsíční holčičku a dosud kojím. V 6ti měsících jsme začali s příkrmy, baští hezky a všechno co jí dám, akorát s pitím je to horší. Zkusila jsem vodu, různé bylinkové i ovocné čaje (sáčkové), ale vůbec jí to nechutná, prská u toho a vzteká se. Poraďte jak na to, aby jí začalo chutnat 🙂

maruja
20. únor 2014

@petrac1984 nepíšeš jestli kojíš, naše dvojčata chtěli jen mm dokud jsem kojila nepili nic jinýho. Když jsem přestala najednou nemaj s ničím problém voda čaj mlíko je to jedno 😉

maruja
20. únor 2014

@petrac1984 sory už to vidím 😝

linda.r
20. únor 2014

Do 10 měsíců tekutiny nepotřebuje, určitě jí stačí mateřské mléko. Ale nabízením nic nezkazíš, časem pít určitě začne 😉

lv
20. únor 2014

dokud nenahradis 3 mlecne davky tuhou stravou, piti ti moc chtit nebude..pak zacne, neboj..treba v 8-9-10m, z mlika ma dost

petrac1984
autor
20. únor 2014

I
@lv zatím máme jen dvě dávky, ale příští týden bych chtěla zkusit nahradit i třetí. Spíš se bojím, kdybych náhodou musela přestat kojit, tak zda mi bude chtít pít i UM, zkoušela jsem totiž do hrníčku dát i svoje odstříkané mlíčko a moc se jí do toho nechtělo. Hrníčkem to nebude, ten se jí líbí, jen to co je v něm 🙂

lv
20. únor 2014

ja byla taky polo-vyplasena, jestli bude mit dost tekutin a tak, aby nebyla dehydrovana - nebude, z tveho mlika pokreje vse a az ta zizen prijde, vezme si. U nas vede voda, nad cajema, lisovanyma stavama atd.to az ted a nekdy (nejlip muj).

lv
20. únor 2014

a kojit jsem musela prestat behem 2 tydnu, uz tedy mela 3 prikrmy, a k tomu 6x kojeni a dostala flasu s umekym mlikem a zvladla to lip jak ja, ja to orvala.

petrac1984
autor
20. únor 2014

@lv No když sem poprvé dala na večer kašičku, a dala zapít trochou vody (tu samozřejmě vyprskala), tak mi bylo hrozně líto, že jí už nedám od sebe mlíčko. A jindy bych byla ráda, kdyby mi večer nechala spát, ale ten večer sem byla ráda, že si mě vzbudila na jídlo 🙂 No sem zvědavá jak to jednou dopadne, malá se mi totiž během noci budí ještě 3-4x na jídlo.

kataol
20. únor 2014

dokud jsem kojila, tak jsem i s příkrmama jinak malé nedávala nic dalšího na pití...až později, když už příkrmy převažovaly a začlo léto, to jí bylo tak 8, možná devět, začala jsem jí nabízet vodu, tak si sem tam cucla, ale stále stačilo kojení...dávala jsem jen čistě vodu..čaj ji nedávám do teď, ani ho pít nechce a to má rok a půl, je čisttě jen na vodě...pokud kojíš, pořád je dostatek tekutin a není nutné cpát za každou cenu jiné tekutiny v tomhle věku, začni nabízet až později, když teď nechce..ona ví, kdy má žízeň a kdyby to potřebovala, tak si cucne, když jí to nabídneš 🙂 jinak jestli nabízíš hrníček, tak jí to třeba z toho nejede, ale když to dáš do klasické flašky s dudlíkem, tak je možné, že na to bude mít jiný názor, protože to připomíná víc kojení a jde jí to lépe 🙂 a malá se mi budila taky tak nějak a budí se do teď, i na sunar, zůstatek po kojení a nejde to odbourat, nechce nic jiného, než sunar, když se vzbudí :-/

gosa22
20. únor 2014

zkusila bych jiný hrneček...zvenku se jí může líbit, ale způsob pití je různý...nám se malej naučil na netekoucí hrneček od 6 měs, občas má dny, že dělá, že nechce pít...stačí odmontovat sací část a dát mu napít jako velkýmu klukovi (sice trochu potopa...) a najednou se pije jako život...chce to zaujmout, voda bohatě stačí, čaje dělají akorát skvrny 😉
malej začal víc pít, když se přidali sušší potraviny-dětské sušenky, rohlík, kůrka chleba, kukuřičná hovínka...to si řekne i sám, protože mu to pomáhá rozmělňovat 🙂

weri1
20. únor 2014

Syn taky nepil ...skoro do roka. Jen jsem ho kojila. Pak pil taky velice málo, stačilo mu MM

lucieandrlova
21. únor 2014

@petrac1984 taky bych zkusila flašku nebo jiný hrníček. Možná se jí nedaří z toho pít a vypadá to, že prská.. My jsme měli první flašky Avent, potom MAM s měkkým pítkem a tvrdým pítkem. Nakonec hrníček s násoskou a brčka. Nám pediatrička a zubařka doporučila dávat jen vodu. Prý je to nejlepší. Teď je jí 2,5 let a stále pije jen vodu... Čaje ani džusy jí nedáváme.
Převod z MM na UM byl problém. Nechtěla žádné doporučované UM. Pak nám poradili Sunar. Prý je více sladký než ostatní UM. Ten nakonec pila (tedy Sunar complex).

petrac1984
autor
21. únor 2014

@kataol Asi máš pravdu, že to nemá cenu hrotit za každou cenu, budu to zkoušet pomalu, aby si aspoň zvykala. Jinak co se týče hrníčku a flaštičky, tak mi jak doktorka tak lékarnice doporučily, pokud přecházím přímo z kojení, tak ať jdu rovnou na hrníček a neučím na flaštičku s dudlíkem. Ale zkoušela jsem to i s ní, a víc jsem teda uspěla s tím hrníčkem, ten aspoň dudlá 🙂

petrac1984
autor
21. únor 2014

@gosa22 Jinak sme koupili právě ten hrníček od 6.měsíce, kdy se přechází přímo z kojení.

kataol
21. únor 2014

já jsem jí dala normálně flašku, pije z ní do teď sunar a nemá problém pít z lahve s brčkem nebo z hrnku...oni toho doktoři radí hodně, ale nakonec se stejně člověk musí přizpůsobit tomu prckovi a udělat to podle jeho potřeby 🙂 ale fakt to teď vůbec nemusíš řešit, až tak za ty dva tři měsíce..