Jakou dáváte vodu dětem?

mikulka
5. črc 2009

Holky, jakou dáváte mimískům vodu? A do kdy se musí převařovat?

Já dávám aquilu, ale malý po ní blinká. Nejdřív jsem nevěřila, že je to po ní, ale vysledovala jsem, že jo. přitom je kojenecká a převařuju ji normálně v rychlovarce. nebo se má převařovat na sporáku? 😕

Jakou vodu dáváte vy a jak převařujete?

shaula
6. črc 2009

Suziad, jo, to riziko tu je, ale pořád mi to přijde lepší než voda z vodovodu, která jde bůhvíjakými trubkami... Navíc občas nám teče rezavá (je fakt, že teplá, ale i tak...), tak mi ta balená připadala jistější...

jvo
6. črc 2009

ruzovu lucku prevarat netreba je to napisane aj na flaske a potvrdila mi to aj dr. 😵 😀

suziad
6. črc 2009

Ja, moja mam a mama mojej mami... 😀 , vzdy sme davali len prevarenu vodu s vodovodu a vsetko bolo v poriatku 😵, myslim si, ze ak to nieje nutne netreba vyhadzovat peniaze za flase.

suziad
6. črc 2009

Aj balena voda prechadza trubkami a nedezinfikuju ju 😀

shaula
6. črc 2009

Suziad, vidíš, to mě nenapadlo 🙂 Ale když nad tím přemýšlím, tak v pivovarech je jednou za čas sanitární den, kdy se čistí veškeré zařízení včetně trubek, tak si myslím (možná blbě🙂 ), že i ve stáčírnách vody to taky tak mají... Asi už to nebudu hrotit a až mi dojde balík koupených vod, tak přejdu na vodovodní...

suziad
6. črc 2009

u nas byvaju odstavky vody na precistenie trubiek, je to myslim vsade 😉

zuzana030
6. črc 2009

jvo,
a akú lucku prosím si čítala...? ja mám doma a je tam presne toto hrubo vytlačeným napísané...pred použitím na prípravu stravy pre dojčatá odstániť oxid uhličitý varom, tak ja teda fakt neviem, a nič nám ale nie je našťastie, zvyknem to kombinovať..kedy akú v obchode majú

suziad
6. črc 2009

docitala som , vodu z vodovodu budem prevarat do 1 roka potom uz nie a prevaram v rychlovarnej konvici . Este som nikde nepocula ze sa to tak nema.

saska.t
6. črc 2009

baby a preco nepouzivate tomu naturu bez bubliniek (je tam ze pre babätka)nemusi sa prevarat ani nic podobne, moja mala ju pije alebo prevarenu z vodovodu vobec by som to nejak vazne neriesila a lucka mala v casopise test dost zle vysledky to len pre info ale nic viac neviem 😉

shaula
6. črc 2009

Zuzana - oxid uhličitý?! Tak to máš asi sycenou vodu, tu bych vůbec nepoužívala. Pro děti jedině nesycenou (ať už jde o jakoukoli značku, nejen Lucku).

garfie
6. črc 2009

někde jsem četla testy, jaká voda teče z vodovodu v kterém městě, ale nemůžu to najít ☹ Jen si pamatuju, že v Hradci Králové to byla kojenecká a v Brně plná dusičnanů (teda ale v rámci povolené normy-jen nevhodná pro kojence).
Testy vody vám udělají na hygieně, ale jinak myslím že po půl roce už to není třeba nějak moc hrotit.

trixi
6. črc 2009

ruzovu Lucku, neprevaram. Z vodovodu nepijem ani ja, pretoze v Piestanoch je najtvrdsia voda na Slovensku. Na privode vody do domu mame niekolko filtrov a ked vidim, co za par dni zachytia, tak by som ju urcite nepila.

kacka.va
6. črc 2009

saska: on ani Fromin nevyšela v testu dobře, protože tam tehdy našli zvýšené množství řas nebo co to bylo za sajrajt. 🙂

suziad
6. črc 2009

Ale aj pramenite vody sa filtruju, myslis, ze v nej niesu necistoty 🙂 , vsade je nieco! Mne tiez cista voda nechuti, pijem ju zo sirupom, ale samozrejme ze pijem aj mineralky 😀 , len si myslim ze je zitocne na zarobenie mlieka a caju vodu kupovat, ak nieje nejaky iny problem.

Je to kazdeho osobna vec 😉 😉

kacka.va
6. črc 2009

já vařím z normální, jen na pití dávám kojeneckou. A pak když někam jedem a nevím, jaká tam bude voda.

suziad
6. črc 2009

trixi : keby si vydela s coho robia salamy, tiez ich nebudes jest!! 😀

kacka.va
6. črc 2009

suziad: taky jsem měla "tu čest" vydět proces výroby salámů a týden po tom jsem fakt nemohla nic takového pozřít 🙂

eliotka
6. črc 2009

A jak teda poznám, kterou balenou vodu převařit a kterou ne?

saska: tomu naturu mám, ale převářím, myslíč, že nemusím?

Holky, a když mi malý pije jen teplé tekutiny, mám ohřát v mikrovlnce, pokud nepřevařím, to není škodlivé? 😕

garfie
6. črc 2009

eliotka: mělo by to na té vodě být napsané. Ale myslím, že se to zase nemusíš tak hrotit, pokud má malý 9 měsíců...
Já ohřívám v mikrovlnce, nepřevařuju (teda z kohoutku převařuju)

shaula
6. črc 2009

Eliotka - no podle mě buď převařuj všechny nebo žádnou... Proč některé chceš převařovat a některé ne? Buď jim budeš věřit, že jsou kvalitní a převařovat nemusíš, nebo si budeš lámat hlavu s tím, jestli nestály někde na slunci, a v tom případě převařuj...

saska.t
6. črc 2009

eliotka - vobec nemusis prevarat 1, mate uz dost vysoky vek aby si balenu vodu nemusela prevarat, 2, na tome je napisane ze je vhodna pre kojenecku stravu a pozitie takze naozaj nemusis

kacka.va- no tie vody nie su ziadny zazrak to len my vsetky to moc riesime 😀

eliotka
6. črc 2009

shaula: na některých je prý napsáno vyloženě, že se nesmí převařovat (to je ta lucka či co). Ale asi tedy převařovat nebudu a jen ohřeju v mikrovlnce... Dávám tomu a aquilu, toma mi přijde jemnější.

lennyy
6. črc 2009

od začátku,jsem používala kojeneckou vodu a převeřovala ji.Teď má malá 3 měsíce a používám vodu z kohoutku kterou taky převařuji.Ale myslím že větším dětem se nemusi převařovat.

kata.jan
6. črc 2009

Momin: ne teď už nepřevařuji, máme jednu z kvalitních vod tak prý nemusím

jvo
7. črc 2009

zuzana030 Lucky pre dojcata su dva druhy, jedna je v modrej flaske s ruzovym vrchnakom a ruzovou nalepkou, tu treba prevarat lebo obsahuje CO2 ale je este jedna ta je v ruzovej flaske s ruzovym vrchnakom s ruzovou nalepkou a ta CO2 neobsahuje - pozri si link a posledny bod pri tej prvej mineralke je :•neobsahuje CO2, nie je nutné ho odstraňovať varom (oni tie dojcenske mineralky sa musia prevarat iba koli CO2)
http://www.lucka.sk/nase-vody/dojcenska-voda-lu...

zuzana030
7. črc 2009

no už som to pozerala 😀 , ja mám doma akurát tú modrú, a to som myslela, že je to toi isté 😒 ved je pre dojčatá 😉
no asi budem musieť poriadnejšie čítať, lebo ťa tak zblbnú nálepkami, že len

mikulka
autor
8. črc 2009

Tak naše dr. mi poradilo přímo Kojeneckou vodu, kterou prodávají v lékárně. Nepřevařuje se, aztím co ostatní by s eprý převařovat měly, protože se v nich prostě mohou tvořit bakterie.

stvura
8. črc 2009

Lucku bezbublinkovu, tu ruzovu...ale neprevaram, maly bude mat uz jedenast mesiacov...na varenie ale klasicku z kohutika, pripadne artezku

vejinka
8. črc 2009

ja davam klasicku vodu z vodovodu neprevarenu..a velmi ju luuuubi 😉

gartneroval
8. črc 2009

Tak já používám Horský pramen od narození Nikolky a přavařovala jsem asi měsíc, od té doby nepřevařuju a malá je v pohodě. 😉