Jakou dáváte vodu dětem?

mikulka
5. črc 2009

Holky, jakou dáváte mimískům vodu? A do kdy se musí převařovat?

Já dávám aquilu, ale malý po ní blinká. Nejdřív jsem nevěřila, že je to po ní, ale vysledovala jsem, že jo. přitom je kojenecká a převařuju ji normálně v rychlovarce. nebo se má převařovat na sporáku? 😕

Jakou vodu dáváte vy a jak převařujete?

mikulka
autor
5. črc 2009

Aha, takže v rychlovarné konvici radši nepřevářet. Já si říkala, že to nebude ok.
Jinak teda nám dr. říkala převářet do roka, ale přemýšlím, že bych se na to už vykašlala.
A vidím, že na značce fakt nezáleží. Zkusím převařit v hrnci na sporáku.

shaula: já bych tu vodu trochu ohřála v mikrovlnce.

mikulka
autor
5. črc 2009

Toto jsem našla:

http://www.rodina.cz/clanek3858.htm

takže se asi ani nemusí převářet.

mikulka
autor
5. črc 2009

Nůže se ta voda ohřát v mikrovlnce?

martu
5. črc 2009

balenou vodu jsem nepřevařovala nikdy, vodu z vodovodu převařuju(máme docela špatnou)...a nikdy nám nic nebylo...

matilko
5. črc 2009

To nemyslíte vážne prevárať vodu 4 a 5ročným deťom??? 😅

Ja dávam od začiatku vodu z vodovodu prevarenú v kanvici alebo malom hrnčeku, aby som nemusela prevárať zbytočne moc vody, prevarím si zrovna koľko potrebujem na UM alebo čajík...

momin
5. črc 2009

To je trosku extrem no to 5-ti lete dite...........

kata.jan
5. črc 2009

Ahoj já jsem převařovala asi tři měsíce a vodu z kohoutku. A doktorka mi říkala že kvůli bakterií se má kojenecka voda z petky převařovat pořád

momin
5. črc 2009

kata.jan a ted uz vodu z kohoutku neprevarujes??

julie123
5. črc 2009

...to jsou teda veci 😅 😉 Takze balenou kojeneckou neprevarovat a tu z kohoutku ano...

kubaka
5. črc 2009

shaula - odtočila jsem čerstvou a nechala odstát, nebo úplně ze začátku jsem ji přihřála v konvici tak na pokojovou teplotu. Uvařila jsem si ráno půl litra a pak dolívala do lahvičky.
Od roka jsme si s tím ale hlavu už nedělali. Ale ta kojenecká se právě sráží po převaření do těch usazenin a pak víc zatěžuje ledviny. Proto se nemá převářet. Takžes měla dobrý odhad
😉
bihan - nevím, jaké pesticity - to je přežitek. Naše pražská voda z kohoutku je z Berounky a je čistá jako slovo boží. Chlorujese jen tak, aby byla zdravotně nezávadné - to bílé, co šumi po napuštění do sklednice je jen rozmíchaný VZDUCH - nikoliv chlor. Ten by nás v této koncentraci zabil okamžitě 😝 Není to můj názor, vím to ze zprávy vodohospodářů z odborného článku. Voda z kohoutka je ta nejbezpeční, kterou můžeme dostat. Z PET lahve nikdy nevíte, jak dlouho je v láhvi a jak ji skladovali, zda třeba nestála ve vedru na slunci.
Z filtrované zase nemáte jistotu, v kterou chvíli se začně zpětně všechno vyplavovat zpět do vody. Navíc se z ní stane voda destilovaná, která rozhodně není vhodná k pití dlouhodobě.

mirri
5. črc 2009

tak ja pouzivam vodu s vysokym obsahem vapniku ve sklenene lahvi,vhodna pro kojence a je na ni napsano neprevarovat. 😉
z kohoutku nedavam,nevim jak na tom tady jsme s kvalitou.

zuzikmeduzik
5. črc 2009

ja som od 2. mesiaca prevarala vodu z vodovodu v hrnci 5 minut, potom sa mi uz nechcelo a kupujeme Lucku tu uplne neperlivu - tu vobec neprevaram, len zohrievam.

popelka.miri
5. črc 2009

Tak já dávám vodu z kohoutku, jelikož bylo zjištěno, že je kvalitní stejně a možná i víc než kupovaná balená, stále pod dohledem 😉 , ale převařuju pořád. Na sporáku, ne v rychl. konvici, poněvadž jsem vysledovala, že se tam usazuje rez, či co to je - oranžová usazenina 😒 tak radši na sporáku, pokaždé v čistém hrnci

milliigoret
5. črc 2009

ja som raz videla jednu časť z Doktora z hor a tá jeho žena ,myslím,že sa volala Sabrina,tak vzala flašku,pustila do nej vodu z vodovodu namerala tam 3 či 4 odmerky UM ,premiešala a dala malej vypiť 😀 no len ten Doktor z hor sa natáčal v Alpách myslím,tak tam si to možu dovoliť 😝 😀 😀 😀

nikollette
5. črc 2009

Však...
Ejusa myslím ze to nie je nutné..
preboha 4ročnému 😲 😲 😲 😕 😕 🙄 🙄 🙄

nikollette
5. črc 2009

Vsak ani v školke im nebudú prvárať vodu, predsa..... 😅

zuzana030
5. črc 2009

ja mám 3,5mesačnú dcérku a pijeme drobčeka..ale aj lucku, tak to striedam, poďla toho čo majú, a preváram..myslíte, že by som nemusela? nás bolievalo dosť bruško, teraz pohoda, no neviem..možem nepraévárať teda? čítam, že dávate aj z vodovodu, a ja som na žiadnej balenej nevyčítala, že neprevárať..alebo som si to nevšimla...? môže aj to byť, že som prehliadla

londra
5. črc 2009

na to převáření jsem se také ptala doktorky a ta říkala , že od 1/2 roku se kojenecká voda nepřeváří zvlášt ,když je to horský pramen , to snad i škodí. Ale děti mají pít hlavně minerálky a né čaje z vody , je to nové doporočení od pediatrů. Jen kvůli reklamě nepsaly kterou

krasulka
6. črc 2009

ja davam malej Lucku neperlivu a tu niekedy neprevarim,ale vacsinou hej,ale zevraj sa nemusi ta Uplne neperliva. Ale ked bola uplne babo tak som stale prevarala aj tuto Lucku. 🙂

shaula
6. črc 2009

Krasulka - ale perlivé nápoje (i když by byly jemně perlivé) bych dítěti určitě nedávala. Ony nejsou moc vhodné ani pro dospělé, i když nám tak chutnají 😉

shaula
6. črc 2009

Jo, teď mi došlo - tys to myslela asi tak, že neperlivé se nemusí převařovat? Já to pochopila tak, že nemusíš dávat neperlivé, ale můžeš i perlivé 😀 😀 😀

yasmina
6. črc 2009

ja davam kojenecku lucku, drobcek alebo korytnicku a stale prevaram...

zuzana030
6. črc 2009

no dnes som prečítala na kojeneckej lucke, že je potrebné, aby prešla varom, tak ja teda preváram 🙂

bereninka
6. črc 2009

Holky, a dáváte někdo ten Horský pramen, který vyšel z kojeneckých vod nejlépe?

efa7
6. črc 2009

Ahojte, jojo, já používám Horský pramen a taky Tomu,je na ní napsané, že je vhodná jako kojenecká voda,malá je v pohodě, jsou jí 3.měsíce a normálně od začátku převařujeme ve varné konvici.Vodu z kohoutku, fakt záleží kde člověk bydlí,ale já osobně jsem rozhodnuta jí dávat balenou vodu do 6.měsífců,pak zkusíme normální..

leonik
6. črc 2009

ahoj, já dávám Dobrou vodu, Tomu taky, zatím převařuju v konvici. Dceři jsem dávala do roka balenou vodu, i na šťávičky. Ale jak už tady bylo psáno, záleží na tom jaká voda doma teče 🙂

shaula
6. črc 2009

No právě, jenže jak zjistit, jaká voda nám doma teče? 🙂 Vy jste si nechaly dělat rozbory? Prý to jde...

leonik
6. črc 2009

shaula: jo, jde udělat rozbor vody. Teď přesně nevím, kolik to stojí. Ale já když vidím, jaký máme všude usazeniny od tý vody, tak proto jsem ji dávala tak dlouho. Jinak máme vodu normálně pitnou, ale malýmu mimču bych ji nedala. Teď když zase kupuju vodu pro syna, tak dceři dělám šťávy taky z ní 🙂

suziad
6. črc 2009

obycajna prevarena voda je najlepsia, akrem vody zo studne, tam treba spravit rozbor vody. Niekde som citala, ze balenu vodu kojencom ani neodporucuju, prtoze nikto nevie ako sa flase skladuju, mnoho krat na slnku na paletach a tam sa mnozia bakterie.

shaula
6. črc 2009

No někde jsem slyšela, že to prý dělají na vodárnách, cena něco do 1000 Kč. Člověk si tam vyzvedne zkumavku a pak donese vzorek vody. Ale podrobněji jsem se o to nezajímala, taky zatím dávám balenou, ale už asi přejdu na normální.