Jak odnaučit dceru od pití matěrského mléka?

makal
16. bře 2008

Maminky poradí mi některá?mám 10měsíční holčičku,která nechce pít nic jiného než mlíčko ode mě.Od malička nechtěla dudlík a ani jsme ji nenaučili na lahev,nechce pít ani z hrníčku,po lžičce taky odmítá a pítko se nám taky neosvědčilo.A je jedno co ji nabídneme.Zkoušeli jsme čaje,štávičky,mléko a nic.Nemá tedy jiný přísun tekutin než z jídla a ode mě mlíčko.

jajinak
16. bře 2008

Ahoj Makal.Kojené děti tohle většinou dělají.Mně kluci z flašky nepili nikdy,taky se to nenaučili,ale je fakt,že jsem je to ani moc neučila.Zkusila jsem to párkrát a když nechtěli,tak jsem jim začla dávat pít z hrnečku s pítkem,to taky zezačátku nechtěli,ale pak se to naučili.No a potom dýl se naučili i z té flašky co v ní je Jupík nebo Figo a podobně.Prostě jsem to pořád zkoušela,až na to přišli. 🙂

makal
autor
16. bře 2008

Já mám pocit,že musí mít žízeň,doktorka na to nic neříkala.Zatím mám tu výdrž každý den vařit čaj do hrníčku a zkouším jí ho podstrčit.Tak uvidíme 😅

jajinak
16. bře 2008

Když budeš kojit často,tak by měla mít tekutin dost,ale zkoušej to s tím hrnečkem pořád a nevzdávej to ,časem na to určitě přijde.

alenik
16. bře 2008

ahoj makal.Naozaj to nevzdavaj,lebo malej urcite nestaci uz len tvoje mlieko.Stale jej ponukaj cajik z toho hrnceka a mala to raz urcite pochopi.Pride leto a urcite bude pocitovat smed,takze sa neboj.Tvoja dcerka ma krasne meno 😉

makal
autor
16. bře 2008

Tak zítra ráno uvařím další hrníček čaje a uvidíme kdy se nám to povede 😵 😵 a která z nás bude mít větší výdrž.

aponchie
16. bře 2008

tak u nas to trvalo rok a pul to kojeni na zizen 😝

makal
autor
16. bře 2008

Alenik teď jsem koukala na tvůj PAS a tvoje holčička má taky pěkné jméno 😀 ,Kamilka ho dostala po taťkovi,o jiném jsem ani neuvažovala.

A máš něco vyzkoušeného k pití co dáváš malé?Ja vařím ovocnobylinné čaje,jsou docela dobré,ale zatím tedy sbez odezvy 😅

makal
autor
16. bře 2008

Aponchie mě to kojení nevadí,jenom mám ten pocit,že toho mléka už nemám tolik a že ji nemůže stačit,to já to klidně ještě nějakou dobu vydržím 😅

very
16. bře 2008

Ahoj makal, mám se synem tyto problémy dlouhodobě..a to jsme nebyli kojení..
Nevím, co papáte kromě mlíčka, ale my všechno hooodně ředili a dál ředíme vodou ( skleničky, přesnídávky, kaše apod )..tak zajistíš, že se do tělíčka dostane další voda. Tak nám to poradila lékařka, která si už s námi neví rady..
Jinou radu, ohledně naučení pití z hrnečků a s pítky neznám..nám ještě nikdo neporadil..stále pijeme jen lžičkou!!!!

makal
autor
16. bře 2008

S tím ředěním jídla by to mohlo fungovat,malá jí všechno co ji dám,papání jí opravdu jde 😀

alenik
16. bře 2008

Makal,nasa mala ma meno,o ktorom sme vobec neuvazovali,ale ked som po porode uvidela jej tvaricku,preve Kamča sa mi k nej hodilo 😉 .Na dnesnu dobu vraj uz staromodne,ale hlavne,ze nam sa paci,ze? 😀 My sme zacinali feniklovym cajom,ale teraz uz mala chce len dojcensku vodu(u nas Lucka) a rozne dzusy,ktore jej riedi tou vodou.Najnovsie jej chuti karotkovy 🙂 .Aj ty skusaj rozne varianty a mala si urcite nieco oblubi 😉 Nasa mala tiez nikdy nemala dudlik ani nepila na flasu.Ked bola vo veku tvojej dcerky,rada pila uz z normalneho pohara,ako my.Skus aj to.Mozno nevie sat z toho hrnceka,lebo nikdy nepila na flasu..

tumkal
16. bře 2008

Makal mám stejný problém, navíc má moje holčičku i dost problémy s kakáním 😒
No ale zkouším, zkouším .... Zatím jsem přišla na to, že nejvíc mi pije vodičku z tekoucího hrnečku i když dost je jí i na bryndáčku.
Tady na koníku holky psaly, že pokud má dost počuraných plín a žádné problémy tak by jí tekutiny z kojení a jídla měly stačit a každé dítko se časem naučí pít 😉 .

jankar
16. bře 2008

ahoj Leni...email 🙂
Taky máme problémy s pitím,Honzík mi nepije skoro vůbec nic ☹ čaj mutím už skoro 3 měsíce,vyzkoušeli jsme už x druhů,vody,šťávičky....z flašky,z hrníčku,na lžičku....noc děs běs.i to kojení mi připadne že nutím,aby aspoň něco vypil 😒 když jsem to řekla doktorce,tak prý to moc řeším a kdyby měl žízeň tak by se prý napil a že vypadá dobře jenže to stejně nechápu,napapá se a nic nechce napít,někdy z toho mám fakt už nervy 😖

makal
autor
16. bře 2008

Alenik nemyslím si,že je to staromodní jméno.Já jsem ráda,že ho nemá každý druhý 😢 u nás je to samá Nelinka,Karolínka,Sárinka....

Musím přiznat,že ji manža kazí hned od malička a tuhle ji zkoušel dávat pít z petlahve colu 😅 a až na ty bublinky ji to docela šmakovalo,je pravda,že jsem celé těhotenství nic jiného nemohla 😀 😀

Tumkal počuraných plínek máme asi normálně,asi tak každé tři hodiny ji přebaluju a nemáme problémy.Já pořád piju a tak to srovnávám se sebou a myslím si,že ji to mé mlíčko nemůže stačit.

sylvar
16. bře 2008

já teda nekojím už skoro 8 měsíců a malá mi pije z hrníčku pro děti nebo ze skleničky klasické, z flašky už nechce,přitom mlíčko z ní pije...
holky, zkoušet zkoušet 😉

makal
autor
16. bře 2008

Chce to teda výdrž......ale naše malá je komediant.Když jsme ji dali čajík do hrníčku tak do toho žbrblá a má z toho ohromnou srandu jak to cáká,flašku vůbec nechce,dudlík má místo kousátka 😅 a ze lžičky je to většinou na bodýčku.A tak to nikdy nevydržím a dám ji napít ode mě,to zabere vždycky 😅

Mooooc děkuju za rady,snad to někdy zvládneme.
A nechci být škodolibá,ale těší mě,že to netrápí jenom nás 😉

petova
17. bře 2008

Ja toho môjho napchávam čajom pri každom jedle, aj pri polievke mu dám pár lyžíc. Tiež toho veľa nevypije. Ledva 1 deci za deň, ale samozrejme ešte tri kojenia. Ak vypije dva deci, tak to fakt ho vynukujem v jednom kuse. No na nervy. Ale aj dcéra bola taká a postupne sa naučila, ale je to do hnevu najmä vtedy, keď sa iná mamina pochváli, že koľko toho to jej bábo vypije. Ale ten môj drobec má toľko roboty, že nemá čas. Včera ešte aj pri kojení musel držať v ruke novú húkajúcu sanitku. 😅

romana
18. bře 2008

u nás je pití taky problém. nekojím už cca 3 měsíce, um vypije tak 0,5 litru denně, vody tak 60-100 ml. ptala jsem se mudry, kolik by mel vypit a ta me prekvapila odpovedi, ze tak 100-200 ml, kdyz min, tak to nevadi. pry maji v tomto veku jeste hodne tekutin v jidle. ondra ma nekapajici hrnecek s mekkym pitkem, ale pouziva ho spis jako hracku. pije sice hodne, ale spis si tu pusinku jen proplachuje, bavi ho delat fontanku 😠

lenerka
18. bře 2008

ahoj

koukám,že nejsem jediná co šílí z pití svého dítka!!!
Kačce za nedlouho bude 15měsíců a pije sakra málo!Koujím už jen ráno,ale to už je asi jen o dudlání a né o mlíku!Uměla mlíka mi nechce,kravské mlíko taky né,čaje nepije,šťavy nechce tak si dá obyčejnou kojeneckou vodu,ale to za den vypije sotva 200-300ml
měla by ve svém věku vypít tak pře 1l to do ní nedostanu ani náhodou!!!
Stále jí pití nabízím,prosím aby se napila,ale ona je paličák pít prostě nebude!!!Jsem fakt z toho někdy dost špatná,když kačka má sestřenku ve stejném věku a ta pije všechno a ještě si řekne mamince:Maminko,šťávu!Vypije tak 1,5l denně a švagrová jí musí zakazovat pít jinak by snad přebalovala každou půl hodinu a tohle pití extrém taky není moc dobrý na ledviny! ☹
no snad až bude teplo tak bude mít ta naše dračice větší chuť pít jinak mi z toho fatk už hrábne 😖

makal
autor
18. bře 2008

Jsem opravdu ráda,že to není jen náš problém.Když byla Kamilka menší,tak jsem to tak nehlídala,ale teď mám prostě pocit,že musí mít žízen 😒 Ale donutit ji pít je fakt nadlidské usilí.Ale mám výdrž,ten čaj budu vařit každé ráno a určitě vyhraju 😀 😀 😀

petova
18. bře 2008

Ja si tiež myslím, že v lete to bude lepšie, budú smädní viac aj z tepla. Oni sa to časom určite naučia, ale dovtedy sa natrápime s vynukovaním. Chce to fakt pevné nervy a trpezlivosť s vynukovaním. 😒

makal
autor
19. bře 2008

Tak musím napsat první pozitivní náznak naší Kamilky,nějak si to vzala k srdci a od včerejška má snahu pít z hrníčku s pítkem.Ještě jí toho teda vyteče víc na tričko než do krčku,ale snahu má 😉 ....zřejmě mi chce udělat radost,sluníčko naše 😀

alenik
19. bře 2008

no vidis,ze pomaly to ide.len bud trpezliva.Kad bola moja Kamča vo veku tvojej,tiez som nevedela,co a kolko potrebuje,ale teraz,ked je smadna,alebo hladna,sama si pyta.neboj sa,kazdy clovek je iny a kazdy ma ine poziadavky.Niekto pije viac,niekto menej 😉

mata78
28. bře 2008

makal, moja malá bola do 15 mesiacov kojená. okrem mojho mlieka nič nechcela piť, presne tak ako tvoja. tiež som si myslela, že musí byť smädná. v poradni mi doktorka vždy povredala, že ak bude smädná tak sa sama napije. po 15 mes. som ju musela odstaviť, lebo som otehotnela a ani by si neverila ako rýchlo začala piť aj čajiky. je pravda, že ak je dieťa smädné tak bude piť aj čaj. zbytočne ju nenúť, lebo jej to môžes akurát tak zhnusiť. ak ti papá polievočky + tvoje mliečko tak jej to asi stačí.

eliska7
28. bře 2008

presne v lete sa to podda-smäd donuti 😉 aj my sme tak boli,piť začala čaj až ked mala 1 a teraz vypije možno dva deci za cely den-aj to je furt strkam no a samo didi 😉

dika
28. bře 2008

Moja dcerka uz nie je kojena a nechce pit z flase, tak som to skusala s poharikom, nieco som do nej dostala, ale viac bolo na podbradniku ako v ustach. Skusame to asi mesiac tak, ze ked nechce tak to do nej jednoducho nalejem. Zo zaciatku sa obcas zakuckala, momentalne uz vie celkom pekne pit z poharika. Nie som zastancom nutenia deti do jedla, ale tekutiny to musi byt. Mavala dost zlty moc a dost pachol, obcas suchu plienku, ked vypije (caj, stavicku) tak je to lepsie. Este jedna vec, odkedy zacala lozit ako drak - vypije viacej 🙂

jabber
28. bře 2008

Moje dcera nechtěla pít vůbec z lahvičky, chtěla se pořád jenom kojit, nevěděla jsem jak ji donutit, ale teď jsem jí asi před 14 dny koupila od Hami mrkvovo-jablečnou šťávičku, naředila jsem jí to 1:3 vodou a vymlaskla 80ml. Od té doby pije z lahvičky šťávičku ráda.

hejdita
10. dub 2008

u nas to zacalo 8 mesicno prohlidkou v poradne.....doktorka nam oznamila ze muzem zacit davat okrem MM i neco jineho (vodu, caj.....) a tak sem koupila detsky caj a uvarila malej hrnicek caju a davala po lzickach moc ji to na pohled nechutnalo ale pila to.......i druhy den trochu vypila ......dal sem ji to do hrnicku s pitkem tak sem ji to skousela ucit pit z hrnicku co chvilka a pila to........
ale pak prislo neco co nam zmnenilo na asi mnesic zivot.....nevim jak se to stalo ci sem utrela malej nadobicko uterkou kterou sem utirala desticku po mase nebo byl nakazeny zloutek nebo co ale mal dostala salmonelozu......nemela ji takou jak popisuji ruzne knihy.....mnela hodne hladky prubeh.....nezvracela nemnela teploty ani nemnela moc ridkou stolicku.......vodovou asi 4x za celou dobu jeji pusobivasti.....salmoneoza trvala asi dva tydny takze clovek by rekl ze to nic neni a ze vsechno ok.......jenomze......doktorka mi rekla at prasky co ji davam dam do jidla nebo at ji to dam zapit necim co ma rada.......tak nejprve to zacalo jidlem.....davala sem to do ovoce (to ted neji) a do bramborove kace (tu ted taky neji....valstne neji nic co pripomina kasi este ted) doktorce sem rekla ze mi odmita jist jak sem ji to davala do jidla tak mi teda rekla at skusim tu vodu jak sem tu psala tak sem to udelala a myslela si ze bude vsechno ok.......ale nebylo mala prestala i pit......leky uzivala asi tri tydny (jo zapomnela sem napsat ze salmoneloza spusobuje nechut k jidlu takze ta to taky podporila) potom jeste onemocnela mala chripkou a tak sme sli k doktorce s tim ze je nemocna a ze procura ani ne jednu plinku za den ☹
poslala nas do nemocnice......tam se nam rozjel oboustanny zapal prudusek a byla na kapackach kvuly jedne plince za den......museli ji vycevkovat aby zjistili co se deje.....v moci nasli kopec soli z toho jak nic nepila jenom to moje mliko a taky v podstate nic nejedla jenom kukuricne krupky (nesolene) a tak ji dali tu kapacku aby ji doplnili tekutiny.....pobudli sme si tam 9 dni (8 noci) a ja sem ji tam ucila pit z cehokoly jak koly.......
jo a jeste se nam uz mnesic derou zuby takze to taky podporilo........v nemocnici nam na muj udiv vylezla dvojka dole pac sem sekala jednicky nahore......
v nemocnici to bylo psycho protoze mi rekli ze musi pit lebo pres leto tu budeme furt s dehydrataci..... ☹
a mala vypila tak 100-150 ml za den a to sem jasala ale doktori rikali ze je to malo protoze ani moc papat nechtela .......
ona jak byla zahlenena tak zvracela hleny a bala se snad ze to vyhodi.....vzdy u toho plakala byl to hrozny pohled brecet se mi chtelo tolikrat ale musela sem byt silna aby mala nebyla ze mne jeste vic nestastna.......
oni jak ji davali leky na ten zapal tak ji to namichali s cajem a vrazili do puse a ona se s tim davila a nakonec to stejne vyletelo.....myslela sem si ze oni to budou delat lepsi ze vi co delaji ale houbelec nakonec sem jim rekla ze ji budu leky davat sama protoze to bylo hrozne........
jak sem ji davala ja leky sama tak to uz ani jednou nevyhodila ....... dostavala to na sucho ale zvaldla to vzdy ..... poukazovala sem ji vsechny obrazky co tam byly a ona to snedla a az pak sem ji dala neco snist a vsechno bylo ok......
v nemocnici jak ji vylezl zub zacala papat potom i jidlo takze asi nechtela nic papat i kvuli zubu.......ale to piti bylo stale psycho........ucila sem ji to pit z hrnicku s pitkem i detskou lahev sem si vyptala a skosela sem to i s jupikovou formou lahve- z te pila nejvic......ale asi citila ze su nervozni z toho kdyz sem ji to nabizela takze hodne odmitala.........ale neco vypila a to bylo pro mne dulezite........
v nemocnici sem rikala ze doma skusim vsechno ze se vyprdnu na nejakou detskou vyzivu (jako ze nesladit nesolit a tak) protoze uz sem byla v koncich psichicky ale zvadla sem to......
ted sme doma treti den a mala mi vypije okrem MM asi 400ml caje cura jednu plinku za druhou (sou uplne krasne tezke clovek by nerekl ze bude mit z procurane plinky takou radost 🙂 ) a papat taky papa.....sice moc to jeste neni a vyzaduje po mne kousky a na vidlicce ne na lzicce ale dostanu to do ni..........
caj ji davam od zacky leros, dukat.....a doslazuji jednou lzici cukru no a co ale pije a jidlo ji take jake mame my taky osolene i okorenene......ne moc oddelavam ji trochu ale ma tu chut i vuni......proste to uz neberu tak vazne jak sem to brala su rada ze mala pije a to jidlo verim ze se taky zlepsi a bude lip.......
takze holky jinak pijeme z detske kojenecke lahve a vysledky sou dobre no sak bude dost casu ji to pak odnaucit lahev nebude mit do deseti.......
jinak v nemocnici nam delali utz briska a vsechno bylo ok.......takze su moc rada...... 🙂

hejdita
10. dub 2008

omlouvam se za delku prispevku....musela sem to vzit hezky od zacatku aby ste pchopili proc 😅

hejdita
10. dub 2008

a jeste za chyby 😅