Jak odnaučit dceru od pití matěrského mléka?

makal
16. bře 2008

Maminky poradí mi některá?mám 10měsíční holčičku,která nechce pít nic jiného než mlíčko ode mě.Od malička nechtěla dudlík a ani jsme ji nenaučili na lahev,nechce pít ani z hrníčku,po lžičce taky odmítá a pítko se nám taky neosvědčilo.A je jedno co ji nabídneme.Zkoušeli jsme čaje,štávičky,mléko a nic.Nemá tedy jiný přísun tekutin než z jídla a ode mě mlíčko.

vandas
16. kvě 2008

kocky, tiez ma trapilo, ze moj poklad velmi malo pije. uvedomila som si vsak, ze nepapa solene (=neviaze vodu) a tiez mu davam "vodnate" papanie, tak mu snad tie cca 3dcl mimo papania a 2x mlieka stacia....

majkeela
16. kvě 2008

Moje dcera taky v podstatě nic kromě MM nepila.... Zkoušela jsem vodu, čaj, šťávičky - teplé, studené... nabízela z Avent pítka, Avent lahvičky - nic. Jenom si s tím hrála. Včera jsem na ni ale zdá se vyzrála.... Koupila jsem jí tommee tippee lahvičku - má daleko jemnější savičku než má avent a je i jinak tvarovaná a vařím jí čaj - bio fenkyl svařím s bio dětský čajem a osladím bio ječnou sladěnkou... A napoprvé mi vypila 60, snes ráno 40, v poledne 90, odpolko 60... Do toho pořád kojím jako dřív... Doufáj, že jí to vydrží... Mám z toho fakt radost🙂

lenerka
17. kvě 2008

majkeela

si na malou vyzrála to ti přeju snad vám to pití vydrží

naší je 16měs.a stále s tím mám problémy 300-400ml denně vody šťávy
umělé mlíko do ní nedostanu ani za boha a moje má jen ráno a to asi už je na nic to je přisátá max.5min.a stejnak asi jen dudlá
jsem si myslela až budou ty vedra bude pít,ale ona namá potřebu pít
jen když jí přijede sestřenka o 20dní starší než Kačka tak se snaží se předhánět
Její sestřenka vypije ráno sunar a paj má přes litr vody šťávy a pak večer ještě mléčnou kaši
každé dítě je jiné jedno pije druhé nepije,ale já jsem z toho na prášky ach jo

ria80
17. kvě 2008

U nás je to to samý jako u Lenerky,ale malá vypije jen asi 50-100ml denně.Mám strach,aby nebyla nemocná.

cherub
17. kvě 2008

tak u nás bylo pití z jakékoliv falšky nebo hrnečku naprosto zbytečné, Nikolka to neuměla a když už se snažila, tak byla celá pobrindaná 😒 Ale když pak viděla svého stejně starého kamaráda, jak pije z obyčejné petky, které má to pítko jak Jupíky, tak se to naučila hned. Ale problém byl v tom, že to teče samo a tak jsem ji musela vyložené dávat napít a jinak to zavírat. Ale když se sešla opět se svým kamarádem, který pokročil na pítko, co jsou na těch sportovních lahvích (např. Mattoni nebo Rajec) tak se to opět naučila a je to super. Neteče to samo při převrácení a tak má lahvičku na zemi a sama se chodí napít. Takže denně kromě mého mlíčka vzládne i 400ml čaje, což je supr 😵 😵 😵 😵 😵

lennis
30. kvě 2008

O tomme tippee jsem už taky slyšela, je to výborná savička 😀
Holky, my když zvládneme vypít 150ml za den tak je to úspěch, kojím sice furt a dost i přes den, ale chci teď už najet normalně na šťávu s vodou, co myslíte??? Už můžeme? Čaje mu střídám, ale nic moc, dětský jupíky a kubíky atd nechce, když už tak jablkový džus jako mám já s vodou. Chci mu koupit nějakou šťávu bez chemie a balenou vodu a zkusit to....